DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Czy uważasz, że istnieje fenomen motoroli ?

Tak
8
32%
Nie
17
68%
 #92866  autor: kamil1221
 07 sie 2006, 13:19
Czy w obecnych czasach na rynku telefonii cyfrowej mamy odczynienia z fenomenem marki motorola.
Co tak naprawdę ta marka nam proponuje, a co wpływa na niej niegasnącą popularność ?

Jeżeli chodzi, o co to telefony mają w sobie – chodzi tutaj o funkcje, na pewno nie jest to szczyt techniki, nie licząc kilku modeli typu A1000 itp.

Więc co przyciąga nowych klientów.
Odpowiedź jest banalna i prosta – WYGLĄD.
Przykładem jest chodźmy motorola V3, L6, L7 i szereg podobnych typu SLIM (cienkie).
Ale najczęściej, kiedy mówimy na coś, że jest cienkie, mamy na myśli, że jest słabe, nie dopracowane.
W przypadku, motoroli można tak powiedzieć, bo czym innym była na początku, motorola V3 – była wyglądem bez zaskakujących funkcji – standardowy aparat VGA, Bluetooth i 5 mega pamięci.
Dopiero po jakimś czasie producent zaczął V3 „wyostrzać” dodając slot na karty pamięci microSD, aparat 1,3 megapixela.
Motorola L6… bardzo popularny telefon, który po za wyglądem i nieciekawą klawiaturą nic nie ma.
Aparat nie powala (VGA), wyświetlacz również sałaby.
Model ratuje jedynie łączność Bluetooth i możliwość odtwarzania plików mp3.
L7 – to to samo, co L6 ze złączem kart microSD.

Można śmiało powiedzieć – fenomen, motoroli to wygląd.

To V3 zapoczątkowało erę telefonów „cienkich” – naraz pewna część producentów telefonów zauważyła w tym rozwiązaniu potencjał i zaczęła kopiować ten wygląd.

Teraz jest to niemal walka, kto wyprodukuje najcieńszy telefon z wieloma bajerami.

Z najnowszych badań marketingowych motorola depcze po piętach noki - coś wtym musi być !

Zapraszam do dyskusji.

 #92871  autor: orB
 07 sie 2006, 13:24
Motorola ma bardzo bogaty low-end - ciągle jakieś telefony są niezwykle popularne; najpierw C975, później V980, teraz E770v - liczy się cena.

Pozatym Motorola bardzo często jest wręcz pionierem we wprowadzaniu nowości. Przykładowo klapki dzisiaj prawie każdemu kojarzą się z Motorolą...

 #92874  autor: kamil1221
 07 sie 2006, 13:28
orB pisze: Przykładowo klapki dzisiaj prawie każdemu kojarzą się z Motorolą...
Mi się klapki kojarzą z Samsungiem... Czy to nie dziwne.
Z motorolą kojarzą mi się jedynie "cienkie" telefony.

 #92880  autor: orB
 07 sie 2006, 13:41
kamil1221 pisze: Mi się klapki kojarzą z Samsungiem... Czy to nie dziwne.
Z motorolą kojarzą mi się jedynie "cienkie" telefony.
Samsung stosunkowo niedawno zalał rynek swoimi klapkami. Jednak poza ponadprzeciętnym wyglądem i małymi gabarytami kompletnie nic nie prezentują... U mnie znajomi często na klapkę obojętnie jakiej firmy mówią "Vłka" :-)

 #93077  autor: RafalM
 07 sie 2006, 23:15
Takie coś jak fenomen motoroli nie istnieje! Przecież nokia robi niezbyta zaawansowane technicznie telefony a każe sobie płacić kosmiczne ceny. Ludzie je kupują bo im się podobają i tyle. Znam kilka osób kupujących telefony "oczami". Więc nie mówimy tu o fenomenie tylko o dobrej strategi marketingowej i zdolnych designerach

 #93133  autor: szczeka
 08 sie 2006, 11:52
Jak dla mnie Motorola, jako marka nie jest jakaś super. :) Ale osobiście nic do nich nie mam, choć powiem szczerze, że w moim zasięgu (do 600zł) nie ma żadnej Motoroli, która naprawdę by mi się podobała. L6 jest całkiem ciekawa pod względem wyglądu, ale nic poza tym. Do tego to menu. Strasznie nie lubie menu w Motkach :) Poza tym Rolka oferuję niezłe klapki do 300zł (v300, v500, v600, v547 etc.). Dobre telefony, gdyby nie anetnka to już bym pewnie którąś miał. Co do tego fenomenu.. nie ma żadnego fenoemenu. Jak dla mnie jedynym fenomenem na rynku telefonii komórkowej była, jest i będzie NOKIA. Od zawsze produkują najlepsze telefony, przy czym najdroższe, ale za jakość się płaci. Maja ogromną gamę możliwości wyboru. Slidery, klapki, normalne.. do tego dochodzą Symbianowce. To dopiero jest fenomen. Motoroli trochę jeszcze brakuje. Choćby zaufania ze strony klientów, którzy często wybierają telefony innej marki mówiąc przykładowo 'Nokia to Nokia'. Ja osobiście tego nie popieram, bo teraz wszystko poszło tak do przodu, że te różnice w jakości itp. są niewielkie, ale jednak są.
 #93438  autor: bastek.n
 08 sie 2006, 23:10
Witam!

