DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #367080  autor: KamaZ
 29 paź 2009, 01:01
Witam

W związku z tym, że można na allegro i nie tylko trafić jeszcze startery SPK tak się zastanawiam czy jest w tej chwili jeszcze opłacalne dołączanie do tej taryfy. Obecnie mamy w PF pakiety minut do play i stacjonarne, darmowe smsy, minuty i dodatkowe złotówki w programie doładowań.

Czy jest w tej chwili jeszcze jakiś sens korzystania ze starej taryfy? Jeśli tak to może warto skorzystać z takiej opcji?

 #367114  autor: ozorkowy
 29 paź 2009, 13:29
ich zaletą jest to, że można przejść na Play Fresh, o ile nie są przeterminowane.

 #367138  autor: bolek2004
 29 paź 2009, 17:06
Zależy jaki masz profil dzwonienia ale się opłaca bo, po pierwsze ładując od 50 pln masz dodatkowe pieniądze, po drugie w pakietach minuta do wszystkich wychodzi tyle samo co we fresh,sms tak samo, zbieraj minuty to nie promocja jak we fresh tylko usługa cennikowa. Jeśli chodzi o minuty do wszystkich sieci to stara play karta moim zdaniem to taryfa wszech czasów(mimo stawki podstawowej 0,49gr/min). Na swoim przykładzie podam:
Doładowuje SPK kwotą 150pln, drugie 150pln mam do wydzwonienia w ciągu miesiąca, doładowuje tak 2 razy w roku czyli przez 2 miesiące w roku mam 300minut do wszystkich sieci za darmo a potem uruchamiam pakiety za 9pln (30minut do wszystkich) i wychodzi to samo co we fresh jeśli chodzi o minute do wszystkich sieci.
Jeśli ktoś dzwoni więcej do play to mu się fresh bardziej opłaca.
Minus SPK to cena netu ale nie korzystam więc nie ma to dla mnie znaczenia.

 #367151  autor: KamaZ
 29 paź 2009, 19:12
Pakiety mi w niczym nie przeszkadzają. Właśnie, dzięki tym bonusom za doladowanie wydaje się dla mnie ciekawą opcją. Jako użytkownik tej taryfy orientujesz sie jakie w tej chwili są mozliwe do wykupienia? Jakbyś mógł to napisz mi jakie w tej chwili są dostępne i czy wykluczają się ze sobą itp.

 #367170  autor: bolek2004
 29 paź 2009, 20:17
W tej chwili w SPK dostępne są pakiety: 30minut za 9pln ( do wszystkich),30 sms za 3pln (do wszystkich), i niestety tyle, jak ktoś miał już długo SPK to ma 30 minut do play za 6 pln i 200sms do wszystkich co miesiąc do grudnia. Były też promocje "minuty na deser" 90 minut do wszystkich (15minut razy 6 miesięcy/minuta za0,10gr./, co miesiąc i 30 minut za 3 pln (dostaje się 10minut co miesiąc). Mimo zakończenia tych promocji u mnie działa do tej pory, co miesiąc dostaje 25 minut za 0,10gr (15minut z minuty na deser i 10 minut z 30min. za 3pln.) , kody do tych promocji wpisywalem ostatnio niby pisalo ze pakiet aktywny ale kasa wplynela wiec warto sprobowac
Tu masz któtkie kody http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php ... sc&start=0

 #367205  autor: kwistas
 29 paź 2009, 22:38
Według mnie stara Play karta się opłaca tylko przy dużych doładowaniach, takich 100zł lub 150zł, dostaje się 50zł lub 150zł.

 #367248  autor: KamaZ
 30 paź 2009, 13:49
Dzięki za odpowiedzi. Może akurat warto przetestować. Tylko najpierw trzeba dorwać starter 8)

 #367354  autor: Wiktor74
 31 paź 2009, 10:06
Swojego czasu nawet miałem aktywowane dwie promocje/usługi w tym samaym czasie:
"minuty na deser" 90 minut do wszystkich za 9zł (15minut razy 6 miesięcy/minuta za0,10zł)
i razem z 30 minut za 3zł (10minut co miesiąc), dostawałem przez 4 miesiące 40min po 0,10zł :lol:
Niestety nie udało mi się już powtórzyć takiego numeru,
ale wciąż próbuję :D

...jeśli tylko mogę, zawsze chętnie pomagam...

kupię nokię 5800 nową, gwarancja producenta, bez locka

 #367360  autor: matteo
 31 paź 2009, 10:34
Super temat. Fajnie, że go założyłeś, KamaZ.

