DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #412730  autor: absolon
 24 cze 2010, 19:18
Witam!

Od wczoraj wydzwania do mnie coś/ktoś z numeru 73333.
Ale dzwoni na nr telefonu który kupiłem za 5PLN do testów. Karta włożona jest w drugim telefonie. Nr telefonu nie jest nikomu znany (nawet ja go nie pamiętam :)
W sumie nie odbieram. Do spamu SMSowego w którym Play zdaje się być mistrzem już się przyzwyczaiłem (mowa o numerze testowym) o tyle spam z dzwonieniem uważam już za lekko naruszający mój spokój psychiczny :D
W ciągu ostatniej doby 5 razy dzowniono z tego numeru.
Czy ktoś też ma podobne doświadczenia z tym numerem. Czy to w ogóle Play dzowni?
Widzę, że na stronie play nr 73333 jest wykorzystywany do jakieś "muzycznej zabawy" - konkursu.

 #412820  autor: PLAY
 25 cze 2010, 08:29
absolon pisze:Czy to w ogóle Play dzowni?
Tak a raczej bym powiedział automat zachęcający Cię abyś wysłał sms'a, a tak naprawdę jest to ściema, nic nie wygrasz jak każdy z nas. 8)
Po prostu zapraszają cię do konkursu, oto dowody:
http://www.playmobile.pl/pl/uslugi/konk ... index.html
absolon pisze:Czy ktoś też ma podobne doświadczenia z tym numerem.
Ja nie miałem i nie chcę mieć.

SMS o treści STOP pod bezpłatny numer 2800 wyłącza te reklamy, spamy, sms itp;

 #414648  autor: ChuckyCiechanow
 03 lip 2010, 17:41
PLAY pisze:
absolon pisze:Czy to w ogóle Play dzowni?
Tak a raczej bym powiedział automat zachęcający Cię abyś wysłał sms'a, a tak naprawdę jest to ściema, nic nie wygrasz jak każdy z nas. 8)
Po prostu zapraszają cię do konkursu, oto dowody:
http://www.playmobile.pl/pl/uslugi/konk ... index.html
absolon pisze:Czy ktoś też ma podobne doświadczenia z tym numerem.
Ja nie miałem i nie chcę mieć.

SMS o treści STOP pod bezpłatny numer 2800 wyłącza te reklamy, spamy, sms itp;
SMS o treści STOP na 2800 blokuje spam z wapstera !!!!!!!!

SMS blokujący ,,Konkurs muzyczny PLAY" to STOP na 80333 , u mnie to nie działa i nadal numer +4873333 co jakiś czas dzwoni..... to jest już wkurzające.
 #414654  autor: Andrzej24
 03 lip 2010, 18:34
A ja mam dość spokój z Play Fresh. Z tego co pamiętam to tylko raz do mnie zadzwonił i to nie automat lecz pani z ofertą przejścia na abonament. Może jeszcze kilka SMS w ciągu kilku miesięcy lecz nie aż tak aby to było natrętne. A przypadkiem nie masz numeru po kimś kto z niego wysyłał SMS premium do konkursu, potem go sprzedał i ty się człowieku męczysz

 #414659  autor: ChuckyCiechanow
 03 lip 2010, 18:46
Ja numer przeniosłem z 36i6, jeśli wysłałem jakiś sms Premium to raczej tylko za czasów 36i6.

 #414660  autor: play4you2
 03 lip 2010, 18:51
Przeczytałem tak te informacje i mam dla wszystkich jedną radę.

Jeżeli nie chcecie, aby otrzymywać informacji marketingowych, cofnijcie na nie zgodę u nas (dotyczy tylko zarejestrowanych Użytkowników i wszystkich Abonentów). Jeżeli jednak korzystaliście z zabaw SMS u innych dostawców, to taki sprzeciw możecie zgłosić tylko do nich. My nie możemy zaprzestać wysyłania spamów SMS (lub jakichkolwiek innych), jeżeli były one uruchomione u innego dostawcy (np. Wapster i inni).
Na przyszłość, zachęcam cię do napisania w temacie "tu znajdziesz pomoc - Play". Jest to temat stworzony przez pracowników Play, którzy udzielają wielu informacji i odpowiedzi.

Pzdr.

[ Dodano: 2010-07-03, 18:53 ]
ChuckyCiechanow pisze:jeśli wysłałem jakiś sms Premium to raczej tylko za czasów 36i6.
Nie szkodzi. Twój numer zapisany jest w ich bazie i nie ma to znaczenia, w jakiej aktualnie jesteś sieci. Musisz zgłosić się do Administratora tej zabawy lub tych spamów (numerów), aby wykasował Twój numer z ich bazy.

