DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 1 z 31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 31
 #491929  autor: UndiscloseD
 25 lip 2011, 11:43
Witam,
Chciałbym sobie zamówić kartę FreeM i mam pytanie:
Czy coś się zmieniło odnośnie przedłużenia ważności konta? Chodzi mi o to czy aby przedłużyć ważność konta to muszę tę kartę doładowywać czy wystarczy obejrzeć jakąś reklamę lub korzystać z FB.
Ta karta byłaby mi potrzebna wyłącznie do przeglądania internetu, bo do dzwonienia i sms'owania mam abo w T, a niestety pakiet internetowy jest dla mnie za drogi, a bez pakietu to znowu zacznie mi naliczać poza abonament, dlatego myślałem żeby sobie zamówić kartę FreeM.
Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeżeli znów zamieściłem temat nie w tym dziale co trzeba:)
Ostatnio zmieniony 03 cze 2012, 15:36 przez UndiscloseD, łącznie zmieniany 1 raz.
 #491944  autor: Karlos20
 25 lip 2011, 12:16
UndiscloseD pisze:Witam,
Chciałbym sobie zamówić kartę FreeM i mam pytanie:
Czy coś się zmieniło odnośnie przedłużenia ważności konta? Chodzi mi o to czy aby przedłużyć ważność konta to muszę tę kartę doładowywać czy wystarczy obejrzeć jakąś reklamę lub korzystać z FB.
Ta karta byłaby mi potrzebna wyłącznie do przeglądania internetu, bo do dzwonienia i sms'owania mam abo w T, a niestety pakiet internetowy jest dla mnie za drogi, a bez pakietu to znowu zacznie mi naliczać poza abonament, dlatego myślałem żeby sobie zamówić kartę FreeM.
Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeżeli znów zamieściłem temat nie w tym dziale co trzeba:)
Nic się nie zmieniło - jeśli korzystasz we FreeM z neta i FB, przedłużasz ważność konta bez doładowan o 30 dni.
Dodatkowo za reklamy dziennie otrzymuje się 10 MB limitu dziennego na caly Internet w telefonie. Co 500 kB pojawiają się reklamy. Po wyczerpaniu limitu dziennego można za 2 zł ze środków, które się doładowało, wykupić opcję SURFMAX dzięki której na 7 dni dostaniesz pokaźny pakiet danych do neta o wielkości 1 GB. Pamiętaj, że w tym pakiecie SURFMAX też co 500 kB pojawiają się reklamy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #491951  autor: Spamer ;)
 25 lip 2011, 12:22
Kartę zamów najlepiej przez Paczkomat jeśli masz, bo nie licz że Ci przyślą przez Pocztę Polską, wiem bo zamawiałem 2 razy i do tej pory od pół roku nie dotarła żadna.

 #491953  autor: Karlos20
 25 lip 2011, 12:29
Spamer ;) pisze:Kartę zamów najlepiej przez Paczkomat jeśli masz, bo nie licz że Ci przyślą przez Pocztę Polską, wiem bo zamawiałem 2 razy i do tej pory od pół roku nie dotarła żadna.
Spamer - w wielu miastach działa również InPost (też należy do właściciela operatora FreeM) - w ciągu max 2-3 dni po zamówieniu z FB, przychodzi kurier InPost z przesyłką (i ich charakterystyczną blaszką metalową).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #492014  autor: UndiscloseD
 25 lip 2011, 15:19
Karlos20,
Spamer ;),
Ok dzięki wielkie za pomoc. Karta już odebrana(oczywiście Paczkomat) :)
Pprzy przeglądaniu neta już 2 razy mnie rozłączyło całkowicie z powodu braku zasięgu.
Z tymi reklamami to nie jest tak źle. Myślałem że to będą jakieś bezsensowne, długie spoty reklamowe, ale to tylko obrazek>dalej i po problemie. Fajna sprawa z tym darmowym netem.
Ale wydaje mi się, że nie warto przechodzić do operatora wirtualnego z T bo przyszłość FreeM stoi pod znakiem zapytania. Okaże się(oby nie), że będzie tak jak z Avon'em, WP mobi i GaduAir, któe już chyba upada.
Prawda?

 #492023  autor: MK_
 25 lip 2011, 16:07
Ale wydaje mi się, że nie warto przechodzić do operatora wirtualnego z T
IMO jedynym MVNO do którego warto teraz przejść to mBank Mobile. Stawka 19gr/min jest gwarantowana do 2012 roku a na likwidację marki się nie zanosi.

