DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #693924  autor: Dziedzic Pruski
 28 sty 2014, 09:09
NJU Mobile nie wystawi abonentowi na abonament faktury na firmę. Wystawi tylko fakturę imienną, na której nie będzie NIP, ani nazwy firmy. Takiej faktury wbrew obiegowym opiniom nie można odliczyć od podatku VAT i dochodowego.

Jest na to wypróbowany przeze mnie sposób. :)
Doładowania NJU Mobile na kartę są przeprowadzane przez Blue Media S.A. i są na nich pełne dane firmy, w tym NIP i nazwa. Uprawniają do odliczenia VAT i dochodowego.

Najdroższa oferta prepaid NJU do wszystkich z nielimitowanymi SMS, rozmowami na stacjonarne i komórkowe i 3GB Internetu (30x100MB) kosztująca 63 zł (dla 30 dniowego miesiąca) po odliczeniu podatku VAT i dochodowego (np. 19%) wynosi około 41,50 zł.
Każdy dzień, kiedy nie wykorzystamy 2 zł to oszczędność. W praktyce firmowej oznacza to, że oszczędzamy 16 zł brutto w weekendy i abonament po odliczeniu podatków wynosi 31 zł.

W tej sytuacji maksymalna oferta na abonament w kwocie 57 lub 45 zł z pakietem nie jest taka atrakcyjna, bo nie można odliczyć VAT, ani dochodowego.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #693927  autor: user_delete27
 28 sty 2014, 09:22
Dziedzic Pruski, I zycze powodzenia z upilnowaniem pracownikow ( szczegolnie osoby starsze ) w aktywacji pakietow ( chyba co 2 tygodnie ). Te pare zlotych zaoszczedzonych na takim kombinowaniu nie jest warte tracenia wygody jaka jest nju abo. No, ale kazdy ma to co lubi :-D

 #693934  autor: mikkel
 28 sty 2014, 10:21
Myślę że takie kombinacje i wygibasy są dobre dla dzieci które mają sporo czasu na takie bzdety. Prowadząc firmę czas jest jednak cenniejszy i dla kilku złotych napewno nie warto się tak gimnastykować a już napewno jeśli do tego dochodzą osoby trzecie czyli pracownicy. Mam zamiar zarejestrować firmę i napewno odpuszczam takie kombinacje. Był na telepolis na ten temat felieton i tego będę się trzymał.

 #693936  autor: Dziedzic Pruski
 28 sty 2014, 10:45
dziadek186 pisze:( szczegolnie osoby starsze ) w aktywacji pakietow ( chyba co 2 tygodnie ). Te pare zlotych
Co dwa miesiące kliknięcie na stronie w pakiet tanich rozmów. Co kwartał lub rok ładowanie konta.

[ Dodano: 2014-01-28, 10:47 ]
mikkel pisze:pracownicy. Mam zamiar zarejestrować firmę i napewno odpuszczam takie kombinacje. Był na telepolis na ten temat felieton i tego będę się trzymał.
Policzmy. 57-41=16 zł/miesiąc = 192 /rok.
Zalogowanie się 6 razy na rok i kliknięcie na usługę to 6x2 minuty = 12 minut.
Koszt czasu ładowania prepaida tyle samo, co koszt czasu wykonania przelewu na fakturę.

192 zł/12 minut = 960 zł/godzinę, co daje stawkę godzinową przewyższającą średnie stawki pracowników na całej planecie.

Myślę, że jak ktoś ma za dużo pieniędzy, to może je dowolnie wydać. Cieszę się, że Twoja jeszcze niezałożona firma już cierpi na nadmiar gotówki. :)

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #693942  autor: mikkel
 28 sty 2014, 11:03
No tak ale nie wziąłeś pod uwagę że zwyczajnie trzeba pamiętać o terminie i myśleć o tym co przy prowadzeniu działalności jest sporym obciążeniem. Już kiedyś prowadziłem firmę i ciągle biegałem a to do banku a to do zusu czy urzędu skarbowego, ciągle deklaracje. No i trzeba skupić się na samej działalności, klientach kontaktach. Zus, podatki opłaty czynsze to już są koszty rzędu tysięcy złotych i wybacz ale dla 16zł naprawdę według mnie nie warto myśleć o tym. No ale każdy jest panem swojej firmy i sam decyduje. Moje zdanie jest takie jakie jest.