Forum "Telepolis" nie jest oficjalnym kanałem zgłoszeniowym firmy P4 Sp. z o.o., tym samym sieć Play nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wykorzystanie przez osoby postronne wszelakich danych, znajdujących się w przesłanej wiadomości.

 #414661  autor: ChuckyCiechanow
 03 lip 2010, 18:56
play4you2 pisze:Przeczytałem tak te informacje i mam dla wszystkich jedną radę.

Jeżeli nie chcecie, aby otrzymywać informacji marketingowych, cofnijcie na nie zgodę u nas (dotyczy tylko zarejestrowanych Użytkowników i wszystkich Abonentów). Jeżeli jednak korzystaliście z zabaw SMS u innych dostawców, to taki sprzeciw możecie zgłosić tylko do nich. My nie możemy zaprzestać wysyłania spamów SMS (lub jakichkolwiek innych), jeżeli były one uruchomione u innego dostawcy (np. Wapster i inni).
Na przyszłość, zachęcam cię do napisania w temacie "tu znajdziesz pomoc - Play". Jest to temat stworzony przez pracowników Play, którzy udzielają wielu informacji i odpowiedzi.

Pzdr.

[ Dodano: 2010-07-03, 18:53 ]
ChuckyCiechanow pisze:jeśli wysłałem jakiś sms Premium to raczej tylko za czasów 36i6.
Nie szkodzi. Twój numer zapisany jest w ich bazie i nie ma to znaczenia, w jakiej aktualnie jesteś sieci. Musisz zgłosić się do Administratora tej zabawy lub tych spamów (numerów), aby wykasował Twój numer z ich bazy.
A w jaki sposób cofnąć to zgodę?

 #414663  autor: Andrzej24
 03 lip 2010, 19:01
w 100% się zgadzam z play4you2.

ja tak miałem w Orange. Raz pobrałem grę z wapstera i potem tragedia. Nic by jeszcze nie było, gdyby nie nachalne reklamy i to nie tylko gier lecz cała reszta badziewia, do niczego nie potrzebna i na dodatek zboczona. W końcu wysłałem do wapstera list, że nie życzę sobie żadnych reklam, podałem nr tel. i reklamy się skończyły, teraz mam spokój.

 #414723  autor: bleckwarrior
 04 lip 2010, 10:26
ChuckyCiechanow pisze: A w jaki sposób cofnąć to zgodę?
zgody marketingowe w zewnętrznych firmach, tylko u nich.

Zgody na przetwarzanie danych przez Play, BOK lub zgłoszenie przez play 24.


a Teraz utnę tylko jedną spekulację. Numer 73333 i konkurs muzyczny z nim związany, bo z tego co pamiętam o to chodzi, nie jest konkursem organizowanym przez sieć play, w najbliższych dniach postaram się wam odszukać numer stacjonarny do organizatora, ale niestety dopiero po niedzieli

ponieważ całe życie się uczę, moje zdanie z dzisiaj w danym temacie,niekoniecznie musi być takie samo, jak wczoraj -a jutro takie samo jak dziś.

 #414732  autor: Sig
 04 lip 2010, 12:01
Może nie jest organizowany przez Play, ale jest firmowany przez Play na ich własnej stronie:
http://www.playmobile.pl/pl/uslugi/konk ... index.html

Co dziwne, numeru 73333 nie ma na liście, którą jakiś czas temu skadś wygrzebałem z numerami Premium i ich blokowaniem:
http://www.przeklej.pl/plik/numery-spec ... 19rlcmi6jo

EDIT: http://www.playmobile.pl/resources/pdf/ ... cjalne.pdf - link do tej samej listy na stronie Play


W Regulamienie można wyczytać kto jest organizatorem:
Organizatorem Konkursu jest 3Way Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Chałubińskiego 8, 00-
613 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st.
Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS
0000262405, NIP 701-00-35-989, REGON 140639245, o kapitale zakładowym w wysokości 50.000,00
złotych (zwaną dalej „Organizatorem”).

Da się wyłączyć:

10. Uczestnik moŜe w kaŜdej chwili zrezygnować z udziału w Konkursie oraz z otrzymywania wiadomości
SMS oraz połączeń głosowych związanych z Konkursem poprzez wysłanie wiadomości SMS o treści "USUN" na darmowy numer 80333. Wysłanie SMS-a o treści „USUN” w okresie trwania Konkursu
stanowiące rezygnację z udziału w Konkursie powoduje zaprzestanie jakiejkolwiek komunikacji z
Uczestnikiem Konkursu, jak równieŜ skutkuje utratą prawa do ewentualnych nagród konkursowych.
///
Ogólnie ta cała firemka http://www.3way.pl/ chlubi się innowacyjnym głosowym spamem...
Jak komuś się chce moze do nich uderzać:
http://www.3way.pl/pl/o-firmie/kontakt/

Play mógł przekazać Organizatorowi nasz numer, jeżeli nie wyraziliśmy sprzeciwu przy przetwarzaniu naszych danych. Z tego co się orientuję, dzięki dziwnej polityce Play, taką globalna zgodę (bo wysyłając SMS może się zdarzyć że wycofamy zgodę dla danego konkursu/firmy) można złożyć jedynie w salonie, przy rejestracji numeru. Trochę to chamskie, chyba też nie ma takiej opcji w Play24...