Czy motorola jest fenomenem??? - Oczywiście!!!

Czy Ktoś z was kiedyś używał Motoroli (nowe modele)???, mysle ze nie. Tekst typu "Strasznie nie lubie menu w Motkach" czym to menu różni sie od innych telefonów w tej chwili?? Każdy telefon czy to Sagem, Samsung, Siemens itp ma 9 ikonowe menu.
Ale powiedzcie mi w którym telefonie mozna dowolnie przestawiać ikony czy inne pozycje w menu??? Tylko w Motoroli!!!
W Motce prawie każdy klawisz jest programowalny!!!
Który telefon ma szybke której nie da sie zarysować??? Oczywiście Motorola (L6,L7)
Który telefon ma bluetooth do 100 metrów?? oczywiście Motorola (V3)
Który telefon ma tak dobrze i czysto odtwarza dzwieki jak Rokr E1 czy E398??
Ile telefonów na polskim rynku ma złącze typu miniUSB??? Tylko motorola i SPV (kabel kupisz w każdym sklepie za 10-15 zł)
A że mają kamer VGA, co z tego porównajcie sobie zdjęcia z V3 i siemensa S65 (kamera 1,3) co z tego ze siemens robi zdjęcia większe skoro nic na nich nie widać???
Poza tym qrde przecież to tylko telefon, zdjęcia sie robi aparatem, a nie telefonem.
No i jeszcze kto wymyślił klapke-oczywiście MOTOROLA


Pojawił sie temat Noki ze jaka to ona fajna.....powiedzcie mi co nokia zrobiła przez ostatnie 2 lata nic!!!! te telefony cały czas wygladają tak samo, zadnego nowego wyglądu, wszedzie gówniany plastik!!!!

Pozdrowienia dla wszystkich MotoManiaków
 #93449  autor: tomico
 08 sie 2006, 23:20
Witam!

Czy motorola jest fenomenem??? - Oczywiście!!!
nie
Czy Ktoś z was kiedyś używał Motoroli (nowe modele)???, mysle ze nie.
Używałem V3
Tekst typu "Strasznie nie lubie menu w Motkach" czym to menu różni sie od innych telefonów w tej chwili?? Każdy telefon czy to Sagem, Samsung, Siemens itp ma 9 ikonowe menu.
To prawda menu bardzo się poprawiło.
Ale powiedzcie mi w którym telefonie mozna dowolnie przestawiać ikony czy inne pozycje w menu??? Tylko w Motoroli!!!
Nie tylko w motoroli, bo np. w nowych nokiach możesz sobie wszystko przestawiać.
W Motce prawie każdy klawisz jest programowalny!!!
Myślisz że w innych telefonach nie. To się mylisz i to bardzo.
Który telefon ma szybke której nie da sie zarysować??? Oczywiście Motorola (L6,L7)
No nie wiem czy tak do konca nie da sie zarysowac ale niech ci bedzie.
Który telefon ma bluetooth do 100 metrów?? oczywiście Motorola (V3)
Przyznam ci racje bo nie umiem sobie na szybko czegoś przypomnieć ale było kilka takich fonów.
Który telefon ma tak dobrze i czysto odtwarza dzwieki jak Rokr E1 czy E398??
Każdy inny, to są telefony muzyczne, a duzo innych telefonów nie muzycznych tak samo dobrze odtwarza muzę a nawet lepiej.
Ile telefonów na polskim rynku ma złącze typu miniUSB??? Tylko motorola i SPV (kabel kupisz w każdym sklepie za 10-15 zł)
Wcale nie bo taki typ złącza ostatnio jest dość popularnyw różnych telefonach.
A że mają kamer VGA, co z tego porównajcie sobie zdjęcia z V3 i siemensa S65 (kamera 1,3) co z tego ze siemens robi zdjęcia większe skoro nic na nich nie widać???
hahaha tym mnie rozśmieszyłeś, i to bardzo. Powiem ci szczerze, że zdjęcia z motoroli wcale nie są rewelacyjne. Ty w życiu nie widziałeś zdjęć z jakiegoś SE albo Nokii. Są o niebo lepsze.
No i jeszcze kto wymyślił klapke-oczywiście MOTOROLA
Może i wymyślili ale to nie znaczy że są tacy świetni.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2006, 23:22 przez tomico, łącznie zmieniany 1 raz.