 #693943  autor: Dziedzic Pruski
 28 sty 2014, 11:15
mikkel pisze:prowadziłem firmę i ciągle biegałem a to do banku a to do zusu czy urzędu skarbowego, ciągle deklaracje. No i trzeba skupić się na samej działalności, klientach kontaktach. Zus, podatki opłaty czynsze to już są koszty rzędu tysięcy złotych i wybacz ale dla 16zł naprawdę we
Prowadząc działalność masz mnóstwo terminów do pamiętania. Co miesiąc trzeba opłacić faktury, złożyć deklarację, więc co za problem doliczyć jedną krótką czynność do comiesięcznej rutyny poświęcając minutę miesięcznie?
Znasz jakiś sposób, żeby prowadzić firmę nie biegając po urzędach? Nawet jak masz biuro księgowe, to musisz biegać do nich z fakturami.

Poza tym chciałbym wiedzieć jaki rodzaj działalności przynosi zyski przekraczające 1000zł/godzinę, co by uzasadniało Twój punkt widzenia? To na pewno jest legalne? ;)

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #693952  autor: mikkel
 28 sty 2014, 11:34
Po pierwsze Twój sposób daje zysk 16zł miesięcznie a nie 1000 złotych na godzinę. Jeżeli uzbierasz conajmniej jedną całą godzinę na miesiąc to zwracam honor. Chyba że znasz jakiś cudowny i legalny myk jak zarobić 1000zł na godzinę i żeby była to jedna cała godzina a nie rozbita na lata to byłbym wdzięczny za podzielenie się ta wiedzą, ba nawet zapłacę Ci za nią. Póki co to udowodniłeś że można mieć 16złotych na miesiąc.

No a idąc dalej Twoim tokiem myślenia to kupuję 5 aktywacji i mam 5000zł na godzinę. Normalnie żyć nie umierać. Wystarczy jedna godzina, zanieść fakturę do biura księgowego, i cały miesiąc mogę nic nie robić.

Właściwie to nie jest zysk a oszczędność.

 #693957  autor: Dziedzic Pruski
 28 sty 2014, 11:56
Jakie to ma znaczenie? Ważna jest stawka godzinowa. Tu 16 zł na GSM, tam 20 zł mniej za przelewy, 50 mniej za internet, 100 za OC, 200 za żywność w Makro, 50 zł cashback za paliwo z GetinUP, cashback z innych kart. Razem mam np. 400-600 miesięcznie. 400 pomnożone przez 40 lat pracy daje 192 000 zł, albo 6 lat wcześniejsza emerytura.
Mi się to opłaca, ale ja śpię tak długo jak chcę, pracuję kiedy chcę, podróżuję kiedy chcę i mało zarabiam. Jeśli zarabiasz powyżej 1000 zł/godzinę, to nie powinieneś sobie zawracać głowy. Najważniejsze, że dzięki temu zyskujesz prestiż itp. ;)

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #693959  autor: dawedo
 28 sty 2014, 12:04
Dziedzic Pruski pisze:
mikkel pisze:prowadziłem firmę i ciągle biegałem a to do banku a to do zusu czy urzędu skarbowego, ciągle deklaracje. No i trzeba skupić się na samej działalności, klientach kontaktach. Zus, podatki opłaty czynsze to już są koszty rzędu tysięcy złotych i wybacz ale dla 16zł naprawdę we
Prowadząc działalność masz mnóstwo terminów do pamiętania. Co miesiąc trzeba opłacić faktury, złożyć deklarację, więc co za problem doliczyć jedną krótką czynność do comiesięcznej rutyny poświęcając minutę miesięcznie?
Dlatego kolejny termin do zapamiętania nie jest najlepszym wyjściem. Zamiast kombinować, żeby oszczędzić kilka zł w miesiącu, weź w Play na firmę tylko sim - 29,99 zł + vat. Nielimitowane rozmowy na komórki, stacjonarne i smsy. Po co kombinować z doładowaniem, włączaniem pakietów itp. Albo się prowadzi poważny biznes albo się bawi w pakieciki za kilka zł. Po co komplikować coś tak prostego jak abonament na telefon?