Lubię to! 50zł na 5 miesięcy - 113min&200MB na miesiąc

 #492024  autor: Karlos20
 25 lip 2011, 16:12
MK_ pisze:
Ale wydaje mi się, że nie warto przechodzić do operatora wirtualnego z T
IMO jedynym MVNO do którego warto teraz przejść to mBank Mobile. Stawka 19gr/min jest gwarantowana do 2012 roku a na likwidację marki się nie zanosi.
Tak, mBank Mobile nie upadnie, bo ma gwarancję finansowania właściciela mBanku, czyli Banku BRE. Inne MVNO nie mają takich gwarancji.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #492048  autor: biotyt
 25 lip 2011, 17:38
UndiscloseD pisze:Ale wydaje mi się, że nie warto przechodzić do operatora wirtualnego z T bo przyszłość FreeM stoi pod znakiem zapytania. Okaże się(oby nie), że będzie tak jak z Avon'em, WP mobi i GaduAir, któe już chyba upada.
Prawda?
Wiele osób na Telepolis od lat wróży rychły koniec Play, a ten jakoś nie upada. Każdy inny operator kończący działalność informował o tym wcześniej i pozwalał na przeniesienie numeru.
Jak przechodziłem do Play nie interesowało mnie czy może Play podzieli los upadłych MVNO. Ja zacząłem korzystać z najniższych stawek na rynku, a ci wróżący ze szklanej kuli czarne scenariusze dalej przepłacali.
Jak Tobie opłaca się, zmieniaj operatora a nie zastanawiaj się, że ten może kiedyś upadnie.

biotyt

 #492066  autor: UndiscloseD
 25 lip 2011, 18:20
Karlos20 pisze:mBank Mobile
Słyszałem o mBank Mobile i uważm, ze jest dość konkurencyjny nawet dla play tylko aby doładować konto to trzeba wykonać przelew bankowy czy może np. istnieje możliwość zakupienia zdrapki lub tak jak to można np. w sklepie czy na stacji benzynowej na paragonie otrzymać kod doładowujący. Nie wiem jak się dokładnie nazywa ta 2 opcja :mrgreen:
biotyt pisze:Wiele osób na Telepolis od lat wróży rychły koniec Play
Tak, tylko, że Play to operator MNO, 4 w Polsce, który na pewno nie upadnie. Jest zbyt konkurencyjny, a poza tym, no nie wygląda na to, żeby miał upaść. Wręcz przeciwnie. Myślę, że za kilka lat jak już rozbudują swoją sieć macierzystą i poprawi się jakość rozmów to może stać się nawet liderem. Skoro w 4 lata ma niby 6 milionów to jak już będzie istnieć tyle lat co T, Plus, Orange to możliwe, że bedzie na 1 miejscu.
biotyt pisze:ak Tobie opłaca się, zmieniaj operatora a nie zastanawiaj się, że ten może kiedyś upadnie.
Póki co jestem zobowiązany umową z T jeszcze przez jakieś pól roku. Akurat przez ten czas zdążę dokładnie poznać FreeM i być może zerwę umowę z T i zostane u FreeM. Zawsze jakby FreeM upadło w czasie gdybym już nie miał T to byłby pretekst żeby przejść do fresh'a bo przecież gdzieś pójść trzeba. Zobaczymy za pół roku. Póki co jestem bardzo zadowolony z FreeM. :)

 #492067  autor: Blank
 25 lip 2011, 18:21
Ale co ty porównujesz sytuację Play do operatorów MVNO (PLAY TO OPERATOR INFRASTRUKTURALNY MNO)? To porównanie jest bez sensu. Jedynym operatorem MVNO, który obecnie działa i niewątpliwie bez problemów może jeszcze trochę działać jest mBank mobile.

To tak jak niektórzy już wróżą koniec RedBull Mobile, choć jeszcze nawet nie wystartował. Tymczasem RedBull Mobile nie jest i nie będzie ani MVNO, ani MNO.

Jak oferta jest korzystna, to trzeba korzystać. Nie ważne, czy istnieć będzie, czy nie. Dopóki istnieje, można korzystać. A gdy będzie upadać, można uciec.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #492076  autor: UndiscloseD
 25 lip 2011, 18:48
divhashmorex pisze:To tak jak niektórzy już wróżą koniec RedBull Mobile, choć jeszcze nawet nie wystartował. Tymczasem RedBull Mobile nie jest i nie będzie ani MVNO, ani MNO.
Zawsze tak było, że jeszcze nic nie wiadomo, a wszyscy już wróżyli koniec. wRodzienie? Okazuje się, że mają swoich klientów. Z tego co widziałem w porównaniu MVNO nie pamiętam dokładnie, ale się zdziwiłem bo mają więcej klientów niż jeden z lepszych MVNO-tylko nie chce źle napisać, bo nie jestem pewny.Być może GaduAir, ale jeżeli źle napisałem to sorry.
FreeM? Też wszyscy zapowiadali, że upadnie zanim sprzeda 1 sima, a jakoś na FB mają ponad 50 tys fanów i wciąż istnieją. Zakładam, że mają 40-50 tys abonentów.
Wydawało się, że GA będzie bezkonkurencyjny, świetny i nic się z nim nie stanie, a tu proszę, powoli opada na dno.
divhashmorex pisze:Ale co ty porównujesz sytuację Play do operatorów MVNO
To chyba miało być do kolegi wyżej tak? Bo ja również zaznaczyłem we wcześniejszym poście, że Play to MNO.

