DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #312142  autor: cube.hiper
 22 sty 2009, 14:07
Witam.Jak w opisie - poszukuje telefonu do takiej kwoty (chociaż może byc mniejsza).Bardzo prosze o cenne uwagi i porady :)

Telefon ma być przeznaczony do:
-wygodnego pisania (jak najwygodniejsze rozmieszczenie klawiszy - niescisniete i nie za male)
-robienia w miare ladnych zdjec 3 lub 5 mpx
-glosny i wyrazny w dzwieku (chce w tlumie ludzi i jazgocie aut slyszec b.wyraznie rozmowce)
-co do muzyki..śliczna jakość :)
-bdb wytrzymaosc baterii (przy srednim uzytkowaniu-dzwonienie,pisanie i rzadko fotki 3dni musi wytrzymac)
-przejrzystosc funkcji,intuicyjnosc w obsludze (software)
-zgrabny (zadna cegła)
-zaden tel z klapką, ani dotykowiec.Najchetniej jednoczesciowy, chociaz slide moglby przejsc oby byl sprawdzony (nie psuje sie po 3 mies np)
-bez symbiana
-jakosc wideo 640x480
-zeby nie zamulał
-cenowo do 700zl (nówka z allegro)
-najchetniej nokia..zaden se (zawiodlem sie na k800i-zbyt ciasno rozmieszczone klawisze,klapka od aparatu,dżoj,zbyt cichy i ceglasty).


W skrocie: tel INTUICYJNY od str software i klawiaturki,zgrabny,z BDB bateria oraz aparcikiem,bez symbiana

Moi wybrancy to:
1)nokia 6500 slide
2)nokia 5700 express music
3)nokia 5610 express music
4)samsung G600
5)Samsung I450
6)LG KC550

Tel gabarytów nokii 5310,aparat jakosciowo od k8001 i klawiaturka z przyciskami dobrze wobec siebie rozmieszczonymi - jest takie cudo na rynku wogole??:D
CO powiecie o 6 powyzej wymienionych?Ktory majlepszy?

P.S Boje sie o ten suwak..nie chce aby urządzenie się poluzowało..słyszałem o różnych typach slidów - jedne na łączeniu plastikowym,inne na metalowym..które lepsze/wytrzymalsze?
Pomozcie prosze...wszelkie sugestie chętnie przeczytam i wezmę tą najlepszą pod uwagę ;)

P.S2
Mam jeszcze awaryjne modele które kiedyś gdzieś poznajdowałem:
7)nokia 6131
8)Nokia 6230i
9)nokia 6233
10)Nokia 6280
Co powiecie o tej ławce rezerwowych (7-10)?Brać toto pod uwagę wobec moich wymagań?
Dziękujue z góry za odpowiedzi i podpowiedzi :)

Cube

 #312165  autor: znawca
 22 sty 2009, 15:29
cube.hiper pisze:-co do muzyki..śliczna jakość :)
Nokia N81 ma najlepszą jakość muzyki, ale także Symbiana i jest dość duża.
cube.hiper pisze: -bez symbiana
cube.hiper pisze: 2)nokia 5700 express music
5700 ma Symbiana, więc odpada według twoich wymagań...

Rozumiem, że obsługa tego systemu nie jest dla ciebie intuicyjna... Bo większość twoich wymagań pasuje do telefonów z Symbianem.
cube.hiper pisze: W skrocie: tel INTUICYJNY od str software i klawiaturki,zgrabny,z BDB bateria oraz aparcikiem,bez symbiana
Samsung G600 lub Samsung U900
cube.hiper pisze: P.S Boje sie o ten suwak..nie chce aby urządzenie się poluzowało..słyszałem o różnych typach slidów - jedne na łączeniu plastikowym,inne na metalowym..które lepsze/wytrzymalsze?
Slidery metalowe są dużo lepsze od plastikowych. Przede wszystkim nie wyrabiają się. Samsung słynie z dobrej jakości sliderów.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #312218  autor: cube.hiper
 22 sty 2009, 18:17
Hmmmm...dzieki za odp i sorry za nie zorientowalem sie co ma a co nie ma os :)
Z intuicyjnoscia chodzilo mi o latwy w obsludze software (przejrzystosc i malo skopplikowane menu,funkcje w tel itp) ale nie o symbiana poniewaz cos takiego wogole mi nie potrzebne do szczescia :)
Dlatego tez N81 odpada kategorycznie.
Czyli wg Ciebie ze wszystkich wymienionych w pierwszej kolenosci, czyli:
1)nokia 6500 slide
2)nokia 5700 express music
3)nokia 5610 express music
4)samsung G600
5)Samsung I450
6)LG KC550
najlepszy bedzie g600??
Piszesz ze wiekszosc moich wymagan pasuje do tel z symbianem...czyli nie istnieje zaden tel bez symbiana ktory by byl odpowiedni dla mnie oprocz g600 tak?? :D

