DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem

Moderator: Moderatorzy

 #361122  autor: adiq1033
 22 wrz 2009, 12:13
Witam.

Wielu z Nas, użytkowników systemu Symbian bardzo irytują komunikaty: "Ważność certyfikatu wygasła", bądź "Aplikacja nie można działać poprawni, skontaktuj się ze sprzedawcą". Jest bardzo prosty sposób na ominięcie zabezpieczeń, złamanie systemu - NIE TRACĄC PRZY TYM GWARANCJI! Ingerujemy w system urządzenia, a nie oprogramowanie producenta/operatora sieci GSM. W niniejszym wątku przedstawiam Wam najprostszą metodę, z jaką przyszło mi się spotkać. Przetestowana na telefonie NOKIA N93 - działa poprawnie.

[center]Proces wykonujecie na własną odpowiedzialność.[/center]

Lista obsługiwanych telefonów:

Nokia E60
Nokia E62
Nokia E65
Nokia E70
Nokia N71
Nokia N73 / N73 ME
Nokia N77
Nokia N80
Nokia N91 8GB
Nokia N92
Nokia N93
Nokia N93i

Nokia 5700 XpressMusic
Nokia 6110 Navigator
Nokia 6121 classic
Nokia 6120 classic
Nokia 6124 classic
Nokia 6290
Nokia E90 Communicator
Nokia N76
Nokia N81
Nokia N81 8GB
Nokia N82
Nokia N95 8GB
Nokia N95
Nokia N95-3 NAM

Zacznijmy od początku: Niezbędne będą Nam dwa pliki - HelloCarbide.sis oraz installserver.exe. Dostępne są pod jednym z poniższych odnośników.

OdSiebie.com
4Shared.com

Musimy się również zaopatrzyć w menedżer plików. Osobiście zalecam X-Plore

I teraz do rzeczy: BARDZO WAŻNĄ KWESTIĄ JEST TRZYMANIE SIĘ PODPUNKTU - Przed instalacją HelloCarbide uruchamiamy X-Plore (menedżer plików) i minimalizujemy go poprzez naciśnięcie przypisku wejścia do Menu. Zaznaczony na ilustracji, kliknij na obrazek by otworzył się w pełnym wymiarze w nowym oknie.

Obrazek Obrazek

KROK 1.

1. Zainstaluj X-plore z Menedżer Plików (W telefonie: Menu, następnie Narzędzia) lub za pomocą Nokia PC Suite i włącz opcję pokazywania folderów ukrytych i systemowych.

MENU->TOOLS->Configuration->
+Show Hidden files
+Show System files/folders

MENU->NARZĘDZIA->Konfiguracja
+Pokaż ukryte pliki
+Pokaż pliki systemu

2. Zainstaluj aplikację HelloCarbide.sis z folderu: Odkrywanie Plików. Dzięki niej będziemy mogli zmodyfikować pliki systemowe. Gdyby program Nokia PC Suite odmówił posłuszeństwa, ulokuj plik instalacyjny w pamięci telefonu lub na karcie i zainstaluj go ręcznie, po czym usuń instalkę. Możemy go wrzucić do dowolnego folderu, bez różnicy.

3. Skopuj na telefon: installserver.exe z Usuwanie Certyfikatów do wybranego przez Nas, dowolnego folderu. Może to być już istniejący Other, albo nasz własny. W poradniku ulokowałem plik do karty pamięci i własnoręcznie utworzonego folderu pod nazwą: "INSTALKA"

e:\INSTALKA\

W FOLDERZE CERTYFIKATY.RAR są dwa typy pliku installserver.exe umieszczone w osobnych folderach. Wewnątrz ich znajdują się pliki tekstowe, na których dostępna jest lista modeli telefonów, gdzie przeprowadzony proces łamania zabezpieczeń będzie możliwy i działał poprawnie.

KROK 2.

