DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
  • Strona 4 z 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11

 #300271  autor: dario321
 28 lis 2008, 14:42
wtd;
z plastikiem chodzio mi o jego jakosc,zapewne wiesz ze w ipkach 3g plastik ten peka sam z siebie.
jesli juz poruszyles serie N nokii to nic mi nie wiadomo o takich przypadkach :P

masz ipka i nie dasz glowy,ze dodali funkcje eksportu kontaktow na karte sim :?:
ja juz sie go pozbylem i daje glowe,ze tej funkcji nie ma :!:

o zaczepie na smycz napisalem z przymruzeniem oka-jednak Ciebie to dotknelo....czemu?bo go nie ma :lol:

safari nazywasz porządną przegladarka-przeciez flasha nie obsluguje :shock:

wyswietlacz jest duzy i czytelny,fakt-jednak gdy juz przegladamy strone www. (bez flasha) przy wlaczonym wi-fi lub 3G to bateria szybko nam padnie... nie mozemy jej wymienic na nastepna bo jest niewymienialna przez uzytkownika :-D


fakt jest taki,ze w iphonie jedyna swietna rzecza jest dotykowy wyswietlacz ktory fantastycznie reaguje na dotyk ludzkich palcow.ale taki sam wyswietlacz jaki i caly iphone ze swoimi wadami byl w pierwszej generacji,kora byla lepsza pod wzgledem wykonania(aluminium) i zawartosci zestawu(dock).

samym dotykaniem nic jednak nie zdzialamy 8)
Ostatnio zmieniony 28 lis 2008, 20:57 przez dario321, łącznie zmieniany 2 razy.

 #300284  autor: wtd
 28 lis 2008, 15:30
dario321 pisze:jesli juz poruszyles serie N nokii to nic mi nie wiadomo o takich przypadkach :P
Tam tylko wszystko co ruchome (łączeni z klawiszami) luźno lata i sprawia wrażenia że zaraz ma się rozpaść. Co byu się nie działo z jakimikolwiek telefonami (nie mówię tu tylko o ajfonie) to jakością wykonania ( a raczej jej brakiem) nic nie może konkurować z serią N. Chociaż z zadowoleniem zauważam że nowa N79 już jest całkiem porządnie wykonana. A ajfony podobno rzeczywiście pękają, tu się nie będę kłócił, ale w poprzednim poście odniosłeś się bardziej do faktu wykonania ich z plastiku, co niczym nadzyczaj kiepskim nie jest jako że prawie wszystkie modele telefonów są w większości z plastiku.
dario321 pisze:masz ipka i nie dasz glowy,ze dodali funkcje eksportu kontaktow na karte sim :?:
ja juz sie go pozbylem i daje glowe,ze tej funkcji nie ma :!:
A gdzie napisałęm że go mam? Gdzieniegdzie pisałem tylko że zastanawiam się nad wymianą mojego viewty na niego. A kiedy się go pozbyłeś? Bo o tych kontaktach to chyba czytałęm gdzieć w kontekście FW 2.1 albo 2.2.
dario321 pisze:safari nazywasz porządną przegladarka-przeciez flasha nie obsluguje :shock:
Mi to jakoś nie przeszkadza. Przeglądarka w telefonie służy mi głównie do czytania newsów lub przeglądania for internetowych. Empirycznie sprawdziłem że ajfon sobie z tym radzi (przynajmniej radził jakiś czas temu, na gorsze się chyba nic nie zmieniło :p) a mój obecny viewty to tak mocno średnio.
dario321 pisze:wyswietlacz jest duzy i czytelny,fakt-jednak gdy juz przegladamy strone www.(bez flasha) przy wlaczonym wi-fi lub 3G to bateria szybko nam padnie... nie mozemy jej wymienic na nastepna bo jest niewymienialna przez uzytkownika :-D
A nawet jak by była to byś nosił ze sobą drugą baterią w kieszeni? Do viewty nie mam drugiej baterii i nie planuję mieć, po prostu przyzwyczaiłem się do ładowania telefonu raz na jeden-dwa dni.
dario321 pisze:fakt jest taki,ze w iphonie jedyna swietna rzecza jest dotykowy wyswietlacz ktory fantastycznie reaguje na dotyk ludzkich palcow.ale taki sam wyswietlacz jaki i caly iphone ze swoimi wadami byl w pierwszej generacji,kora byla lepsza pod wzgledem wykonania(aluminium) i zawartosci zestawu(dock).
Ale gorsza pod względem funkcjonalności. Już pali licho ten gps ale transmisja 3G to dla mnie absolutny must-have w telefonie.