 #492078  autor: Blank
 25 lip 2011, 19:08
Zwróć uwagę na godziny napisania naszych postów :)
Napisałem minutę po tobie, więc nie widziałem jeszcze twojego posta. Oczywiście kierowane do biotyta ;)

Ale co do tego, że wRodzinie ma więcej klientów niż GaduAir ma więcej, to nie sądzę, aby tak było (choć pewnie to zbliżona ilość).

PS. GaduAir był prawie na dnie, od samego początku. To normalne, bo całe GaduGadu jest dnem.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #492087  autor: UndiscloseD
 25 lip 2011, 19:45
divhashmorex pisze:Zwróć uwagę na godziny napisania naszych postów :)
Napisałem minutę po tobie, więc nie widziałem jeszcze twojego posta. Oczywiście kierowane do biotyta ;)
Fakt, nie zwróciłem uwagi na tak szczegół :mrgreen:
divhashmorex pisze:Ale co do tego, że wRodzinie ma więcej klientów niż GaduAir ma więcej, to nie sądzę, aby tak było (choć pewnie to zbliżona ilość)
Wiem, że wRodzinie miało więcej klientów od jakiegoś innego MVNO, który wydawałoby się ma lepszą ofertę. Tylko nie pamiętam właśnie o którego chodziło. Skleroza się to zwie :mrgreen:
divhashmorex pisze:PS. GaduAir był prawie na dnie, od samego początku. To normalne, bo całe GaduGadu jest dnem.
Hehe. Nie od dziś wiadomo, że każda nowa wersja GG jest bardziej mulista i naszpikowana pierdołami, których nawet się nie używa. A i miejsca na dysku i ramu więcej mi żre:)
Pamiętam, że jak była beta 8 to mnie szlag trafiał, bo się okazało, że ani moje wiadomości nie dochodziły, ani czyjeś do mnie. A było to akurat ważne. Może nie aż tak, że się świat walił, ale jednak ważne....
Teraz mam niby lepiej, ale tyle tego badziewia, że szok

 #492091  autor: Blank
 25 lip 2011, 20:03
Dlatego tak bardzo od początku byłem przeciwny GaduAir (drugim powodem był ich fanatyk, który siłą próbował pokazać, że oferta GA jest najlepsza na świecie). Ich jedyną dobrą stroną był Nagłos, ale od niedawna nie mam ochoty z niego korzystać (dzwoniąc nie wiem czy dzwonię za 5 czy za 9 groszy za minutę).
Pomijam już samo to, ile to badziewie żre pamięci. Najbardziej wkurzało mnie właśnie to, że wiadomości dochodziły kiedy i jak chciały.
Obecnie korzystam z Yahoo Messengera i jestem zadowolony, bo nie dość, że jest lżejszy, to jeszcze mniej awaryjny i bardziej skuteczny. Niestety, to badziewie jakim jest GG też muszę mieć zainstalowane, bo "GG jest takie COOL", że większość osób z którymi się kontaktuje ma je zainstalowane :/

Choć powiem szczerze, że ofertę GaduAir trochę śledziłem, bo powiem szczerze, że była atrakcyjna. Była poważna wada: Od swojego operatora oczekiwałem tanich połączeń na stacjonarne i w sieci (<10gr/min), tanich połączeń do wszystkich sieci (najlepiej płaska stawka), tanich pakietów internetowych (tańszych niż w Plusie), sensownej ważności konta. GaduAir nie spełnił jednego z tych warunków (rozmowy na stacjonarne). I to było powodem dla którego wybrałem Fresha. Liczyłem, że dadzą pakiet na stacjonarne, a ofertę zostawią jak jest. Tymczasem, okazało się, że ofertę zaczęli systematycznie pogarszać.

[ Dodano: 2011-07-25, 20:06 ]
Aha, tak się rozpisałem o GA, że zapomniałem o wRodzinie.
Nie wiem czy GA ma więcej klientów niż wRodzinie, ale raczej tak. Moim zdaniem jest tak: GA>wRodzinie>mBank. mBank i GA mają lepszą ofertę od wRodzinie.
Po za tym Centernet ma dwie wady: to, że dawniej związał się z niewłaściwą osobą i to, że obecnie jest związany z SB.