 #693963  autor: Dziedzic Pruski
 28 sty 2014, 12:20
dawedo pisze: Dlatego kolejny termin do zapamiętania nie jest najlepszym wyjściem. Zamiast kombinować, żeby oszczędzić kilka zł w miesiącu, weź w Play na firmę tylko sim - 29,99 zł + vat. Nielimitowane rozmowy na komórki, stacjonarne i smsy. Po co kombinować z doładowaniem, włączaniem pakietów itp. Albo się prowadzi poważny biznes albo się bawi w pakieciki za kilka zł. Po co komplikować coś tak prostego jak abonament na telefon?
Przecież comiesięczna faktura też jest terminem do pamiętania. Trzeba za nią zapłacić i zaksięgować lub zanieść do księgowej. Z prepaidem jest mniej roboty, jeśli masz RWK i ładujesz na raz więcej.
Ale żeś mi doradził. :-D
Będę płacił 36 zł nawet jak będę dwa miesiące za granicą i nie używał telefonu? I jeszcze mi doliczą za roaming? Wychodzące międzynarodowe z Polski mam płacić SZEŚĆ RAZY DROŻEJ, niż w Klucz Mobile?
Nie potrzebuję nielimitowanych rozmów, jeżeli nie jestem w stanie tych limitów wykorzystać, albo jeśli do limitu nie wchodzi internet, roaming czy międzynarodowe.
Abonament jest dobry dla starych dziadków, którzy mają archaiczne przyzwyczajenia. Nowoczesny biznes, to brak abonamentów i niepotrzebnych opłat.

Po co kombinować z comiesięcznymi fakturami za abonament, jeśli można raz na pół roku załadować prepaida? Po co komplikować coś tak prostego i zamiast jednej płatności robić ich kilka? Zamiast jednej faktury za doładowanie 200 zł mieć kilka faktur po 30 zł? :)

Ale oczywiście Ty swój poważny biznes możesz prowadzić inaczej. Np. kupić prestiżowy abonament w T-Mobile za 250 na miesiąc i mieć iPhone 5s za 6000 zł. :-D

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #693966  autor: dawedo
 28 sty 2014, 12:34
Akurat mi wystarczy abo za 29,99 zł i moja nokia 6030 którą mam chyba od 6 lat 8)

Zupełnie Ciebie nie rozumiem. To taki z Ciebie wielki biznesmen czy mała płotka która coś sobie skrobie i dziaduje jak może. Będziesz za granicą 2 miesiące i bawił się w doładowania żeby kilka złotych zaoszczędzić? Masz jeszcze czas na interesy? Zapłacenie faktury to chyba mniej roboty niż zakup kart, aktywację itd. Ale mimo wszystko powodzenia w biznesie i zabawie z prepaidami.

Aha, ciekawi mnie rozkminka z wolnymi weekendami i nie używaniem wtedy telefonu. Profesjonalne :!:

 #693969  autor: user_delete27
 28 sty 2014, 12:40
Abonament jest dobry dla starych dziadków, którzy mają archaiczne przyzwyczajenia. Nowoczesny biznes, to brak abonamentów i niepotrzebnych opłat.
Trzymajcie mnie, trzymajcie. Dziedzic czy ty wogole kiedykolwiek pracowales sam na siebie ? Liczysz jakies teoretyczne 960zl niemozliwe do osiagniecia. Abo jest dla starych dziadkow, to ciekwe dlaczego wiekszosc firm ma wlasnie abo, pewnie zatrudniaja ludzi z geriatryka. Sam mam nju abo i nie widze lepiej, pracuje sam dla siebie i moze nie zarabiam 1000zl na godzine ale napewno 10zl roznicy na rachunku nie uczyni ze mnie zebraka. Kiedys abo no limit kosztowal w okolicach 350zl netto i jakos nikt nie narzekal, a teraz nagle kiedy rozmowy sa prawie za darmo to mamy wysyp pseudo ksiegowych ktorzy mowia innym jak zagospodarowac ich pieniadze przeznaczone na rachunek ktory jest rownowartoscia biletu do kina :evil: moze bank tez mam zmienic bo mnie dyma ? Ewentualnie moze gdzies jest taniej ? Wybacz, ale kazdy chyba wie najlepiej jak wydawac cos na co zapracowal :-)

dawedo pisze:skrobie i dziaduje jak może.
eee z tym dziadowaniem to sobie wypraszam, to uderza bezposrednio w moj nick :P

