DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #90276  autor: MarcinK
 01 sie 2006, 08:03
Kod: Zaznacz cały
Motorola wyprzedza Nokię  
 Najwięcej telefonów sprzedaje Nokia. Na drugim miejscu jest Motorola, która - uwaga - może wkrótce przegonić lidera. Niespodziewanie do grona największych graczy dołączył tandem SonyEricsson. Słabnie za to pozycja Samsunga. 

Telefony komórkowe wciąż sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Firma analityczna Strategy Analytics podaje, że w II kwartale nabywców znalazło 230 mln telefonów. Dla porównania przed rokiem sprzedało się 187 mln aparatów.

Ambitna Motorola 

Jednak nie sama liczba robi wrażenie - rynek rośnie i będzie rósł. Ważniejsze są przetasowania na rynku producentów telefonów przenośnych. Karty na nim rozdają dwie firmy: Nokia i Motorola, które razem w końcu II kwartału 2006 r. osiągnęły udział rynkowy wynoszący ponad 55 proc. Nokia nadal pozostaje niekwestionowanym liderem, ale najgroźniejszy konkurent depcze jej po piętach. Jak napisał w komentarzu do raportu dyrektor w dziale Strategii Urządzeń Bezprzewodowych w Strategy Analytics, Neil Mawston, największy wzrost rynkowy wykazała Motorola, która w czterech ostatnich kwartałach zwiększyła roczną sprzedaż o 52 proc. Nokia miała nieco gorszy wynik - jej wzrost sprzedaży wyniósł 32 proc. 

- Taki wzrost sprzedaży Motoroli możliwy był dzięki wprowadzeniu nowych, płaskich telefonów, urządzeń trzeciej generacji (3G). Jest to także ostrzeżenie dla Nokii - jeśli nie poprawi ona swojej pozycji rynkowej poprzez linie produktowe z dolnych i środkowych segmentów rynku, wówczas Motorola może zdetronizować ją z pozycji lidera jeszcze w 2007 r. - uważa Mawston.

SonyEricsson rośnie, Samsung słabnie

Uwagę zwraca także inny producent - SonyEricsson, który odnotował duży wzrost sprzedaży. Firma zyskała zwłaszcza po wprowadzeniu linii telefonów zawierających odtwarzacz plików dźwiękowych oraz po wejściu na rynek produktów ze zintegrowanymi kamerami. Analitycy podkreślają, że SonyEricsson po dwóch latach nieobecności w czołówce znalazł się dzięki tym telefonom na 4. miejscu.

Słabnie natomiast pozycja Samsunga, który chociaż utrzymuje się na trzecim miejscu, to dystans, systematycznie oddala się od drugiej w rankingu Motoroli. Zdaniem ekspertów z Strategy Analytics, zwiększający się rozdział rynkowy między udziałami obydwu firm (22 proc. Motorola i 11 proc. Samsung) świadczy o tym, że firmy znajdujące się niedawno na zbliżonych pozycjach "poszły zupełnie różnymi drogami". 

"Motorola skorzystała na rozwijającym się segmencie zintegrowanych urządzeń komórkowych (telefony z kamerami i odtwarzaczami), podczas gdy Samsung zachowuje się na tym rynku pasywnie i traci udziały" - podkreślają analitycy 
http://biznes.interia.pl/news?inf=775907

 #90282  autor: Rydels
 01 sie 2006, 08:33
Hmmm, nie rozumiem tego foenomenu Motki.
W moim subiektywnym odczuciu firma ta to taki typowy amerykanski bubel, natawiony na pozerke i szpan. Nie obrazajac oczywiscie uzytkownikow i zwolennikow ww koncernu.

Rowniez od jakiegos czasu nie rozumiem fenomenu Nokii,ale na ten temat zamierzam zalozyc osobny topic i tam sie rozpisze.

Wzrost SE jest natomiast dla mnie calkowicie zrozumialy i wynika z konsekwencji i pomyslowosci koncernu.
SE robi dobre fony zarowno jakosciowo jak i pod wzgledem tech. W fonach mamy sporo dobrych i praktycznych bajerow, a cena jest bardzo konkurenycja w stounku do np Nokii, gdzie za fon z mniejsza iloscia bajerow niz w SE placimy ponad 1000zl wiecej gdzie 1000zl kosztuje samo logo NOKIA.
Mysle,ze nie o to chodzi w tym biznesie...
Dla mnie osobiscei SE to najwiekszy faworyt do objecia korony za niedlugi czas :!:

