DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #446368  autor: kowcio
 12 gru 2010, 12:14
Witam

Mam tego Samsunga od kilka dni w swoim portfolio. Jak ktoś ma jakies pytania, prosze pisać. Jak bedę miał troszkę czasu to wpadnę i odpowiem. Lepszy niż S3310 :-)

Obrazek

 #446377  autor: Rezo
 12 gru 2010, 12:33
Czy mógłbyś definitywnie wyjaśnić kwestię gniazda mini jack 3,5? Czy ten model posiada to gniazdo i czy jest ono w pełni funkcjonalne? W komentarzach katalogu Telepolis można przeczytać różne rzeczy na ten temat. W specyfikacji Telepolis i na stronie samsunga nie ma mowy o tym gnieździe...
Jaka jest twoja ogólna ocena tego modelu?

Jeśli pomogłem kliknij "pomógł" ;)
UnixStorm.org - stabilny hosting WWW

 #446463  autor: kowcio
 12 gru 2010, 21:07
A tam, po kiego czytasz co tam piszą. Ludzie wymyślają niestworzone historie.
Pewnie, że jest, jak we wszystkich nowych Samsungach z nieco wyższej półki, niż typowy low-end, podobnie microUSB.
Jest informacja na stronie Samsunga, trzeba dobrze szukać: http://www.samsung.com/pl/consumer/mobi ... prd_detail
Obrazek
Złącze działa, ja nie widzę żadnego problemu- a zestawowych słuchawek nawet nie odpakowywałem, bo wieje tandetą ;-)

Telefon jest dobry. Nie mam czasu pobawić się nim, ale jak S3310 był bardzo dobry, a ten jest wygodniejszy i ma dużo poprawione oprogramowanie, więc jest jeszcze lepszy ;)
Zadowolony jestem, bo po Sharku już Samsunga definitywnie skreśliłem jako producenta komórek :|

Brakuje mi najbardziej lampy przy aparacie i AF!! Taki ładny aparat, a tak ograniczony :-(

 #446501  autor: Prometo
 13 gru 2010, 00:41
Jak tam wygląda klawiatura w tym modelu w porównaniu do S3310 no i sposób wykonania. Czy wszystko jest sasowane? Na którym miejscu byś go uplasował mając E51, 6303 Classic, czy S3310?

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #446566  autor: ryke24
 13 gru 2010, 15:05
Najważniejsze pytanie.Jakość i głośność rozmowy:)Jak sie ma do tych 3 wyżej wymienionych Tel.(e51,6303c,s3310)...;)

Sagem My-x1,Sagem mx5-2,SE K550i,Nokia 2330,1650,Samsung X510, i550,S3310,B2700,LG GU230,Nokia 6303i,N8

 #446576  autor: kowcio
 13 gru 2010, 16:17
Prometo- klawiatura wygląda lepiej. Klawisze są płaskie, ale są w miarę duże i potrzeba niewielkiego wysiłku, by wcisnąć dany klawisz, ale skok jest wyczuwalny. Pisze się świetnie, na pewno lepiej niż na S3310, ale chyba w 6151 klawiatura była lepsza.
Wykonanie bdb. Klapka skrzypiała delikatnie w prawym dolnym rogu, ale z racji że to chyba aluminium to lekko wygiąłem ją (a w zasadzie ścisnąłem) i przylega idealnie. Wykonanie bardzo dobre.
wiesz co, ciężko jest wstawić gdzieś tego Samsunga. Dla mnie wygodniejszy od 6303, ale tam ten AF jest i LED i to głównie Nokię plasuje na przodzie. Wszystkie 3 telefony dla mnie są bardzo dobre. Różnica między S3310 to większy i lepszej jakości ekran, bardziej poprawiony soft (działa SZYBKO jak Nokia 6151, a nie wolno. Poprawione błedy np. po odebranej rozmowie klawiatura jest zablokowana. Skrócono czas przytrzymania * do odblokowania klawiatury, możliwość wyłączenia efektów w menu- te przesuwanie się, co zwiększa prędkość działania menu). Ma lepszy zasięg.
Jakość rozmów bardzo dobra. Tak jak w S3310, co mnie zaskoczyło. Dużo lepiej niż w E51, ale czy 6303- nie wiem. Za krótko mam te telefony, bo w 6303c jest bardzo wysoka jakość i głośność połączeń, podobnie jak w Samsungu.

