DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #478552  autor: Sig
 29 maja 2011, 12:42
Dzień dobry,

Sprawdziłem forum, widziałem wątek o operatorach zagranicznych, ale nie jest zbyt czytelny (każdy kraj powinien mieć chyba oddzielny). W każdym razie proszę o wyrozumiałość i nie kasowanie.

Sytuacja:
Kuzyn wyjeżdża na miesiąc do Niemiec. Chciałby tanio kontaktować się z rodziną.

Myślałem tak, o ile będzie miał dostęp do internetu:

Kupuje sobie polski numer stacjonarny VoIP w np. Freeconet (2 zł miesięcznie). Może jest gdzieś taniej, ale FC znam i nie szukałbym tutaj oszczędności.

Z Polski ludzie dzwonią do niego jak na stacjonarny (np. w Play pakiet 100 min za 5 zł).

Dodatowo
Jakiś lokalny prepaid. Tutaj mam problem ,bo próbowałem odfiltrować informacje na forum i jedyne co mi wyszło, to, żeby miał prepaid w:

Aldi Talk (29 centów do Polski)
http://www.alditalk.de/talk/prepaid_tar ... andstarif/

Ortel (25 centów do Polski)
http://www.ortelmobile.de/de-DE/tarife/international/?

Ten Ortel wygląda ciekawie, widzę starter 10€ na Allegro.
Nie wiem jednak jak wygląda np. dostępność doładowań, czy też wymóg regularności (gdyby jednak został dłużej). O to się dopytam jeszcze.

Jeżeli w międzyczasie pojawiło się coś lepszego - proszę o wskazanie.

z Polski na ten jego prepaid
Wiem, najlepiej poczekać by było do 5 czerwca z decyzją, bo może coś się ruszy w tym względzie i do rozważań będzie można dodać jakiś prepaid T-Mobile (z Niemiec), ale teraz

Chyba najlepiej wypada Heyah z 59 groszami za minutę w sytuacją kom. polska --> kom. niemiecka, czy coś pominąłem?

Myślałem o GaduAIR, ale rozbawiał mnie stawka 85 groszy za minutę na niemiecką komórkę :-)


Myślę, że ten temat przyda się wielu osobom, zwłaszcza po zmianach w dostępie do rynku pracy.

Jak na razie sytuacja przedstawia się:
komputer (VoIP) + internet w Niemczech
prepaid w Niemczech

z/na
prepaid w Polsce

Jeżeli uwarunkowania się zmienią, dam znać. Niestety, w grę wchodzi tylko jeden komputer :-).

Edycja: Tak, ten Ortel wygląda ok, można zamówić sobie aktywowany starter na Allegro z 7,5€ za 45 zł (plus jest taki, że można do tej osoby dzwonić natychmiast (zna się numer)), po aktywowaniu połączenia wychodzące 3 miesiące, a po doładowaniu 6 miesięcy.
Tylko pytanie - czekać na ten 5 czerwca, czy nie :-), bo jeżeli będą jakieś zmiany, to raczej nie stawka do Niemiec, a do niemieckiego T-Mobile.

Edycja2: Zwrócono mi uwagę na promocję roamingową w Heyah - 1 zł za minutę dzwoniąc z Niemiec do Polski i 59 groszy za minutę za odebranie połączenia. Ta część z płaceniem za odbieranie trochę psuje ofertę, ALE gdyby odbierał tylko VoIP - byłoby ok.
Zatem jak ktoś rozpatruje, może dodać jeszcze Heyah w roamingu.

 #478565  autor: Ricki1980
 29 maja 2011, 13:54
Gdy pracowałem na kontrakcie w Niemczech używałem karty Blauword, warunek zasięg E-plus link

 #478568  autor: Abcn
 29 maja 2011, 14:12
Blau (i in. ?) stosują opłatę za zestawienie połączenia
* Für jeden internationalen Call in die hier aufgeführten Destinationen (von Deutschland ins ausländische Festnetz oder ausländische Mobilfunknetz) wird ein Gesprächskostenzuschlag von 0,15 € pro Gespräch erhoben
* Dla każdego połączenia międzynarodowego przeznaczenia wymienionego tutaj (z Niemiec do sieci stacjonarnych za granicą i zagranicznych sieci telefonii komórkowej) zostaną (...) dopłaty do połączeń z 0,15 € za połączenie.
w promocji roamingu heyah jest 1 zł za wykonywane ,
z podwójnym doładowaniem [do końca t. mca] można to jeszcze obniżyć o 30%
Jeśli Ci co są w PL mogą używać kart(y) heyah z profilem (prawie) darmowych rozmów między heyami, przebywający w DE płaci tylko za odebranie 0,59 zł (z dokładnością do podwójnego doładowania :D )

(c) JasiekPL
Ostatnio zmieniony 29 maja 2011, 14:26 przez Abcn, łącznie zmieniany 1 raz.

pozdrawiam
A

 #478570  autor: Sig
 29 maja 2011, 14:25
Istotnie, jest opłata 15 centów za rozpoczęcie połączenia, także w Ortel.