W każdym razie, ja przy już w suemi 2 przenosinach numerów do Play jasno mówiłem że się nie zgadzam, we wniosku odpowiednie pola były zaznaczone i mam spokój. To ogólnie dziwna polityka Play - w takim Orange można zarejestrować numer, wraz ze zgodami, wysyłając skan podpisanej karty rejestracyjnej na mejla - w Play trzeba się fatygować osobiście. Sprawia to wrażenie, że operator bardzo chce utrudnić takie rejestrowanie, bo chce zarabiać (jego prawo) na konkursach. Ja też mam jeden niezarejestrowany Play dla testów i jak czasem go włożę do telefonu to dzieje się prawdziwa makabra - tony spamu. Z doświadczeń w innych sieciach, chyba tylko Plus czasem wariował (a już standardem było przy kończącej się umowie - zapraszamy, prosimy przyjdź itd.).

Oczywiście nie ma rady na jedną formę spamu - losowe wybieranie numerów.

Rozwiązaniem byłoby w mojej ocenie stworzenie strony o prostymadresie przez UKE lub inną instytucję gdzie byłaby wyszukiwarka i po wpisaniu numeru z którego przyszedł spam dostalibyśmy jasną informację jak przestać go otrzymywać - czy to darmowy SMS i STOP, czy e-mail - cokolwiek.

 #414830  autor: DanielR
 04 lip 2010, 21:41
Oczywiście można w Karcie Rejestracyjnej nie zaznaczać zgody, ale to tym samym wiąże się to z pewnym "upośledzeniem" funkcjonowania telefonu w sieci.
Gdy nie wyrażę zgody na spam, Play blokuje mi również możłiwość świadomego skorzystania z połączeń i SMS-ów Premium, jak też otrzymywania informacji bezpośrednio dotyczących sieci.
A nie każdy się na takie rozwiązanie godzi, np. ja tego nie chcę. I tu cała "zabawa" się zaczyna. Tu właśnie jest pies pogrzebany. :? :evil:

 #414843  autor: uwazny
 04 lip 2010, 22:00
jojo pisze:Gdy nie wyrażę zgody na spam, Play blokuje mi również możłiwość świadomego skorzystania z połączeń i SMS-ów Premium
nie blokuje.

 #414851  autor: DanielR
 04 lip 2010, 22:09
nie blokuje.
Mnie Play zablokował. Dopiero, gdy wyjaśniłem im "łopatologicznie", że nie chcę dostawać ale wyłącznie spamu, to teraz jest tak jak należy.

 #414915  autor: bleckwarrior
 05 lip 2010, 08:09
jojo pisze:Gdy nie wyrażę zgody na spam, Play blokuje mi również możłiwość świadomego skorzystania z połączeń i SMS-ów Premium
Czy masz zablokowane połączenia z numeramii premium, czy nie to tylko od Ciebie zależy, a do zmiany wystarczy przedzwonić do BOK - nie ma potrzeby niczego tłumaczyć "łopatologicznie"

ponieważ całe życie się uczę, moje zdanie z dzisiaj w danym temacie,niekoniecznie musi być takie samo, jak wczoraj -a jutro takie samo jak dziś.

 #414953  autor: DanielR
 05 lip 2010, 11:07
bleckwarrior pisze:Czy masz zablokowane połączenia z numeramii premium, czy nie to tylko od Ciebie zależy, a do zmiany wystarczy przedzwonić do BOK - nie ma potrzeby niczego tłumaczyć "łopatologicznie"
Widocznie trzeba, bo gdy za pierwszym razem przez Play24 wysyłałem zgłoszenie z prośbą o wycofanie wcześniejszej zgody na:
Kod: Zaznacz cały
 - otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach oraz innych informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług telekomunikacyjnych. 
 - przetwarzanie danych transmisyjnych dla celów marketingu usług telekomunikacyjnych. Dane te będą przetwarzane w okresie obowiązywania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

z Karty Rejestracyjnej (gdzie nie mam mowy o całkowitej blokadzie numerów Premium), to jednak mi je zablokowano.

 #415024  autor: user_delete7
 05 lip 2010, 15:29
ja używam handy black list i po problemie :-)