DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #56385  autor: togom
 25 lut 2006, 18:05
Większość stacji internetowych chodzi świetnie na programie -"Windows Media Player",ale jak wiadomo nie wszystkie, więc zainstalowałem Winampa wersja5.2 ale zdarza się po tej instalacji Winampa,ze raz na około 10-15 min muzyka zawiesi się(poprostu ucichnie do zera)na ok.10sekund i znów gra przez kilkanascie minut i tak na okrągło.
Co może być przyczyną?????????????????????????
ktoś miał może taki problem?
Nie wiem co myśleć mój komp ma 128mb pamięci- może to za mało?
A może zainstalować inną słabszą wersję?
A może dokupioć pamięci RAM?
A może wadliwy Winamp( za free z netu)
Spekuluje ,bo nie mam pojęcia.

togom

re

 #56389  autor: amadeo
 25 lut 2006, 18:08
powodem przycinania może być zbytnie obciazenie komputera..
czy uzywasz REALPLAYER????
- czy winamp odtwarza ci muzyke bez problemu na komputerze??? jesli tak sprawdź podczas polaczenia z internetem czy głos sie przytnie...

ps.jaki system windows???

 #56394  autor: Kaczy
 25 lut 2006, 18:18
A może to problem łącza internetowego.

Może łącze nie wyrabia z buforowaniem danych?

...::: Made for loneliness :::...
 #56395  autor: togom
 25 lut 2006, 18:18
komp chodzi na XP ,Poza internetem nic się nie dzieje. z tego wynika,ze tylko radio internetowe się zacina. Ale dlaczego tylko na winampie ,a nie ne media player.Może teraz powinienem odinstalować media player skoro jest winamp co?
Ostatnio zmieniony 25 lut 2006, 19:09 przez togom, łącznie zmieniany 1 raz.

togom

 #56407  autor: Aserto
 25 lut 2006, 18:58
wypróbuj www.screamer-radio.com. U mnie chodzi dobrze w porównianiu do winampa.

 #56435  autor: D@rio
 25 lut 2006, 19:50
Wszyscy nie macie racji co do przycinania radia co do tego uzytkownika.
A zauwazyles drogi uzytkowniku jaki masz komunikat podczas tej 10sec. przerwy? Dam sobie glowe uciac ze masz komunikat "Buffering xx%". A więc jest to buforowanie. Powódów może być wiele. Dodajmy że stacje radiowe mogą trasmitować sygnał o różnej jakości, na różnych platformach serwerowych i w różnych formatach. Dlatego nie porównywać tutaj WindowsMediaPlayer do Winampa czy tym bardziej do RealAudio. To są inne bajki. Ale do rzeczy. Skoro mówimy o winamp'ie a wieć Twoja stacja radiowa napewno nadaje sygnał w formiacie PLS albo OGG. Sprawdź to dokładnie. Zobacz też jaka jest kompresja dźwięku wykorzystywana do transmisji sygnału radiowego. A podów jest prosty. Przyczyna leży po albo Twojej stronie łącza internetowego albo łącza radia. Zależy czy serwer radiowy (zapewnie ShoutCast DNAS Server...on jest najpopularniejszy w stacjach radiowych) ma dostateczną ilość pasma. Przecież ilość słuchaczy jest zmienna. A więc na 99% to łącze internetowe.

P.S
Swoją drogą jak na XP 128MB RAMu to troszkę mało. Polecilbym zainwestować mimo wszystko w kostkę ;) Napewno zwiększyłoby to szybkość działania kompa.

Pozdrawiam.

 #56443  autor: Kaczy
 25 lut 2006, 20:01
D@rio pisze:Wszyscy nie macie racji co do przycinania radia co do tego uzytkownika.
Podręczę Ci D@rio :evil: :evil: :evil:

JA pisałem o tym, że może być to problemem buforowania :mrgreen: :mrgreen:

...::: Made for loneliness :::...

 #56446  autor: D@rio
 25 lut 2006, 20:06
Kaczy pisze:
D@rio pisze:Wszyscy nie macie racji co do przycinania radia co do tego uzytkownika.
Podręczę Ci D@rio :evil: :evil: :evil:

JA pisałem o tym, że może być to problemem buforowania :mrgreen: :mrgreen:
aaaa...faktycznie :D to sorry :D ;) ...tak przelecialem i nie znalazlem 100% odpowiedzi u uzytkownikow. Kiedys mialem prowadzic radio internetowe przyjemnosc dlatego wiem co jest przyczyna tego stanu ;) nie raz Nam sie zdarzalo ze serwerek nie wyrabiał i innym przycinało. Pozatym, to wszystko ładnie widać na logach do serwer'a kto się przylącza co chwile a kto nie. U niego pewnie jest to samo....ale tak jak powiedzialem ze byc moze tez jakosc trasmisji jest zbyt wysoka na jego lacze internetowe i co jakis czas buforuje. A jak wiadomo wtedy w uzyciu jest pamiec podreczna. Faktem jest iz mozliwe ze RAM sie przypycha bo jednak XP jest RAMochłonny troszkę i poprostu co jakiś czas wywala mu połączenie....niech sprawdzi parametry odbioru i niech powie jakie ma łącza to wtedy się już zawęzi grono. No i RAMu przydaloby się dołożyć NAPEWNO :)