DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #494756  autor: user_delete34
 06 sie 2011, 13:45
Wcześniej sam miałem problem z połączeniem się przez nowy nabytek - E173u-2 z poziomu linuxa, jednak w końcu znalazłem odpowiednią instrukcję i pragnę się nią podzielić.

Wcześniej, korzystając z różnych instrukcji zainstalowałem następujące pakiety w Menedżerze pakietów Synaptic:
Kod: Zaznacz cały
minicom, gammu, zenity, usb-modeswitch-data
jednak nie pamiętam, czy to już wszystkie i nie mam pojęcia czy któryś z nich w ogóle będzie potrzebny przy instalacji.

1) Wykonaj aktualizację tego, co można zaktualizować przez Menedżer aktualizacji. Jeżeli wystąpią jakieś błędy - aktualizację wykonaj ponownie, po wcześniejszym restarcie komputera. <--- Radzę wykonać aktualizację, choć konieczna ona nie jest.
2) Pobierz stąd sterownik od modemu Huawei E173 (Linux.zip) przeznaczony dla linuxa i zapisz go na Pulpicie.
3) Dekompresuj go, żeby mieć na Pulpicie folder Linux z 6 plikami.
4) Otwórz (PPM) Właściwości, a następnie Uprawnienia KAŻDEGO z plików, zmień wszystkie pola Dostęp na Odczyt i zapis i zaznacz Zezwolenie na wykonanie pliku jako programu.
5) Otwórz Terminal przez CTRL+ALT+T.
6) Wpisz
Kod: Zaznacz cały
cd ~/Pulpit/Linux/
a następnie
Kod: Zaznacz cały
sudo ./install
7) Na "pytania" odpowiadaj klikając Enter.
8) DOPIERO TERAZ podłącz modem. Program jest już zainstalowany i powinien uruchomić się automatycznie. Nazywa się Movistar 3.5G i domyślnie jest w języku chyba hiszpańskim. Zmień go klikając 3 od lewej przycisk u góry, 3 pozycję od góry na liście, a następnie English. Niestety, nie ma języka polskiego, jednak identyczny program możecie zobaczyć po autoinstalacji modemu na Windowsie, więc nie powinniście mieć problemu z jego obsługą.
9) Wejdź w ToolsOptionsProfile management, kliknij New i utwórz profil dla karty swojego operatora. Pamiętaj, by przy łączeniu (duży przycisk Connection) wybrać ten właśnie profil, dopiero potem kliknąć na Connect.

Mam nadzieję, że obeszło się bez pomyłek. W razie czego oryginalna instrukcja dostępna jest tutaj, przedostatni post Domingo Liotta.

 #528675  autor: markoz7874
 16 sty 2012, 12:21
Fajnie, a wie ktos moze jak zainstalowac modem i uruchomic internet pod aero2 w debianie, ale bez X-ow?

 #529598  autor: DeLirQa
 21 sty 2012, 02:46
markoz7874 pisze:ak zainstalowac modem i uruchomic internet pod aero2 w debianie, ale bez X-ow?
Za pomocą Wine próbowałeś?

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #538494  autor: Maniiiek
 02 mar 2012, 22:58
Instrukcja bardzo fajna :-D A już się bałem, że muszę do Windowsa wrócić.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.