DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #375908  autor: bartek93
 20 gru 2009, 22:01
Witam wszystkich.
Zostałem postawiony przed koniecznością założenia własnego konta bankowego (inaczej nie będę mógł dalej pobierać stypendium :smt011 ) a w ogóle nie orientuję się w aktualnych ofertach banków. Sprawę komplikuje fakt, iż nie posiadam jeszcze 18 lat. Moglibyście polecić mi jakieś konto? Interesuje mnie głównie darmowe prowadzenie rachunku, brak limitów wypłat z bankomatu, brak konieczności regularnego wpłacania pieniędzy na konto, jak najtańsze przelewy i oczywiście miła obsługa. Aha bylbym zapomniał. Mile widzianą opcją byłaby możliwość zamknięcia rachunku w dowolnym momencie (np po 6 miesiącach) bez jakichkolwiek komplikacji.
Myślę, że moje wymagania nie są zbyt rygorystyczne jak na polskie banki.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Bartek

...:::GALAXY LITE:::...

 #375917  autor: kwintolp21
 20 gru 2009, 22:39
Witam Serdecznie, proponuje oferte mBanku dzrmowe prowadzenie konta, darmowa karta debetowa prowadzenie i wyplacanie pieniedzy z 4000 bankomatow bez prowizji jak i darmowe prxelewy poprzez internet do wszystkich bankow. Jeszcze rok temu lepsza byla oferta Multibanku choc to rowniez Brebank ale wprowadzili oplate za karte 1zl miesiecznie niby to nic ale konkurencja ma za darmo ta usluge poza tym jezeli kiedys zechcesz miec dobre warunki dla telefonu na karte to mbank dodaje roznego rodzaju bonusy dkz swoich uzytkownikow mbankmobile darmowy internet bonusy za uzupelnienie z konta itd. dalej to mozliwosc inwestycji w fundusze jak i gielda kontakt i zalatwianie wszystkich spraw przez internet albo telefon i kurier przywozi dokumenty do domu. Reasumujac skladaj wniosek przygotoj swoje dokumenty i jednego z rodzicow musi byc twoim przedstawicielem i wspolwlascucielem konta do twouch 18urodzin i zapewne zarejestrowales sie juz w urzedzie skarbowym to jego dane i Twoj nip tez przygotoj. Dokumenty do podpisu distaniesz poczta cala operacja trwa okolo 3 tygodnie do momentu otrzymania karty bankomatowej konto powinienes miec aktywne max 5 dni po wyslaniu poprawnie wypelnionej i podpisaneh umowy. Pozdrawiam pawel

 #375918  autor: trus1991
 20 gru 2009, 22:39
Polecam do zapoznania się z poniższą ofertą:

http://skokstefczyka.pl/karty/128_visa_ ... odych.html

Nokia 3310 -----> Siemens MC60----> Motorola L7 -----> SE K550i -----> SE C902 ------> HTC Desire Z

 #375923  autor: kwintolp21
 20 gru 2009, 22:49
Przepraszam za literowki ale pisze z telefonu. Www.mbank.pl oferta indywidualna/ekonta/izzykonto poczytaj i wybierz. Nie agituje bo nie mam z tego zadnych porofitow ale jestem przekonany iz jest to najlepsza oferta dla Ciebie.

 #375930  autor: Xy
 20 gru 2009, 23:11
mBank? Przelew idący od trzech minut do pięciu dni? :D Dziękuję, postoję...
Mam w ING i sobie chwalę. Dostęp przez neta, opłata 2 złote (chyba, że zapłacisz kartą za minimum 100 zł miesięcznie). Obsługa bardzo miła i w ogole och i ach :) Znajomi mają w mBanku konta i powoli je likwidują bo mają dość tego "banku".

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #375934  autor: kwintolp21
 20 gru 2009, 23:19
Mam konto w mbanku i kredytbanku. Przelew z kredytbanku do mbanku idzie 24-30 godzin a w drugą stronę 12 autentycznie!!! Kolega napisał, że potrzebuje konta do stypendium zatem interesuje go prowadzenie, karta i przelewy za free czego Twój bank mu nie da nieprawdaż?
Oczywiście mbank ma swoje wady i osobiście nie traktuję go jako głównego chociażby dlatego, że nie ma mkiosku u mnie w mieście ale do np. allegro.pl,zakupy międzynarodowe ebay.pl czy inne sklepy internetowe jak i fundusze (z czego korzystam) czy uzupełniania telefonu jest ok.
No cóż pierwsza poważna decyzja i problem.
Porówna i wybierze najlepszą dla siebie ofertę.
Paweł

