DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #325757  autor: maciejsdf
 26 mar 2009, 22:42
Witam,
W zwiazku z prawem do odstapienia od umowy w ciagu 10 dni z telefonu zakupionego przez www.orange.pl to czy można z tego prawa skorzystać, gdy spadła i zginęła folia z wyświetlacza. Telefon jest w stanie nienaruszonym jednak, nie ma foli. Czy przyjma?
Telefon musze oddac, bo posiada ten obzydliw pasek operatora i kilka innych nie milych niespodzianek od pomaranczowego operatora.

PS: Co oni potem z tymi telefonami robia?

 #325776  autor: yagi
 27 mar 2009, 07:33
maciejsdf pisze:PS: Co oni potem z tymi telefonami robia?
Wg mnie jak telefon zostal zwrocony bo sie nie podoba i jest sprawny to jest ponownie sprzedawany...

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #325823  autor: kowcio
 27 mar 2009, 13:08
yagi pisze:maciejsdf napisał/a:
PS: Co oni potem z tymi telefonami robia?

Wg mnie jak telefon zostal zwrocony bo sie nie podoba i jest sprawny to jest ponownie sprzedawany...
Jasne, że tak, a niby co mieli robić z nimi? Już w pewnym sklepie kupiłem router i był używany przez jakiś czas- udowodniłem to im i wymienili mi na nowy, a ten z powrotem na półkę położyli :lol: Dodam, że ten sklep to jeden z wielkiej znanej nam sieci...

 #325827  autor: piokuk
 27 mar 2009, 13:28
Art. 7 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów brzmi następująco: W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty. Pojawia się pytanie czy dokonany przez Ciebie zwrot został dokonany w stanie niezmienionym. Generalnie dokonane przez Ciebie zmiany polegające na zdjęciu folii (nie wierzę w bajki o jej odpadnięciu) należy uznać za mieszczące się w zakresie "zwykłego zarządu", tym niemniej interpretacja tego przepisu przez przedsiębiorców jest bardzo restryktywna - uważają oni z reguły, że z rzeczą przed wykonaniem prawa odstąpienia od umowy nie wolno Ci nic robić. Ot rozpakować, popatrzeć i tyle. Piszę to jako prawnik, który o umowach zawieranych na odległość napisał doktorat. Pozdrawiam.

 #325838  autor: cercoo
 27 mar 2009, 14:05
piokuk ja tak trochę z innej beczki skoro pisałeś doktorat z prawa - jeżeli przedłużałem umowę na Orange on-line i cena zaproponowana przez system to 1zł za telefon ( na pewno to był błąd systemowy, bo przy takim abo jaki był to było fizycznie niemożliwe) a kurier przyjeżdża z przesyłką za 2000zł to czy teoretycznie jest możliwość niejako "zmuszenia" Orange do wydania tego telefonu za 1zł przy tych warunkach umowy? Dodam że moje zamówienie wciąż "wisi" w systemie z tym tel za 1 zł. Pozdrawiam

 #325843  autor: piokuk
 27 mar 2009, 14:41
Były takie sytuacje w przeszłości o generalnie powiem Ci tak - jeżeli cena podana w systemie na stronie www już na pierwszy rzut oka wydawała się wzięta z sufitu i miałeś tego świadomość to praktycznie nic nie ugrasz. Poza tym pojawia się jeszcze problem chwili zawarcia umowy. Tu - jak sam mówisz - umowa miała mieć formę pisemną czyli de facto aż do chwili jej podpisania umowy nie ma. To jest takie generalizowanie ale na pierwszy rzut oka tak to wygląda.

 #326808  autor: przemek11
 31 mar 2009, 21:49
cercoo pisze:piokuk ja tak trochę z innej beczki skoro pisałeś doktorat z prawa - jeżeli przedłużałem umowę na Orange on-line i cena zaproponowana przez system to 1zł za telefon ( na pewno to był błąd systemowy, bo przy takim abo jaki był to było fizycznie niemożliwe) a kurier przyjeżdża z przesyłką za 2000zł to czy teoretycznie jest możliwość niejako "zmuszenia" Orange do wydania tego telefonu za 1zł przy tych warunkach umowy? Dodam że moje zamówienie wciąż "wisi" w systemie z tym tel za 1 zł. Pozdrawiam
Miałem podobną sytuację. Zamówiłem na orange w propozycji samsunga za 1,22zł. Kurier chciał 869,01zł, więc podziękowałem :) i czekam kiedy orange odblokuje mi propozycje.