DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #424572  autor: aizo
 22 sie 2010, 22:31
Planuję założyć konto w mBanku

Mam klika pytań:


Czy prowadzanie, konta, robinie przelewów (także do innych banków jest za free)?
Znajomy mi mówi,że tak jest.To na czym oni zarabiają?
Nie ma żadnych kruczków czy cos?
Wiem,jest regulamin ale na razie mi się go średnio chce czytać, zrobię to przed ost. decyzją.

Z podstawowego konta bankowego nie zrezygnuję.

Na mBanku będzie kasa jak gdzieś się wyjedzie czy na imprezę pójdzie.

Przyda się też do szybkich płatności. Np teraz sobie mogę doładować konta z Play(od razu) a moim starym banku muszę czekać do jutro na księgowanie operacji.
Jest niedziela 22.30.

Parę razy widziałem jak banki kusiły, pendrivem czy darmową kasą na koncie(np 50zł)

Teraz nie mogę znaleźć jakieś ciekawej promocji mBanku.Jak już zakładam to chętnie skorzystam z dobrej promocji.


I i jak jest z kartą sim z mBanku?Dostaję za free?

Jak wygląda stan konta?

Połączenie nie może być zrealizowane.

 #424575  autor: helmutthegreat
 22 sie 2010, 23:13
Co do karty sim to nie mam pojęcia, bo nie urzywam mBank mobile, ale samo konto polecam.
Prowadzenie jest za darmo, przelewy do polskich banków na pewno za free, zagraniczne nie wiem ile kosztują.
Nie jestem w 100% pewny, czy wypłaty we wszystkich polskich bankomatach są darmowe, natomiast darmowe są wypłaty za granicą, co jest sporą oszczędnością podczas długiego wyjazdu.
Problemów na razie z nimi nie miałem.

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners

 #424576  autor: michalus
 22 sie 2010, 23:13
Karta za free,konto za free.Nie ma kruczków.

 #424580  autor: sosen
 22 sie 2010, 23:47
jest usługa która kosztuje 5 zł miesięcznie i wtedy masz wypłaty za free ze wszystkich bankomatów bo normalnie darmowe są między innymi cash4you euronet i kilka innych

 #424581  autor: aizo
 22 sie 2010, 23:51
Cóż dzieki .

To zakładam jutro. Teraz szukać promocji:D

Połączenie nie może być zrealizowane.

 #424627  autor: ywis
 23 sie 2010, 12:09
Póki co z mBank warto korzystać, ale niestety już za jakiś czas się to zmieni. Już teraz są pobierane opłaty za listę haseł jednorazowych w wysokości 5 pln (nowa lista) - nie wiele, ale opłata jest, a nie było. To samo dotyczy haseł sms, zarząd myśli nad wprowadzeniem opłat po zyskaniu większej ilości klientów, którzy to będą właśnie korzystać z haseł za pomocą sms aniżeli haseł jednorazowych.

Niestety bankomaty w PL nie wszystkie są bezpłatne, jak już ktoś wyżej napisał, aby coś takiego miało miejsce, to płacimy miesięcznie 5 pln i każdy bankomat jest nasz w Alior wszystko jest za free, nic nie trzeba płacić.

To co mnie się podoba w mBank, to to że póki co mam możliwość korzystania z haseł sms za free oraz jest dość sporo wpłatomatów i nie muszę czekać na księgowanie pieniędzy, tylko w ciągu 30 minut pojawiają się one na koncie.

Ostatnim jak dla mnie plusem tego banku jest karta MasterCard bezpłatna, debitka - zobaczymy jak długo 8)

 #424636  autor: Xavi
 23 sie 2010, 12:27
Co do tych opłat to naprawdę wystarczy wejść na ich stronę i od razu widać że się chwalą co tam jest za darmo nie trzeba czytać regulaminów. Nawiasem mówiąc wolałbym tak zrobić niż pytać na forum o czymś co jest na stronie banku podane na tacy.
Opłaty za kody są żeby ludzi zachęcić do przejścia na hasła sms.
Z iinych kont moim zdaniem to najlepsze jest ing direct ewentualnie DB tam chyba teraz dodają do otwarcia rachunku ipoda .