Samsung natomisat popada w rutyne i stagnacje.
Albo kontynuuja znane konwencje nie wporwadzajac zadnych znaczacych zmian, albo wprowadza cos co jest nowiscia TYLKO z ich strony, a na rynku nie wzbudza powszechnego zachwytu.

http://www.mobile-review.com/index-en.shtml
http://www.gsmarena.com/

 #90309  autor: Sędziwój
 01 sie 2006, 11:09
Ciekawe jakie by były wyniki takiego badania w poszczególnych państwach...
(zakładam że to badanie obejmuje przedarz na całym świecie)
Co do Noki to moim zdaniem jedzie jeszcze na opini, bo ma kłopoty z szybkim wdranżaniem nowych technologi i to tak aby nie obniżyć jakości. Fenomenu Motoroli natomiast nie rozumię ale to możliwe że to nie nasz rynek jest miejscem tego fenomenu...

 #90317  autor: Przemek
 01 sie 2006, 11:43
A ja się nie dzwię.
Niektóre telefony np.E770 można kupić za przyzwoitą cenę,a Nokia,która ma dokładnie takie same parametry kosztuje z 2 razy tyle przez co ludzie wolą kupować tańsze.To samo tyczy się SE,które jak dla mnie robi najfajniejsze telefony.

 #90319  autor: tomico
 01 sie 2006, 11:48
Dla mnie motorola to też amerykański bubel. Najbardziej cenie sobie nokie, co prawda kosztuje więcej, ale te telefony są naprawde dobre. Po nokii mam zaraz SE. Ich telefony też mi się bardzo podobają.

 #90326  autor: Pb
 01 sie 2006, 12:17
tomico pisze:Dla mnie motorola to też amerykański bubel. Najbardziej cenie sobie nokie, co prawda kosztuje więcej, ale te telefony są naprawde dobre. Po nokii mam zaraz SE. Ich telefony też mi się bardzo podobają.
Motorolki sa bardzo spox wlasciwie to oprocz SE najlepsza firma.Sam posiadam motke c550-model dosyc stary ale naprawde spox (oczywiscie nie liczac tego WIELGACHNEGO ekranu ale stare motki tak maja).Tomico nie zgadzam sie z toba ze motorola to bubel,a nokie sa najlepsze.Nokia to po prostu wielkie przereklamowane przedrozone g*wno.Niedosc ze drogie i zacofane to jeszcze brzydkie.Tak naprawde to niebede zdziwiony jezli Motorola ze swoimi ciekawymi pomyslami przegoni Nokie z ta swoja pseudopolifonia i ceglastym designem.A od Noki bardziej cenie Alcatela i Sagema :).Sagem tez jest dobra firma niezdziwie sie jak niedlugo wdrapie sie na podium.

 #90330  autor: Przemek
 01 sie 2006, 12:25
iaro pisze:Motorolki sa bardzo spox wlasciwie to oprocz SE najlepsza firma.
A Nokia?
iaro pisze:Nokia to po prostu wielkie przereklamowane przedrozone g*wno.Niedosc ze drogie i zacofane to jeszcze brzydkie.
Może i 3210 jest zacofana w porównaniu do V3,bo inaczej na to spojrzeć się nie da :roll:
iaro pisze:Tak naprawde to niebede zdziwiony jezli Motorola ze swoimi ciekawymi pomyslami przegoni Nokie z ta swoja pseudopolifonia i ceglastym designem.
Nokia bardziej ceglasta od Motoroli,a to ciekawe :lol:
iaro pisze:A od Noki bardziej cenie Alcatela i Sagema :).Sagem tez jest dobra firma niezdziwie sie jak niedlugo wdrapie sie na podium.
A ja się zdziwię i to bardzo choć ostatnio zrobili postępy to i tak nie mają się co równać z Nokią, SE i Samsungiem. A jeśli od Nokii bardziej cenisz Alcatela to ja nie mam nic do dodania :lol:

 #90332  autor: Pb
 01 sie 2006, 12:36
Nodobra to porownaj sobie Nokie np.3510i do np.SE T230 (wyszly w podobnym czasie cena rowniez podobna)-Nokia-zero funkcji,dziwaczna pseudopolifonia bo polifonia tego nazwac sie nie da,brak dyktafonu,tandetny pikselowaty ekran.A Sonyeryk?-32kanalowa poli (b.ladne brzmienie),dyktafon,sporo fajnych funkcji jak np.dostawiany aparat,ladny wyswietlacz.Jedyne w czym 35-tka wyprzedza Soniaka to JAVA i lepszy czas reakcji.Wiem cos o nich bo mialem oba i mam porownanie.

