DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #327725  autor: sq3cps
 06 kwie 2009, 15:59
Witam!
Od miesiąca przedstawiciele Netii już z 3-4 razy "namawiali" nas na zmianę dotychczasowej oferty na nową - nie zdążyłem jeszcze wniknąć w szczegóły, jednak po dzisiejszym kolejnym złożeniu przez nich oferty postanowiłem zasięgnąć więcej informacji od Was, forumowicze, czyli zdecydowanie bardziej niezależnych źródeł niż infolinia operatora.

Aktualna sytuacja wygląda tak: telefon stacjonarny w TP (abo standard + preselekcja z wliczonymi bodajże 60 minutami) + łącze BSA 1Mbits w ramach ubiegłorocznej promocji "Zawsze dobra cena"; dostęp poprzez własny router ADSL.
Przedstawiciel Netii wpadł dzisiaj osobiście i namawiał do zmiany w/w na nową ofertę dostępną od marca br., tj. Szybki Internet 2Mbits + Lepszy Telefon na linii Netii.

Zastanawiają mnie ewentualne dodatkowe jednorazowe opłaty do poniesienia w ramach zmiany, terminy przenoszenia numeru z TP do Netii, jakość świadczenia obu usług już na linii Netii, no i "haczyki". Przedstawiciel ponadto zaoferował do tej umowy w cenie 1 zł zestaw 2 słuchawek bezprzewodowych marki (uwaga!) DECT - tu wzbudził moje podejrzenia. Poza tym, w przypadku zamówienia przez WWW można przez 2 pierwsze miesiące zapłacić tylko 1 zł abo za internet - ale czy będzie to dotyczyły także naszej sytuacji czy tylko nowych abonentów? Jeśli to pierwsze, to nie opłaci się podpisywać nowej umowy osobiście poprzez przedstawiciela (w końcu zaoszczędzona ponad "stówka" piechotą nie chodzi).
Regulaminy upublicznione na www.netia.pl nie wyjaśniają jednoznacznie wątpliwości w przypadku klientów, którzy już korzystają z usług - są jasne za to dla nowych klientów. Stąd też moja prośba zwłaszcza do osób, które już przerabiały powyższy temat bądź również przymierzają się do zmiany, o wszelkie uwagi i opinie.

Z góry dzięki za pomoc!

 #327751  autor: piotrekkk
 06 kwie 2009, 17:19
coś czuję, że ten akwizytor chce tylko zarobić, miałem podobną sytuację, abo w tp i bsa w netii, mam w okolicy dostęp do LLU a nie do siecie Netii, na infolinii mówili mi że z niby jakiś względów technicznych nie ma możliwości migracji między technologiami, mogę przejść jedynie na wlr+bsa, stan na początek 2009, więc wzięłem tylko sam adsl, mógłbyś sprecyzować o którą usługę Ci chodzi, to jest na cu, ethernet, llu czy pakiet wlr+bsa?

 #327756  autor: sq3cps
 06 kwie 2009, 17:57
Napisałem, że oferta dotyczy przejścia na Szybki Internet 2Mbits + Lepszy Telefon na linii Netii, więc jak rozumiem świadczenie usług odbywa się wówczas na drutach Netii. Stąd też moje pewne obawy.

 #327767  autor: BL9393
 06 kwie 2009, 18:45
akwizytor ma większa prowizję za pakiet usług stąd jego nacisk. Odnośnie zmiany to przejście na ofertę Netii na łącza Netii wyglądało by w ten sposób iż przeniesienie numeru to koszt 61zł. Po otrzymaniu dokumentów z Netii liczony jest okres wypowiedzenia w TP (30dni ze skutkiem na koniec miesiąca).
W przypadku BSA to musiałbyś złożyć rezygnację z aktualnego dostępu, gdyż zmienia się infrastruktura czyli jest to uważane jako osobna usługa.
Nie wiedziałem że przedstawiciele handlowi Netii oferują inny dostęp niż WLR i BSA, ale nie jestem obeznany. Może warto pozostać w BSA lub zmienić operatora, a odnośnie głosowych zmiana planu lub jakieś rabaty w TP lub zmiana na WLR np Orange Stacjonarny?