Nie twierdzę że ajfon to idelany telefon bo do tego mu sporo brakuje, ma mnóstwo denerwujących wad, sam go jeszcze nie tak dawno zupełnie pomijałem przy wyborze telefonu, ale teraz jako że moje priorytety się trochę zmieniły to ajfon całkiem elegancko się w nie wpisuje.

 #300290  autor: dario321
 28 lis 2008, 15:59
jesli nie masz ipka to sorki.
co do kontaktow to dodano funkcje ich importu z karty sim do telefonu ale w druga strone juz tej mozliwosci nie ma.musisz tez wiedziec,ze jesli dostaniesz smsa a w nim bedzie zawarty numer telefonu to nie uzyjesz go,chyba ze zapamietasz i wklepiesz z poziomu klawiatury.

co do 3G to wiedz.ze ipek nie sprawdza sie w tej kwestii tzn. zrywa polaczenia,mozna slyszec w trakcie rozmowy pisk lub inne dziwne odglosy np.bulgotanie.

jesli sie przyzwyczailes do czestego ladowania to ipek to lubi :)

mialem n95 z U.K i nie miala zadnych wad,szczerze.
pamietaj ze plastik na ipku wyglada ladnie gdy ipek jest nowiutki i nie uzywany,pozniej sie rysuje i zatluszcza-plami od naszych rak.

kazdy lubi co innego,pozdro

 #300299  autor: quzo
 28 lis 2008, 16:38
dario321 pisze:musisz tez wiedziec,ze jesli dostaniesz smsa a w nim bedzie zawarty numer telefonu to nie uzyjesz go,chyba ze zapamietasz i wklepiesz z poziomu klawiatury.
zawsze można zainstalować sobie iRealSMS albo mySMS i przestać używać standardowego programu do sms

 #300303  autor: dario321
 28 lis 2008, 16:54
widac nie czytasz calego tematu tylko ostatnie wpisy.
dyskutujemy tu sobie z wtd.... powinienes wiedziec,ze jalibreak prowadzi do utraty gwaancji a nie oto chodzi.

mam utracic gwarancje by moc zainstalowac np; swirlyMMS,Kate,iRealSMS przeciez to sa aplkacje platne,gdzie tu logika :?:

 #300308  autor: wtd
 28 lis 2008, 17:07
W zasadzie jedyną poważną wadą ajfona jest w zasadzie monopol apple'a na aplikacje. Jak chcemy coś alternatywnego to musimy chcąc nie chcąc pozbyć się gwarancji. WM ma mnóstwo wad ale można w nim sporo poprawić zewnętrznymi programami i to bez utraty gwarancji. Ale kury znoszącej złote jaja się nie zarzyna więc raczej nie ma widoków żeby apple "odmonopolizował" rynek aplikacji. :(

 #300312  autor: dario321
 28 lis 2008, 17:24
nie do konca jest to prawda ale po czesci tak.
nawet gdybysmy nie tracili gwarancji to i tak hardwaru nie ulepszysz chyba ze bys potrafil :wink:

ja uwazam,ze ipek na poczatku moze sie podobac ale w koncu nadejdzie chwila kiedy chcesz wyslac lub otrzymac cos przez bluetooth,chcesz wyslac wizytowke lub odczytac inna,pstryknac fotke w andrzejkowy wieczor(brak jakiejkolwiek lampy) itd

