DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #482645  autor: Vieslav
 17 cze 2011, 16:48
Nie jestem jeszcze dość obeznany w temacie Androida więc pytam tutaj. Telefon średnio raz na dzień "zamraża się", tzn usypiam go, chcę obudzić a on na nic nie reaguje. Normalnie nigdy się nie zawiesza, tylko występuje coś takiego. Pomaga wtedy wyjęcie i włożenie baterii. Android 2.2.1 Froyo. Myślałem, że to wina jakiejś aplikacji i kilku potencjalnych winowajców wywaliłem, ale nadal dzieje się to samo, nawet jeśli żadna dodatkowa aplikacja nie działa w tle. Jakieś sugestie?

 #482783  autor: senshiro
 18 cze 2011, 03:02
Przywrócić ustawienia fabryczne, nic nie instalować. Jeśli na czystym fonie będzie to samo to serwis, jeśli będzie działać dobrze, to wina którejś aplikacji.

Obrazek

 #483079  autor: Vieslav
 19 cze 2011, 11:27
Zanim przywrócę ustawienia fabryczne zapytam o jeszcze jedną rzecz - czy da się w jakiś sposób zrobić backup/obraz (jak zwał tak zwał) całego telefonu, tzn wszystkich ustawień, aplikacji, kont do synchronizacji? Sporo czasu zajęło mi konfigurowanie, wyszukiwanie aplikacji i nie chciałbym tego stracić.

 #483085  autor: kowcio
 19 cze 2011, 11:49
Ja podejrzewam, że tu winna może byc płyta glówna- bo sytuacja wygląda identycznie jak przy pierwszych Nokiach E52 i tu tylko pomagała wymiana pł. głównej na nową :-|

 #483124  autor: Vieslav
 19 cze 2011, 14:48
Ok, oddałbym go na gwarancje, tylko jak zrobić ten backup? Nie ogarniam jeszcze wystarczająco androida.

 #483133  autor: senshiro
 19 cze 2011, 15:57
Poszukaj/popytaj na forum.android.com.pl albo w markecie - na pewno znajdziesz mnóstwo aplikacji do backupu.

Obrazek

 #483140  autor: Ja-ros
 19 cze 2011, 17:06
Ja sam użyłem programu z android marktet do backupa i wszytsko przywróciłem jak było, więc polecam.

Siemens sl45i -> Siemiens mc60 -> SE k500i -> Motorola v235 -> Nokia 6610i -> SE k800i -> Nokia e51

 #483156  autor: Vieslav
 19 cze 2011, 18:50
Jednak nie będę oddawał tego telefonu do naprawy - koleżanka ma galaxy mini również z androidem 2.2.1 i ma identyczny problem. Taki chyba urok tego telefonu/systemu. Mówiła mi, że po wywaleniu prawie wszystkich aplikacji problem znika. Prawdopodobnie trzeba będzie czekać na aktualizacje do 2.3, może to coś poprawi. Tylko zastanawia mnie, czy kiedykolwiek będzie coś takiego dostępne z poziomu aplikacji KIES czy może już zapytać serwis o aktualizacje (2.3 wyszedł jakiś czas temu)?

 #483161  autor: ksz_sz
 19 cze 2011, 19:31
Vieslav pisze:Jednak nie będę oddawał tego telefonu do naprawy - koleżanka ma galaxy mini również z androidem 2.2.1 i ma identyczny problem. Taki chyba urok tego telefonu/systemu. Mówiła mi, że po wywaleniu prawie wszystkich aplikacji problem znika. Prawdopodobnie trzeba będzie czekać na aktualizacje do 2.3, może to coś poprawi. Tylko zastanawia mnie, czy kiedykolwiek będzie coś takiego dostępne z poziomu aplikacji KIES czy może już zapytać serwis o aktualizacje (2.3 wyszedł jakiś czas temu)?
U mnie póki co nie ma takiego problemu. Choć może dlatego że nie mam zbyt dużo aplikacji. Problem miałem na X8 (2.1) znajomego na razie jest ok po restarcie ale jak długo zobaczymy

[ Dodano: 2011-06-19, 20:27 ]
A używasz WI-FI? Jeśli tak przeczytaj temat: http://forum.android.com.pl/f302/wya-ae ... onu-71280/ może tu leży problem.

 #483277  autor: Rafix
 20 cze 2011, 11:09
Ja bym nie nastawiał się za bardzo na aktualizację do 2.3 - pytałem kolesia z Samsunga czy będzie aktualizacja, nie umiał odpowiedzieć na 100% ale powiedział, że nie radzi się na to szykować jakoś specjalnie.

Nokia 5130 -> Siemens MC60 -> SE K700i -> SE W580i -> Samsung S7350 -> SE Xperia Neo V -> Xperia L ->

Siemano! Jest luźno! :smt006
Kocie dziecka

 #483286  autor: Pijo
 20 cze 2011, 11:44
Rafix pisze:Ja bym nie nastawiał się za bardzo na aktualizację do 2.3
Już wyciekła aktualizacja do 2.3.4 dla Ace, dostępna na xda, czy android.com.pl. Oczywiście w Kies przyjdzie na jeszcze na nią poczekać.

 #483328  autor: Vieslav
 20 cze 2011, 13:22
Pijo pisze:
Rafix pisze:Ja bym nie nastawiał się za bardzo na aktualizację do 2.3
Już wyciekła aktualizacja do 2.3.4 dla Ace, dostępna na xda, czy android.com.pl. Oczywiście w Kies przyjdzie na jeszcze na nią poczekać.
Widziałem, czytałem, ale na własną rękę nie chcę tego wgrywać. Nie czuje się jeszcze dość mocny w temacie androida a szkoda mi uwalić miesięczny telefon przy okazji tracąc gwarancje. Czy aktualizacja w serwisie będzie możliwa wcześniej niż przez KIES?