Ogólnie telefon dobrze spisuje się do rozmów, SMSów z T9, normalnego użytkowania, ma porządną metalową obudowę i dobrą baterię, pojemniejszą niż S3310. Bardziej dopracowany. Bo po Sharku na Samsunga byłem wściekły, tego telefonu używać sie nie dało.

E51 to specyficzny telefon, którego nie da się nie lubić, mimo że poza SMSami i rozmowami do niczego nie służy, bo aparat ma fatalny, podobnie odtwarzacze, mały ekran, średnią baterię. Ale działa mi GG w tle, ma dobry zasięg i ogólnie porządny telefon, dlatego go trzymam.

Teraz pewnie będe musiał zdecydować co zostawię, czy C3530 czy 6303 Classic, bo mam oba, a tylko jeden mi potrzebny [E51 zostaje tam gdzie jest].

Aha, dodam, że mogę porównać wszystke detale z S3310, bo sprezentowałem go mamie, na razie przyzwyczaić się nie moze do tego interfejsu (miała starego Samsunga).
W C3530 jest takie menu, jak w dotykowych modelach. Troszkę inaczej wygląda, działa dużo sprawniej. Ogółem wszystko pod tym względem na +. Jak od piątku go używam, tak jeszcze nie zauważyłem jakiejś rażącej wady. Nawet bateria będzie spoko. Dodam, ze zakupiłem nowego za 300,00 PLN, za tyle to ze świecą szukać tak dorobionej komórki. Szkoda tylko, że Samsung to loteria- jeden model jest dobry (S3310, C3530), a drugi zaś trafi się taki, z którym pół dnia nie wytrzymam (np. Shark S5350).

 #446587  autor: rboc
 13 gru 2010, 17:22
witam.
a co ty masz właśćiwie serdenko do samsunga s 5350 ?
pytam , bo mam ten model i spisuje sie bardzo dobrze. lepszy o wiele od s 3110 a i nokii 6303.

rboc

 #446750  autor: kowcio
 14 gru 2010, 12:32
Wiesz co.
Jakoś skusiłem się na tego Samsunga, bo za grosze był nowy, porządny telefon.
Jednak bardzo mnie rozczarował. Ceniłem od zawsze telefony Samsunga, ale ten mnie tak zraził do tej marki, że...
Opisywałem go w innym temacie. Dla mnie strasznie niewygodnie pisało się SMSy z tym przekombinowanym T9, zasięg był FATALNY- no po prostu w niektórych miejscach miałem usługi sieci ograniczone, a ja od jakiegoś czasu potrzebuję telefonu z co najmniej bardzo dobrą anteną- C3530 ma bardzo dobry zasięg i nawet śmiem twierdzić, że lepszy niz S3310. Obudowa metalowa, która po kilku dniach była porysana! :roll: bo świeciła się jak nie powiem co komu, C3530 ma chropowaty metal i nie mam na razie nawet minimalnej ryski.
Przycisk aparatu ruszał się- przez co telefon gruchał jak grzechotka gdy się nim potrząsnęło nawet delikatnie (to nie pasuje telefonu, gdzie jest porządna obudowa).
I jakość rozmów, a w zasadzie głośność była dla mnie skandalicznie niska. Po prostu nie mogłem rozmawiać w ogóle przez ten telefon i musiałem korzystać ze słuchawek. No sorry, ale ja potrzebuję w telefonie głośnego, wyraźnego dźwięku- bo telefon służy mi do rozmów, komunikacji. Jak w domu nie mogłem pogadać, to co dopiero w tramwaju. Już pomijam zasięg, przez który połączenia były zrywane. W tym Samsungu tego nie ma. Jeszcze ani razu nie miałem mniej niż 1 kreska na 5 (zasięg), a taki K510i nie znajdował sieci Orange w tym miejscu.