 #693971  autor: Dziedzic Pruski
 28 sty 2014, 12:44
dawedo pisze:Zupełnie Ciebie nie rozumiem. To taki z Ciebie wielki biznesmen czy mała płotka
Ja jestem biedniutka mała płotka, a nie wielki rekin jak Ty. Będę się bawił za granicą dzięki temu, że bawię się w takie oszczędności. Będę pracował kilka lat krócej, dzięki oszczędnościom które pozwolą mi pójść na emeryturę przed osiągnięciem wieku ustawowego.
Nie kupuję kart ani zdrapek, tylko płacę przez net. Aktywacja to wrzucenie startera do koszyka w supermarkecie w przeciwieństwie do podpisywania umowy na abonament i czekania w kolejce w salonie, czy marnowanie pół dnia czekając na kuriera. Przeniesienie numeru, to wypełnienie formularza na stronie i odesłanie dokumentów listem.

Ty jesteś wielkim biznesmenem, masz sześcioletnią Nokię i zarabiasz dużo pieniędzy, więc to zupełnie inna sprawa. Nie śmiem się z Tobą porównywać. Moje wyliczenia są przeznaczone dla takich skner i płotek, jak ja. :)
dawedo pisze:Aha, ciekawi mnie rozkminka z wolnymi weekendami i nie używaniem wtedy telefonu. Profesjonalne :!:
Piszemy o telefonie firmowym na firmę. Używanie takiego telefonu w celach prywatnych, jak i praca w weekendy nie przystoi prawdziwym biznesmenom takim jak Ty. :)

[ Dodano: 2014-01-28, 12:48 ]
dziadek186 pisze:Trzymajcie mnie, trzymajcie. Dziedzic czy ty wogole kiedykolwiek pracowales sam na siebie ?
Całe dorosłe życie.
dziadek186 pisze: Liczysz jakies teoretyczne 960zl niemozliwe do osiagniecia. Abo jest dla starych dziadkow, to ciekwe dlaczego wiekszosc firm ma wlasnie abo, pewnie zatrudniaja ludzi z geriatryka.
Stosujesz społeczny dowód słuszności. Nie jest on dowodem merytorycznym, bo gdyby był, to miliardy much nie mogły by się mylić. Liczę jednak że to zrozumiesz i przedstawisz argumenty merytoryczne.
dziadek186 pisze:Wybacz, ale kazdy chyba wie najlepiej jak wydawac cos na co zapracowal :-)
Dlatego nie śmiem ingerować w Twoje wydatki. Wyliczenie nie jest dla Ciebie i nie masz obowiązku wypowiadania się w tym wątku.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 12:51 przez Dziedzic Pruski, łącznie zmieniany 1 raz.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #693973  autor: mikkel
 28 sty 2014, 12:50
Dziedzic Pruski pisze:Będę pracował kilka lat krócej
Dziedzic, jesteś debeściak :smt044

 #693976  autor: Dziedzic Pruski
 28 sty 2014, 12:54
mikkel pisze:
Dziedzic Pruski pisze:Będę pracował kilka lat krócej
Dziedzic, jesteś debeściak :smt044
Twoja odpowiedź w żaden sposób nie odnosi się do wyliczeń. Osobom nie rozumiejącym tak prostych obliczeń nie pozostaje nic innego, jak epitety i dyskusja ad personam. :)

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #693978  autor: dawedo
 28 sty 2014, 12:59
dziadek186 pisze:
dawedo pisze:skrobie i dziaduje jak może.
eee z tym dziadowaniem to sobie wypraszam, to uderza bezposrednio w moj nick :P
A to zwracam honor :D

@Dziedzic Pruski Widzę, że dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu. Nie wiem w czym masz problem, najpierw rzucasz, że pewnie mam ifona a później gnijesz z noki :shock: Ani nie jestem wielki biznesem (nigdzie nie wspomniałem o tym więc sobie daruj takie teksy) ani nie mam masy pieniędzy. Moja nokia służy do dzwonienia i pomimo 6 lat nie zamierzam jej zmieniać. Ale umiem zauważyć bezsensowną zabawę w doładowania, pseudo oszczędności na wirtualnych wyliczeniach.