 #90333  autor: Przemek
 01 sie 2006, 12:43
Rzeczywiście polifonia decyduje o tym czy telefon jest dobry czy nie.Poza tym nawet teraz jestem w 100% przekonany,że znajdziesz więcej 3510i na chodzie niż T230.I co jest ważniejsze Java czy tandetny kształt.Przecież to były jedne z pierwszych telefonów wchodzących na rynek,a poza tym Twoje porównanie nijak ma się do tego co napisałeś wcześniej,że Nokia jest gorsza od Motoroli.Trochę obiektywizmu.

 #90336  autor: przemek910
 01 sie 2006, 12:46
iaro pisze:Nokia-zero funkcji,dziwaczna pseudopolifonia bo polifonia tego nazwac sie nie da,brak dyktafonu,tandetny pikselowaty ekran.A Sonyeryk?-32kanalowa poli (b.ladne brzmienie),dyktafon,sporo fajnych funkcji jak np.dostawiany aparat,ladny wyswietlacz.Jedyne w czym 35-tka wyprzedza Soniaka to JAVA i lepszy czas reakcji..
Ty chyba nie wiesz co mówisz, sorry ale musiałem to napisać :smt005 zastanów się co porównujesz... a potem pisz :smt011 :smt005 :smt005

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #90339  autor: Pb
 01 sie 2006, 12:50
Przemek pisze:Rzeczywiście polifonia decyduje o tym czy telefon jest dobry czy nie.Poza tym nawet teraz jestem w 100% przekonany,że znajdziesz więcej 3510i na chodzie niż T230.I co jest ważniejsze Java czy tandetny kształt.Przecież to były jedne z pierwszych telefonów wchodzących na rynek,a poza tym Twoje porównanie nijak ma się do tego co napisałeś wcześniej,że Nokia jest gorsza od Motoroli.Trochę obiektywizmu.
Przepraszam wszystkich uzytkownikow Noki za to ze nie odwolam tego,ze Moto jest lepsza od Noki.A co do polifoni-pamietaj ze 3510i i T230 wyszly w czasie kiedy ludzie podniecali sie takimi bajerami jak polifonia czy przystawka (aparat).Porownaj sobie tez np.Nokie 6610i z Alcatelem OT556-cena ta sama z tym ze Alcatel ma 10x wiecej *bajerow* :).A co do bezawaryjnosci 3510i i T230 to T230 spadl mojemu bracholowi na twarda posadzke z polki na wysokosci ok.170cm. i nawet sie nie porysowal :D.

 #90340  autor: Rydels
 01 sie 2006, 12:51
kindzior pisze:
iaro pisze:Nokia-zero funkcji,dziwaczna pseudopolifonia bo polifonia tego nazwac sie nie da,brak dyktafonu,tandetny pikselowaty ekran.A Sonyeryk?-32kanalowa poli (b.ladne brzmienie),dyktafon,sporo fajnych funkcji jak np.dostawiany aparat,ladny wyswietlacz.Jedyne w czym 35-tka wyprzedza Soniaka to JAVA i lepszy czas reakcji..
Ty chyba nie wiesz co mówisz, sorry ale musiałem to napisać :smt005 zastanów się co porównujesz... a potem pisz :smt011 :smt005 :smt005
Rozumiem,ze facet nie napisal nic madrego,ale wysmianie Go to raczej nie jest sposob.
Na przyszlosc polecam konstruktywna krytyke.

http://www.mobile-review.com/index-en.shtml
http://www.gsmarena.com/

 #90342  autor: przemek910
 01 sie 2006, 12:54
Troche obiektywizmu!!

To nie jest tak że jak raz spadnie i się nie rozleci to jest super OK!!

Np C65 ma ywmienne obódowy i nic dziwnego że sie rozlecial tak jak N3510i.

T230 o ile mi wiadomo nie ma wymiennych obudów i dlatego się nie rozpier^&*%^&*!

Więc najpiew mysl potem pisz :smt011

Rydel - nie wyśmialem go tylko rozbawił mnie tym porównaniem :smt005 :smt005

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #90345  autor: Pb
 01 sie 2006, 12:59
kindzior pisze:Troche obiektywizmu!!

To nie jest tak że jak raz spadnie i się nie rozleci to jest super OK!!

Np C65 ma ywmienne obódowy i nic dziwnego że sie rozlecial tak jak N3510i.

T230 o ile mi wiadomo nie ma wymiennych obudów i dlatego się nie rozpier^&*%^&*!

