DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #576318  autor: elmer7
 20 sie 2012, 22:24
z czego korzystam:
od ok. 2 lat Samsung Galaxy S . Na dzień dzisiejszy jakość zdjęć i filmów mnie nie zadowala. telefon trochę muli gdy uruchomie trochę więcej aplikacji, a zdarza mi się to dość często. brakuje mi latarki.

czego potrzeba:
(kolejność przypadkowa)
:arrow: zero zacinania się przy dużych obciążeniach
:arrow: bdb. jakość zdjęć i filmów
:arrow: bdb. jakość mp3
:arrow: bdb. wyświetlacz, jakość kolorów
:arrow: slot na karty pamięci(bo widziałem, że np. HTC One X chyba nie ma)
:arrow: nawigacja która zlokalizuje mnie bez transmisji danych
:arrow: flesz/latarka



z czego najczęściej korzystam(kolejność od najważniejszego)
:arrow: internet
:arrow: dedykowane aplikacje jak facebook, YouTube, google maps, radio, gmail, gmote, gg itd. (często kilka naraz!)
:arrow: aparat!
:arrow: odtwarzacz muzyki
:arrow: mapy, gps


narazie typ nr. 1 to SGS III , ale zwróciłem również uwagę na LG Optimus 4X HD(w porównaniach na YT wypadają niemal indentycznie ze wskazaniem na SGS3, ale LG możnaby kupić 200-300zł taniej) . HTC One X odpadł, bo brakuje mu slotu na karty pamięci. Nie wiem co oferuje Nokia ale od jakiegoś czasu wydaje mi się, że ze smartfonami została z tyłu. Nie wiem również co tam ciekawego w ofercie HTC i Motoroli.
Dodam, że zwracam uwagę na detale.
:!: wygląd, obudowa, wykonanie nie jest istotne bo i tak włożę telefon do "gumowych pleców", bo bez tego ani rusz.

 #576376  autor: dario321
 21 sie 2012, 09:27
nokia 808 PV na all... w tej cenie kupisz spokojnie,poczytaj test tego modelu na TELEPOLIS :-)

 #576381  autor: vonski
 21 sie 2012, 09:36
Główną przewagą LG 4X nad SGS3 jest właśnie jakość wykonania i materiały. To jeden z najbardziej eleganckich i dobrze wykonanych telefonów jakie miałem. Poza tym wyświetlacz w LG jest genialny- sam lubię AMOLEDy i korzystam z nich od ponad 1,5 roku, ale IPS w LG jest fantastyczny- dużo jaśniejszy, świetnie widoczny na słońcu, kontrastowy, z pięknymi i naturalnymi barwami.

Ale tu przewagi LG się kończą. Tegra 3 wydajnościowo (gry) przegrywa z Mali w Samsungach, telefon mocno się grzeje, bateria przy www znika w oczach. Jakość zdjęć, a przede wszystkim filmów, to w porównaniu z SGS3 inna liga. Również muzycznie odstaje- S3 ma ten sam chip muzyczny co pierwszy SGS, w LG dźwięk jest płaski i nijaki. No zostaje kwestia supportu- JB dla Samsunga już w drodze, na XDA setki gotowanych ROMów, modyfikacji itd. Na LG nie ma nic, dopiero od niedawna w ogóle da się go zrootować.

Używam ich obydwu (4X i SGS3) na przemian, choć to Samsung służy mi jako główny telefon. Gdybym musiał z jednego zrezygnować to pozbyłbym się LG bez sekundy wahania.

 #576402  autor: elmer7
 21 sie 2012, 10:58
dario321 pisze:nokia 808 PV na all... w tej cenie kupisz spokojnie,poczytaj test tego modelu na TELEPOLIS :-)
Wady:
- cena
- gruba i ciężka obudowa
- mało efektowny design
- wolniejsza od smartfonów z tej samej półki cenowej
- brak pełnej obsługi Flasha
- koszmarna klawiatura QWERTY
- gniazdo karty pamięci pod baterią
- relatywnie uboga oferta dodatkowych aplikacji
- złącze microSIM
- czterokrotnie niższa rozdzielczość ekranu niż w wiodących smartfonach konkurencji
- jednak za mała pojemność baterii
to mówi samo za siebie. Nokia 808pv odpada w przedbiegach.
vonski pisze:Główną przewagą LG 4X nad SGS3 jest właśnie jakość wykonania i materiały. To jeden z najbardziej eleganckich i dobrze wykonanych telefonów jakie miałem. Poza tym wyświetlacz w LG jest genialny- sam lubię AMOLEDy i korzystam z nich od ponad 1,5 roku, ale IPS w LG jest fantastyczny- dużo jaśniejszy, świetnie widoczny na słońcu, kontrastowy, z pięknymi i naturalnymi barwami.