Zaraz trzeba będzie poszukać na telepolis.pl czy pisali o ilości kart w GA i wRodzinie :D

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #492096  autor: Ruben
 25 lip 2011, 20:42
UndiscloseD, jeżeli potrzebujesz tylko do internetu to Freem i Carrefour Mova też ma wprowadzić podobną ofertę (to dwie marki jednego operatora). Poza tymi ofertami trzeba za pakiety płacić tj. GaduAIR i mBank mobile. Duża zaleta tych usług to, że rozliczanie jest co 1kB a to naprawdę jest duża różnica jeżeli często zamykamy sesje. 5zł za 100MB zarówno w mBank i GaduAIR. GA jest obecnie w okresie trochę niepewnym, bo szykują jakieś zmiany ale nie wiadomo jakie. Usługi głosowe GA i mBank też ma dobre chociaż ostatnio odpadły promocje związane z VoIP w GA ale to dla Ciebie i tak nie ma znaczenia ponieważ potrzebujesz karty wyłącznie do internetu. Doładowania mBank mozna kupić w sklepach Żabka ale ja zazwyczaj doładowuję z konta w mBanku.
Co do ilości użytkowników, to mBank przyznał się do 40tys aktywnie korzystających a GA kiedyś miało 30tys ale obecna niepewna sytuacja chyba powoduje odpływ użytkowników.

divhashmorex, pisanie, że oferta była dnem bo ich drugi produkt Tobie nie pasował jest niepoważne. To tak jakby dzisiaj pisać, że RBM jest dnem bo nie lubię ich napoju albo nie lubię Play, bo dużo ludzi go zachwala. Każdemu ma prawo pasować inna oferta i trzeba to uszanować a nie obrzucać się błotem. Takie podejście jest nienormalne.
Oceniaj ofertę a nie szukasz różnych powiązań np. personalnych czy politycznych. Fanatyków tutaj nie brakuje i nie tylko GA ;)

 #492118  autor: szarygumis
 25 lip 2011, 22:03
Mam pytanie czy ktoś mi odpowie bo nie mogę znaleźć jak wygląda przeglądanie neta (po limicie 10MB) płatne za 2 zł.
Bo jak wyślę sms-a na ten nr za 2 zł to przez 1 tydzień jest ważne czy tak?
Jakie wtedy są limity i jakie prędkości.

Bo to by było dość tanio 2x4=8 zł/m-c

Gdzie jest / są haczyki?

 #492121  autor: Karlos20
 25 lip 2011, 22:08
szarygumis pisze:Mam pytanie czy ktoś mi odpowie bo nie mogę znaleźć jak wygląda przeglądanie neta (po limicie 10MB) płatne za 2 zł.
Bo jak wyślę sms-a na ten nr za 2 zł to przez 1 tydzień jest ważne czy tak?
Jakie wtedy są limity i jakie prędkości.

Bo to by było dość tanio 2x4=8 zł/m-c

Gdzie jest / są haczyki?
Wysyłasz smsa aktywującego SURFMAX i wtedy dostajesz na 7 dni 1 GB transmisji danych. Będzie przeplatana reklamami co 500 kB. Prędkość transferu danych nie jest ograniczana - zasięg sieci Plus. Po zużyciu tych 10 MB (limit dzienny standardowy), lub 1 GB z Surfmaxa, dostęp do neta jest blokowany - działa tylko strona główna FreeM: m.freem.pl

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #492127  autor: szarygumis
 25 lip 2011, 22:27
Aha dzięki czyli jest limit i reklamy też? - myślałem że wtedy jest bez reklam ok :)

 #492130  autor: a_lex
 25 lip 2011, 22:58
A jak to jest z tymi reklamami bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić? Jak korzystam z Opery mini to wyskakują w Operze? Czy w natywnej przeglądarce? A jak używa się internetu w komputerze to wyskakują w osobnym oknie przeglądarki?

 #492131  autor: Karlos20
 25 lip 2011, 23:02
a_lex pisze:A jak to jest z tymi reklamami bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić? Jak korzystam z Opery mini to wyskakują w Operze? Czy w natywnej przeglądarce? A jak używa się internetu w komputerze to wyskakują w osobnym oknie przeglądarki?
Nie działa to w Operze. Darmowy net z reklamami działa w standardowej przeglądarce telefonu lub komputera.

Reklamy się pojawiają bezpośrednio w tym samym oknie przeglądarki, w której ostatnio oglądałeś daną stronkę, dotyczy to i komputera jak i telefonu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 1 z 31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 31