DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #338785  autor: g4joos
 02 cze 2009, 13:17
Otóż chciałem poradzić się was jaki telefon
wybrać. Szukam czegoś do odtwarzania muzyki
w dobrej jakości
. Oczywiście mógłbym kupić odtwarzacz mp3 jednak zależy mi na dobrym odtwarzaczu w telefonie. Zastanawiam się nad Nokia 5130 i sony ericsson W660i
Ktoś z was posiada może taki telefon? Co o nich myślicie? A może jakieś inne niedrogie propozycje, może z oferty mix plusa?

 #338788  autor: orson_dzi
 02 cze 2009, 14:08
g4joos pisze:zależy mi na dobrym odtwarzaczu w telefonie
To zostaw w spokoju wszystkie SE oprócz W950i, jeśli zależy Ci na jakości dźwięku. Chyba, że kupisz coś starszej daty, jak W850i albo W810i. Im nowsze SE, tym słabsza jakość dźwięku.

W Plusie, jak i na Allegro z resztą można kupić nówkę, Motorolę E8. Telefon odtwarza dźwięk na bardzo wysokim poziomie. Posiada bardzo solidnie wykonaną obudowę, mocną baterię trzymającą nawet 4-5 dni, bardzo dobrej jakości i dość nietypowo umieszczony wyświetlacz. Bardzo dobry telefon, idealny do muzyki, do czego z resztą został stworzony.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #338790  autor: Osk92
 02 cze 2009, 14:49
Bierz SE W810i, to stara, sprawdzona konstrukcja i bije na łeb, na uszy, te modele, które wymieniłeś.

 #338809  autor: g4joos
 02 cze 2009, 15:53
orson_dzi pisze:W Plusie, jak i na Allegro z resztą można kupić nówkę, Motorolę E8.
Myślałem nad tym telefonem jednak obawiam się o jego funkcjonalność i niezawodność jeśli chodzi o inne funkcje niż tylko odtwarzacz. Telefon jest dosyć drogi i nie wiem czy jest wart swojej ceny. Jeśli chodzi o SE W810i nie ma go w ofercie plusa jednak na allegro można kupić go swobodnie za 200zł :)

 #338811  autor: vinc
 02 cze 2009, 16:05
g4joos pisze:orson_dzi napisał/a:
W Plusie, jak i na Allegro z resztą można kupić nówkę, Motorolę E8.

Myślałem nad tym telefonem jednak obawiam się o jego funkcjonalność i niezawodność jeśli chodzi o inne funkcje niż tylko odtwarzacz.
Jakie konkretne funkcje masz na myśli?

Jeśli chodzi o aparat to marne 2Mpix, wysyła sms'y i mms'y, przeglądarka internetowa działa dobrze. Dodatkowo Linux działa bardzo szybko, sprawnie. Natomiast obsługa javy to żaden problem :)

Obrazek

 #338813  autor: g4joos
 02 cze 2009, 16:10
Aparat to ostatnia rzecz jaką chciałbym mieć a telefonie ;)
Mam tu na myśli w szczególności SMS'y, podobno są jakieś problemy z pisanie wiadomości.
A jeśli chodzi o wyświetlane pod szkłem klawisze - jakoś nie mam zaufania, wiem, że nie są to klawisze dotykowe ale obawiam się takich "bajerów" (Przełączanie widoku klawiatury numerycznej w przyciski muzyczne)

 #338816  autor: vinc
 02 cze 2009, 16:17
g4joos pisze:Mam tu na myśli w szczególności SMS'y, podobno są jakieś problemy z pisanie wiadomości.
Nie ma z tym problemów ;)
g4joos pisze:A jeśli chodzi o wyświetlane pod szkłem klawisze
Klawisze nie są pod szkłem, ale pod taką "płytką". Natomiast są w odpowiednich odstępach, a co za tym idzie nie ma problemów z wyczuciem odpowiedniego klawisza. Na dodatek jak jest telefon jest zablokowany "płytka" ta jest twarda i nie można wykonać kliku klawisza ;)
g4joos pisze:obawiam się takich "bajerów" (Przełączanie widoku klawiatury numerycznej w przyciski muzyczne)
Nie ma czego, ponieważ nie jest to awaryjne. Natomiast bardzo funkcjonalne :)

Polecam pofatygować się samemu by to sprawdzić.

Obrazek

 #338818  autor: g4joos
 02 cze 2009, 16:25
Znalazłem właśnie interesującą ofertę tak więc sprawdzę ten telefon jeszcze dziś ;) Jeśli mogę zapytać... Czy na tym telefonie (MOT E8) działa gadu gadu?