Ale tu przewagi LG się kończą. Tegra 3 wydajnościowo (gry) przegrywa z Mali w Samsungach, telefon mocno się grzeje, bateria przy www znika w oczach. Jakość zdjęć, a przede wszystkim filmów, to w porównaniu z SGS3 inna liga. Również muzycznie odstaje- S3 ma ten sam chip muzyczny co pierwszy SGS, w LG dźwięk jest płaski i nijaki. No zostaje kwestia supportu- JB dla Samsunga już w drodze, na XDA setki gotowanych ROMów, modyfikacji itd. Na LG nie ma nic, dopiero od niedawna w ogóle da się go zrootować.

Używam ich obydwu (4X i SGS3) na przemian, choć to Samsung służy mi jako główny telefon. Gdybym musiał z jednego zrezygnować to pozbyłbym się LG bez sekundy wahania.
znasz może jeszcze jakieś modele godne uwagi?
a takie pytanie, który flesz jest mocniejszy w lg czy sgs? który w ciemności więcej oświetli?

rozumiem, że jeśli chodzi o wyświetlacze to w LG jest lepszy niż w SGS3 ?

 #576423  autor: dario321
 21 sie 2012, 13:30
nokia 808 PV

Zalety:
- wyjątkowo solidna obudowa
- spektakularna jakość zdjęć i nagrań wideo
- ksenonowa lampa błyskowa i filtr szary
- wysoka jakość dźwięku i transmiter FM
- głośne dzwonki i rozmowy oraz funkcja Smart Dial
- bezproblemowe odtwarzanie plików wideo w wielu formatach
- dobrze przygotowana obsługa wyjścia HDMI i DLNA
- USB On-the-go
- 16 GB pamięci możliwej do rozbudowania za pomocą kart microSD
- darmowy pakiet głosowej nawigacji satelitarnej
- NFC i Bluetooth 3.0
- rewelacyjna czytelność ekranu poza pomieszczeniami
źródło
wiesz,prosilem o przeczytanie testu a Ty przeczytales podsumowanie :wink:
ten model polecilem ze wzgledu na wymagania,ktore wpisales w pierwszym poscie :-)
ale oczywiscie one nie maja tak faktycznie znaczenia bo przeciez jestes nastawiony na (zgaduje) SGSlll lub inny fon z androidem (byle by mial duuuzo MHz:) )
P.S.
jesli w tym modelu (808PV) dograsz opere to i stronki www beda smigac :-)

 #576425  autor: vonski
 21 sie 2012, 13:37
znasz może jeszcze jakieś modele godne uwagi?
Obecna czołówka na rynku to wspomniane LG, Samsung i One X. Jest jeszcze czterordzeniowy Meizu MX ale ma sporo mniejszy wyświetlacz i ciężko go u nas dostać.
elmer7 pisze:a takie pytanie, który flesz jest mocniejszy w lg czy sgs? który w ciemności więcej oświetli?
Jak nie zapomnę, to sprawdzę wieczorem. Ale tak na oko to raczej bardzo podobnie.
rozumiem, że jeśli chodzi o wyświetlacze to w LG jest lepszy niż w SGS3 ?
Ciężko powiedzieć jednoznacznie, że jest lepszy. Mi podoba się jego kontrast i jasność, świetne jest też HD bez PenTile. Za to w AMOLEDach uwielbiam czerń, która jest naprawdę czarna. Teraz mamy wakacje, słońce itp. i doceniam zalety LG na dworze, jak się lato skończy to nie będzie miało takiego znaczenia. AMOLED jest też oszczędniejszy dla baterii, no może poza przeglądaniem www na białym tle.