1. Odbezpieczanie systemu.

ad.1 Otwieramy aplikację X-Plore (bądź inny menedżer plików)
ad.2 Naciskamy przycisk Menu, w celu zminimalizowania programu
ad.3 Otwórz HelloCarbide (u mnie ikona powstała w folderze OSOBISTE), a następnie przeprowadź operację: Options->Menu1>Yes
ad.4 Przytrzymaj klawisz Menu, wyświetli się lista aktywnych (działających w tle) programów. Wybieramy z powrotem X-Plore.

2. Wyłączanie certyfikatów

Kopiujemy programik z naszej pamięci telefonu/karty (w tym przypadku, drugie rozwiązanie)
e:\INSTALKA->installserver.exe
Z Menu programu X-Plore wybieramy->Kopiuj (ang. Copy)

I wklejam do naszego systemu poprzez kliknięcie na dżojstik. Poruszanie się między folderami w X-Plore wykonujemy za pomocą strzałek - strzałka w prawo rozwija listę, a w lewo zwija.
C:\sys\bin
3. Uruchamiamy ponownie telefon - restartujemy Nokie, ponieważ nic nie będzie się dało wykonać do czasu ponownego uruchomienia. Restart przeprowadzamy za pośrednictwem X-Plore: Menu->Narzędzia->Restart urządzenia (ang. Menu->Tools->Restart device). Na ekranie ukażą się kolorowe paski, proszę się tym nie przejmować - jest to naturalne.

KROK 3.

Radujemy się! Tak oto w prosty sposób pozbyliśmy się uciążliwych certyfikatów. :)

 #361150  autor: znawca
 22 wrz 2009, 14:50
Ta metoda nie zadziała na niektórych najnowszych softach, np: na N95 z v31.
Jest też alternatywny sposób z aplikacją HelloOX.
Wystarczy zainstalować ją w telefonie i uruchomić, a ona sama złamie zabezpieczenia, zainstaluje RomPatchera (z opcją autostartu), Modo (menadżer plików) oraz zmodyfikowany installserver.exe. Cały proces odbywa się automatycznie i trwa około minuty. Po jego zakończeniu można usunąć aplikację (hack zostaje).

Jedynym minusem tego sposobu jest konieczność podpisania aplikacji certyfikatem z poziomem zgodności 17. Najlepiej to zrobić tym sposobem:
http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php ... certyfikat

Więcej info na ten temat tutaj:
http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?f=63&t=34027

Polecam wersję HelloOX 1.03, inne mogą nie zadziałać. Jeśli program działa w nieskończoność należy go wyłączyć i odpalić ponownie.

W razie problemów można jeszcze spróbować aplikacji HelloOX2, ale tego sposobu nie testowałem:
http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?f=63&t=41227
Zasady są chyba takie same, jak w przypadku zwykłego HelloOX...

Oficjalna strona aplikacji: http://helloox2.com/
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2009, 14:59 przez znawca, łącznie zmieniany 1 raz.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #361154  autor: dario321
 22 wrz 2009, 14:53
ten poradnik bylby ok gdybys przy kazdym z modeli telefonow dopisal na jakim sofcie (do mozliwie najwyzszej wersji) ta metoda sie sprawdza.
bo chociazby w modelu,ktory obecnie uzytkuje tj. n82 i przy sofcie v31.0.016 ta metoda nic nie da :!:

 #361214  autor: DD7
 22 wrz 2009, 17:43
znawca pisze:W razie problemów można jeszcze spróbować aplikacji HelloOX2, ale tego sposobu nie testowałem:
http://forum.symbianos.pl...hp?f=63&t=41227
Zasady są chyba takie same, jak w przypadku zwykłego HelloOX
Testowałem, działa. Instaluje on automatycznie nowszą wersję RomPatchera.

 #361248  autor: adiq1033
 22 wrz 2009, 20:05
O, wyśmienicie. Powstał nam temat ogólny, choć zamierzenie było zupełnie inne. :wink: Trudno, osobiście przetestowałem zaprezentowaną przeze mnie metodę, okazała się skuteczna i nie wymagała wytężania umysłowego, obyło się bez kombinowania.

