DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #569542  autor: darkson111
 22 lip 2012, 20:56
Witam!
Czy może ktoś się orientuje dlaczego nie można płacić punktami Payback za telefon? Sytuacja wygląda następująco: 10-tego lipca złożyłem wniosek o przedłużenie umowy. Wybrałem telefon i część kwoty chciałem pokryć punktami. Zamówienie moje cały czas "wisi" i ma status "przekazane do realizacji". Po telefonie na infolinię otrzymałem informację, że mogę przedłużyć umowę, ale zapłacić muszę całość kwoty - punktów nie mogą mi zdjąć bo mają problem z systemem. Miał ktoś może podobną sytuację?
Ostatnio zmieniony 26 lip 2012, 12:26 przez darkson111, łącznie zmieniany 1 raz.

 #569581  autor: Vieslav
 22 lip 2012, 22:44
Jeszcze mają problemy? :shock: Niedługo po starcie programu chciałem sobie wymienić punkty - mieli problemy. Ok, niedawno był start, mogło się tak zdarzyć. Półtora roku temu chciałem zapłacić punktami za telefon i również mieli problemy. Nie sądziłem, że to nadal trwa...

 #569582  autor: darkangel
 22 lip 2012, 22:51
Ja natomiast wymieniałem pare razy doładowanie do orange, za punkty Payback i nigdy nie było problemu.

 #569601  autor: pomaranczowy
 22 lip 2012, 23:47
Potwierdzam. Niestety są problemy przy zbiciu ceny punktami payback. Przydałoby się aby w końcu ktoś to ogarnął.

Prezenty: 4gift.cupsell.pl ;)

 #569894  autor: darkson111
 24 lip 2012, 12:37
No to widzę, że taka sytuacja trwa jakiś czas. Trochę to bez sensu, zbieram sobie punkty, żeby później wymienić je na telefon a tu klops. Jest na forum może ktoś z Orange, kto się wypowie, doradzi jak to rozegrać? I przy okazji:
1. Czy jak pójdę do salonu to sprzedadzą mi telefon w cenie po jakiej stoi w sklepie internetowym?
2. A może tam spróbować z punktami?

 #569899  autor: kamil1221
 24 lip 2012, 13:01
1. Nie.
2. Możesz.

W salonie nie ma jakiegoś większego problemu z puntami. Trzeba tylko znać dane - tzn na kogo karta jest zarejestrowana oraz podać datę urodzin usera.

 #580848  autor: amigo007
 08 wrz 2012, 16:27
Czy jeśli mój numer orange, na który była wydana karta payback przejdzie do innej sieci. To czy będę mógł doładować punktami payback numer prepaid za pośrednictwem strony orange.pl? W tej chwili mogę wykonać to poprzez sms z mojego numeru abonamentowego orange, jak i do wyboru przez stronę doladowania.orange.pl Czy jeśli numer abonamentowy nie będzie już w orange, wcale nie będę mógł doładować innego pre-paida orange za punkty payback? Ps. ta karta payback jest także zarejestrowana w allegro, więc zebrane punkty raczej nie zostaną skasowane.

[ Dodano: 2012-09-08, 17:23 ]
Nikt nie wie?

 #580863  autor: darkangel
 08 wrz 2012, 17:28
amigo007, będziesz mógł.

do zasilenia komuś nr w Orange przez strone doladowania orange nie potrzebujesz mieć tam nr, bo podajesz tam nr karty payback i dane typu kod pocztowy i date urodzenia i realizują ci zasilenie podanego przez Ciebie nr z Orange.

 #580868  autor: amigo007
 08 wrz 2012, 17:32
Ok dzięki, miałem kiedyś program profit w orange. I myślałem, że może po przeniesieniu numeru abo z orange, także nię będę już mógł zlecić doładowania z punktów payback. Ale to payback, to teraz tak jakby osobna firma tak?

 #580879  autor: darkangel
 08 wrz 2012, 18:26
Ja mam karte z Allegro od Payback, nie ważne u jakiego dostawcy masz wydaną karte Payback możesz zasilać nr z orange przez tamtą strone.
Nawet nie musisz mieć nr w Orange by wydać unich punkty.

