DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #468480  autor: Claudec
 02 kwie 2011, 12:42
Od około tygodnia zdążają mi się rozmowy o okropnej jakości, w pierwszej chwili myślałem że to mój głośniczek pada w telefonie.
Niestety charczący głos słyszą obie strony i nie tylko ja mam ten problem, brat również to zauważył.
Nie wiem czy to wina roamingu bo obecnie z Plusa korzystam.
Kiedyś dawno temu kiedy Play wystartował też bywały rozmowy o słabej jakości.

Nie jest to na pewno wina zasięgu, bo w tym samym miejscu można ponownie wybrać numer i jakość jest idealna.

 #468515  autor: kwistas
 02 kwie 2011, 14:48
Często gdy się ma kartę Playa i jest telefon na roamingu Plusa odczuwa się słabszą jakość rozmów w porównaniu do kart Plusa, teoretycznie nie powinno tego być, a jednak.

Z tego co czytam po opiniach to raczej wszystkie telefony z Bada OS (zwłaszcza Wave 533) na pokładzie mają przypadki słabej jakości rozmów.

Staraj się z 3G korzystać jeśli masz taką możliwość, to często poprawia jakość rozmów.
Jeśli nadal nie będziesz zadowolony to pozostaje tylko serwis, zrobią odpowiednie testy, może wymienią głośniczek od rozmów, może nawet całą płytę główną, zgłaszaj do upadłego, aż uzyskasz zadowalającą jakość rozmów.

 #468525  autor: prof.theodor
 02 kwie 2011, 15:34
Niestety to wina Play nie grzeb nic w telefonie nic to nie pomoże. Zgłaszałem problem na infolinii ale jak mozna sie bylo tego spodziewac nie pomogli. Jedyne co moze pomoc to przełaczenia sie na sieć Play sieć 2g lub 3g. Niestety na razie tylko tyle mozna zrobic.

 #468526  autor: maciek764
 02 kwie 2011, 15:34
Albo loguj do 3G albo loguj do Playa. Może w sieci jest ciasno a Polkomtel ma priorytet na swoich abonamentów a nie Playowców na doczepkę. ;)

 #468765  autor: Claudec
 04 kwie 2011, 01:00
Ten sam problem ma brat posiadający nokie, głośniczek nie jest tu winny skoro druga strona też słyszy charczenie.
To jak by ktoś ustawił najgorszy kodek rozmowy :/ Zwykle pomaga ponowne nawiązanie połączenia.

 #468768  autor: avt31
 04 kwie 2011, 01:32
Claudec pisze: Zwykle pomaga ponowne nawiązanie połączenia.
Zgadza się.
Podczas rozmowy druga strona przestaje nas słyszeć lub na odwrót. Pojawić się może też trzeszczenie w głośniku.
Przy rozmowach koleżeńsko-rodzinnych nie stanowi to problemu. W biznesowych lub przy dzwonieniu do firm czy urzędów jest to uciążliwe. Na szczęście nie dzieje się to zbyt często.

 #468781  autor: Kamil_K
 04 kwie 2011, 09:23
avt31 pisze: Przy rozmowach koleżeńsko-rodzinnych nie stanowi to problemu. W biznesowych lub przy dzwonieniu do firm czy urzędów jest to uciążliwe. Na szczęście nie dzieje się to zbyt często.
Do kontaktów biznesowych polecam operatora z prawdziwego zdarzenia, nie zabawkę.

 #468784  autor: doktor
 04 kwie 2011, 10:00
Kamil_K pisze: Do kontaktów biznesowych polecam operatora z prawdziwego zdarzenia, nie zabawkę.

Czyli jakiego ?

https://www.speedtest.net/result/a/9980004371
LTE2600+LTE2100+LTE1800+LTE800+5G 3600

https://www.speedtest.net/result/15854998413.png
GPON w domu

 #468786  autor: user_delete19
 04 kwie 2011, 10:03
W ciągu ostatnich dwóch tygodni miałem dwa taki przypadki na dwóch różnych telefonach - jak mniemam w momencie przełączenia na zasięg plusa. Niemniej w większości przypadków jakość rozmów jest bardzo OK.
Kamil_K pisze:Do kontaktów biznesowych polecam operatora z prawdziwego zdarzenia, nie zabawkę.
LOL...

 #468804  autor: maciek764
 04 kwie 2011, 12:55
Czyli jakiego ?
Orange :lol: :lol:

 #468811  autor: Ramirez
 04 kwie 2011, 13:45
Najczęściej takie narzekania biorą sie tylko z tego że ludzie uparcie kupują telefony bez UMTS. Albo co gorsza kupują wypasiony telefon i od samego początku przestawiają z sieci automatycznej na GSM. A telefon w Playu i do tego zwykłe GSM to nieporozumienie. Sam nie raz rozmawiając z kimś kto ma Playa działającego na GSM to słyszę jakieś bulgotanie :lol: , dziwne odgłosy, czego nie ma na 3G

 #468820  autor: matchojs85
 04 kwie 2011, 14:32
maciek764 pisze:
Czyli jakiego ?
Orange :lol: :lol:
:smt082 :smt082 :smt082
taa.. Orange.. :smt082