Cube

 #312225  autor: znawca
 22 sty 2009, 18:55
Samsung i450 także ma Symbiana (Nokia 5700 też)... Więc nie wiem czy je w końcu chcesz czy nie...
Jesli Symbian to nie zaleta, to G600 będzie najlepszy. Dobry aparat (5 mpix), nieźle wykonany (w końcu Samsung). Menu nie jest skomplikowane (choć dla mnie symbianowe jest lepsze). Z dźwiękiem też nie najgorzej... ale do N81 mu daleko, dlatego też ją poleciłem skoro muzyka jest ważna.
Jedyne o co bym się martwił w G600 to bateria.

Co do LG KC550, to nie znam tego telefonu (tyle co z netu) więc nie powiem o nim za dużo. Aparat i wykonanie prawdopodobnie gorsze od G600. Nie wiem jak z mp3.

Nokii 6500 slide nie polecam... Lepszymi propozycjami są: chociażby G600 lub Nokia 5610. Muzycznie dobra, aparat znośny, tylko nie wiem jak z wykonaniem (esencja plastiku?).

Jeśli jednak Symbian nie zrazi cie do telefonu to polecam Samsunga i450. Muzycznie zbliżony do N81, ale bije Nokię jakością wykonania.

Zastanów się co jest wazniejsze... Aparat czy muzyka?

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #312226  autor: knopers
 22 sty 2009, 18:58
cube.hiper pisze:Boje sie o ten suwak..nie chce aby urządzenie się poluzowało..słyszałem o różnych typach slidów - jedne na łączeniu plastikowym,inne na metalowym..które lepsze/wytrzymalsze?
Jeśli nie będziesz nim jeździł w górę i w dół to wytrzyma...
1)nokia 6500 slide
Słyszałem tylko, ale nikt nie potwierdził mi jeszcze tego, że 6500 slide ma kiepskiego slidera.
3)nokia 5610 express music
Z tych co napisałeś ja bym wybrał właśnie 5610 xm. Wszystkie Twoje wymagania spełnia ale nie wiem jak z nagrywaniem wideo, nie pamiętam już. I jeszcze ten suwak: Odtw. Muzyki -> Tryb gotowości <-Radio może Ci się popsuć, ale teraz podobno robią już te suwaki trwalsze, nie wiem.
cube.hiper pisze:7)nokia 6131
8)Nokia 6230i
9)nokia 6233
10)Nokia 6280
6131, nie znam, nic Ci o niej nie powiem.
6230i - znam, miałem dość długo ją. Ale z aparatem (1,3 mpx), nagrywaniem wideo (słabiutkie), baterią (1-3 dni) i głośnością będzie ciężko przy Twoich wymaganiach...
6233 - już lepiej z wymaganiami :) gra ładnie i głośno, aparat 2 mpx i robi ładne zdjęcia przy dobrym oświetleniu, wideo też dobrej jakości jak na ten telefon, ale nie 640x480. Z baterią chyba nie powinno być problemu ale głowy sobie uciąć nie dam...
6280 - spójrz na 6288, to jest wersja 6280 z poprawkami jej błędów. I dla mnie o wiele ładniejsza.

Było: C55, 5510, MYX 6-2, V980, C75, 5210, 6510, 6230, 6230i, k550i, 6310i, N82, M8800 Pixon, d900i, Wave 723, Wave II, Lumia 920 i 930
+wiele na dłużej lub krócej

Jest: Samsung: Galaxy S7, Galaxy J3'16, Nokia: 6300

 #312264  autor: orson_dzi
 22 sty 2009, 20:17
Zmartwię Cię, bo nie dopasujesz nic do tych wymagań niestety ;) .