 #424638  autor: user_delete19
 23 sie 2010, 12:29
ywis pisze: Już teraz są pobierane opłaty za listę haseł jednorazowych w wysokości 5 pln (nowa lista) - nie wiele, ale opłata jest, a nie było. To samo dotyczy haseł sms, zarząd myśli nad wprowadzeniem opłat
Opłata za hasla sms to bylaby żenująca głupota :/
ywis pisze:bankomat jest nasz w Alior wszystko jest za free, nic nie trzeba płacić.
Przy założeniu, że spełnimy kilka warunków - maly druk to jest to! [;

 #424661  autor: banan1973
 23 sie 2010, 13:21
Jest opłata za powiadomienia sms, albo każdy po 20 groszy albo pakiety. Tanio wychodzi jak ma się numer w "mobile". Co do samego banku to naprawdę jest super ale zdarzają się przykre sytuacje. Dali mi wiadomość na koncie że mają dla mnie propozycję kredytu, bylem zainteresowany, zadzwoniłem i kazali odezwać się jak wrócę z wakacji. Tak zrobiłem, podczas rozmowy z konsultantem złożyłem wniosek a wieczorem przysłali wiadomość że wniosek odrzucony. To po co dali ofertę i kazali czekać o na koniec odrzucili wniosek. Reasumując z kredytem może być problem wiem nie tylko po sobie. Druga sprawa co do "mobile" to notorycznie system spóźnia się z rozliczaniem "internetu" co może powodować sytuację (tak jak u mnie) że dostajemy wiadomość o niskim stanie konta. A dlaczego? Booo, system nie zliczał w czasie "mb" a ja korzystałem z internetu myśląc że mieszczę się w pakiecie (oczywiście sprawdzałem stan) i nagle wszystko zostało podliczone i okazuje się że po pakiecie nic nie zostało i nawet kasę zużyło. A najlepsze że w takiej sytuacji nie można doładować telefonu (karty) z własnego konta bankowego poprzez doładowanie sms na 3388. Miałem taką sytuację i po doładowaniu za 20 pln miałem stan konta jeszcze minus 30 groszy. Podam link do forum mBank http://www.mbank.pl/forum/list.html?cat=50 to tematy o "mobile" a tu http://www.mbank.pl/forum/list.html?cat=4 "ekonto". Radzę poczytać jak może się porobić aczkolwiek w każdym banku różnie bywa.

... i600, n95, 8500, p1i, i5700, wildfire, s8500, p970, i9100, SE Xperia ARC S, HTC HD 7, Lumia 820, Lumia 920, Samsung Note2, Xperia Z1, Samsung Note3, Lumia 925, Xperia Z1 Compact, Xperia Z Ultra, Lumia1320, LG G2mini, LG G3, Microsoft640, LG G Flex2,

 #424691  autor: kerim36
 23 sie 2010, 15:44
Jest opłata za powiadomienia sms, albo każdy po 20 groszy albo pakiety.
o czym ty czlowieku piszesz?? w mbanku oplata za smsy z kodem do zatwierdzenia tranzakcji??

musze cie uswiadomic, ze takie sms'y nic cie nie kosztuja

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #424702  autor: banan1973
 23 sie 2010, 16:29
Tylko mnie nie bij "człowieku", miałem na myśli opłatę za powiadomienia sms, nie hasła sms.

... i600, n95, 8500, p1i, i5700, wildfire, s8500, p970, i9100, SE Xperia ARC S, HTC HD 7, Lumia 820, Lumia 920, Samsung Note2, Xperia Z1, Samsung Note3, Lumia 925, Xperia Z1 Compact, Xperia Z Ultra, Lumia1320, LG G2mini, LG G3, Microsoft640, LG G Flex2,

 #424736  autor: kerim36
 23 sie 2010, 18:40
banan1973,
OK. Sorki.
Nie wiem jak reszta uzytkownikow mBanku, ale np ja nie widze potrzeby korzystania z tej funkcji.
Nawet na zwyklej przegladarce w telefonie mozna szybko i sprawnie zalogowac sie na konto.

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #424748  autor: cesarz
 23 sie 2010, 18:58
Jest mały mankament , procenty na kontach eMax , eMax Plus i eMax Euro i Dolar są niższe niż w innych bankach . Jeśli nie są to wielkie kwoty to się opłaca mieć konto w mBanku. Można mieć jako drugie konto ,w drugim banku , bo nic utrzymanie nie kosztuje.Zdarzają się awarie wpłatomatów - po prostu są pełne . A bankomaty są za darmo tylko te , które wypisane są na stronie mBanku.

CNN

 #424843  autor: thonka
 24 sie 2010, 02:30
duzy minus to brak placowek. mimo tego, ze to czesc BRE to pani w multibanku powiedziala znajomemu, ze jedyna opcja wyplaty wiekszej ilosci gotowki to podchodzenie kilka razy do bankomatu.

niedawno wprowadzili debetowke mastercarda za free do konta, tym samym mozna miec dwie karty debetowe - vise electron i mastercarda za darmo.
przydaje sie zwlaszcza w Niemczech, gdzie wiele sklepow po za ichnia EC nie przyjmuje nic po za mastercardem.

a na czym zarabiaja? na nizszym oprocentowaniu, mniej korzystnym kursie i na oplatach dodatkowych.
tu bankomaty za 5zl, tam ubezpieczenie za 2zl, a moze kupi dodatkowo OC albo wezmie kredyt?

akcje z darmowymi pendrive'ami czy innymi gratisami byly robione przez osoby prywatne.