Nie ma idealnego operatora ale Orange niestety jakością nie grzeszy..
W Play da się porozmawiać ale ogólnie brakuje szeroko rozumianej stabilności w tej sieci

Pozdrawiam, matchojs85.
 #468821  autor: qper
 04 kwie 2011, 14:36
Claudec pisze:Od około tygodnia zdążają mi się rozmowy o okropnej jakości, w pierwszej chwili myślałem że to mój głośniczek pada w telefonie.
Niestety charczący głos słyszą obie strony i nie tylko ja mam ten problem, brat również to zauważył.
Nie wiem czy to wina roamingu bo obecnie z Plusa korzystam.
Kiedyś dawno temu kiedy Play wystartował też bywały rozmowy o słabej jakości.

Nie jest to na pewno wina zasięgu, bo w tym samym miejscu można ponownie wybrać numer i jakość jest idealna.
Jestem ze śląska ale jak to zgłosiłem to stwierdzili, że problemu nie ma.

Wygląda to tak
http://www.youtube.com/watch?v=sKTYUffAPXc

 #468878  autor: Claudec
 04 kwie 2011, 20:00
qper, dokładnie to samo mam, po ponownym wybraniu numeru jest już wszystko ok.
Ramirez, wiesz jak u mnie wygląda zabawa w 3G?
Mam ustawiony telefon na automat, stale świeci się 3G, jak tylko zaczynam rozmowę przechodzi na 2G i słyszę zniekształcony dźwięk.
Oczywiście u mnie 3G 900 nie postawia bo już mam ten na 2100 gdzie zasięg sięga do 1km :|
Z miła chęcią chciał bym z 3G korzystać gdyby była tylko taka możliwość.

 #468882  autor: qper
 04 kwie 2011, 20:11
Claudec pisze:qper, dokładnie to samo mam, po ponownym wybraniu numeru jest już wszystko ok.
Ramirez, wiesz jak u mnie wygląda zabawa w 3G?
Mam ustawiony telefon na automat, stale świeci się 3G, jak tylko zaczynam rozmowę przechodzi na 2G i słyszę zniekształcony dźwięk.
Oczywiście u mnie 3G 900 nie postawia bo już mam ten na 2100 gdzie zasięg sięga do 1km :|
Z miła chęcią chciał bym z 3G korzystać gdyby była tylko taka możliwość.
To co my mamy zrobić, napisałe do BOKu to mnie zlali - a załączyłem im ten sam film...

Napisałem również do play4you ale jeszcze nie mam konkretnej odpowiedzi.

Mam prośbę piszcie do play4you i powołujcie się na problemy opisane przez Qper. Myślę, że wtedy łatwiej ustalimy, jak to naprawić.

pozdr.

 #468941  autor: sa
 05 kwie 2011, 01:36
Ja też jestem że śląska,region Bytom,Chorzów,Gliwice,Katowice,Piekary śl,Ruda śl,Siemianowice śl,Zabrze i tych problemów nie mam,żadnych trzasków,charczenia,bulgotania.Mój telefon działa w 3g ale mam wyłączone i na sztywno ustawione na 2g i automatycznie,i sam wyszukuje w pierwszej kolejności playa.Jakość o dziwo taka sama jak gdy działał na 3g,a między plusem a playem różnicy nie widzę w sytuacji koniecznej automatycznie mi się przenosi na inną stację i muszę pochwalić playa bo nadajniki w mojej okolicy albo zwiększyły ilość albo moc bo zasięg jakby lepszy niż był a jakość rozmów b.dobra.Wyłączyłam celowo bo na 3g nie widać(na moim telefonie) z jakiej stacji bazowej telefon korzysta,a na 2g tak.U mnie w mieszkaniu mam 3 różne nadajniki playa +plusa internet play online działał bez zarzutu ale wolę kabel.Albo problemy techniczne nie dotyczą tego regionu w którym mieszkam,albo mam jakiś superczuły z idealnym zasięgiem SE co zawsze działa i jakość dźwięku jest mimo płaskiej kreski b.dobra. 8)

 #469101  autor: Claudec
 06 kwie 2011, 00:01
Jak na razie zauważyłem to tylko na sieci (2G) Plusa.
Play oczywiście odpisze że to wina telefonu :/

 #469196  autor: remi89
 06 kwie 2011, 16:30
Według mnie Play ma lepszą jakość na 2G niż Plus. Na Plusie jakieś trzaski, urywane sygnały (biiip), dodam że zasięg na maksa. W Play tego nie ma. Ale moim zdaniem to zależy od regionu w jednym jest lepiej rozbudowana infrastruktura a w drugim gorzej.

P@weŁ

 #469205  autor: play4you2
 06 kwie 2011, 17:18
Witam. Pragnę poinformować, że w dniu dzisiejszym od godziny 14:00, jakość połączeń powinna ulec poprawie.

Pzdr.

Forum "Telepolis" nie jest oficjalnym kanałem zgłoszeniowym firmy P4 Sp. z o.o., tym samym sieć Play nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wykorzystanie przez osoby postronne wszelakich danych, znajdujących się w przesłanej wiadomości.