DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #529649  autor: user_delete34
 21 sty 2012, 13:07
Witam! Mam do Was pytanie, jaki to dysk internetowy byłby dla mnie najlepszy. Wymagania:
a) Najlepiej darmowy. Jeżeli warty opłaty, to maks 5 zł/miesiąc.
b) Przestrzeń ≥1 GB. Dobrze, gdyby można było wysłać pliki o wielkości ograniczonej jedynie wolną przestrzenią, jeżeli nie - minimum to pliki od 200 MB.
c) Łatwy, darmowy dostęp przez N79, aby przez stronę mobilną/aplikację/z poziomu systemowego menedżera plików (można podłączyć dysk internetowy) wygodnie wszystkim zarządzać. Na 4shared mogłem pobierać tylko przez stronę, wysyłać tylko przez aplikację, a podłączenie jako dysk tylko wyświetlało nazwy. ;)
d) Udostępnianie i ochrona. Możliwość odosobnienia dostępu do plików prywatnych i publicznych. Może to być przez ukrywanie folderów (widoczne po zalogowaniu), może być przez zabezpieczanie hasłem folderu. Pliki prywatne nie mogą być nawet widoczne nazwą dla odwiedzających. Podoba mi się alias/domena (?) dla folderu i dobrze byłoby, żeby można było wejść do jakiegoś mojego publicznego folderu z zewnątrz przez adres np. mójlogin.serwis.końcówka/nazwafolderulubmójtekst, np. markadiusz.serwis.com/Folder1. Wymagam, by ktoś bez konta w serwisie mógł wrzucić pliki na mój dysk. Jednocześnie chcę, by pliki na moim dysku przetrwały, jeżeli będzie masowa akcja usuwania np utworów Shakiry na tym serwisie, jeżeli pobrane były np z 4shared. Jeżeli sobie wrzucę jakiś plik, on ma być dla mnie kopią zapasową w internecie, która mi się nie usunie (a nie tak, że to ja mam na swój dysk je wrzucać jako kopię tego, co mam na dysku internetowym).
Obeznanych w temacie proszę: zaproponujcie mi coś dobrego. :)

 #529799  autor: thonka
 22 sty 2012, 00:17
dropbox ma cos takiego ;)

nie pamietam ile tam jest miejsca na starcie, ale po zrobieniu kilku prostych czynnosci mozna dostac za free lacznie 2,2GB danych.
za polecenia mozesz dostac 250MB (laczna wielkosc konta darmowego to 8GB)

plik musi byc mniejszy niz 300mb, jest aplikacja mobilna do dostepu i sciagania, ale nie na symbiana. zostaje tylko strona albo kombinowanie (widzialem, ze mozna to jakos polaczyc)


pliki mozna udostepniac tylko jako pojedyncze pliki poprzez linki z folderu public (z innych folderow sie nie da o ile sam ich nie udostepnisz jako link via email). nie mozna dostac sie do nich inaczej, nikt tez nie moze wrzucic Tobie nic nie znajac twojego hasla chyba, ze masz usluge "team", a to juz duze koszty rzedu 800 USD za dane bez limitu dla 5 uzytkownikow i 125 USD za kazdego nastepnego.


50GB kosztuje niestety 100USD co daje dosc wysoka miesieczna kwote ok. 30zl...

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #529800  autor: user_delete34
 22 sty 2012, 00:20
thonka pisze:jest aplikacja mobilna do dostepu i sciagania, ale nie na symbiana
Co go wyklucza na start. ;) Mam konto na db ale właśnie dlatego nie używam. Zlikwidowali webdav, więc go nie potrzebuję, tak to bym się łączył spokojnie. Choć podobno Twoje pliki na db nie są Twoje, tylko db i możesz je potem spotkać wszędzie, więc ja bym tego nie chciał.

 #529803  autor: thonka
 22 sty 2012, 00:33
ja nic innego nie potrzebowalem wiec za bardzo nie pomoge ;)

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #529804  autor: user_delete34
 22 sty 2012, 00:38
Szkoda ale może ktoś inny będzie jeszcze coś tam wiedział. :) Proszę w takim razie także o propozycje nie do końca spełniające moje wymagania (ale wygodny dostęp z N79 konieczny), może coś będzie mi odpowiadać.

 #529807  autor: IK`ey
 22 sty 2012, 00:42
Z tego co pamiętam jest na symbiana jakiś program do obsługi dropboxa.

Ik`ey

 #529813  autor: Vieslav
 22 sty 2012, 01:23
Zobacz jeszcze SkyDrive . Niestety nic więcej na temat tej usługi nie jestem w stanie napisać. Używam dropboxa i nie bawiłem się tym.

 #529837  autor: bob
 22 sty 2012, 11:53
na linuxa/meego tez jest apps do dropboxa.
microsoftowe skydrive jest ok. Ja uzywalem i serio powinno dac radę, zwlaszcza ze jest darmowe.
Ja mam z 20gb miejsca na swoim, nie wiem jak jest jesli nie mamy polaczonego fona z wp7 z kontem, ale chyba tyle samo powinno byc.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #529871  autor: Kaczy
 22 sty 2012, 14:21
Vieslav pisze:Zobacz jeszcze SkyDrive . Niestety nic więcej na temat tej usługi nie jestem w stanie napisać. Używam dropboxa i nie bawiłem się tym.
Ja używam, więc napiszę :)
25GB darmowej przestrzeni, plik. max. 100-150 MB.
Można udostępniać pliki poprzez link, jest opcja plików prywatnych.
Co do dostępu: Microsoft reklamuje teraz, że jest dostęp przez iPhona i WM7. Jest też nieoficjalny klient na Andka. Ale na Symbiana nic nie widziałem.