Ważne byś na karcie miał odpowiednią ilość pkt :)

 #580912  autor: amigo007
 08 wrz 2012, 20:51
Jeszcze tak dopytam. To że moja karta payback wydana jest przez orange (logo tp i orange na karcie), to z chwilą rezygnacji z partnera który wydał moją kartę, na pewno nie przełoży się na likwidację tej karty przez partnera orange?

 #581382  autor: kubik
 11 wrz 2012, 01:24
nie, właśnie taka sytuacja jest aktualnie, ponieważ MIX Electronics/ElectroWorld od 15.09 kończą współpracę z Payback, natomiast dla użytkowników nic się nie zmieni - ich karty pozostaną w systemie, naliczone punkty także.

dodatkowo dzisiaj w mailingu od BZWBK:

"Dodatkowo z dniem 1 listopada 2012 r. zmianie ulega przelicznik punktowy dla kart MasterCard PAYBACK, MasterCard PAYBACK Multi i Naklejka zbliżeniowa MasterCard PAYBACK – 1 punkt PAYBACK będzie naliczany za każde 4 zł wartości transakcji bezgotówkowych."

Co ja pacze? Operator blokuje aktualizację!

http://facebook.com/OperatorBlokujeAktualizacje

 #581622  autor: amigo007
 12 wrz 2012, 12:28
Ten 1 punkt za 4zł wydane, to i tak śmiesznie mało. Teraz na stronie bzwbk widzę jest 1 punkt za 5zł obrotu bezgotówkowego, normalnie masakra. Czyli na obecną chwilę, kupujemy coś kartą za 500zł i dostajemy za to 100 punktów payback wartych 1zł... W nowej odsłonie wystarczył będzie zakup za 400zł, żeby dostać 1zł. Fajnie :lol: Ps. sory patrzyłem na master card prepaid payback, gdzie dają 1 punkt za 5zł obrotu. W karcie do konta jest obecnie 1 punkt za 3zł obrotu. Czyli teraz pogarszają i tak słabą ofertę.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2012, 12:31 przez amigo007, łącznie zmieniany 1 raz.

 #581624  autor: kubik
 12 wrz 2012, 12:29
5 zł to chyba było/jest dla kart kredytowych BZWBK-Payback, powyższy przelicznik dotyczy kart debetowych.

Co ja pacze? Operator blokuje aktualizację!

http://facebook.com/OperatorBlokujeAktualizacje

 #581626  autor: amigo007
 12 wrz 2012, 12:37
Dokładnie Kubik, poprawiłem. Ale wiadomo, że nikt z tego specjalnie nie korzysta. Jest to tylko dodatek. Jeśli by była taka sytuacja, że np. cały zakład pracy miałby konta z tymi kartami, i wszystkie punkty spływałyby na jedno konto payback wtedy może miało by to sens :-) A pojedynczej osobie zbierając punkty tylko w bzwbk to nic konkretnego raczej nie uda się zebrać.

 #581635  autor: kubik
 12 wrz 2012, 12:51
wiem, wiem, ale gdyby się trochę pogimnastykować, to można wycisnąć niezłą ilość punktów - za rachunek w Orange (punkty) zapłacić kartą bzwbk/payback (punkty), za paliwo w BP (punkty) zapłacić także kartą (punkty) itd itp.

dla chcącego nic trudnego ;)

Co ja pacze? Operator blokuje aktualizację!

http://facebook.com/OperatorBlokujeAktualizacje

 #581639  autor: Vieslav
 12 wrz 2012, 12:56
Payback to program w którym bierze udział mnóstwo partnerów. To, że akurat ty korzystasz z oferty jednego czy dwóch nie oznacza, że inna osoba ma tak samo. Za dużo by stracili dając 1zł=1pkt. Poza tym są promocje i ekupony. W kilka miesięcy mam już ponad 10k punktów a zbieram je w sklepach real, kolporterze, allegro (jedna, dwie transakcje miesięcznie) i na trzech telefonach z Orange. Okazjonalnie korzystam u któregoś partnera jak jest dobra promocja (np teraz w agito.pl dają +1000 pkt). Grunt to nauczyć się skakać po promocjach.