Więc najpiew mysl potem pisz :smt011

Rydel - nie wyśmialem go tylko rozbawił mnie tym porównaniem :smt005 :smt005
T230 naprawde jest taki zly????
sorki ze pisze dziwne rzeczy ale poprostu n3510i moim zdaniem jest kiepsciutka a pozatym ja raczej nie patrze na firme (chyba ze to Trium albo Sendo) tylko na funkcje i stosunek ceny do jakosci :)

 #90348  autor: przemek910
 01 sie 2006, 13:02
no własnie stosunek ceny do jakosci i bajerow! w nokii tak nie jest, mają wszystko o wiele drozej ;-) więc porównanie t230 a 3510i to jak trabant do cinquecento. :-)

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #90716  autor: Zenek
 02 sie 2006, 11:05
Fenomen Motoroli? Miałem kiedyś jedną Motorolę...było to dawno dosyc, model T2288...powiedzmy, że mam przez nią uraz do marki do dni dzisiejszych hehe. Wydaje mi się, że dużo daje Motoroli skupienie się na designie modeli, przecież takie v3 stało się popularnym gadżetem, coś jak iPod, jest wiele odtwarzaczy mp3 ale iPod to iPod i to on jest trendy i jazzy. O tym jak wypadają technicznie nie wypowiem się bo zwyczajnie nie wiem, ale chyba również nienajgorzej. Dla wielu klientów zamiast marki, najnowszych technologii liczy się wygląd, moda, szpan!! Nie tylko dla kobiet wbrew pozorom! :)

 #90717  autor: tomico
 02 sie 2006, 11:10
iaro pisze:
tomico pisze:Dla mnie motorola to też amerykański bubel. Najbardziej cenie sobie nokie, co prawda kosztuje więcej, ale te telefony są naprawde dobre. Po nokii mam zaraz SE. Ich telefony też mi się bardzo podobają.
Motorolki sa bardzo spox wlasciwie to oprocz SE najlepsza firma.Sam posiadam motke c550-model dosyc stary ale naprawde spox (oczywiscie nie liczac tego WIELGACHNEGO ekranu ale stare motki tak maja).Tomico nie zgadzam sie z toba ze motorola to bubel,a nokie sa najlepsze.Nokia to po prostu wielkie przereklamowane przedrozone g*wno.Niedosc ze drogie i zacofane to jeszcze brzydkie.Tak naprawde to niebede zdziwiony jezli Motorola ze swoimi ciekawymi pomyslami przegoni Nokie z ta swoja pseudopolifonia i ceglastym designem.A od Noki bardziej cenie Alcatela i Sagema :).Sagem tez jest dobra firma niezdziwie sie jak niedlugo wdrapie sie na podium.
Masz racje nokie są drogie, ale niektóre modele są godne zainteresowania. Miałem już kilka telefonów m. in. siemensy, SE, motorole, samsungi i nokie. Nokie mi najbardziej odpowiadają, ale na dobrego samsunga, Se, czy motorole bym sie ewentualnie skusil(najszybciej na SE).

 #90721  autor: orB
 02 sie 2006, 11:26
Kiedyś to musiało nastąpić. Nokia już od dłuższego czasu robi telefony "na jedno kopyto", bez pomysłu. Na dodatek te ich telefony są kuriozalnie drogie. Motorola za to produkując telefony o najlepszym stosunku ceny do jakości(jak E770v) i ciekawym designie siłą rzeczy musiała ruszyć do przodu. Nokia widać myśli że jak na panelu napisze "Nokia" to rzesze ich wyznawców rzucą się do sklepów :-) właściwie to jest jeszcze dużo takich osób, ale szanujemy ich wybór :twisted:
Ostatnio zmieniony 02 sie 2006, 11:29 przez orB, łącznie zmieniany 1 raz.

 #90722  autor: Rydels
 02 sie 2006, 11:27
Moim zdaniem SE niedługo obejmie prowadzenie.
Mają bardzo zaawansowane tchnicznie fony. Dobry stosunek bajerów do ceny. Wykonanie jest ok,ale wedlug mnie wlasnie ten element musza podciagnac zeby przescignac Nokie(materialy sa spoko,ale np seria "K" jest kontrowersyjna ze wzgledu na joy'a).
Poza tym trzeba dac im jeszcze troche czasu na "zaaklimatyzowanie sie" na rynku gdyż jako wspolny koncern, pod nazwa SE istnieje od roku 2001 i zwyczajnie ludzie musza sie przekonac i zaobserwowoac ze firma sie trzyma sie i instnieje na rynku.
Co nie zmiena faktu,ze to (wedlug mnie)tylko kwestia czasu... :!:

http://www.mobile-review.com/index-en.shtml
http://www.gsmarena.com/