DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 8 z 26
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 26

 #542744  autor: SomalijskiWluczega
 25 mar 2012, 11:17
Sig pisze:Dla formalności spytam się, czy rozważałeś pakiet Wszędzie Rozmawiaj w Tak Taku?
http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/ ... _rozmawiaj

W sumie w miesiącu możliwe 3 pakiety do aktywacji, tak więc 90 minut. Minuta po 30 groszy, ale z naliczaniem minutowym o ile pamiętam.

Wychodzi całkiem tanio, ale oczywiście wszystko zależy na jak długo jest planowany wyjazd i ile chce się dzwonić.
Ale ja będę na Słowacji a nie w Polsce.
W Polsce zostawiam LycaMobile. Tak taka też ma rodzina.
Ale tutaj chodzi o to bym ja miał tanio dzwoniąc do Polski biorąc jakiegoś Słowackiego prepaida.
wyjazd jest planowany od minimum tygodnia do kilku miesięcy.

 #542745  autor: Sig
 25 mar 2012, 11:18
Halo, przecież ten pakiet jest do połączeń w roamingu :roll:

Czyli właśnie dzowniąc ze Słowacji do Polski... Czytałeś w ogóle link który podałem?

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #542750  autor: SomalijskiWluczega
 25 mar 2012, 12:01
Sig pisze:Halo, przecież ten pakiet jest do połączeń w roamingu :roll:

Czyli właśnie dzowniąc ze Słowacji do Polski... Czytałeś w ogóle link który podałem?
Czytałem
Oferta jest tylko do 31 marca 2012r.
Także lipa
Mnie interesuje oferta nie tylko na marzec (bo ten się już kończy) lecz na kwiecień i maj także.
A poza tym oferta jest z naliczaniem minutowym...:(
 #544949  autor: mungo
 02 kwie 2012, 23:56
Szukam jakiegoś ciekawego prepaida do internetu w Hiszpanii na kilka dni i chciałbym prosić o poradę co wybrać. Nie znam hiszpańskiego, więc ciężko jest mi się poruszać po stronach operatorów. Znowu na anglojęzycznych stronach/forach mam wątpliwości co do aktualności ofert i często informacje tam są nie do końca precyzyjne.

Znalazłem ofertę Carrefour: 1 euro za dzień (100MB i lejek 128kbps po przekroczeniu). Jak znalazłem poza ich stroną, że karta sim z tą ofertą kosztuje 5 euro i nie ma na start nic na koncie. Takie 100MB było by dla mnie w sam raz, w razie czego jest lejek. Tak więc 10 euro (5 karta + 5 doładowanie) powinno wystarczyć mi na cały pobyt.

Czy ktoś z Was jest na bieżąco w ofertach prepaid w Hiszpanii i mógłby coś doradzić? Czy dobrze zrozumiałem ofertę Carrefoura (w szczególności że opłata 1E jest za 1 dzień, a nie za jedną sesję)? Jakieś alternatywy? Może ktoś był na targach w Barcelonie ostatnio i ma świeżą wiedzę i doświadczenia w tym zakresie?

Chodzi mi o sprawdzoną wiedzę, a nie strony nie wiadomo jak dawno aktualizowane. prepaidgsm.net i prepaid-wireless-internet-access.wetpaint.com już znam...

 #544951  autor: Abcn
 03 kwie 2012, 00:20
nie jestem na bieżąco (chyba w ogóle nie jestem :mrgreen: )
- Dobrze zrozumiałeś że to kwota na dzień, z tym że to bez podatku 18% iva/vat.
Wydaje mi się że sim CarrefourMovil jest ciężko znaleźć, jesli nie masz pod bokiem hipermarketu Cf w którym akurat są.

inne to np Yoigo 1,20eu x1,18 za dzien użytkowania

pozdrawiam
A

 #545148  autor: mungo
 04 kwie 2012, 00:01
Abcn pisze:nie jestem na bieżąco (chyba w ogóle nie jestem :mrgreen: )
- Dobrze zrozumiałeś że to kwota na dzień, z tym że to bez podatku 18% iva/vat.
Wydaje mi się że sim CarrefourMovil jest ciężko znaleźć, jesli nie masz pod bokiem hipermarketu Cf w którym akurat są.

inne to np Yoigo 1,20eu x1,18 za dzien użytkowania
Dzięki Abcn za odpowiedzi. Mam jeszcze kilka pytań
Jak działa ten iva u nich? Kupując doładowanie za 5E płacę 5E+18% i dostaje na konto 5E netto i już jestem rozliczany netto za usługi, czy tak jak u nas kupuję doładowanie 50zł i dostaje na konto 50zł brutto i jestem rozliczany w stawkach brutto?
Znalazłem sklep Carrefour niedaleko miejsca gdzie się zatrzymuję. Ale mówisz że jest tak ciężko z dostępnością kart w tych sklepach?
Widzę że sam używasz Yoigo. Ta stawka 1.2E jest w zwykłej taryfie głosowej? Nie ma z tym problemów, że ten pakiet jest przeznaczony do telefonu, nie do komputera? Ile kosztuje starter Yoigo i jaka jest kwota na start? Gdzieś czytałem, że kupując kartę w Yoigo trzeba pokazać dokumenty (coś w rodzaju rejestracji) - czy to prawda?