 #361317  autor: waeren
 23 wrz 2009, 10:25
Ciekawy temat, mam nadzieję że będzie się rozwijał, ja na pewno będę śledził i testował :twisted:

szukałem i szukałem i znów wróciłem do abo Play.....nic lepszego dla mnie na razie nie wynaleziono:)

 #361324  autor: slawek.u
 23 wrz 2009, 10:54
Tak, temat bardzo ciekawy...a jeszcze do niedawna posty na temat "hakowania" telefonu były usuwane z tego forum...
Najprostsza, najbardziej skuteczna i najkrótsza metoda do tej pory to tak jak wspomniał znawca HelloOX 1.03. Są różne wersje, jednak ta jest nie zawodna i zajmuje mi do 3 min. roboty...

 #361339  autor: hettman
 23 wrz 2009, 12:42
no a ja ostatnio zhakowalem swoja 5800 na najnowszym sofcie 30.0.011(do niedawna nie do zlamania byl ponoc) helloxem2 v.2.02 w jakies 2min(wszystko automat). tyle ze trzeba miec wlasny cert a na to juz sie czeka tydzien :P albo dotowac helloxa za 5$ to dostaniesz podpisanego ... :-D

 #361340  autor: slawek.u
 23 wrz 2009, 12:45
Z certyfikatami to bywa różnie, bo np. ja czekałem 15 min., a gdy wyrabiałem szwagrowi, to ponad 3 dni jak dobrze pamiętam....

 #361344  autor: hettman
 23 wrz 2009, 12:52
slawek.u pisze:bo np. ja czekałem 15 min., a
-na ale to bylo chyba juz jakis czas temu :?: :-D -od paru miesiecy bardzo dlugo sie czeka, a moze miales fuksa :wink:

 #361356  autor: slawek.u
 23 wrz 2009, 14:08
Też byłem w szoku....tym bardziej, bo naczytałem, że czeka się minimum dobę...to było w maju tego roku, gdy kupiłem obecną komórkę, zarejestrowałem się na chińskiej stronie, wyszedłem, a po chwili wszedłem z ciekawości z powrotem i cert. już był... :D po prostu fuks...

 #366459  autor: borysek
 24 paź 2009, 22:12
A możecie doradzić jak zhackować omnie hd?
Wytłumaczę o co biega
Wyrobiłem ten numer do telefonu na bazie imei ? czy jakoś tak
zgrałem potrzebne programy, zainstalowałem na telefon mapdrives i heloxa
Ostatnia rzecz którą muszę zrobić to odpalić helooxa, klikam w ikonę byczka i widzę ''unpacking exe files'' myślę sobie ok pewnie tak musi być i czekam, zostawiłem tak na noc i nic dalej się to wyświetla więc wziąłem anuluj i tak kilka razy.
prosze doradźcie co z tym zrobić ?

 #366629  autor: vinc
 25 paź 2009, 21:26
borysek jakiego HelloOX-a masz? Spróbuj HelloOX 2 ;)

Obrazek

 #366694  autor: dario321
 26 paź 2009, 09:21
borysek- ponownie zainstaluj map drivers (na karcie pamieci) i znow odpal byczka (helloxa-tez zainstalowanego na karcie pamieci)

 #367059  autor: borysek
 28 paź 2009, 21:41
Zainstalowałem helloxa 2.0
Poszło, w sensie zainstalowało się, ostatnia rzecz
utworzył się plik rom patcher, kilkam w niego i mam
installer server
open 4all
Wybieram installer server -> opcje -> apply
i klikają w apply wychodze automatycznie z aplikacji :(
czy klikając w apply nie powinien uruchomić się jakiś proces czy coś?
jak sprawdzić czy telefon jest zhackowany?

 #367077  autor: Prometo
 29 paź 2009, 00:11
borysek pisze:jak sprawdzić czy telefon jest zhackowany?
Zainstalować aplikację.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #367477  autor: borysek
 31 paź 2009, 23:05
ściągnąłem nawigację iGO chcę odpalić na telefonie i pojawia mi się komunikat
''nie można otworzyć, nie obsługiwany format pliku.''
czy taki komunikat może pojawiać się dlatego że jednak telefonu nie udało mi się zhackować?

 #367528  autor: dario321
 01 lis 2009, 11:31
nie