Co do odpowiedzi - trochę mówicie nieprawdę, ale tylko trochę. Fakty i mity:

Ta taryfa opłaca się tylko przy doładowaniach za 150 zł (w stosunku do fresha). Wtedy minuta wychodzi po 25 gr brutto. Wiadomo , 49 gr/min, przy bonusie 2x150 zł, wychodzi 25 gr. Zauważcie, że przy doładowaniu za 50 zł cena minuty to bodajże 35 gr więc we Freshu jest taniej. Weźcie pod uwagę, że można dodatkowo obniżyć cenę minuty poprzez kupno doładowania 150 zł za 137 - wychodzi jeszcze taniej. Dodatkowo jest pakiet za 9 zł, wprawdzie raz w miesiącu, ale znowu to kolejny powód do obniżenia ceny minuty.

Jedyne właśnie minusy, to internet i SMSy. Jeżeli ktoś dużo SMSuje, to wtedy lepiej wziąć Fresha, ze względu na pakiety. Warto mieć jednak SPK, bo przecież zawsze P4 może wycofać promocję darmowych pakietów SMSowych we Freshu i co wtedy?
Drugi wspomniany przeze mnie minus to Internet, ale ja osobiście korzystam z internetu Ery, dlatego, że nie mam ograniczenia 1 mbps, jak to jest w P4.

Można by się było zastanowić nad jej opłacalnością, w przypadku braku "zbieraj minuty", ale dzięki tej usłudze cena minuty z wyjściowej 25 gr/min przy doładowaniu za 150 zł spada znowu (tańsze doładowanie + pakiet za 9 zł + zbieraj minuty)

Nigdy nie liczyłem ile dokładnie wychodzi minuta, bo jak wiadomo wszystko zależy od ilości zebranych minut.

Też uważam, że to taryfa wszechczasów bo jest to nadal rewelacyjna oferta.

Liczę na odpowiedzi i dywagacje w sprawie tej taryfy - może jest jeszcze coś o czym nie powiedziałem?

 #367370  autor: user_delete19
 31 paź 2009, 11:38
matteo pisze:Też uważam, że to taryfa wszechczasów bo jest to nadal rewelacyjna oferta.
Dla osób które wygadują te 150zł na miesiąc... dla moich potrzeb (mniej więcej 50+20) nie jest już tak różowo, zwłaszcza biorąc pod uwagę konieczność pilnowania pakietów i terminów, nie wspominając już o sms (;

 #367376  autor: matteo
 31 paź 2009, 13:04
lwiczek pisze:
matteo pisze:Też uważam, że to taryfa wszechczasów bo jest to nadal rewelacyjna oferta.
Dla osób które wygadują te 150zł na miesiąc... dla moich potrzeb (mniej więcej 50+20) nie jest już tak różowo, zwłaszcza biorąc pod uwagę konieczność pilnowania pakietów i terminów, nie wspominając już o sms (;
Ano zdecydowanie. Przy 50+20 taryfa zupełnie jest nieopłacalna. Jeżeli zaś czasami ładujesz jednak za 150 zł - warto mieć SPK, a po prostu kupić dodatkowo Fresha i z niego wtedy korzystać, kiedy ładujesz za mniej - jeżeli masz taką możliwość.

 #367377  autor: user_delete19
 31 paź 2009, 13:22
Niestety SPK cierpi na bolączki uprzedniej ery PP -- konieczność ładowania w celu utrzymania połączeń (; Na razie jestem kontent z PF :]

 #367383  autor: matteo
 31 paź 2009, 13:52
lwiczek pisze:Niestety SPK cierpi na bolączki uprzedniej ery PP -- konieczność ładowania w celu utrzymania połączeń (; Na razie jestem kontent z PF :]
Wiesz, przy doładowaniach regularnych za 150 zł nie istnieje problem z okresami ważności konta - wiadomo. Generalnie telefon jest po to, żeby z niego dzwonić, a nie żeby leżał, a jeżeli ma mieć zastosowanie właśnie takie - czyli bardzo sporadyczne korzystanie, to chyba nie ma sensu porównywać SPK z Freshem :)

Ja mam i SPK i PF - wybieram w zależności od miejsca docelowego mojej rozmowy. Te pakiety internetowe we Freshu (15 zł za 500 MB itd.) to jednak też spora zaleta - jakakolwiek by nie była prędkość. Nie wiem, ale ja się nie pozbędę SPK dopóki nie pojawi się oferta w Play'u albo innej sieci z kwotą < 25 gr/ min do wszystkich. mBank mobile z 19 gr/min jest stawką promocyjną, więc nigdy nie wiadomo czy w czerwcu jej nie zabiorą.