Heyah jest naprawdę ok, tyle, że promocja roamingu trwa do 30 czerwca. Jestem pewien, że zostanie zastąpiona czymś co najmniej tak dobrym (bo czemu nie?), kto wie, może już 5. Jeżeli tak do 14 czerwca (wtedy wyjeżdża) nie będzie informacji o przedłużeniu promocji w Heyah, czy nowych warunkach, polecę Ortel.

Jestem jednak dobrej myśli co do Heyah :-).[/b]

[ Dodano: 2011-05-29, 17:32 ]
Jest jeszcze:
Lebara Mobile
http://www.lebara-mobile.de/

tak mnie to zastanawia - gdzie haczyk? 19 centów za minutę do Polski, tak jak w pozostałych 15 centów za inicjację.

Może czegoś nie widzę, ale tak jakby każde płatne połączenie wydłużało o 90 dni wychodzące? Dostępne na Allegro tak jak i Ortel. Jeżeli ktoś używał, to proszę o wypowiedź, bo chyba mamy konkurenta Heyah :-).

Edycja: Ok, naczytałem się niepochlebnych opinii o Lebara i o ile ktoś nie opisze własnego doświadczenia, będę rozważał polecenie Heyah z promocją roamingową (jak się wyjaśni co będzie po 30 czerwca), lub Ortel.

 #478633  autor: DanielR
 29 maja 2011, 22:31
Najlepiej byłoby poczekać jeszcze parę dni. Z początkiem czerwca wchodzą nowe cenniki Eurotaryfy, a wraz z nimi najprawdopodobniej obniżki. Np. według dzisiejszego kursu € stawka za minutę połączenia odebranego oscylowałaby w granicach 0,44 zł, z naliczaniem 1/1 (obecnie 0,74 zł !).
Niestety dzwonić w tej cenie będzie można dopiero od 1 lipca... :|

 #478793  autor: tomaj
 30 maja 2011, 22:35
Sig pisze:Istotnie, jest opłata 15 centów za rozpoczęcie połączenia, także w Ortel.

Heyah jest naprawdę ok, tyle, że promocja roamingu trwa do 30 czerwca. Jestem pewien, że zostanie zastąpiona czymś co najmniej tak dobrym (bo czemu nie?), kto wie, może już 5. Jeżeli tak do 14 czerwca (wtedy wyjeżdża) nie będzie informacji o przedłużeniu promocji w Heyah, czy nowych warunkach, polecę Ortel.

Jestem jednak dobrej myśli co do Heyah :-).[/b]
Pewnie z okazji wakacji Heyah albo przedłuży tę ofertę roamingową, albo wprowadzi nową- może podobną do T Mobile?
Dziś T Mobile ogłosiło nową ofertę połączeń roamingowych i międzynarodowych, która będzie dostępna również z numerów dawnej Ery i Tak Taka - za 9zł masz 30 minut wymiennych na smsy i mmsy, w roamingu i jako usługi międzynarodowe. W ciągu miesiąca można wykupić 3 pakiety.
 #478801  autor: lola
 30 maja 2011, 23:03
Sig pisze:Sytuacja:
Kuzyn wyjeżdża na miesiąc do Niemiec. Chciałby tanio kontaktować się z rodziną.

Myślałem tak, o ile będzie miał dostęp do internetu:

Kupuje sobie polski numer stacjonarny VoIP w np. Freeconet (2 zł miesięcznie). Może jest gdzieś taniej, ale FC znam i nie szukałbym tutaj oszczędności.
VoipDiscount (numer dostępowy w Niemczech) + http://www.prepaidgsm.net/en/germania/tmo.html (Xtra Nonstop)?


Pozdrawiam,
Ł.O.

 #479208  autor: Sig
 02 cze 2011, 08:21
Eh, forum Telepolis, jak ja ciebie czasem nie lubię. Ucięło mi taki ładny post :-).

Dziękuję za propozycję. Sprawdzę je i polecę jeszcze jedną opcję - nie najtańszą, ale najmniej "stresującą" dla dzwoniącego "do" kuzyna.

Lokalny T-Mobile, choćby z aukcji:
http://allegro.pl/nowe-niemieckie-karty ... 76704.html
http://www.t-mobile.de/tarife/0,10821,1 ... 68,00.html
(musze tylko doczytać o warunkach doładowań (czy w ogóle jakieś jest potrzebne) i czy coś nie jest nie tak z tym starterem)

+

Zawsze blisko, ten nowy pakiet TT - 2000 minut /9 zł/7 dni, dla osoby dzwoniącej z Polski

Trzeba poczekać do 5 czerwca, ale z dostępnych informacji wychodzi, że połączenia z Polski na niemiecki T-Mobile byłyby w pakiecie. Nie jest to najtańsza opcja, ale mmoże być najprostsza.

[ Dodano: 2011-06-18, 15:57 ]
Chciałem tylko napisać, ze sposób:
- niemiecki starter T-Mobile z Allegro
- Tak Tak z pakietem Zawsze blisko za 9 zł

Działa jak działać powinien. Za miesiąc co prawda prawie 40 zł, ale wygoda i całkowity brak stresu trwania rozmowy są tego warte.