 #338839  autor: vinc
 02 cze 2009, 17:17
g4joos pisze:Czy na tym telefonie (MOT E8) działa gadu gadu?
Kiedyś były problemy ze sterowaniem, ale coś obiło mi się o uszy, że zostało to wyeliminowane. Jednak ręki uciąć nie dam :?

Obrazek

 #338844  autor: g4joos
 02 cze 2009, 17:34
Rozumiem. A jeśli chodzi o słuchawki do tego telefonu... Są raczej ogólnodostępne?

 #338848  autor: kowcio
 02 cze 2009, 17:40
g4joos pisze:A jeśli chodzi o słuchawki do tego telefonu... Są raczej ogólnodostępne?
Tak, ten telefon posiada złącze jack 3,5mm, więc obojętnie jakie słuchawki podłączysz ;)

 #338850  autor: Pablooo88
 02 cze 2009, 17:47
A ja także mogę polecić SE W950i :) Używałem i wiem co mówię;) Muzyka to po prostu miód dla uszu, symbian a co za tym idzie duużo aplikacji (co prawda UIQ3 nie jest już oficjalnie wspierany ale i tak znajdziesz wszystko czego szukasz), nie ma aparatu (dla mnie to nie był problem) no i w tej cenie spokojnie do wyrwania :) - sam sprzedałem za podobną kwotę z nadajnikiem gps, dwoma rysikami i drugim pokrowcem na telefon :)

 #338879  autor: g4joos
 02 cze 2009, 20:33
Pablooo88 pisze:A ja także mogę polecić SE W950i
Rzecz w tym, że nie chcę telefonu dotykowego ale oferty są godne uwagi, w dobrym stanie widziałem taki telefonik za 350zł, zawsze to jakieś urozmaicenie :)
Wracając do MOTO E8 - właśnie wróciłem z oględzin tego telefonu... Jest bardzo przyzwoity, wbrew pozorom klawisze działają bardzo przyjemnie :) Myślę, że za 200zł skusze się na telefonik wręcz w idealnym stanie z całym kompletem :) A skąd tak niska cena? - znajomy :)

 #338881  autor: orson_dzi
 02 cze 2009, 20:45
To jak za 200 zł, to nawet bierz i się nie zastanawiaj. Nawet jakby Ci nie pasował po jakimś czasie to i tak za minimum 300 go sprzedasz ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #338916  autor: Pablooo88
 02 cze 2009, 22:26
Zgadzam się z przedmówcą:) Jak coś będzie nie tak to zawsze można sprzedać:)

A co do W950i to jest i dotyk i sprzętowa klawiatura;)

 #338926  autor: g4joos
 02 cze 2009, 22:59
Takimi kategoriami właśnie myślę ;)
Pablooo88 pisze:A co do W950i to jest i dotyk i sprzętowa klawiatura;)
hmmm klawiatura wygląda na dotykową ale jeśli jest jak mówisz to bardzo ciekawy telefon :)

 #338935  autor: Pablooo88
 02 cze 2009, 23:22
No są takie wypustki jak normalnie, ale są takie punkty, że spokojnie można używać:) Masz ekran dotykowy i do tego klawiatura;) Średnio wygodna przyznam ale jest;)

 #338943  autor: g4joos
 02 cze 2009, 23:59
Mam jeszcze pytanko co do rokr e8... Standardowo w zestawie są słuchawki bluetooth? Jak one działają? Po prostu włączamy bt i słuchawki nadają muzykę z telefonu? Czy warto zamienić takie słuchawki na zwykłe podpinane "jackiem" ?

 #338951  autor: vinc
 03 cze 2009, 08:00
g4joos pisze:Standardowo w zestawie są słuchawki bluetooth?
Nie są standardowo dołączane do zestawu.
g4joos pisze:Jak one działają? Po prostu włączamy bt i słuchawki nadają muzykę z telefonu?
Natomiast były zestawy ze słuchawkami Motki s9. Tutaj jest test elronda tych słuchawek KLIK
g4joos pisze:Czy warto zamienić takie słuchawki na zwykłe podpinane "jackiem" ?
To jest indywidualny wybór. S9 są dobre i nie plączą Ci się kabelki, ale musisz pamiętać o ich ładowaniu. Jeśli są w zestawie to dobrze, ale jeśli nie ma to wystarczą standardowe. Natomiast jeśli standardowe Ci nie będą odpowiadać to możesz zawsze sobie dokupić inne na kablu na pewno będą tańsze niż s9 ;)

Obrazek

 #338985  autor: g4joos
 03 cze 2009, 12:24
Jeśli jesteśmy już przy temacie ROKR E8... Warto kupić dla jej ochrony E8-RUBBER CASE ? czy lepiej zainwestować w inny produkt ochronny?