 #367385  autor: user_delete19
 31 paź 2009, 14:15
No i dzwonie (chociaż głównie sms). Jak chcę "wisieć na słuchawce" to używam skype/voip/whatever... nie sztuka wydawać kosmiczne sumy na rozmowy :P

 #367387  autor: bolek2004
 31 paź 2009, 15:03
matteo piszesz nieprawde. Bo minuta w pakietach jest ta sama co we fresh (różnica 1gr.) do wszystkich sieci , a w starej play karcie dostajesz jeszcze bonus przy doładowaniach od 50pln czyli masz minutę do wszystkich taką samą jak we fresh + darmowy bonus, czyli jeśli chodzi o minutę do wszystkich sieci to wychodzi jeszcze taniej, albo miałeś 1 z matmy albo nie umiesz liczyć.
Widze że te wszystkie ataki na starą play kartę są spowodowane chyba tym, że dużo osób przeszło z SPK na fresha i teraz tego załują i dlatego mówią nieprawdę w tym wątku, a jak wiadomo do SPK nie można wrócić z żadnej taryfy nawet z fresha.
Zobaczymy co będzie dalej z usługą zbieraj minuty gdzie we freshu jest to promocja a w SPK usługa cennikowa. MTR znowu niedługo spadają więc różnie może być

 #367406  autor: matteo
 31 paź 2009, 17:00
bolek2004 pisze:matteo piszesz nieprawde. Bo minuta w pakietach jest ta sama co we fresh (różnica 1gr.) do wszystkich sieci , a w starej play karcie dostajesz jeszcze bonus przy doładowaniach od 50pln czyli masz minutę do wszystkich taką samą jak we fresh + darmowy bonus, czyli jeśli chodzi o minutę do wszystkich sieci to wychodzi jeszcze taniej, albo miałeś 1 z matmy albo nie umiesz liczyć.
Widze że te wszystkie ataki na starą play kartę są spowodowane chyba tym, że dużo osób przeszło z SPK na fresha i teraz tego załują i dlatego mówią nieprawdę w tym wątku, a jak wiadomo do SPK nie można wrócić z żadnej taryfy nawet z fresha.
Zobaczymy co będzie dalej z usługą zbieraj minuty gdzie we freshu jest to promocja a w SPK usługa cennikowa. MTR znowu niedługo spadają więc różnie może być
Zupełnie nie wiem o czym piszesz, bo ja nie piszę o żadnych pakietach tylko o cenie minuty wynikającej z doładowania.

 #367407  autor: user_delete19
 31 paź 2009, 17:04
W SPK można teraz wykupić pakiet 30min za 9zł co daje stawkę 30gr/min, niemniej jest limit 5 aktywnych pakietów. Wszystko rozbija się nadal o kwestie potrzeb... mnie się nie uśmiecha bawić z pakietami (dlatego w orange miałem taryfę NOG i ładowałem raz na jakiś czas za 25+100zł). We fresz dostajesz za te 50zł niewiele mniej minut, ich ilość łatwo możesz nadrobić włączając program doładowań, a nie musisz się martwić o włączanie pakietów, pilnowanie ich ważności jak również kontrolowanie ważności pozostałych środków.
Jak lubisz i daje Ci to oszczędności -- czemu nie, ale nie wyrzucaj innym że są ćwiercinteligentami bo nie podzielają Twojego punktu widzenia... :roll:

 #367408  autor: matteo
 31 paź 2009, 17:40
lwiczek pisze:W SPK można teraz wykupić pakiet 30min za 9zł co daje stawkę 30gr/min, niemniej jest limit 5 aktywnych pakietów. Wszystko rozbija się nadal o kwestie potrzeb... mnie się nie uśmiecha bawić z pakietami (dlatego w orange miałem taryfę NOG i ładowałem raz na jakiś czas za 25+100zł). We fresz dostajesz za te 50zł niewiele mniej minut, ich ilość łatwo możesz nadrobić włączając program doładowań, a nie musisz się martwić o włączanie pakietów, pilnowanie ich ważności jak również kontrolowanie ważności pozostałych środków.
Jak lubisz i daje Ci to oszczędności -- czemu nie, ale nie wyrzucaj innym że są ćwiercinteligentami bo nie podzielają Twojego punktu widzenia... :roll:
Nie będę dyskutował z Tobą, ale nie widzę, abym pisał o ćwierćinteligentach. Wręcz przeciwnie.

W NOGu jest o tyle problem, że bonusowe minuty nie są do wykorzystania na połączenia z P4...

 #367409  autor: user_delete19
 31 paź 2009, 17:49
matteo, moja wypowiedź była skierowana do @bolek2004 głównie (do Ciebie jedynie o pakietach).

Co do NOG -- minuty za doładowania są OIMW także do play, a bonusowe złotówki (2+2, masz za staż, etc) tylko voice/sms/data w orange.

 #367410  autor: matteo
 31 paź 2009, 17:50
lwiczek pisze:matteo, moja wypowiedź była skierowana do @bolek2004 głównie (do Ciebie jedynie o pakietach).

Co do NOG -- minuty za doładowania są OIMW także do play, a bonusowe złotówki (2+2, masz za staż, etc) tylko voice/sms/data w orange.
ok, przepraszam.

Hm, co do NOGa i minut, to sprawdź w regulaminie, bo z tego co wiem to właśnie do Play nie... Jak wrócę to to sprawdzę.