 #576459  autor: elmer7
 21 sie 2012, 15:46
dario321 pisze:nokia 808 PV

Zalety:
- wyjątkowo solidna obudowa
- spektakularna jakość zdjęć i nagrań wideo
- ksenonowa lampa błyskowa i filtr szary
- wysoka jakość dźwięku i transmiter FM
- głośne dzwonki i rozmowy oraz funkcja Smart Dial
- bezproblemowe odtwarzanie plików wideo w wielu formatach
- dobrze przygotowana obsługa wyjścia HDMI i DLNA
- USB On-the-go
- 16 GB pamięci możliwej do rozbudowania za pomocą kart microSD
- darmowy pakiet głosowej nawigacji satelitarnej
- NFC i Bluetooth 3.0
- rewelacyjna czytelność ekranu poza pomieszczeniami
źródło
wiesz,prosilem o przeczytanie testu a Ty przeczytales podsumowanie :wink:
ten model polecilem ze wzgledu na wymagania,ktore wpisales w pierwszym poscie :-)
ale oczywiscie one nie maja tak faktycznie znaczenia bo przeciez jestes nastawiony na (zgaduje) SGSlll lub inny fon z androidem (byle by mial duuuzo MHz:) )
P.S.
jesli w tym modelu (808PV) dograsz opere to i stronki www beda smigac :-)
tak jak pisałem w pierwszym poście, jestem nastawiony na sgs3, bo najlepiej spełnia moje wymogi, a nie udało mi się wyszperać niczego innego więc zapytałem na forum. Test tej nokii przeglądałem już jakiś czas temu, bo regularnie zaglądam na telepolis.pl. Nokia odpada, bo od mojego Galaxy S i9000 różni się niewiele. ma lepszy aparat, ale słabszą rozdzielczość ekranu(!), mocniejszy procesor o 0,3, hdmi, lepszy aparat, mniejszą baterię. takie minimalne różnice, raczej nie zachęcają mnie do przesiadki.

 #576577  autor: Maniiiek
 21 sie 2012, 21:58
elmer7 pisze:mocniejszy procesor o 0,3
To urządzenia na dwóch różnych platformach więc jak można porównywać procesory? :roll:
elmer7 pisze:Nokia odpada, bo od mojego Galaxy S i9000 różni się niewiele.
Ignorancja aż kipi. Różni się całkowicie. Nie powiem czy jest gorszy czy lepszy ale jest zupełni inny.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #576636  autor: elmer7
 22 sie 2012, 09:06
Maniiiek pisze:
elmer7 pisze:mocniejszy procesor o 0,3
To urządzenia na dwóch różnych platformach więc jak można porównywać procesory? :roll:
elmer7 pisze:Nokia odpada, bo od mojego Galaxy S i9000 różni się niewiele.
Ignorancja aż kipi. Różni się całkowicie. Nie powiem czy jest gorszy czy lepszy ale jest zupełni inny.
porównałem oba telefony w porównywarce telepolis. z suchego porównania liczb i danych wynika to co napisałem. jeżeli mógłbyś napisać jakich faktycznie różnic można się spodziewać w praktyce to będę wdzięczny.(pomijając różnicę aparatów) .

 #576709  autor: meelten
 22 sie 2012, 14:57
Podstawowe pytanie: czy elmer7 w ogóle ma ochotę przesiadać się z androida?

Mi by nawet przez myśl nie przeszło, żeby wydawać ~1700 zł na jakiś dziwaczny aparatofon(?) z, co by nie mówić, systemem bez przyszłości (żeby nie powiedzieć martwym), do którego, jak ktoś tu sam napisał, trzeba sobie coś tam dograć, żeby móc wygodnie przeglądać www (w smartfonie z cenowej najwyższej półki, sic).

