DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #411556  autor: AceMartini
 20 cze 2010, 14:04
Witam
Zakładam ten temat, bo przymierzam sie do zakupu internetu do laptopa na karte. Ogladam przerozne oferty, sprawdzam ile kosztuja w sieciach startery i jaka jest cena limitu GB na tej karcie. Generalnie modem HUAWEI mam, wiec wystarczy mi sam starter-karta.

Porownujac oferty znalazlem rowniez tego rodzaju aukcje, cenowo wyglada to bardzo korzystnie, jak np. to http://allegro.pl/item1084515867_orange ... tanio.html . Wszystko fanie, pieknie, tylko cos mi sie tu wydaje za tanio...

gdybym chcial tego rodzaju pakiet zakupic w Orange w salonie to musialbym z tego co widze zaplacic :
- 20 zł za startet z 195 mb danych na pobranie
- 100 zł i wiecej, zeby miec 7 GB danych do pobrania

tymczasem na allegro (juz niekoniecznie akurat z tej aukcji) karte na Orange FREE Internet z 6GB danych do pobrania na 150 dni zapłace ok. 60-70 zł z przesylka. Gdzie tu jest haczyk ??

Prosze o pomoc, bo szczerze to jestem troche zdezorientowany ktora oferte wybrac i czy kupowanie takich starterow na allegro ma sens - zeby nikt mnie nie oszukał.

 #411560  autor: piokuk
 20 cze 2010, 14:44
Tu nie ma żadnego haczyka. Ktoś doładował starter za 100 złotych, dostał 6 GB na konto promocyjne a pozostałe 109 złotych przelał przelewem sms na inny numer telefonu. Proste.

 #411565  autor: Kaczy
 20 cze 2010, 15:06
Znając życie to ktoś jeszcze na tym zarabia.
Kupił starter za 20 zł, doładowanie za 100 zł na allegro po 90 zł. Wydał 110 zł.
110 zł sprzeda na allegro za 70 -80 zł, starter z 6 GB za 50 zł. Zarobił 130 zł, więc czysty zysk 20 zł. Zrobi tak z 10-20 starterami i kilka stówek ma w kieszeni :)

...::: Made for loneliness :::...

 #411583  autor: Tabaluga
 20 cze 2010, 16:49
Nawet nie musiał kupować startera mógł skorzystać z darmowych wysyłanych przez Orange i zmienić taryfę przez Orange online.

 #411589  autor: matteo
 20 cze 2010, 17:20
Już parę tygodni mówiłem o tym, że usunąć temat na telepolis o tym sposobie na tani transfer w Orange bo dzieciarnia zacznie to na allegro sprzedawać. No cóż.

 #411591  autor: AceMartini
 20 cze 2010, 17:25
no dobra, powiedzmy ze on na tym zarabia bo robi ten wałek.

ale ja kupujac ten starter z 6 GB zrobie dobry biznes ? bedzie to u mnie dobrze dzialac, czy to jakas sciema ?

 #411596  autor: piokuk
 20 cze 2010, 18:02
Tu nie ma żadnego wałka. Działa dokładnie tak samo jak każde 6 GB transferu w Orange.

 #411598  autor: PLAY
 20 cze 2010, 18:12
AceMartini pisze:ale ja kupujac ten starter z 6 GB zrobie dobry biznes ?
Tak, bo nigdzie w tej chwili więcej nie otrzymasz. Jeszcze taki plus że zasięg masz wszędzie, w metropoliach HSDPA, a poza nimi po EDGE surfujesz.
AceMartini pisze:bedzie to u mnie dobrze dzialac, czy to jakas sciema ?
Tak, no chyba że mieszkasz w tzw: " wykluczeniu cyfrowym"
Podaj mniej więcej gdzie będziesz korzystał z tego internetu?

[center]» Darmowy Starter Play Fresh «[/center]

 #411603  autor: szyman12
 20 cze 2010, 18:57
ale ja kupujac ten starter z 6 GB zrobie dobry biznes ?
Nie :)

Z tego co widzę, to ceny na allegro wahają się od 52 do nawet 110 zł (+ oczywiście koszt przesyłki).

A teraz tak: wybierasz numer telefonu na stronie Orange (co prawda są tam nieciekawe numery, ale nieważne), później wpisujesz kod i wtedy przechodzi Ci na Orange Free na Kartę.

Na Allegro są doładowania "100" za np. 89,8 zł. Doładowujesz konto, później wystawiasz doładowanie za "100" poprzez przelew SMS za ok. 60-65 zł.

Co prawda jest to może trochę skomplikowane jak tłumaczę, ale:

* wybierasz sobie sam numer
* nie płacisz za przesyłkę (zamawiając u Orangutana na orange.pl jest bezpłatny)
* zostaje Ci 10 zł ;)
* oszczędzasz od ok. 30 zł do nawet 90 zł!

 #411630  autor: AceMartini
 20 cze 2010, 22:36
Tak, no chyba że mieszkasz w tzw: " wykluczeniu cyfrowym"
Podaj mniej więcej gdzie będziesz korzystał z tego internetu?
we Włocławku i nad morzem w Ustce :) wiec chyba bedzie dzialac, bardziej martwilem sie czy bedzie dzialac w kwestii nie tyle zasiegu, co takiej konkretnie technicznej, zeby ten starter nie okazal sie z jakas blokada czy cos :) ale chyba wyglada na to, ze bedzie wszystko ok :)
szyman12 pisze:teraz tak: wybierasz numer telefonu na stronie Orange (co prawda są tam nieciekawe numery, ale nieważne), później wpisujesz kod i wtedy przechodzi Ci na Orange Free na Kartę.