I teraz tak naprawdę bałem sie kupować tych telefonów, które są ładnie, tanie, pod względem technicznym ideale i kosztują mniej niż 300 zł. Bo zapłaciłem sporo za E51 i wiem za co tak naprawdę wydałem te pieniądze.

 #446956  autor: rboc
 15 gru 2010, 13:56
witam. mam samsunga shark 5350 prawie trzy miesiace. możliwe ,ze miałes egzemplarz uszkodzony lub niesprawny. ja moge napisac ,ze jakośc rozmów , poziom sygnału jest bardzo dobra. głos w czasie rozmowy jest naturalny i telefon jest głośny. prawie tak samo jak samsung b 2100 solid ktorego równiez posiadam. nie traci zasiegu w miejscach o slabym poziomie .co do obudowy jest solidna, dobrze spasowana i trzeszczy dosc malo. ale faktem jest ,ze tylna pokrywka moze rysować sie szybko. moj mam w futerale wiec jest akurat bez ryski. przycisk aparatu troszke sie rusza , nie jest ciasno spasowany ale przesada byłoby nazywac to " grzechotaniem " sms pisze sie bardzo dobrze , prawie tak samo dobrze jak na nokii 3110 clasic (ktora z uwagi na duze przyciski jest do tego idealna) - telefon bardzo dobry. polecam go

rboc

 #447029  autor: orson_dzi
 15 gru 2010, 23:58
Jak to Samsung... Czyli jak wygląda oszczędzanie energii przy słabej baterii, dźwięk sms-a (czy im się przypadkiem nie odwidziało i nie cofnęli tego :P ), java, zegar przy blokadzie klawiatury i wyłaczonym ekranie?

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #447075  autor: kowcio
 16 gru 2010, 11:22
No Samsung to Samsung. Java instaluje się normalnie, dzwonek można własny ustawić, oszczędzanie energii bez zmian od 2004 roku, zegar niestety nie do końca poprawili- bo widać jak sie naciśnie- jest duży na górze ekranu, wyskakuje komunikat z instrukcją jak odblokować telefon, a pod tym komunikatem jest mniejszy komunikat o nowym SMS/nieodebranym i tak średnio to wygląda- trzeba albo odblokować, albo odczekać jak zniknie komunikat o zablokowanej klawiaturze i wtedy widać powiadomienie (można tez na górę ekranu spojrzeć i tam kopertę widać).
Wskaźnik baterii chyba ok, teraz mam 3/5 kresek, a telefon nie pamiętam kiedy ładowałem. Jakoś w sobotę? Dużo używam, bo na głównym numerze używam go aktualnie.

W Nokiach super rozwiązali sprawę. Naciskasz czerwony guzik, pokazuje się max podświetlony zegar- cyfrowy, wielki, a pod nim informacje o nowych zdarzeniach. Podobnie w SE to wygląda- klawisz głośności i pokazuje się zegarek (troszkę słabiej podświetlony) i komunikaty w postaci ikon- kluczyk, nutka, koperta, strzałka. To do poprawy.

 #447450  autor: maniek89
 18 gru 2010, 18:39
A ja z checia obejrze kilka fotek w roznych warunkach z tego telefonu

 #447510  autor: kowcio
 18 gru 2010, 23:17
maniek89 pisze:A ja z checia obejrze kilka fotek w roznych warunkach z tego telefonu
To ja wrzucę zrobione dzisiaj, jak było ciemno
Aparat taki sobie, nie jest zły jak na dośc tani i dobry telefon
Obrazek Obrazek Obrazek
Napisze za jakiś czas test tego telefonu, gdzie będą wszystkie informacje. Co do kamery, to jest ona fatalna. 176x144 px chyba wszystko tłumaczy. Nawet podgląd nagrywania jest dużooo mniejszy niż ekran.
Co do zdjęć- łatwo je lekko rozmazać, co widac na komputerze. Zdjęcia na komórce prezentują się świetnie.
Jednak AF dużo by tutaj dał, dioda LED przydałaby się również. Wkurza brak klawisza aparatu na obudowie po boku, jak to było we wszystkich innych Samsungach

Co do muzyki, to nie wiem. Dzisiaj zakupiłem słuchawki Creative, więc kiedyś tam je sprawdzę. Ale na pewno zła jakość nie będzie- jak to we wszystkich telefonach z normalnym jackiem (bo jakość tak w zasadzie dużo zalezy od słuchawek, bo z takiej E51 też da radę zrobić niezły odtwarzacz, od którego głowa nie będzie boleć).