Z podanych telefonów to 5610 będzie najbardziej uniwersalna.
Poza mistrzowską N81 gra z wymienionych najlepiej odtwarza muzykę (posiada mocnego konkurenta w postaci I450 ale ten ma mizerny aparat więc odpada), ma przyzwoity aparat mieszczący się w granicach dobre jakości ;) , klawisze są wygodne, menu Nokii zagmatwane nie jest. Ale jak z tym video jest to nie wiem. Nie sprawdzałem nagrywania, tylko aparat.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #312311  autor: cube.hiper
 22 sty 2009, 22:25
Orson dobiles i wyeliminowales cala reszte?:) Ale mniewam ze slusznie...
Tak na marginesie to wlasnie nad tym modelem sie zastanwaialem (5610). G600 tez u mnie wchodzi w rachubę...
Znawca pytasz co dla mnie lepsze - muzyka czy foto...foto mysle postawil bym jako pierwsze ale muzyczka tez nie ma byc najgoprsza.
Troszke z postem spieprzylem bo sam sobie zaprzeczylem wypisujac modele z symbianem jak ja symbiana nie potrzebuje wcale,sorry dlatego.
--------------------------------------------
1.To, do czego przylozylbym wielka wartosc to glosnosc telefonu (k880i nie sprawdzil mi sie w publicznym otoczeniu typu tramwaj...).Przez wieloletnie sluchanie muzyki cos mam ze sluchem i dlatego wlasnie zanznaczam raz jeszcze - chcialbym slyszec bardzo wyraznie rozmowce :).Kolega udostepnil mi 5310 i pod tym wzgledem bylo glosniej i wyrazniej w porwnaniu do mojego k800i..to takie spostrzezenie.
2.Klawiatura - okropienstwo w k800i. Nie chce scisku klawiszy :( Bardzo duzo pisze...
3.Aparacik - ma byc albo taki sam jakosciowo co w moim eriksonie albo zblizony (i tu pojawia sie maly problem bo nie kazdy aparat ma chyba lampe blyskową - ksenonową..)
4.Muzyka...hmm...chodziło mi bardziej o wyraźne i klarowne słyszenie rozmówcy...mp3 będę chyba rzadko słuchał na tel..nie chce tego urządzonka zamieniać w walkman ale bardzo chcę mieć dobry głośnik w nim abym nie musial pytac:"co mowisz ???" po raz nty :(
5.Wytrzymala bateria,zadna cegla z gabarytów,zaden tel z klapką czy dotykowiec niezamulający i bez symbiana - tu niczego nie będę tłumaczył :)
Plus cena - max 700zł na allegro tylko nówka.

Czy G600 i 5610 mieszczą się w punkcikach 1-5?:) Jeśli nie to poproszę o jakąś alternatywę :). Jeśli tak to właśnie nad nimi się zastanowię i jeden z nich wybiorę.
Pozdrawiam i dzieki za sprostowania wszelkie :)

Cube

 #312325  autor: orson_dzi
 22 sty 2009, 23:19
A no to już sprawa wygląda inaczej ;) .
Odnośnie punktu pierwszego...
Nie wiem jak sprawuje się N5610 w trudnych warunkach. Ale w bezpośrednim porównaniu to G600 miał lepszą jakość połączeń przynajmniej na moje ucho ;) .
Klawiatura w obu jest bardzo wygodna. Ale sms-y lepiej mi szły na G600 ale tylko ze względu na przyzwyczajenie do Samsunga. Mimo tego, że z Nokii 3120 wysyłam setki sms-ów to na tych nowszych Nokiach ciężko mi idzie nie wiem dlaczego ;) .
Aparat, skoro jest najwyższym priorytetem, to zdecydowanie G600. W bezpośrednich testach lepiej wypada niż K800i ale ksenona ni ma... Mimo tego zdjęcia jakościowo wychodzą lepsze z G600 niż z K800i. 5610 troszkę odstaje od obydwu.
Muzykę lepiej odtwarza Nokia ze względu na specjalny układ muzyczny. G600 odtwarza muzykę gorzej ale i tak na ponadprzeciętnym poziomie. W zestawie ma dobre słuchawki z przejściówką na mini-jacka. Za tą kwotę wystarczy Ci na jakieś dobre słuchawki, choćby Creativy Ep-630. Wyciągną sporo z tego telefonu.
Bateria trzyma podobnie, może z małym plusem dla 5610. 3 dni to taka średnia dla obu modeli.
Jeszcze warto zauważyć, że slider w G600 jest dużo lepiej wykonany i o jego wytrzymałość nie bałbym się, czego nie mogę powiedzieć o 5610. Również ma dobry mechanizm ale to ciągle nie to samo i do Samsungów mu daleko.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #312358  autor: cube.hiper
 23 sty 2009, 08:39
Acha.dzieki wielkie.
Czyli teoretycznie powinienem zdecydowac sie na samsunga. Jeszcze tylko pozostaje mi wyprobowac wstepnie oba tel w sklepie, tak na wlasnej skorze przetestowac i dokonac ostat decyzji :)
Dzieki wielkie za pomoc!!!
Post w sumie mozna juz zamknac.

Cube