Na Allegro są doładowania "100" za np. 89,8 zł. Doładowujesz konto, później wystawiasz doładowanie za "100" poprzez przelew SMS za ok. 60-65 zł.

Co prawda jest to może trochę skomplikowane jak tłumaczę, ale:

* wybierasz sobie sam numer
* nie płacisz za przesyłkę (zamawiając u Orangutana na orange.pl jest bezpłatny)
* zostaje Ci 10 zł ;)
* oszczędzasz od ok. 30 zł do nawet 90 zł!
czyli tak, zebym to ja zrobil ten wałek i zebym to ja sprzedal na allegro to nadwyzke, a starter z GB zostawil sobie :) wiem, ze wyszloby jeszcze taniej, ale wlasnie probowalem to dzisiaj Tacie wytlumaczyc (bo to dla niego ten internet ) i tak sie zastanawialismy czy dac komus zarobic, a samemu miec taniej (prostsza wersja) czy moze samemu mieszac :) i do tej pory nie wiem :)

dzieki natomiast za wyjasnienie calego tego procederu :)

 #411642  autor: PLAY
 20 cze 2010, 23:07
AceMartini pisze:we Włocławku i nad morzem w Ustce :) wiec chyba bedzie dzialac
HSDPA/UMTS, spokojnie Ci pójdzie. W razie czego przełączy Cię na 2G. :wink:

[center]» Darmowy Starter Play Fresh «[/center]

 #411656  autor: Mila89
 20 cze 2010, 23:47
Jesli nie masz modemu z sieci orange to zapomnij ze ci internet z tej sieci pojdzie
Osobiscie(pracujac w orange) uwazam ze net orange to chłam
Przykład: internet w HSDPA gdzie teoretycznie jest do 14,4Mb/s FAKTYCZNIE średnio jest 800kb/s a internet w CDMA gdzie teoretycznie jest 3,1Mb/s FAKTYCZNIE jest średnio 1Mb/s

Wniosek: Osoby ze wsi maja szybszy mobilny internet niz mieszkańcy miast

 #411657  autor: PLAY
 20 cze 2010, 23:53
Mila89 pisze:internet w HSDPA gdzie teoretycznie jest do 14,4Mb/s
Mylisz jednostki i sieć. Orange ma max. 7,2Mb/s, jeśli chodzi o internet na kartę.
Ale nie licz na taką prędkość, w takiej stolicy to ledwo 2~5Mb/s się wyciąga.
Mila89 pisze:internet w CDMA gdzie teoretycznie jest 3,1Mb/s FAKTYCZNIE jest średnio 1Mb/s
Przecież jest limit do 1Mb/s w OFPro, a że modem tyle wyciąga to już inna bajka.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2010, 00:02 przez PLAY, łącznie zmieniany 1 raz.

 #411660  autor: ms93
 21 cze 2010, 00:00
Mila89 pisze:Jesli nie masz modemu z sieci orange to zapomnij ze ci internet z tej sieci pojdzie
A to niby dlaczego? Nie kazdy modem ma simlocka, wiekszosc teraz juz nie ma wcale.
Mila89 pisze:Przykład: internet w HSDPA gdzie teoretycznie jest do 14,4Mb/s FAKTYCZNIE średnio jest 800kb/s
Taka predkosc nie funkcjonuje w Orange, u nich jest max. 7,2Mbps, ktore jest osiagalne w idealnych warunkach. Dlatego pisza "do", a nie "dokladnie" tyle i tyle MB. Nigdy w warunkach normalnych nie osiagniesz maksimum technologii - zalezy to od sprzetu, obciazenia sieci, zasiegu i innych warunkow. Realnie da sie osiagnac bez problemu 2-3Mbit/s. Wiadomo, ze przy wiekszym obciazeniu sieci, slabym zasiegu albo starym modemie bedzie to znacznie mniej. To, ze nie masz internetu o predkosci, ktora w reklamie podaja jako "DO" nie znaczy, ze to dziadostwo.
Zadna siec nie osiaga tych wartosci na co dzien.

To tak, jakbys krytykowal samochod z powodu, ze pod gorke nie osiaga predkosci podanej przez producenta jako maksymalna dla tego samochodu... To logiczne, ze do najwyzszych osiagow potrzeba sprzyjajacych warunkow.

Jesli juz chcesz cos krytykowac, to przydalaby sie elementarna wiedza na ten temat...
 #411728  autor: kiwi7
 21 cze 2010, 11:42
Hej,
Mam pytanie odnośnie oferty free, jaka oferta wydaje się być korzystniejsza, na kartę czy abonament. Chodzi mi o jakąś częstotliwość promocji itp? Z tego co czytałam w abonamencie jest teraz 25 % zniżki.
Jest jakaś różnica w działaniu? Zastanawiam się czy nie wziąc najpierw na kartę i przetestować,a dopiero potem na abo.?

 #411794  autor: rossi9
 21 cze 2010, 14:58
25 % zniżki jest jak masz swój modem. Oczywistą oczywistością jest ze trzeba przetestować,a dopiero potem abo.