DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #569830  autor: Wedelek
 24 lip 2012, 00:07
Witam

Potrzebuję taniego reapetera/wzmacniacza GSM dla sieci Orange, do montażu w domu. W zasadzie musi on pokryć zasięgiem tylko dwa pokoje, bo w pozostałych częściach domu zasięg jest już poprawny. Ogólnie wygląda to tak, że budynek stoi u podnórza wzniesienia, za którym w odległośi do 5km stoi przekaźnik sieci Orange.

Na allegro znalazłem coś takiego: . Wystarczy?KLIK
Ostatnio zmieniony 19 sty 2014, 13:01 przez Wedelek, łącznie zmieniany 1 raz.
 #569846  autor: oem82
 24 lip 2012, 08:00
Wedelek pisze:Witam

Potrzebuję taniego reapetera/wzmacniacza GSM dla sieci Orange, do montażu w domu. W zasadzie musi on pokryć zasięgiem tylko dwa pokoje, bo w pozostałych częściach domu zasięg jest już poprawny. Ogólnie wygląda to tak, że budynek stoi u podnórza wzniesienia, za którym w odległośi do 5km stoi przekaźnik sieci Orange.

Na allegro znalazłem coś takiego: . Wystarczy?KLIK
Wzmacniacz da radę ale musisz się upewnić czy czasem Orange nie ma u ciebie BTS na 1800MHz bo wtedy ten wzmacniacz nie zadziała.
 #569906  autor: Wedelek
 24 lip 2012, 13:45
To fajnie, ale skąd można wiedzieć który przekaźniek działa w konkretnym paśmie? Swoją drogą, to z tego co mówisz, to chyba lepiej kupić taki wzmacniacz, który od razu obsługuje i 900 i 1800.

Ponieważ jestem laikiem w tym temacie, to zapytam wprost, jaki najtańszy kupić?

 #569907  autor: darkangel
 24 lip 2012, 13:50
Wedelek pisze:skąd można wiedzieć który przekaźniek działa w konkretnym paśmie?
Z tej strony

 #569911  autor: Kryniczanin
 24 lip 2012, 14:27
Mapy mapami dużo lepiej sprawdzić za pomocą netmonitora w telefonie.
 #569926  autor: Wedelek
 24 lip 2012, 16:03
Dzięki wielkie:)

Jeszcze jedno pytanko. Znalazłem coś takiego (interesujące bo najtańsze) - KLIK, ale cena + opis wskazują że może to być jakiś szajs:/

Miał ktoś z czymś takim styczność?

 #569961  autor: drcox
 24 lip 2012, 19:26
Przecież takie urządzenia są nielegalne i robią straszny burdel w eterze, za to można beknąć nie tylko finansowo.

 #569971  autor: kamil1221
 24 lip 2012, 20:02
Możesz rozwinąć dlaczego ?
Masz na to jakieś udokumentowane pisma/regulamin ?

 #569989  autor: Vieslav
 24 lip 2012, 21:15
drcox pisze:Przecież takie urządzenia są nielegalne i robią straszny burdel w eterze, za to można beknąć nie tylko finansowo.
Taaaa... I spotykane w każdym centrum handlowym.

 #569997  autor: drcox
 24 lip 2012, 21:58
Vieslav pisze:Taaaa... I spotykane w każdym centrum handlowym.
Zainstalowane i skonfigurowane przez operatorów :shock: Widzisz różnicę?
Uwaga dotycząca używania repaeterów: od 13 kwietnia 2012 roku, bez pozwolenia radiowego mogą być używane tylko urządzenia zainstalowane przez przedsiębiorcę telekomunikacyjnego posiadającego ogólnopolską rezerwację częstotliwości wykorzystywanych do świadczenia usług za pomocą stacji bazowych.
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury (Dz. U. nr 188 poz.1122).

Tja

 #570004  autor: Wedelek
 24 lip 2012, 23:18
Nie wydaje mi się, żeby ktoś mnie ścigał za zakłócanie czegokolwiek na wsi, gdy reapeter ma zasięg 100-300m^2:)


Co innego, gdyby urządzenie miało większą moc i było użytkowane w mieście.

 #570005  autor: Edmund
 24 lip 2012, 23:41
Vieslav pisze:Taaaa... I spotykane w każdym centrum handlowym.
Vieslav, w centrach handlowych, w zatłoczonych miejscach (dworce pkp, lotniska) instaluje się piko- i mikrokomórki, a nie repeatery ;)

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #570019  autor: Mordrag
 25 lip 2012, 01:31
Edmund, Dokładnie. Orange i T-Mobile dzielą się sprzętem jeżeli chodzi o piko i mikro komórki jeżeli chodzi o budynki. Jedyny pozytyw w Orange.