 #375938  autor: thonka
 20 gru 2009, 23:41
z darmowych polecam mbank glownie za prostote zalozenia takiego konta. najwazniejsze to to, ze maja bardzo duzo darmowych bankomatow: siec euronetu, cash4you, ecard oraz bzwbk sa za darmo. mi bardzo podoba sie mozliwosc bezprowizyjnej wyplaty w bankomatach za granica.

minus mbanku to brak placowek, a jak mi sie trafila wyplata ponad 2000zl to ciezko bylo taka operacje wykonac i musialem zrobic przelew do innego banku, a dopiero tam podjac kase...

ciekawe konta maja tez w ing, lukasie i bzwbk choc w kazdym z nich bankomaty to tylko wlasne + niekiedy euronet. lukas daje chyba jeszcze mozliwosc korzystania z bankomatow bzwbk o ile dobrze pamietam.

do samego stypendium wystarczy w zupelnosci mbank.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #375954  autor: Vieslav
 21 gru 2009, 10:03
minus mbanku to brak placowek, a jak mi sie trafila wyplata ponad 2000zl to ciezko bylo taka operacje wykonac i musialem zrobic przelew do innego banku, a dopiero tam podjac kase...
Limit wypłat można spokojnie zwiększyć. Również polecam mbank. Nie płacisz za konto ani za kartę, masz darmowe przelewy no i dużo bezpłatnych bankomatów.
Osobiście nie zdarzyło mi się, aby przelew szedł kilka dni. Zawsze księgują zgodnie z czasem, czyli między 12 a 13 następnego dnia (chyba, że przelew zrobię rano).

 #375966  autor: thonka
 21 gru 2009, 11:05
tja... ja wyplacalem 2500zl, znajomy mial do wyplacenia 21000zl i nie widzialo mu sie 10 razy oprozniac bankomat ;)

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #375973  autor: nicram
 21 gru 2009, 11:45
Ja sobie otworzyłem dwa konta bankowe:

ING Bank Śląski: Konto Direct + 2 Konta Oszczędnościowe
Prowadzenie konta 0 zł, przelewy 0 zł, wydanie karty debetowej 0 zł, przedłużenie karty debetowej 0 zł, transakcje przelewów realizowane są przez kody SMS-owe (0 zł). Jedyna prowizja za konto to opłata za kartę debetową która wynosi 2-3 zł/m-c, chyba że dokonujemy zakupy bezgotówkowe w danym miesiącu powyżej 100 zł, to wtedy anulowana jest nam ta opłata.
Dostęp do bankomatów: ING Bank Śląski i Euronet - 0 zł

Deutsche Bank: Konto dbNET + 1 Konto Oszczędnościowe
Prowadzenie, przelewy, wydanie/przedłużenie karty debetowej to wszystko jest za 0zł.
Co wyróżnia to konto to dostęp do wszystkich bankomatów na świecie za 0 zł.
Transakcje przelewów dokonywane są za pomocą karty kodów TAN, którą dostajemy bezpłatnie do konta.
Jedyna opłata jaka występuje w tym koncie to opłata za użytkowanie karty debetowej która wynosi 5 zł. Anulowanie tej opłaty jednak jest bardzo proste gdyż wystarczy w danym miesiącu tylko raz użyć karty, liczy się tutaj wypłata z bankomatu, płatność kartą


Oczywiście nie wszystkim takie rozwiązanie może spasować. Mi odpowiada ze względu na to że mam dostęp do wszystkich bankomatów za 0 zł, mogę sobie wpłacać pieniądze w dość licznych placówkach ING Banku Śląskiego w Polsce na swoje konto (Deutsche Bank ma bardzo mało oddziałów i placówek), niskie utrzymanie tych dwóch kont (3zł na miesiąc, dlatego że w ING-ie mam kartę zbliżeniową. Jedynie o czym muszę pamiętać przy koncie Deutsche Bank aby chociaż raz w miesiącu wybrać pieniądze z bankomatu, to jednak nie stanowi dla mnie problemu;))
Trzeba zaznaczyć że takie rozwiązanie jest dla ludzi którzy większość rzeczy załatwiają przez internet :)

Konto Deutsche Bank traktuję jako moją Kartę Kredytową z ustanowionym przeze mnie limitem :) Opłata na cały rok 0 zł, kiedy pożyczam od siebie pieniądze to na 0 procent i na okres jaki mi to odpowiada. Normalnie to staram się zawsze oszczędzać :)

