DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #359549  autor: Dictator
 14 wrz 2009, 16:15
Witam. Zastanawiam się nad kupnem teefonu z dual sim i mam takie może głupie pytanie , ale nie rozumiem pewnej kwestii:)

Mianowicie gdy bede mial 2 karty i bede chcial wyslac sms'a jest jakas mozliwosc wybrania z ktorej karty ma ten sms ma byc wyslany ? Bo jak bedzie to "losowe" to kicha :)

 #359586  autor: thonka
 14 wrz 2009, 19:06
w duozach samsunga jest tak, ze 2 karty sim sa aktywne na odbieranie rozmow, ale gdy Ty chcialbys gdzies zadzwonic, albo wyslac wiadomosc to musisz wybrac wczesniej 1 karte glowna z ktorej chcesz korzystac. druga jest tylko do odbierania. mozna oczywiscie je zamieniac ;)

nie wiem jak to jest rozwiazane w myphone'ach i innych chinskich produktach.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #359588  autor: minac
 14 wrz 2009, 19:17
w myphonach obydwie karty sa zawsze aktywne a przy wysylaniu wiadomosci telefon pyta z ktorego numeru ma byc wysłana.Podobnie jest z połączeniami.

 #359595  autor: Dictator
 14 wrz 2009, 19:51
No ja wlasnie mysle nad aphone 4g :P Nie wiecie czy tam jest tak samo jak w my'phonach?

 #360127  autor: ryslor
 17 wrz 2009, 13:13
minac pisze:w myphonach obydwie karty sa zawsze aktywne a przy wysylaniu wiadomosci telefon pyta z ktorego numeru ma byc wysłana.Podobnie jest z połączeniami.
Witam
Ja dodam że nieco inaczej jest przy wysyłaniu MMS-ó i łączeniu z Internetem, w tym przypadku aktywna jest tylko karta sim 1 , ona ma taki priorytet.
Pozdrawiam

 #360150  autor: Sławek
 17 wrz 2009, 15:07
Ja zastanawiam sie wlasnie nad Samsungiem C5212, ale brakuje mi w Duozach tego pytania z myPhone o karte sim, z ktorej wysylac smsy. Ciekawe czy chociaż przełączanie pomiędzy kartami sim (glowna <-> dodatkowa) jest plynne. Ktos wie moze?

Tak swoja droga... warto inwestowac w myPhone?
Kusi cena- jest polowe tanszy od Samsunga, ale jakos nie mam przekonania ;)

I jeszcze jedno: czy oblsuga myPhone, albo Samsunga jest podobna do SE? Chodzi mi glownie o T9.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2009, 15:42 przez Sławek, łącznie zmieniany 1 raz.

 #360157  autor: thonka
 17 wrz 2009, 15:23
Sławek pisze:Ja zastanawiam sie wlasnie nad Samsungiem C5212, ale brakuje mi w Duozach tego pytania z myPhone o karte sim, z ktorej wysylac smsy.
mozna ponoc jednym przyciskiem zmienic aktywna karte sim, jest to co prawda na poczatku klopotliwe, ale da sie przyzwyczaic.
domyslnie telefon dzwoni i wysyla smsy z glownej karty sim.

[ Dodano: 2009-09-17, 15:37 ]
ryslor pisze:Ja dodam że nieco inaczej jest przy wysyłaniu MMS-ó i łączeniu z Internetem, w tym przypadku aktywna jest tylko karta sim 1 , ona ma taki priorytet.
w duozach jest tak samo.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #360168  autor: ryslor
 17 wrz 2009, 16:07
thonka pisze:
Sławek pisze:Ja zastanawiam sie wlasnie nad Samsungiem C5212, ale brakuje mi w Duozach tego pytania z myPhone o karte sim, z ktorej wysylac smsy.
mozna ponoc jednym przyciskiem zmienic aktywna karte sim, jest to co prawda na poczatku klopotliwe, ale da sie przyzwyczaic.
domyslnie telefon dzwoni i wysyla smsy z glownej karty sim.

[ Dodano: 2009-09-17, 15:37 ]
ryslor pisze:Ja dodam że nieco inaczej jest przy wysyłaniu MMS-ó i łączeniu z Internetem, w tym przypadku aktywna jest tylko karta sim 1 , ona ma taki priorytet.
w duozach jest tak samo.
Witam
A co to za telefony " Duozach" czy mają jakaś stronę www chętnie bym poczytał

Serdecznie pozdrawiam

 #360175  autor: ryslor
 17 wrz 2009, 16:27
Sory za to pytanie , sprawdziłem Chodzi tu o Samsungi DUO .
Z przeczytanych opini o Samsungach, zresztą i na nie miałem chęć odrzuciła mnie sena i nie tak doskonała prosta praca z dwoma kartami sim. myPhon ma cały czas załączone obie karty działa to tak jak byś miał dwa telefony . Masz nawet dwie ikony pomiary sygnału danej sieci.
Może samsung ma inne lepsze funkcje niż myphon na pewno aparat ale to co mnie interesowało to bezbłędne działanie telefonu w dwóch sieciach a to właśnie gwarantuje myPhon. Przy wykonywaniu połączenia wklepujemy nr abonenta z klawiatury lub z ekranu dotykowe (klawiatury) i zatwierdzamy połączenie lewym klawiszem z zielonym paskiem (odpowiednik zielonej słuchawki) albo prawym klawiszem z zielonym paskiem . klawisze są przypisane do kart sim. Można również wybrać odpowiedni klawisz z klawiatury ekranowej.
SMS-y podobnie, po napisaniu wybieramy poprzez właściwe podswietlenie z jakiej karty sim ma być wysłany .
Używałem samsunga, ma swoje zalety ale w dualu im nie wyszło.