...::: Made for loneliness :::...

 #529876  autor: user_delete34
 22 sty 2012, 14:36
Vieslav pisze:Zobacz jeszcze SkyDrive
Też mi on akurat przyszedł na myśl po drodze. Muszę poczytać coś o nim, bo jeszcze niewiele o nim wiem. Chyba mi się spodoba, o ile pójdzie w przeglądarce wszystko na N79.
bob pisze:na linuxa/meego
Na ubuntu mam dropboxa, a MeeGo-N9 niestety nie posiadam.
5 GB będzie już dobre, bo na razie mam wolne łącze, a mobilne na backup wyjdzie za drogo, więc nie ma sensu. Szkoda, że pliki będzie trzeba dzielić w archiwa.
Szkoda, że Symbian jest "zapominany". Nadal mamy telefony z tym systemem [moim zdaniem] z racji zaufania do niego. Wcześniej miałem z nim problemy, ale już przeszły, tematy o Androidzie mnie do niego zniechęcają, Lumii 900 nie będzie w Polsce, iP4S i N9 są dla mnie za drogie, jak na telefon i zostaje N8 z lubianym przeze mnie, ale przez piszących aplikacje już nie, Symbianem.
Na chwilę obecną: dziękuję Wam bardzo za propozycje. Spróbuję je "ogarnąć" i może coś wybiorę. Jeżeli jednak macie jeszcze jakieś-napiszcie o nich.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2012, 14:43 przez user_delete34, łącznie zmieniany 1 raz.

 #529878  autor: Vieslav
 22 sty 2012, 14:42
A co z obsługą dropboxa przez przeglądarkę? Na telefonie też można. Słyszałem, że aby mieć dostęp do SkyDrive wymagane jest połączenie z internetem, nie zapisuje on plików na dysku jak dropbox. Prawda to?

 #529881  autor: user_delete34
 22 sty 2012, 14:45
Vieslav pisze:A co z obsługą dropboxa przez przeglądarkę?
Znaczy się w telefonie? A jest strona mobilna? :P Nie wiedziałem.
Vieslav pisze:do SkyDrive wymagane jest połączenie z internetem
Ale jak: że stale musi być podłączony, czy w momencie, gdy chcę wejść na dysk to muszę się od razu połączyć, by najpierw pobrało strukturę katalogów i plików?
Vieslav pisze:nie zapisuje on plików na dysku jak dropbox
Nie można ich pobrać i zapisać w ogóle?

 #529882  autor: Vieslav
 22 sty 2012, 14:48
Markadiusz pisze: Znaczy się w telefonie? A jest strona mobilna? :P Nie wiedziałem.
Zgadza się, jest.

 #529901  autor: user_delete34
 22 sty 2012, 15:54
Vieslav pisze: Zgadza się, jest.
Nie ma opcji wysyłania - dropbox już odpada, bo mnie nie przekonuje w ogóle. Obecnie próbuję się połączyć przez telefon ze SkyDrive-jeżeli się uda, to zobaczę, czy spełni inne wymagania i może przy nim zostanę. Jeżeli nie, to czekam na dalsze propozycje...
markoz7874 pisze:Kup cos takiego
...ale pisane na trzeźwo. Jeżeli napisałem, że szukam czegoś darmowego lub bardzo taniego, to najtaniej wyjdzie zapłacić 339 zł, z pewnością, markoz7874. Doliczając jeszcze przesyłkę, koszty prądu itp wyjdzie dużo więcej. W dodatku mój dysk zewnętrzny ma ledwie działający zasilacz, mam wolne łącze, sam tranfer po USB też nie jest najlepszy. Świetna propozycja, nie ma co.

 #529902  autor: Maniiiek
 22 sty 2012, 15:57
A może chomikuj.pl? Da się tam robić prywatne foldery, darmowa strona, brak ograniczeń jeśli o przestrzeń chodzi, z komórki działa ładnie. Wszystko pięknie, ale
Wymagam, by ktoś bez konta w serwisie mógł wrzucić pliki na mój dysk
tak się niestety nie da tutaj.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #529903  autor: user_delete34
 22 sty 2012, 16:02
Maniiiek pisze: tak się niestety nie da tutaj.
Tutaj, to jest na chomikuj.pl, czy SkyDrive? Na chomikuj.pl mam konto ale go prawie nie używam, z racji tego, że usuwają pliki, a ja chciałbym sobie tam wrzucić muzykę, bo ostatnio straciłem całą, którą miałem na dysku zewnętrznym i chcę zrobić backup tego, co na telefonie. Poza tym, SkyDrive wydaje mi się mieć mniej przeładowaną (rozmiar w MB) stronę, a jak napisałem, mam wolne łącze: 300 kbps.

 #529907  autor: Maniiiek
 22 sty 2012, 16:18
Na chomikuj.pl

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #529916  autor: user_delete34
 22 sty 2012, 16:26
Jak inaczej niż przez WebDAV można się próbować łączyć ze SkyDrive, żeby był to napęd zdalny w systemie? Bo nie mam Win7, żeby uzyskać adres WebDAV do folderu, a nie kupię teraz telefonu pod dysk sieciowy.