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #570020  autor: thonka
 25 lip 2012, 04:21
nie wiem jak dzisiaj, ale kiedys reapetery (urzadzenia odbiorczo-nadawcze) bez zezwolenia byly prawnie zakazane i zagrozone grzywna, a nawet 2 latami wiezienia...

z reszta art. 208 PT sie klania :)

urzadzenia do 10mW typu routery sa tolerowane, mocniejsze po informacji od osob Tobie (nie)zyczyliwych moga zakonczyc sie rozne...

a i te 300mkw to sobie miedzy bajki wloz... te 300mkw znajac zycie bylo osiagniete w idealnych warunkach bez scian i innych naturalnych barier.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #570025  autor: oem82
 25 lip 2012, 08:44
Uwaga dotycząca używania repaeterów: od 13 kwietnia 2012 roku, bez pozwolenia radiowego mogą być używane tylko urządzenia zainstalowane przez przedsiębiorcę telekomunikacyjnego posiadającego ogólnopolską rezerwację częstotliwości wykorzystywanych do świadczenia usług za pomocą stacji bazowych.
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury (Dz. U. nr 188 poz.1122).
Łatwo się mówi, a co mają zrobić ludzie, którzy nie mają zasięgu i jedyny ratunek to repeater za 300-400 złotych bo na inny ich nie stać? A operatorzy to zazwyczaj mają gdzieś klientów na wsiach. Sam kiedyś walczyłem z T-Mobile chyba z 6 lat by postawiono masz w mojej miejscowości i nic z tego.

 #570031  autor: Mordrag
 25 lip 2012, 08:53
thonka, w Polsce routery mają przeważnie 100 mW prawo pozwala do 250 mW ale na allegro można spotkać urządzenia z 500 mW i nikt problemu nie robi :-D

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #570033  autor: user_delete34
 25 lip 2012, 09:21
Ta chińszczyzna to jakaś składanka na szybko z najtańszych części ale może to coś da? Nie wiem. Na pewno jednak nie szukałbym droższego sprzętu jeśli ten działałby OK tylko dla jakichś zezwoleń - je oczywiście olać, o ile tylko sygnał nie dociera do sąsiadów.
 #570089  autor: Wedelek
 25 lip 2012, 14:57
Do sąsiadów dwóch, czy trzech docierał będzie, ale oni są akurat na takim poziomie intelektualnym (zarówno wiedza, jak i predyspozycje do jej zgłębiania), że nawet się nie domyślą że to za moją sprawą im się coś polepszyło (o ile odczują zmianę), a już o reapeterach to na pewno nie słyszeli. Inna sprawa, że ja się nikomu nie będę chwalić, że jakieś moje urządzenie łamie prawo. A jeśli chodzi o te 300 metrów, to oczywiście wiem, że to relanie moze 200 pokryje:) Zresztą do drogi publicznej jest jakieś 80-90m, a ja potrzebuję polepszyć zasięg tylko w dwóch pokojach, więc nic mocnego stosować nie będę.

 #570131  autor: wlkp
 25 lip 2012, 19:25
Znajomy ma takie coś u siebie założone ,bo u nas na zadupiu jakim mieszkamy to zasięg masakra,a w budynkach to lipa całkiem .Co ciekawe jakiś czas temu mówił że któryś z operatorów robił u nas jakieś pomiary na wiosce ,bo zakłócenia jakieś były i dzwonili do niego czy ma coś takiego i że ma to zlikwidować,bo są problemy :shock: Ile w tym prawdy nie wiem,czy to faktycznie zakłóca ,i jak to namierzyli nie wiem ? A teraz żeby było ciekawiej,zgłaszałem niedawno do Orange że są u nas problemy z zasięgiem,i czasami całkowicie ginie zasięg,telefon łączy się z dalekimi nadajnikami,a te najbliżej nie działają .To mi napisali że pewnie są przeciążone i dlatego,na chwile obecną nie planują nowych nadajników ,ale jeśli chcę to są do kupienia wzmacniacze / te o których mowa wyżej / i nawet podali mi 4 linki do sklepów sprzedających takie coś :-D Więc jak z tym jest,Czeski film .

O znalazłem nawet tego @ ,cytuje kawałek -odpowiedz z BOK Orange.

" Możemy również zaproponować zakup anteny zewnętrznej lub
urządzenia polepszającego zasięg tzw. micro repeatera, oczywiście po
uprzednim sprawdzeniu ich skuteczności. Niestety, nie posiadamy w ofercie
handlowej tego typu urządzeń. Jeżeli są Państwo zainteresowany takim
rozwiązaniem proponuję zapoznanie się z ofertą rynkową dostępną m.in. na
stronach: www.dipol.com.pl, www.antenygsm.pl, http://wzmacniacze-gsm.pl/ i
www.telkob.pl.

 #570136  autor: drcox
 25 lip 2012, 19:52
O ile wiem to kedyś przepisy były inne i można było korzystać z homologowanych urządzeń. Teraz jednak jest to nielegalne, co napisałem wcześniej. W ogóle nie bierzecie poprawki na to, że te urządzenia nie działają tylko w stronę klienta poprawiając mu zasięg, ale działają też w stronę infrastruktury operatora i w pewnych przypadkach mogą wprowadzić zakłócenia w sieci. Ten komunikat który podałem wcześniej pochodzi właśnie ze strony Dipola.