mbank ma bardzo atrakcyjny sysytem wynagradzania polecajacych.
za kazda osobe ktora prawidolowo wypelni wniosek o ekonto placa lacznie 55zl, a ile kosztuje taki pendrive w hurcie? ;)
za kazda karte sim mbank mobile placa 4zl i 21% pierwszego doladowania.
ywis pisze:natomiast darmowe są wypłaty za granicą,
sama wyplata tak, ale jest prowizja za przewalutowanie, gdy np. karta rozliczania jest w euro, a Ty akurat przebywasz w kraju typu Ukraina gdzie euro nie ma. twoje pieniadze sa najpierw przewalutowywane po ich kursie na euro, a potem z euro na lokalna walute. dla pocieszenia mozna tylko dodac, ze jest tak w wiekszosci bankow.
lwiczek pisze:Przy założeniu, że spełnimy kilka warunków - maly druk to jest to! [;
tja... wplywy zapewne >1500zl, a w wielu przypadkach koniecznie tylko przelewy od pracodawcy.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #425019  autor: ywis
 24 sie 2010, 19:21
lwiczek pisze:ywis napisał/a:
Już teraz są pobierane opłaty za listę haseł jednorazowych w wysokości 5 pln (nowa lista) - nie wiele, ale opłata jest, a nie było. To samo dotyczy haseł sms, zarząd myśli nad wprowadzeniem opłat

Opłata za hasla sms to bylaby żenująca głupota :/
No niestety, ale taki jest zamiar zarządu ;)

 #425021  autor: user_delete19
 24 sie 2010, 19:28
ywis pisze:No niestety, ale taki jest zamiar zarządu
Sznurek do źródła? Bo coś mi się nie widzi ;p

i: jak to dobrze, że klienci mogą głosować nogami (abstrahując od marazmu społecznego w tej materii :roll: ) (;

 #430225  autor: kentaro666
 18 wrz 2010, 11:28
Ja mam konto w mBanku i jestem w 100% zadowolony, praktycznie bezpłatne, do tego darmowy rachunek maklerski...

[scroll]I'm Devil I Love Metal[/scroll]

 #430281  autor: kameT
 18 wrz 2010, 15:50
mBank polecany jest dla osób młodych czy też nowoczesnych. Ja posiadam konto w mBanku i jestem bardzo zadowolony.
0zł ponoszonych kosztów. Przelewy zewnętrzne są bezpłatne. Praktycznie nie płacisz za nic.

Pieniądze bez prowziji możesz wybierać we wszystkich bankomatach Euronet, Cash4u, WBK, Multibank, natomiast w pozostałych jest to prowizja w postaci 5zł.
Co ciekawe, teraz jest miesięczna usługa za 5zł, która pozwala wybieranie pieniędzy we wszystkich bankomatach za 0zł ;)

Nie ma żadnych kruczków, jedynie trzeba pamiętać, że wykonywanie transakcji z pomocą konsultanta jest płatne. A, i zmiana pinu i sprawdzanie salda konta w bankomacie też jest odpłatne 1-2zł.

Nie polecam zakładania konta oczczędnościowego w mbanku, ponieważ 3% tj. bardzo mało. Niedawno załozyłem konto oszczednościowe w PolbankuEFG i tam jest 5% z kapitalizacją dzienną, więc omija próg belki, podatek VAT.
Czyli za 5k na koncie w rok czasu zyskujemy okrągłe 250zł ;)

Co mnie jeszcze denerwuje w mbanku to jest mała ilość dokonywanyh transkacji wychodzących. Czyli jak zrobisz przelew po godzinie 13.00 to przelw dopiero wyjdzie następnego dnia o 6.00.
A jeśli tj. piątek to dopiero w pon.

Ale tak, to polecam konto w mbanku ;)
kameT

3510i --> T630i--> 6230i --> 6230i / 3310 --> 6230i / 6060
--> 6300 / 6230i --> 6300 / W580i --> N82 / 6300 --> N82/ 6303 --> S8500(Wave) / N82 .
"The future starts today, not tomorrow!"

 #430285  autor: emarcin
 18 wrz 2010, 16:16
@kameT powiedz jak jest z opłatami w PolbankuEFG tzn prowadzenie konta, przelewy wew/zewn. oraz karta jakie są opłaty?

 #430290  autor: Artur051
 18 wrz 2010, 16:28
emarcin pisze: jak jest z opłatami w PolbankuEFG tzn prowadzenie konta, przelewy wew/zewn. oraz karta jakie są opłaty?
Również posiadam konto w Polbanku - i na koncie głównym opłaty te wynoszą 0/0/0zł ;) Natomiast na koncie mocno oszczędzającym istnieje opłata za przelewy wychodzące. Aby ominąć to opłatę tę przed każdą tranzakcją z konta mocno oszczędzającego przelewamy pieniądze na konto główne i dalej to juz przelewy wszędzie są darmowe ;)