 #576713  autor: Maniiiek
 22 sie 2012, 15:20
Zacznijmy od tego, że Symbian operia swoje działanie głównie na GPU. Stąd nie potrzebuje wydajnego procesora a wydajnego układu graficznego. A i tak ma mniejsze wymagania sprzętowe ze względu na lepszą optymalizacje systemu. Co do różnic to Symbian jest systemem bardziej kompletnym. Czysty Android pozbawiony jest wielu podstawowych aplikacji, a i nakładki od producentów mają swoje braki. Inaczej też wygląda sprawa zarządzania aplikacjami i danymi. Miłym akcentem w Symbianie jest to, że budzik działa nawet przy wyłączonym urządzeniu. W Androidzie każda funkcja to tak na prawdę osobna aplikacja która w każdej chwili może się zawiesić. Symbian sprawia wrażenie systemu bardziej złożonego. W Symbianie podstawową funkcją jest dzwonienie. W Androidzie jest to jedna z wielu aplikacji. Systemy te cechuje zupełnie inna filozofia działania i obsługi.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #576838  autor: tolor
 22 sie 2012, 21:10
Porownujac nokia pure view i sgs 3 piszecie o dwoch roznych rzeczach, to tak jakby porownywac komputery z windowsem I maca. Dzisiejsze smartfony to tak naprawde komputery z poteznymi procesorami, procesorami graficznymi, dzwiekowymi itp. Przeciez wystarczy takowy podlaczyc do klawiatury I ekranu wiekszego, aby miec pelnowartosciowy netbook (patrz motorola atrix z lapdockiem). W komputerach, jak I w smartfonach coraz wazniejszy jest system operacyjny niz sprzet. Mozesz wybrac slabszy komputer na macos lub potezne komponenty I gorszy wydajnosciowo windows. Nie lubie androida I go nie uzywam, to malo przemyslany system I strasznie wymagajacy, ale symbian to system z innej epoki I nigdy nie dorowna w intuicyjnosci obslugi I mozliwosci dostosowania do indywidualnego uzytkownika. Dzis najpopularniejsze systemy, na ktore tworzy sie najwiecej oprogramowania to ios I android I gdybym mial wydac tyle pieniedzy na smartfon to miedzy nimi bym wybieral. Jednak ja zdecydowanie bralbym iphona

 #576967  autor: dario321
 23 sie 2012, 10:09
napisze tak; mozna kupic iphona lub sgslll ale czy ktorys z tych modeli spelni;
elmer7 pisze:czego potrzeba:
(kolejność przypadkowa)
zero zacinania się przy dużych obciążeniach
bdb. jakość zdjęć i filmów
bdb. jakość mp3
bdb. wyświetlacz, jakość kolorów
slot na karty pamięci(bo widziałem, że np. HTC One X chyba nie ma)
nawigacja która zlokalizuje mnie bez transmisji danych
flesz/latarka



z czego najczęściej korzystam(kolejność od najważniejszego)
internet
dedykowane aplikacje jak facebook, YouTube, google maps, radio, gmail, gmote, gg itd. (często kilka naraz!)
aparat!
odtwarzacz muzyki
mapy, gps
w/g mnie zaden i zaproponowalem n808PV bo uwazam ze ona temu da rade i nie uwazam,ze jest idealna bo nie ma takiego telefonu.

 #576994  autor: orson_dzi
 23 sie 2012, 12:15
Najwazniejzym wymogiem jak widac jest inernet, wiec w domysle tez ekran. Pod tym wzgledem 808 jest daleko za chociazby Galaxy S II.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #577034  autor: dario321
 23 sie 2012, 13:51
jesli o to chodzi to zdecydowanie galaxy note

 #577254  autor: elmer7
 24 sie 2012, 12:28
dario321 pisze:jesli o to chodzi to zdecydowanie galaxy note
note odpada ze względu na wielkość. Czyli jak narazie średnio z alternatywą dla SGS3, ciekawie zapowiada się LG Optimus G, ale premiera we wrześniu, więc pewnie cena na początek będzie powyżej 2000, a do tego czasu SGS3 pewnie spadnie z ceną o kolejne 100zł :) . ktoś polecał iPhone'a - z góry odpada, ze względu na wyświetlacz 3,5 cala. raczej nie dałbym rady po 2 latach przejść na mniejszy ekran.

 #577293  autor: dario321
 24 sie 2012, 15:03
ale do przegladania stron www wiekszy ekran bedzie bardziej wygodny,prawda?

 #577339  autor: elmer7
 24 sie 2012, 16:41
dario321 pisze:ale do przegladania stron www wiekszy ekran bedzie bardziej wygodny,prawda?
jasne, że tak. ale note jest dla mnie najzwyczajniej w świecie za duży. widziałem w sklepie więc mogę to spokojnie stwierdzić.

 #577489  autor: dario321
 25 sie 2012, 10:23
wiec jesli ma to byc telefon z androidem,duzym ekranem to chyba jakis na S bedzie lub H ;-)