 #693980  autor: user_delete27
 28 sty 2014, 13:02
Dziedzic Pruski pisze:Ty jesteś wielkim biznesmenem, masz sześcioletnią Nokię i zarabiasz dużo pieniędzy, więc to zupełnie inna sprawa. Nie śmiem się z Tobą porównywać. Moje wyliczenia są przeznaczone dla takich skner i płotek, jak ja.
Aaaa no tak, teraz najnowszy model telefonu jest wyznacznikiem prestizu i przedluzeniem wyciagu z konta? Ciekawe...
Dziedzic Pruski pisze:Stosujesz społeczny dowód słuszności. Nie jest on dowodem merytorycznym, bo gdyby był, to miliardy much nie mogły by się mylić. Liczę jednak że to zrozumiesz i przedstawisz argumenty merytoryczne.
Merytoryczne ? Czyli takie jak Twoj z tymi 960 pln? Powiedz mi, jezeli dzis chcesz czynic takie oszczednosci to w 2000 roku raczej nie mialbys komorki bo przeciez wtedy minuta kosztowala 2,80 bez sekundowego naliczania. Taniej bylo dzwonic z budki. :roll:
Przyklad z muchami bezcenny :lol: gdzies go juz slyszalem... a tak, w piaskownicy :P

Nie bede sie tutaj wiecej udzielal bo caly ten watek raczej nie ma wiekszego celu. Powodzenia w oszczednosciach :-)

 #693998  autor: Dziedzic Pruski
 28 sty 2014, 13:29
Tłumaczę Wam po kilka razy, że ten wątek nie jest przeznaczony dla szczodrych biznesmenów takich jak Wy, ale do oszczędnych płotek liczących każdy grosz. Dla tych, co uważają że mają lepsze zastosowanie dla 192 zł rocznie przy niemal zerowym wysiłku, niż ich zmarnowanie.
Po to jest ten wątek, żeby zainteresowani zaoszczędzili,. Nie po to żebyście podkreślali swój prestiż, wysokie dochody i lekceważące podejście do kosztów, bo na to są lepsze sposoby jak np. drogie auta, biżuteria, piękne kobiety i nieruchomości.

Chyba że... Was nie stać na powyższe i jedynym ratunkiem dla samooceny i wymuszenia szacunku od innych jest okazywanie wszystkim jak drobną i niewartą schylenia jest suma 16 zł miesięcznie? 8)

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #694007  autor: mikkel
 28 sty 2014, 13:40
A my Ci tłumaczymy że schylając się po 16 złotych z kieszeni wypada o wiele więcej i Ty tego nie widzisz. Ja również już się nie udzielam więcej w tej bezsensownej dyskusji. Powodzenia w biznesie.

 #694051  autor: orson_dzi
 28 sty 2014, 14:59
dziadek186 pisze:Aaaa no tak, teraz najnowszy model telefonu jest wyznacznikiem prestizu i przedluzeniem wyciagu z konta? Ciekawe...
Wyznacznikiem jest brak abonamentu jak widać.

A nie lepiej idąc drogą internetowych mędrców złożyć skargę do UKE, UOKiK, ZUS-u i Radia Maryja, że jesteś dyskryminowany jako firma przez nju mobile i żądasz milionowego odszkodowania? Na pewno będzie to bardziej skuteczne niż próba wyciągnięcia 16zł oszczędności miesięcznie.

Skupiłbyś się na swoim biznesie. Jak poświęcisz mu więcej czasu i tyle uwagi, co na przeliczanie cyferek na prepaidzie, to zyski będą na tyle duże, że 16zł nie zauważysz.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)