 #375975  autor: kwintolp21
 21 gru 2009, 11:54
No niestety z tymi darmowymi wypłatami na całym świecie to jak w kabarecie Ani mru mru "hyt maketingowy":) Darmowe wypłaty owszem ale jest opłata za przewalutowanie jeżeli wypłacamy gotówkę za granicę w walucie innej niż euro (anglia->funty opłata za zmiane waluty po bardzo zaniżonym kursie, ukraina-> grywny opłata za wymiane plus 5% od kwoty za korzystanie z bankomatu i oczywiście bardzo niski kurs) Tak jak pisałem wyżej dla kolegi najlepszy jest mbank 3x0zł (konto,karta,przelewy) dostęp do usług przez internet i telefon gratisy do ich oferty telekomunikacyjnej nie jestem przekonany aby biegał po bankomatach albo szukał sklepów akceptujących płatność kartą tylko dlatego aby nie płacić opłaty za użytkowanie karty.
Pozdrawiam Paweł

 #375977  autor: nicram
 21 gru 2009, 12:15
kwintolp21 pisze:Darmowe wypłaty owszem ale jest opłata za przewalutowanie jeżeli wypłacamy gotówkę za granicę w walucie innej niż euro (anglia->funty opłata za zmiane waluty po bardzo zaniżonym kursie, ukraina-> grywny opłata za wymiane plus 5% od kwoty za korzystanie z bankomatu i oczywiście bardzo niski kurs)
Zgadzam się w 100%
kwintolp21 pisze:Tak jak pisałem wyżej dla kolegi najlepszy jest mbank 3x0zł (konto,karta,przelewy)
Jest to dobre konto, ale warto poznać jeszcze oferty konkurencji;-) Tym bardziej że oferta Deutsche Bank jest bardzo ciekawa ;-) W mojej wiosce nie ma bankomatu, jest tylko poczta i agencja PKO BP. Dla klientów PKO BP wypłata pieniędzy z agencji PKO BP równa się prowizji 1 zł a na Poczcie Polskiej 1,1 zł. Ja będąc klientem Deutsche Bank-u płacę całe 0 zł. W mbanku musiałbym zapłacić 5 zł :wink:

mbank jest dobry, ale nie jest najlepszy 8)

 #376011  autor: b@sho
 21 gru 2009, 16:41
Panowie, zanim o czymś napiszecie to dwa razy pomyślcie i poszukajcie dobrze dobranych argumentów. To ile idzie dany przelew zależy od kilku czynników. 2 z nich są najważniejsze w zasadzie, czyli sesje wychodzące i przychodzące. Jeśli wyślesz przelew, to czeka on sobie na sesję wychodzącą twojego banku (z reguły są 3 dziennie), a następnie należy czekać na sesję przychodzącą w innym banku. Stąd jak się źle trafi w czasie to przelew może iść bardzo długo. Tylko w obrębie własnego banku mamy do czynienia z prawie natychmiastowymi przelewami. Poza tym jak się robi przelew w piątek, przed świętami itp, to nie ma się co dziwić, że przelew idzie kilka dni, gdyż w takich dniach nie ma sesji przychodzących ani wychodzących.

Co do pytania o bank to możesz pomyśleć to możesz postudiować ofertę mBanku (+ damorwa karta, konto, przelewy, spora ilość bankomatów, hasła esemesowe; - częste przerwy nocne w systemie transakcyjnym, wpłatomaty, brak oddziałów), Polbanku (+ darmowa karta, przelewy, możliwość podpięcia pod kartę konta oszczędzającego, dość sporo możliwości jeśli chodzi o rodzaje rachunków, możliwość pójścia do oddziału; - certyfikaty, mała ilość bankomatów, dziwnie działający system transakcyjny). O innych ofertach się nie wypowiadam, bo nie miałem z nimi za wielkiej styczności. Znajomy chwali sobie internetowe konto w gettin banku. Zresztą najlepiej przed wyborem zapoznaj się z ofertą każdego banku i poczytaj regulaminy żeby się później nie zdziwić.

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #376017  autor: bartek93
 21 gru 2009, 17:56
Na początku chciałbym podziękować za dość spore zainteresowanie tematem oraz wskazówki, które niewątpliwie są bardzo dla mnie pomocne.kwintolp21, nie potrzebuję aż takich wodotrysków, gdyż póki co nie mam zamiary wyjeżdżać z Polski. Poza tym kwota na moim koncie raczej nie przekroczy 2000zł (słownie: dwóch tysięcy) w najlepszym momencie, gdy nie będę wypłacał pieniędzy. Tak więc skłaniam się do polecanego przez Was mbanku :D Jednak nie odpowiedzieliście na jedno z ważniejszych pytań, a mianowicie jak wygląda sprawa zamknięcia rachunku? A tak z innej beczki: Co myślicie o Pekao? Z tego co wiem to także tam mogę założyć sobie konto tylko nie wiem jak wygląda tam obsługa, prowizje itp... Ma ktoś jakieś rozeznanie w tym banku?

...:::GALAXY LITE:::...