Bateria tydzień przy wcale nie jakimś znikomym użytkowaniu. Tak jak będę więcej przez niego rozmawiał powinien wytrzymać 4-5 dni. Ale mam wrażenie (takie subiektywne), że 6303 ma lepszą baterię- dużo nie, ale troszkę. Minimalnie lepsza niż w S3310 jest.

Ogółem powiem tak- jak komuś nie zalezy na Symbianie, a chce mieć taki fajny, dość prosty telefon, to ten Samsung na pewno będzie dobry dla takiej osoby po E51.

 #447622  autor: kowcio
 19 gru 2010, 16:06
Przetestowałem odtwarzacz MP3, który rozgoryczył mnie troszkę.
Jakośc ok, wszystko ok- ale mam wrażenie, że telefon samoistnie reguluje (minimalnie) glośność, tego nie da się opisać. Jest to bardzo denerwujące. Przy radiu nie ma tego zjawiska. Sprawdzałem na kilku piosenkach i problem występuje na części z nich. Wszystkie inne urządzenia poprawnie odtwarzają te pliki. Co to może być?

 #447701  autor: maniek89
 19 gru 2010, 20:25
Szczerze to sam sie nie spotkalem z czyms takim? Moze to wina katy pamieci? Trudno powiedziec

 #448136  autor: orson_dzi
 21 gru 2010, 23:47
A może jakieś śmieszne ograniczenie głośności jak w niektórych iPod-ach przykładowo?

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #448206  autor: kowcio
 22 gru 2010, 13:43
No ale tu karta pamięci nie ma nic do rzeczy, SanDiska i mam ją ponad 2 lata.
To jest tak, że jak słucham jakiejś piosenki rockowej, to jak jest perkusja, to przy uderzeniu w bęben głośnośc się zmniejsza.

Poza tym jakość muzyki mnie nie satysfakcjonuje. Mnie! a co dopiero innych? ...

Radio za to odbiera bardzo ok, ale jakośc dźwięku też jest taka średnia. Ale posłuchać się da. Bo w takiej E51 to ja nie wiem po co dali te radio?

Ale ogólem telefon jest bardzo spoko. Wybrałem go zamiast 6303 ze względu na wygodę, wygodniej pisze mi się SMSy.

 #449369  autor: tom884
 28 gru 2010, 20:03
Witam, wyjaśniło się coś z tą głośnością muzyki i jak ogólne wrażenia po trochę dłuższym użytkowaniu? przymierzam się do tego telefonu, opłaca się wymieniać S3310 na niego? Pzdr

 #450195  autor: axodry
 01 sty 2011, 16:46
Od 2 dni posiadam tego samsunga. Denerwują mnie tylko 2 zegary na ekranie. Ten mały w rogu rozumiem - konieczność, ale drugi, wielki na pół ekranu? Po co 2?! Nie doszukałam się opcji ''ukryj'' / ''wyłącz''. Czy istnieje jakiś sposób na wyłączenie go? Nie chcę wybierać 1 z 3 sposobów wyświetlania ani nie chcę tego wielkiego paska ze skrótami do facebooka i twittera. Chcę mieć czysty ekran! To jak w starych nokiach, na środku widniała nazwa operatora i nie szło jej wyrzucić z telefonu. Operator znikał dopiero, gdy ściągnęło się lewą pustą tapetę. Może do tego modelu też pasuje jakiś podobny przekręt?

 #450366  autor: DeLirQa
 02 sty 2011, 16:44
Mam pytanie vdo tego modelu. Jak wypada w porownaniu z se cedarem? Bo moja mam chce zmienic telefon i pokazalem jej nokie 6303, tego samsunga i se cedara. ten samsung sprawia u mnie pozytywne wrazenie, tylko przedni panel jakos tak jest podobny do tych w niektorych nokiach :)

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.