Serdecznie pozdrawiam

 #360179  autor: Sławek
 17 wrz 2009, 16:38
A ktorego myPhona z dualem bys polecal? Prawde mowiac, Samsung po prostu podoba mi sie z wygladu. Aparat foto nie jest niezbedny, ale byloby milo, gdyby byl jakikolwiek (nawet slaby).

 #360183  autor: ryslor
 17 wrz 2009, 17:01
Ja gdy bym teraz kupował kupił bym ten sam co mam (czarny)6691 ma świetny wygląd.
Lub taki z TV (serio widziałem go) są dwa modele z klawiaturą tradycyjną czyli ten :

http://myphone.pl/Produkty/Telefony/Tel ... fault.aspx

Lub nowszy model

http://myphone.pl/Produkty/Telefony/Tel ... fault.aspx

Ten mój jest oczywiście tańszy.
Musze zrobić fotkę tego czarnego . Robi wrażenie i jest ładny. Obudowa metalowa .
Srebrny mi się nie podobał.

Fotkę zrobiłem Nokia E-51 w której aparat foto jest mało udany był już 3 x w Serwisie .

Serdecznie pozdrawiam

 #360246  autor: Sławek
 17 wrz 2009, 20:13
Nie podobaja mi sie te telefony :P w innym temacie pisales, ze myPhone nie ma T9... wszystkie modele tak maja?

 #360271  autor: ryslor
 17 wrz 2009, 21:38
Sławek pisze:Nie podobaja mi sie te telefony :P w innym temacie pisales, ze myPhone nie ma T9... wszystkie modele tak maja?
Możesz oczywiście kupić sobie inny ładny telefon.
Zawsze to jest indywidualna kwestia gustu.
Mnie interesują takie walory jak: potrzeba taniego duala i to na jakiś czas , niska cena, funkcjonalność, przyjemny wygląd, sprawne działanie dual sim.
Jeżeli nie miałeś okazji osobiście pobawić się tymi telefonami lub chociaż je zobaczyć osobiście a nie tylko obrazki to bądź wstrzemięźliwy w ocenie wyglądu tych modeli o których piszę. Wszystkie nie są fajne. Te dla "Rodziny" też mnie śmieszą.
Ja wiem co mówię bo bardzo byłem napalony na Nokie N 97 , parametry czytałem obrazki widziałem ale rozczarowałem się gdy wziąłem ją do ręki i pooglądałem, jak jest licho wykonana.

Proponuję poczytać

http://www.mgsm.pl/katalog/myphone/

Serdecznie pozdrawiam

 #360280  autor: Sławek
 17 wrz 2009, 22:26
O T9 nadal nic nie wiem. Jesli te telefony nie maja slownika, to ich zakup w moim przypadku mija sie z celem- nie znosze multitapa. Juz wole sie meczyc z dwoma telefonami ;)

 #360325  autor: Dictator
 18 wrz 2009, 09:21
A nie wiecie jak jest z aphona'mi :)?? BO naprawde maja wyglad lepszy od myphon'a i sa zeka tansze

 #360460  autor: ryslor
 18 wrz 2009, 20:19
Witaj
Nie znalazłem w Polsce przedstawicielstwa i serwisu dla tych aPhon-ów i to już dyskwalifikuje ten telefon.
MyPhon-y mają w Polsce dobry serwis, bezpłatnie wgrywają nowsze oprogramowanie.
Na moje pytania odpisują e-mailem w dwa dni.
Jest telefoniczny kontakt z BOK .
Telefon ma dwa lata gwarancji .
To przede wszystkim telefon dla tych co noszą dwa telefony.

Serdecznie pozdrawiam

 #360490  autor: Sławek
 18 wrz 2009, 23:18
Ja, jesli sie zdecyduje, to chyba jednak na wspomnianego wczesniej Samsunga. Jakos nie przekonuje mnie ta masa bajerow w myPhone podczas gdy brak jest T9.

[ Dodano: 2009-09-19, 00:00 ]
Znalazlem model z T9 :))

myPhone 6690

no to chyba juz wiem jaki telefon kupie :)

...o ile doszukam sie jaki jest SAR tego telefonu, bo producent sie tym nie chwali.

 #360632  autor: ryslor
 19 wrz 2009, 19:38
Sławek pisze:Ja, jesli sie zdecyduje, to chyba jednak na wspomnianego wczesniej Samsunga. Jakos nie przekonuje mnie ta masa bajerow w myPhone podczas gdy brak jest T9.

[ Dodano: 2009-09-19, 00:00 ]
Znalazlem model z T9 :))

myPhone 6690

no to chyba juz wiem jaki telefon kupie :)

...o ile doszukam sie jaki jest SAR tego telefonu, bo producent sie tym nie chwali.
Faktyczny ten model ma T9

Serdecznie pozdrawiam

 #361541  autor: Dictator
 24 wrz 2009, 14:11
A jak się sprawuje ten Twój myphone 6691 , rysior?