DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #370191  autor: Rezo
 16 lis 2009, 18:31
Witam,

Jestem właśnie na etapie zmiany banku. Po 5 latach postanowiłem rozstać się z PKO BP.
Zdecydowałem się na konto z lokatą nocną w Allior Banku.

Stoję właśnie przed wyborem karty, do wyboru są takie . Ciekawi mnie, czy korzystanie z poszczególnych kart np. podczas zakupów bezgotówkowych różni się, czy jest to bez znaczenia (np. podanie pinu, złożenie podpisu, bezpieczeństwo transakcji).

Czy poszczególne typy kart różnią się miedzy sobą jeśli chodzi np. o ich "awaryjność"?

Jeśli pomogłem kliknij "pomógł" ;)
UnixStorm.org - stabilny hosting WWW

 #370267  autor: Jedrker
 16 lis 2009, 23:51
Rezo pisze:Ciekawi mnie, czy korzystanie z poszczególnych kart np. podczas zakupów bezgotówkowych różni się, czy jest to bez znaczenia (np. podanie pinu, złożenie podpisu, bezpieczeństwo transakcji).
Generalnie, karty aliora mają chipy, dzięki czemu w 99% płatności podajesz kod pin, a nie składasz podpis.
Mi osobiście nie zdarzyło się jeszcze płacąc kartą aliora, bym był proszony o podpis ;)
Rezo pisze:Czy poszczególne typy kart różnią się miedzy sobą jeśli chodzi np. o ich "awaryjność"?
nie, bo awaryjny może być jedynie system bankowy, jak w każdym banku i tyle ;)
POwiem Ci tylko, że dobrze trafiłeś z wyborem konta bankowego ;)
Sam mam aliora prawie rok, obecnie w pko trzyma mnie jeszcze karta kredytowa którą przenoszę do alior banku , i zrobię po 6 latach korzystania z pko papa PKO ;)

 #370327  autor: Rezo
 17 lis 2009, 14:44
dziekuje za wyjaśnienia Jedrker :) fajnie, że w użyciu będzie głównie kod PIN, bo jakoś nie za bardzo lubię się podpisywać.

Jeśli pomogłem kliknij "pomógł" ;)
UnixStorm.org - stabilny hosting WWW

 #370408  autor: Marens
 17 lis 2009, 20:50
Mam obydwie karty, debetowa Maestro oraz MasterCard PayPass.
Tylko ja mam tą pierwszą PayPass bez wizerunku, której nie widzę teraz w ofercie.
PayPass jest kartą wypukłą.

Co do płacenia systemem "PayPass" nie miałem jeszcze okazji. Ponoć można w Empikach/MC Donaldach/Żabkach. Raczej do autoryzacji używa się PINu, bardzo rzadko przy starych terminalach trzeba się podpisywać zdarzyło ostatni raz z Lipcu, a płacę kartą prawie codziennie.

Gwarantuje Wam, że się zdziwicie jak będziecie korzystać z karty za granicą. (pozytywnie)
Miałem 20% niższe kursy niż znajomi w konkurencji.

 #370443  autor: nicram
 17 lis 2009, 22:50
Ja sobie otworzyłem dwa konta bankowe:

ING Bank Śląski: Konto Direct + 2 Konta Oszczędnościowe
Prowadzenie konta 0 zł, przelewy 0 zł, wydanie karty debetowej 0 zł, przedłużenie karty debetowej 0 zł, transakcje przelewów realizowane są przez kody SMS-owe (0 zł). Jedyna prowizja za konto to opłata za kartę debetową która wynosi 2-3 zł/m-c, chyba że dokonujemy zakupy bezgotówkowe w danym miesiącu powyżej 100 zł, to wtedy anulowana jest nam ta opłata.
Dostęp do bankomatów: ING Bank Śląski i Euronet - 0 zł

Deutsche Bank: Konto dbNET + 1 Konto Oszczędnościowe
Prowadzenie, przelewy, wydanie/przedłużenie karty debetowej to wszystko jest za 0zł.
Co wyróżnia to konto to dostęp do wszystkich bankomatów na świecie za 0 zł.
Transakcje przelewów dokonywane są za pomocą karty kodów TAN, którą dostajemy bezpłatnie do konta.
Jedyna opłata jaka występuje w tym koncie to opłata za użytkowanie karty debetowej która wynosi 5 zł. Anulowanie tej opłaty jednak jest bardzo proste gdyż wystarczy w danym miesiącu tylko raz użyć karty, liczy się tutaj wypłata z bankomatu, płatność kartą


Oczywiście nie wszystkim takie rozwiązanie może spasować. Mi odpowiada ze względu na to że mam dostęp do wszystkich bankomatów za 0 zł, mogę sobie wpłacać pieniądze w dość licznych placówkach ING Banku Śląskiego w Polsce na swoje konto (Deutsche Bank ma bardzo mało oddziałów i placówek), niskie utrzymanie tych dwóch kont (3zł na miesiąc, dlatego że w ING-ie mam kartę zbliżeniową. Jedynie o czym muszę pamiętać przy koncie Deutsche Bank aby chociaż raz w miesiącu wybrać pieniądze z bankomatu, to jednak nie stanowi dla mnie problemu;))
Trzeba zaznaczyć że takie rozwiązanie jest dla ludzi którzy większość rzeczy załatwiają przez internet :)

Konto Deutsche Bank traktuję jako moją Kartę Kredytową z ustanowionym przeze mnie limitem :) Opłata na cały rok 0 zł, kiedy pożyczam od siebie pieniądze to na 0 procent i na okres jaki mi to odpowiada. Normalnie to staram się zawsze oszczędzać :)
Rezo pisze: Stoję właśnie przed wyborem karty, do wyboru są takie . Ciekawi mnie, czy korzystanie z poszczególnych kart np. podczas zakupów bezgotówkowych różni się, czy jest to bez znaczenia (np. podanie pinu, złożenie podpisu, bezpieczeństwo transakcji).
W moim przypadku zawsze podaję kod PIN dla transakcji.
Rezo pisze:Czy poszczególne typy kart różnią się miedzy sobą jeśli chodzi np. o ich "awaryjność"?
Jedrker pisze:nie, bo awaryjny może być jedynie system bankowy, jak w każdym banku i tyle ;)
Dokładnie tak :-)

Pozdrawiam ;-)

 #371678  autor: Rezo
 25 lis 2009, 08:24
No i założyłem konto w Aliorze. Mam pytanie do osób posiadających konto w tym banku i jednocześnie numer telefonu w Play - czy użytkownicy Play mają specjalny numer infolinii Aliora: 12377000? :shock:

Jeśli pomogłem kliknij "pomógł" ;)
UnixStorm.org - stabilny hosting WWW

 #371686  autor: Marens
 25 lis 2009, 10:10
Ja dzwonię z PLAY'a na 1219502

 #371699  autor: Rezo
 25 lis 2009, 11:33
Czyli można się dodzwonić z Play na numer: 1219502 - teoretycznie dla połączeń z zagranicy i na numer 12377000. Na zwykłą infolinie 19502 nie można się połączyć. Dzięki Marens :wink:

Jeśli pomogłem kliknij "pomógł" ;)
UnixStorm.org - stabilny hosting WWW