DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #378410  autor: piokuk
 04 sty 2010, 00:08
Z góry przepraszam jeśli umieściłem swój wątek w złym dziale. Pod koniec lutego moja narzeczona wyjeżdża na trzymiesięczne stypendium naukowe do Francji. Jak nietrudno się domyśleć dla zakochanego (wciąż) czas rozłąki jest trudnym okresem. Proszę o porady, jak najtaniej komunikować się z Francją. Nie mam żadnej pewności, czy będzie miała stały dostęp do sieci. W takim wypadku skype byłby oczywisty. Znacie może (z autopsji) francuskie oferty pre paid z tanimi połączeniami do Polski? Z góry dziękuję za sugestie.

 #378417  autor: thonka
 04 sty 2010, 01:39
z pewnoscia maja jakies karty typu telegrosik itp. poszukaj na forach zwiazanych z francja/ francuska polonia, moze tam beda bardziej zorientowani.

mi udalo sie znalezc tylko cos takiego: http://www.iradium.fr/index.php?page=ca ... arte&id=59#
nie wiem jak z dostepnoscia na miejscu.
z budek do Polski mozna dzwonic na zasadzie callback.

za 15 euro 330 minut to wygadania czyli jakies 4,5ct za minute.
jest tez opcja 10 euro (211 minut)/7,5 euro (157 minut)/5 euro (102 minuty).

zawsze mozecie zrobic tak, ze wykupujesz jakiegos voipa/skype out, a dziewczyna podaje Ci numer budki, albo inny stacjonarny ;)

skypeout do francji to 8gr z vat/minuta + oplata za rozpoczecie polaczenia ok. 17gr z vat.

voipdiscount daje 60 dni za free (no prawie - limit to 300 minut tygodniowo) po doladowaniu za 5 euro netto (posrednicy polscy biora za to ok. 32-34zl). potem za te 5 euro mozesz dalej dzwonic ;)

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #378418  autor: mikage1
 04 sty 2010, 01:57
jest też możliwość taka, ze kupuje lokalnego prepaida z tanimi lokalnymi połaczeniami stacjonarnymi (albo mającego darmowy numer stacjonarny) + voipdiscount - wtedy dzwoni na francuski numer dostępowy voipdiscounta ze swojej komórki i dalej rozmowa idzie już przez voipdiscounta (wtedy wchodzi w rachubę 300 darmowych minut tygodniowo w voipdiscouncie na numer stacjonarny w Polsce)

Sony CMD-CD5 - ma już 11 lat... a na oryginalnej baterii wytrzymuje 3 dni :)

 #378582  autor: piokuk
 04 sty 2010, 20:55
Merci beaucoup - czy jak to się tam pisze.

 #378601  autor: Malibu
 04 sty 2010, 21:42
bitte schon :)

 #378624  autor: Abcn
 04 sty 2010, 23:04
thonka pisze:poszukaj na forach zwiazanych z Francja/ francuska polonia,
moze tam beda bardziej zorientowani.
Voila - BDB rada w-g mnie ,
+ n-k , fora erazmusów i w gronie stypendystów/stypendystek :)
a wykraczajac poza komórki i oprócz pomyslu mikage1* + Malibu i kart zdrapek (!tu uwaga na *coût de connexion* co moze znaczyc oplata za zestawienie polaczenia (co 2 min ?)?)
:arrow: moze istnieja miejsca ( internet-cafe z kabinami ?) z których mozna taniej dzwonic zagranice,
w Barcelonie /CAT/ESP nazywane sa (inter)locutorio

* Jesli narzeczona znalazlaby mozliwosc taniego (darmowego?) dzwonienia na linie stacjonarna ,
to alternatywa do VOIPcheap jest www.Toolani.pl www.Toolani.fr ale raczej na krótka mete.
Przejrzalem tak na szybko prepaidGSM.net - France
-> ceny (0,39 eu/min , tylko Buoyguens taniej) takie ze polska komórka np playa w roamingu wyjdzie na to samo przy dzisiejszym kursie EUR/PLN , a ten ma sie obnizac (moze sa tez jakies patenty na obnizenie kosztów roam.?),
{ jest napisane ze aktualizowane rok temu , ale czesci o PL i ESP nie sa w 100% kompletne , by tak rzec }

Tu o sms-ach z PL zagranice
o ile juz nie czytales

Powodzenia i daj znac jakie wyniki poszukiwan
:smt006

pozdrawiam
A