 #545189  autor: Abcn
 04 kwie 2012, 09:11
nmzc
mungo pisze:...Jak działa ten iva u nich? Kupując doładowanie za 5E płacę 5E+18% i dostaje na konto 5E netto i już jestem rozliczany netto za usługi, czy tak jak u nas kupuję doładowanie 50zł i dostaje na konto 50zł brutto i jestem rozliczany w stawkach brutto?
doładowania stopniowane co 5 E brutto, -tyle płacisz- ale jako że ceny są podawane netto, trzeba liczyć że dostaje się 4,24 E , co Tobie wystarczyłoby na 4 dni.
Znalazłem sklep Carrefour niedaleko miejsca gdzie się zatrzymuję. Ale mówisz że jest tak ciężko z dostępnością kart w tych sklepach?
musiałby to być hipermarket lub supermercado Carrefour Market. Ja pytałem w CM na Ramblas na przestrzeni roku trzy razy i za trzecim mieli, nie wiem od czego to zależy, czy tak rozwijali sprzedaż
Widzę że sam używasz Yoigo. Ta stawka 1.2E jest w zwykłej taryfie głosowej? Nie ma z tym problemów, że ten pakiet jest przeznaczony do telefonu, nie do komputera? Ile kosztuje starter Yoigo i jaka jest kwota na start? Gdzieś czytałem, że kupując kartę w Yoigo trzeba pokazać dokumenty (coś w rodzaju rejestracji) - czy to prawda?
starter Y kosztuje 20 E i zawiera 15 , także to chyba przesądza sprawę (zwykła sim działa też w modemie)
Dokument trzeba pokazać zawsze , chyba że w jakimś np pokistańskim sklepiku kupisz karte uprzednio zarejestrowaną 'na słupa' , ale oni raczej sprzedają wirtualnych op.
Widzę że LYCAmobile.es oferuje w kwietniu net gratis po doładowaniu
http://www.lycamobile.es/mobile-internet/en

pozdrawiam
A

 #545213  autor: mungo
 04 kwie 2012, 11:24
Abcn, jeszcze raz dzięki. Przekazałeś mi bardzo dużo przydatnych informacji.

Ta oferta Lyca jest bardzo dobra, ale boję się co z dostępnością. Czy nie jest jak w Polsce, że starter można zamówić przez internet, ale w sklepach na Ziemi to ich nigdy nie widziałem.

Ten sklep Carrefour w mojej okolicy wygląda na duży. Spróbuje to kupić, chyba że wcześniej znajdę Lycę.

20E za starter Yoigo to rzeczywiście już dużo jak na kilka dni pobytu. Czy wiesz jak jest z innymi powszechnie dostępnymi starterami (Vodafone, Orange, Movistar)?

A tak już zupełnie na marginesie, zupełnie z ciekawości. Co by było gdybym miał hiszpańską kartę z kontynentu i zabrał ją np na Wyspy Kanaryjskie, gdzie ten ich vat jest niższy?

 #545251  autor: Abcn
 04 kwie 2012, 14:10
mungo pisze:Ta oferta Lyca jest bardzo dobra, ale boję się co z dostępnością. Czy nie jest jak w Polsce, że starter można zamówić przez internet, ale w sklepach na Ziemi to ich nigdy nie widziałem.
w B. można dosta Lyca w wielu miejscach , przynajmniej w rejonie starego miasta , locutoria itp (pocztą też)
Czy wiesz jak jest z innymi powszechnie dostępnymi starterami (Vodafone, Orange, Movistar)?
świeżych info nie mam, z reguły było to tak 9/15/20 E , ostatnio VF wprowadził 'gatuitas' sim za 1 E i premia za doładowanie 10 eu ... 60Mb http://tienda.vodafone.es/do/gatuita/in ... acking_ID=
A tak już zupełnie na marginesie, zupełnie z ciekawości. Co by było gdybym miał hiszpańską kartę z kontynentu i zabrał ją np na Wyspy Kanaryjskie, gdzie ten ich vat jest niższy?
w jakimś cenniku widziałem rozróżnienie między półwyspem , wyspami i Ceutą i Melillą , ale nie wiem jak to działa (tylko dla rezydentów??)

pozdrawiam
A

 #545438  autor: mungo
 05 kwie 2012, 10:29
Abcn, dzięki za zaangażowanie i odpowiedzi... :)

 #546982  autor: nanuzza
 11 kwie 2012, 19:49
witam.
Potrzebuję informacji jak najtaniej dzwonić i/lub smsować z Austrii do Polski. Czy istnieją tam takie zestawy startowe jak u nas? bez abonamentów itp?
gdzie można je kupić.
Będę wdzięczna za odpowiedź.