 #300323  autor: user_delete10
 28 lis 2008, 17:48
dario321 pisze: Czemu jest kamera, ale nie mozna krecic filmow ?
Czemu jest 3G a nie ma Wideorozmowy ?
Czemu jest łączność bezprzewodowa, ale nie ma synchronizacji z kompem bez uzycia kabla?
Czemu jest system operacyjny, a nie ma podstawowych funkcjonalnosci?
Czemu sa sms'y a nie ma raportow?
Czemu nie ma mms'ow i raportow do nich?
Czemu jest bluetooth a nic przez niego nie wyslesz i nie odbierzesz?
Czemu tak drogi telefon jest z chinskiego plastiku?
Czemu nie wysyla i nie odczytuje wizytowek i emotikonek?
Czemu ma aGPS a nie ma aplikacji map?
Czemu nie obsluguje stron www. z flashem?
Czemu nie mozna eksportowac kontaktow na karte sim?
o zaczepie na smycz juz nie wspomne :lol:
1.To nawet ja uznaję za wadę.To może czasami na prawdę razić.
2.Video Call? Z kim to chcesz używać i po co?Jak ty będziesz mieć 3G to twój rozmówca nie będzie mieć i pogadane,bo większość nadal jeździ na 2G.Na prawdę nie starcza głos?
3.To aż tak potrzebna kolejna funkcja?Dla mnie nie.
4.Jakich funkcjonalności brak?
5.W jaki sposób ci pomaga raport,jeśli kogoś nie ma i tak np. przy telefonie i ci nie odbierze i nie da znać?
6.MMS tak samo potrzebny jest jak Video Call.
7.BT służy do łączenia z innymi urządzeniami,headsetami itp. nie żebym rozsyłał w koło nowe mp3-ki
8.Samo nic nie pęka,samo nic się nie dzieje.To najpopularniejszy nadal materiał obudów.Jest świecący więc trzeba dbać o czystość i nie dotykać palcami z chipsów
9.AAAAAAAAAAA !! emotki są na GG dobre
10.Jest Google Maps
11.Pewnie dlatego, że flash nie jest potrzebny do tego, z czego najczęściej ludzie korzystają
12.Może i przydałoby się to,ale brak nie jest żadną absolutnie wadą.Na SIM nie ma nawet polskich znaków i gdy mam kolegę Łukasza wyskakuje mi Lukas,w dodatku ucina mi nazwę kontaktu.
13.Smycz, żeby co paradować z nim na wierzchu?Jest na tyle duży i ciężki, że to nie jest zalecane go w ten sposób nosić.

 #300328  autor: dario321
 28 lis 2008, 18:35
1.bez komentarza
2.wiekszosc moich znajomych ma telefony do wideorozmow, Twoi maja stare modele :P
3.dla mnie potrzebna,nie musze laczyc telefonu przez usb by cos zgrac telefon<=>komputer
4.funkcjonalnosci programowych.Apple stosuje ograniczenia
5.wysylam smsa do kogos,on ma wylaczony telefon,gdy go wlaczy sms dojdzie ja otrzymam raport i dzwonie-pomocna funkcja prawda?
6.Tobie mms nie potrzebny mnie i innym potrzebny.
7.to ze Ty wysylasz przez bluetooth mp3-ki nie znaczy,ze inni nie moga przeslac np; fotek,plikow .pdf itp.
8.samo peka bo sie przegrzewa i wcale nie trzeba brudzic palcow chipsami by czyscic na okraglo iPhone'a wierz mi
9.co maja wspolnego emotki na gg z tymi w smsie?
10.do google maps potrzeba polaczenia z internetem.mnie chodzilo o aplikacje zewnetrzna ktora wgram+mapy+glos i nawiguje mnie od pkt.A do pkt.B i nie zrze kb :shock:
11.Apple wie z czego najczesciej ludzie korzystaja :twisted:
12.eksport kontaktow na karte sim to nie wada?zalozmy ze przez kilka m-cy doszlo kilkadziesiat nowych numerow i bede zmienial telefon...jak mam je zapisac na karcie sim-recznie,zenada :!:
13.Apple nie zaleca go nosic na smyczy,czy kto inny?

 #300342  autor: user_delete10
 28 lis 2008, 19:20
1.Dlaczego bez komentarza?Tutaj żadnej złośliwości ani nic głupiego z mojej strony nie było.
2.Może i mają,jak trafił,nie wszyscy są miłośnikami komórek i dużo nie zna się głęboko ,tak że nawet nie umieliby skonfigurować MMSów,3G jest u nich na szarym końcu wtedy i tel. służy im do kontaktu.Mówię ogólnie,ale także o części swoich znajomych.To w żaden sposób nie poniża kogoś.
3.Od zawsze kabli używam i nie przeszkadza mi to w wygodzie
6.Czytałem na necie wiele komentarzy, ze jednak tak jak ja ludzie nie potrzebują MMSów,z powodu tego nie będę oceniać całego urządzenia
7.Jak nie miałem jeszcze słuchawek BT to się w ogóle zastanawiałem po co mi BT.Miło było,bo akurat kolega miał coś co mi się podobało(piosenkę) albo on coś odemnie chciał,ale to się zdarzyło kilka razy w życiu.To tez nie jest mój priorytet, jak kupuje tel. żeby ktoś mi mógł coś przesyłać,to jest na mój użytek,a nie, żeby ciągle coś słać po ludziach,co mam,obejdę się bez zdjęcia,bez pioseneczki,a PDF to już wcale nie wiem,do czego mi potrzebny,jak zwykłemu użytkownikowi,co to miałby być za PDF z czym?
8.Ale nie tylko iP świeci obudową i to jest normalka,że się zbrudzi.
9.Co ty tak z tymi emotkami?Czy nie można napisać :),tak normlanie?Bo ja nie wiem o co tobie chodzi,o jakie emotki.Ja nie jestem dzieckiem,żeby bawić się w minki.
13.Zdrowy rozsądek mi mówi, że takiego dużego urządzenia nie dam na kark,bo będę go wyraźnie odczuwać,będzie się obijał o mnie jak młotek.