 #376019  autor: Vieslav
 21 gru 2009, 18:02
Jeśli chcesz rozwiązać umowę wysyłasz pocztą pismo o rozwiązanie umowy (mbank ma chyba nawet wzór takowego na stronie), w razie potrzeby umieszczasz tam numer nowego konta, na które mają zostać przelane zgromadzone pieniądze i to wszystko.

 #376020  autor: Xy
 21 gru 2009, 18:03
b@sho pisze:Panowie, zanim o czymś napiszecie to dwa razy pomyślcie i poszukajcie dobrze dobranych argumentów. To ile idzie dany przelew zależy od kilku czynników. 2 z nich są najważniejsze w zasadzie, czyli sesje wychodzące i przychodzące. Jeśli wyślesz przelew, to czeka on sobie na sesję wychodzącą twojego banku (z reguły są 3 dziennie), a następnie należy czekać na sesję przychodzącą w innym banku. Stąd jak się źle trafi w czasie to przelew może iść bardzo długo. Tylko w obrębie własnego banku mamy do czynienia z prawie natychmiastowymi przelewami. Poza tym jak się robi przelew w piątek, przed świętami itp, to nie ma się co dziwić, że przelew idzie kilka dni, gdyż w takich dniach nie ma sesji przychodzących ani wychodzących.

Pieniążki wysłane we wtorek. Na drugie konto dotarły w piątek. Obydwa konta są w mBanku. W tym banku są ponoć przelewy w czasie rzeczywistym?
To już w moim ING kasa jest na drugi dzień najpóźniej ;)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #376023  autor: bartek93
 21 gru 2009, 18:09
czyli rzeczywiście ekspresowo. jeszcze raz dziękuje wszystkim za udział w dyskusji i pomoc w wybraniu odpowiedniego konta dla mnie. na tę chwilę mogę powiedzieć, że na 90% wybiorę mbank, jednak pozostałe 10% zostawiam na ewentualną zmianę ;)

...:::GALAXY LITE:::...

 #376028  autor: Prezesek
 21 gru 2009, 19:01
Xy mam konto w mBanku od 2,5 roku...i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się aby przelew mBank -->mBank szedł dłużej niż kilka godzin. Jednak zazwyczaj pieniądze są zaraz na koncie. Przelewy do obcych banków dochodzą zazwyczaj następnego dnia. W przeciągu ostatnich dwóch miesięcy dość aktywnie korzystalem z konta i żadnych problemów. Dodam, że mam Konto Izzy, gdyż jestem z tego samego rocznika co szukający konta(tak przynajmniej po jego nicku mogę twierdzić).

Pozdrawiam

 #376155  autor: kowcio
 22 gru 2009, 15:04
Ja bym się w te mBanki nie pchał, jakoś za cholerę zaufania nie mogę zdobyć do tego banku... Za darmo, wszystko za darmo. I właśnie to źle mi się kojarzy. Za coś ten bank musi żyć, a skoro wszystko jest za darmo, to pewnie po jakości cierpią... Koleżanka miała kiedyś tym banku i miała jakiś problem, a tam jej pomóc nikt nie mógł nawet :/

Nie doradzę Ci jaki bank masz wybrać. Jak chcesz meić za darmo, to bierz ten mBank. Ja mam konto w PKO BP i jestem bardzo zadowolony, ale tutaj prowadzenie konta będzie Cię kosztowało 1,50 PLN miesięcznie, jesli chcesz mieć tzw. bankowość elektroniczną (czyli robienie przelewów przez Internet, sprawdzanie stanu konta itd) +0,50 PLN/m-c, a jeśli chcesz kartę płatniczo-bankomatową, płacisz 18 PLN/rok (pobierane z góry). Troszke dużo tych opłat... Ale jak na razie nie miałem problemu z zalogowaniem się na www.ipko.pl ani z wypłatą pieniążków z bankomatu, których spoooro jest :) Dlatego nawet na myśl mi nie przyszło, zeby zmienić bank :)

PS. Oczywiście mówię o cenniku dla konta Grafitti, bo dla takiego "normalnego" konta, które może założyć osoba pełnoletnia koszty prowadzenia rachunku są większe.

 #376200  autor: user_delete19
 22 gru 2009, 18:17
@up
No tak, najlepiej to wybierajmy ofety tam gdzie najdrożej, zupelnie logiczne O_o
mBank jest ok (a utrzymuje się z inwestowania i obracania zgromadzonymi pieniędzmi, zainteresuj się jak działa bankowość a potem się wypowiadaj...). A jak potrzebujesz 'marmurka' to ING albo dbNET wychodzą chyba najtaniej.

PKO BP odradzam bo zdzierają na każdym kroku i zawsze robią problemy (np.: sprawa )