 #547018  autor: thonka
 11 kwie 2012, 23:22
heyah ma pakiet promocyjny.
kosztuje to 49gr za minute odebrana lub 1zl za wykonana (rozliczane co minute). oplaca sie to jednak tylko wtedy, gdy duzo polaczen wykonujemy, a nie odbieramy. dlaczego?

roaming w standardowych cenach to 53gr za odebranie (rozliczanie sekundowe od 1 sekundy polaczenia) oraz 1,7zl za polaczenie przychodzace (rozliczanie z gory za 30 sekund, a potem co sekunde). sms w standardowych cenach to 53gr.


co do ofert na karte sieci austriackich:
w orange jest usluga, ktora za 2 euro obniza cene polaczenia na stacjonarne w Polsce do 5ct lub na komorki do 35ct

w drei jest podobna usluga, kosztuje ona co prawda 4 euro, ale dzwoni sie na stacjonarne za 5ct, a na komorki za 15ct (sms rowniez 15ct).

t-mobile przytocze tylko z kronikarskiego obowiazku - 5 euro i potem 25ct za minute bez znaczenia czy na stacjonarne, czy na komorki.

we wszystkich w/w przypadkach oplata obowiazuje na 30 dni.

A1 nie ma niestety w ofercie na karte pakietu rozmow z zagranica, a szkoda, bo w abonamentach maja 100 minut za 10 euro lub 300 minut za 20 euro.

a kupic zestaw startowy mozna w kazdym salonie - nazywa sie to tam wertkarte. nie wiem tylko czy przypadkiem nie bedziesz musiala rejestrowac takiego zestawu startowego (dowod lub paszport moze byc wymagany).

jezeli ma byc to tymczasowy wyjazd warto rozwazyc odbieranie rozmowy w roamingu z polska karta sim - 53gr z sekundowym rozliczaniem moze wyjsc bardziej korzystnie niz jakakolwiek z w/w ofert sieci austriackich.

by miec 15ct (ok. 60-65gr) na polskie komorki trzeba wydac min. 4 euro co daje 16-17zl za sama tylko aktywacje tego pakietu.
za tyle mozna odebrac ca. 30 minut rozmow nie tracac z tego ani sekundy.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #547029  autor: ja.michal
 12 kwie 2012, 00:52
thonka pisze:roaming w standardowych cenach to 53gr za odebranie (rozliczanie sekundowe od 1 sekundy polaczenia) oraz 1,7zl za polaczenie przychodzace (rozliczanie z gory za 30 sekund, a potem co sekunde)
Chyba odebrane równa się przychodzące, a 1,70zł jest za wychodzące czyli my dzwonimy. ;)

 #547076  autor: DanielR
 12 kwie 2012, 12:11
nanuzza pisze:Potrzebuję informacji jak najtaniej dzwonić i/lub smsować z Austrii do Polski.
Ile miesięcznie potrzebujesz tych minut?

 #547110  autor: thonka
 12 kwie 2012, 15:26
ja.michal, tak tak masz racje.
pisalem tekst w 3 miejscach na raz i tak mi jakos wyszlo :P

tu wszystko zalezy od tego czy ma to byc lacznosc na dluzej niz miesiac.
do miesiaca mozna sie przemeczyc z roamingiem, powyzej trzeba sobie to wszystko przeliczyc.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet
 #547777  autor: derekpl
 15 kwie 2012, 11:48
jak w temacie. wybieram się do francji siedzę tam sporo czasu tak wie potrzebować będę lokalnego nr tel jakiego operatora wybrać chodzi mi przedewszystkim o połączenia lokalne czasami do polski miłe widziana możliwość posiadania int w telefonie na chwilę obecna interesuje mnie przedewszystkim oferta prepaid

 #547805  autor: qper
 15 kwie 2012, 13:38
Wybierz Free .

Mozna powiedziec ze to taki francuski play.

 #547834  autor: derekpl
 15 kwie 2012, 15:26
Mogl bys mniej wiecej przyblizyc oferte Free - francuskiego nie znam :/ a strony angielskiej nie maja

Przeklikalem troche ich strone ale z tego co widze to chyba tylko abo maja ?
prepaida nie znalalzem :/
 #552745  autor: Russski
 08 maja 2012, 11:10
Witam, za kilka tygodni wybieram się do Holandii. Czy ktoś może polecić operatora taniego z dużą ilością mb w pakietach? Karta potrzebna mi jest tylko do połączenia internetowego poprzez modem usb. Może ktoś jest w Holandii i ma jakąś wiedzę o tamtejszych operatorach i promocjach?

Pozdrawiam.
  • Strona 8 z 26
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 26
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 26