czas na Orange

 #327937  autor: zinkzaq
 07 kwie 2009, 15:36
Sprawa wygląda tak że na początku ponosisz opłate 61 zł w tepsie tak zwanie za numer lecz netia odaje tobie to w formie że przez 4 miesiące możesz korzystać z dwiw za 1 zł lub wykupić sobie opcje cały czas za 15 zł . Drugą cenna jest koszt aktywacji , przy wyborze EOF płacisz 20 zł lub 100 zł przy papierowej wersji . No i ostatnie koszty to cenna za modem który musisz kupić gdyż dane urządzenia posiadają bramkę głosową i stąd dodatkowe słuchawki. A co do okresu to kolega napisał wyżej. Co do jakości to na CU większość ludzi nie narzeka :)

ps. akwizytor ?? hm... on nie sprzedaje odkurzaczy i zdaje mi się że nie ma bynajmniej różnicy czy on sprzeda pakiet na cu czy sam internet na cu

 #328029  autor: tajniak
 07 kwie 2009, 22:57
piotrekkk pisze:na infolinii mówili mi że z niby jakiś względów technicznych nie ma możliwości migracji między technologiami
nie ma opracowanych metod migraci z WRL+BSA do LLU.

 #328034  autor: BL9393
 07 kwie 2009, 23:06
Może przesadziłem z akwizytorem, ale jakbyś słyszał czasem jak przy abonentach PH dzwonią na 9393 i przekręcają słowa doradcy oraz jakie historie o losach TP wymyślają, aby skłonić do sprzedaży to też nie traktowałbyś tego poważnie. Nie powinienem ulegać stereotypom, bo osoby które rzetelnie podchodzą do swoich obowiązków traktuję poważnie. Jeśli ktoś poczuł się urażony to przepraszam. Nie jestem w stanie poprostu zaakceptować ludzi którzy mają parcie na sprzedaż mimo wszystko, nie ważne czy to osoba z salonu TP, telemarketingu TP czy też przedstawiciel alternatywnego.

[ Dodano: 2009-04-07, 23:08 ]
mam koleżankę PH pracującą na zlecenie Netii (ale zatrudniona przez inną firmę) i jest różnica czy sam tel, sam internet, czy w pakiecie :)

czas na Orange

 #328142  autor: tajniak
 08 kwie 2009, 17:00
zinkzaq pisze:ps. akwizytor ?? hm... on nie sprzedaje odkurzaczy i zdaje mi się że nie ma bynajmniej różnicy czy on sprzeda pakiet na cu czy sam internet na cu
http://di.com.pl/news/24274,0,Netia_kon ... TP_SA.html :
[WRL] zostanie, co prawda, w ofercie, jednak prowizje dla firm, które sprzedawały dla Netii tę usługę będą tak niskie, że nie będzie im się opłacało tego dalej robić.

 #328174  autor: zinkzaq
 08 kwie 2009, 19:16
BL9393 pisze:Nie jestem w stanie poprostu zaakceptować ludzi którzy mają parcie na sprzedaż mimo wszystko
Niestety w sprzedaży tele usług czesto się zdarza i tego właśnie nie rozumiem bo wiele ludzi zraża się tym że może zostać kolejny raz oszukanym albo telemarketer X jest zły że nie udało mu się , takim podejściom to i firma i wszyscy tracą eh... takie życie
tajniak pisze:[WRL] zostanie, co prawda, w ofercie, jednak prowizje dla firm, które sprzedawały dla Netii tę usługę będą tak niskie, że nie będzie im się opłacało tego dalej robić.
Wiadome że ciężko się dorobić na czyjeś technice oraz kablach dlatego nie dziwie się że netia inwestuje we własną sieć bo jedynie na niej może stawiać poprzeczke

A tak na marginesie bo nie moge tego znaleść nigdzie , biorąc sam internet w neti na CU płacimy jakieś dodatkowe koszty za potrzymanie łącza ??