 #483425  autor: orson_dzi
 20 cze 2011, 20:32
Vieslav pisze: Czy aktualizacja w serwisie będzie możliwa wcześniej niż przez KIES?
Jak trafisz na młodego i normalnego człowieka, to bardzo możliwe, że tak. Trafi się menda, to zapomnij.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #483450  autor: kowcio
 20 cze 2011, 21:06
Ale jakos wierzyć mi się nie chce, żeby aplikacje były winne, bo ja na swoim telefonie ma ich masę, a menu działa tak szybko, że.. No sorry, ale prędkość jest taka, jak w Nokii 3310, gdzie to co naciskam- miałem bez ułamków sekund na ekranie. Też mam 2.2.
Możesz też pobawić się w zmianię Androida na własną rękę, ale gorzej jak się okaże, ze będzie trzeba wymienic te płyte gł.
Koleżanka również może miec wadliwy telefon, ja miałem dwie E52 z różnych kanałów (jedna "testówka" od Nokii, druga od Play) i obie były wadliwe.

 #483670  autor: Vieslav
 21 cze 2011, 18:04
Co zauważyłem - problem zdarza mi się tylko na wifi. Na GPRSie jeszcze nigdy mi nie "umarł", a może za krótko używałem bez wifi? Po wyjęciu baterii i włączeniu zawsze pojawiają mi się aktualizacje. Może tu właśnie jest problem? Czy da się wyłączyć automatyczne aktualizacje aplikacji i aktualizować je ręcznie?

 #483674  autor: ksz_sz
 21 cze 2011, 18:17
Przeglądając dyskusję na paru forach widzę że problem związany jest z Wi-fi, telefon zawsze zawiesza się przy jego używaniu. Problemem może być również karta pamięci. U mnie nie występuje, podejrzewam tylko dlatego że nie korzystam z Wi-fi z racji gigowego pakietu danych którego i tak nie wykorzystuje do końca :P

 #483682  autor: Vieslav
 21 cze 2011, 18:51
Coś w tym jest... :roll: Przez pierwsze tygodnie nie wiedziałem, że istnieje opcja wyłączania wifi w trybie uśpienia, jak tylko się do tego dokopałem to ustawiłem na zawsze włączone i chyba od tamtej pory zaczęły się problemy. Wolę w domu mieć włączone wifi - mam tam dostępny tylko EDGE a poza tym Ace nie ma najlepszej anteny i potrafi mi w ciągu kilku minut nabić kilkanaście połączeń po 50KB na skutek utraty zasięgu.
Podobno właśnie Android 2.3 poprawia wifi i co najważniejsze lepiej zagospodarowuje baterii.

 #483748  autor: mkowalski
 21 cze 2011, 22:48
tytanowy_janusz pisze:
mkowalski pisze:Nokia udostępnia oprogramowanie po Product Code
O RLY?
Wcześniej napisałeś, że udostępnia po numerach IMEI.
tytanowy_janusz pisze:Próbowałem nawet zmieniać Product Code, bo oczywiście znaleźli się "hakierzy", którzy nie mogli się doczekać aktualizacji w wersji oficjalnej.
A co do samego Product Code, to zdaje się, że jednak zależy nie tylko od kraju, ale też operatora. Kolega miał z Plusa i mógł wgrać nowego softa, a ja na moim z Play nie mogłem.
Robimy trochę offtop, ale cóż...

Product Code zależy i od operatora, i od kraju. Napiszę na przykładzie. W Polsce mamy dostępne następujące PC: EURO3 (czyli najbardziej ogólny, dla całej Europy centralnej), Country Poland (czyli krajowy niezależny od operatora - mają go np. telefony sprzedawane w Nokia Care), PTC, Polkomtel, Orange, Play.

To, że koledzy z Plusa i Play dostali oprogramowanie w różnych terminach jest całkowicie normalne - obaj mają inne PC w swoich telefonach.

 #484305  autor: Vieslav
 24 cze 2011, 10:18
Czytałem trochę na forum androida i rzeczywiście jest to wina wifi, które "zabija" telefon w trybie uśpienia. W tej chwili jedyne wskazówki jakie znalazłem to wyłączanie wifi w trybie uśpienia lub nieprzechodzenie telefonu w tryb uśpienia. Kilka(naście) osób oddawało fona na gwarancji, skalibrowali im na nowo wifi ale to nic nie pomogło. Szajsung konkretnie zawalił sprawę.

 #485049  autor: kowcio
 27 cze 2011, 11:55
Vieslav, ja dostałem jakiś tydzień temu Galaxy Mini. Też mam taki problem, jak telefon jest połączony z moim D-linkiem w domku i sobie leży z zablokowanym ekranem. Co ciekawe, jak w swoim HTC włączę router WiFi i łączę się w Galaxy Mini z tą siecią, to problemu nie ma. Nie wiem dlaczego te telefony tak dziwnie działają z tymi zwykłymi routerami. Nokia E51 jak jeszcze miałem potrafiła się nawet zrestartować.
Dlatego coś tutaj jest nie tak, Samsung musi jakieś aktualizacje wypuścić. Na HTC jak się połączę z tym routerem to nic mu nie jest, chociaż po wybudzeniu telefon zanim będzie gotowy do przegladania Internetu, mija dużo czasu. Dlatego ja całą dobę korzystam z HSDPA. Mam dużo transferu to problem rozwiązany.