 #300347  autor: dario321
 28 lis 2008, 19:38
w pkt.1 uznales wade o ktorej napisalem dlatego zostawilem ten pkt. bez komentarza :wink:

co do reszty to ja pisze czego w iPhonie nie ma,Ty piszesz ze to prawda ale albo czegos nie uzywasz albo nie uzywaja tego Twoi znajomi lub nie wiesz co mialoby byc w .pdf'ie a nawet twierdzisz ze co niektorzy nie potrafiliby skonfigurowac mms'ow a polaczenia 3G to sa na jakims koncu itd.

nikogo nie chce obrazac ale mamy XXi wiek i funkcje ktore wymieniam to standard,sam wyswietlacz nie wystarczy :shock:

ciekawe czy znany jest Ci profil statystycznego nabywcy iPhone w U.S.A?

 #300352  autor: user_delete10
 28 lis 2008, 19:49
Tak jest,spokojnie znajdę osoby,które nie wiedza gdzie szukać ustawień MMS,internetu i co tam wpisać i skąd to wziąć.Myślę, że jednak większość umie zadzwonić, wysłać sms,odsłuchać muzykę i zrobić fotkę,ale reszta rzeczy jest zapewne nie jednej osobie obca.

Funkcje są podstawowe na dzisiejsze czasy,ale przecież było nie raz napisane, ze komu to nie pasuje nie kupuje iP.Wyżej wymieniłem co zazwyczaj ludzie potrzebują.Pewnie też wiele osób nawet nie pomyśli o raporcie itd.

Czytałem ten profil,ale szczerze nic już nie pamiętam,możesz napisać tu go.

 #300358  autor: dario321
 28 lis 2008, 20:36
iPhone'a w Stanach kupuja ludzie z biednej warstwy spolecznej,czyli biedacy a co z tym sie wiaze sa to ludzie niewyksztalceni,pozdro

 #300360  autor: wtd
 28 lis 2008, 20:51
Wniosek z tego taki że jak ktoś kupuje ajfona to po prostu biedny i głupi prostak z niego, tak? :p

 #300367  autor: yagi
 28 lis 2008, 21:08
wtd, raczej osoba ktora chce sie dowartosciowac marketingiem ;)

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #300369  autor: vinc
 28 lis 2008, 21:11
dario321 pisze:iPhone'a w Stanach kupuja ludzie z biednej warstwy spolecznej,czyli biedacy a co z tym sie wiaze sa to ludzie niewyksztalceni
wtd pisze:Wniosek z tego taki że jak ktoś kupuje ajfona to po prostu biedny i głupi prostak z niego, tak?
wtd wnioski dario321 sięgają dalej i wychodzi z tego, że jak ktoś jest biedny to nie może być wykształcony :roll: bardzo ciekawy tok myślenia...

Obrazek

 #300379  autor: user_delete3
 28 lis 2008, 21:30
ludzie, telefon nie wyznacza wykształcenia, czy poziomu życia. ktoś lubi proste, i tanie, ktoś woli naszpikowane bajerami. telefon odzwierciedla raczej charakter i gust.

 #300382  autor: vinc
 28 lis 2008, 21:41
11chris11 przecież to jasne :roll: ja tylko posumowałem myśl dario321

Obrazek

 #300383  autor: user_delete3
 28 lis 2008, 21:47
vinc pisze:11chris11 przecież to jasne :roll: ja tylko posumowałem myśl dario321
też się do niego zwracałem.

 #300385  autor: yoshee
 28 lis 2008, 21:55
ktoś mi powiedział ,że iphone potrafi zjeść nawet 3gb danych miesięcznie na swoje aktualizacje... prawda to czy fałsz? własnie wchodzi ciekawa oferta na zakup iphonea w orange z pakietem internetowym ...
pozdrawiam
  • Strona 4 z 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11