 #93451  autor: l3p
 08 sie 2006, 23:21
Ja osobiscie uwazam, ze Motorola robi bardzo dobre telefony. Fenomen tej marki to mozna jedynie usadowic w Stanach, skad sie wywodzi. Tam co druga osoba ma Motkę.
Ja sam sie chcem zdecydowac na model V235 z koncem miesiaca, bo uwazam go za calkiem ciekawy low-endowy model z klapka i dzwonkami mp3. Mowcie co chcecie motorola ma wg mnie dobre drugie na rowni z Sony Ericssonem miejsce w produkcji fonow.
 #93455  autor: orB
 08 sie 2006, 23:30
Zapomniałeś dodać o "niezniszczalnym" panelu V3, robionym z jakichś "kosmicznych" stopów. Przejedziesz kluczem po obudowie, przetrzesz palcem i... śladu nie ma :-)


Z całym postem się zgadzam, ale czy fenomen?
raphael12 pisze:nie mówimy tu o fenomenie tylko o dobrej strategi marketingowej i zdolnych designerach
Dobrze napisane. Po prostu Motorola wydaje bardzo pomysłowe telefony.
bastek.n pisze:Pojawił sie temat Noki ze jaka to ona fajna.....powiedzcie mi co nokia zrobiła przez ostatnie 2 lata nic!!!! te telefony cały czas wygladają tak samo, zadnego nowego wyglądu, wszedzie gówniany plastik!!!!
Przez ostatnie dwa lata może niewiele, ale pierwsze modele Nokii? To było coś :-)
Wyrobili sobie taką renomę że hoho, i teraz na tej renomie tak ciągną. Ludzie kupują Nokię "bo to zawsze Nokia". Tym telefonom nie można nic zarzucić, oprócz ceny i tego że wszystkie robią "na jedno kopyto". Żadnych innowacji..

bastek.n pisze:Pozdrowienia dla wszystkich MotoManiaków
Dzięki :-)
 #93456  autor: tomico
 08 sie 2006, 23:33
bastek.n pisze:Pojawił sie temat Noki ze jaka to ona fajna.....powiedzcie mi co nokia zrobiła przez ostatnie 2 lata nic!!!! te telefony cały czas wygladają tak samo, zadnego nowego wyglądu, wszedzie gówniany plastik!!!!
Przez ostatnie dwa lata może niewiele, ale pierwsze modele Nokii? To było coś :-)
Wyrobili sobie taką renomę że hoho, i teraz na tej renomie tak ciągną. Ludzie kupują Nokię "bo to zawsze Nokia". Tym telefonom nie można nic zarzucić, oprócz ceny i tego że wszystkie robią "na jedno kopyto". Żadnych innowacji..
Nie ciągną na renomie bo produkują zaawansowane telefony, w niczym nie gorsze od konkurencji. Dla mnie się tylko liczy Nokia i SE. I wiedz jedno, że jak były te stare nokie to ja jeszcze nie mialem telefonu, wiec u mnie nokia nie wyrobila sobie reputacji, a mimo to je kupuje albo SE.

 #93460  autor: Przemek
 08 sie 2006, 23:40
Ooo tu się zgodzę, że Nokia wyrobiła sobie taką renomę, że teraz niektórzy wolą kupić gorszą i droższą Nokię niż lepszego a tańszego SE czy Samsunga.

 #93541  autor: Rydels
 09 sie 2006, 12:40
Przemek pisze:Ooo tu się zgodzę, że Nokia wyrobiła sobie taką renomę, że teraz niektórzy wolą kupić gorszą i droższą Nokię niż lepszego a tańszego SE czy Samsunga.
Niestety tak... :evil:

A o do Motek, to delikatnie mowiac nie lubie tych fonow.
Srednie wykonanie,niska innowacyjnosc(co nie znaczy zerowa), malo ciekawe i przyjanze menu, i (subiketywnie) nieciekawy design...
Nigdy nie mialem Motki(bawilem sie mnustwo razy) i raczej nie bede mail.

http://www.mobile-review.com/index-en.shtml
http://www.gsmarena.com/

 #93556  autor: kallafior
 09 sie 2006, 13:20
Ja także nie sądzę żeby istniało takie coś jak fenomen Motoroli... a jeśli jest takie coś to równie dobrze posiadają ją Nokia, SE i Samsung. Z Motoroli miałem jeden model, a był nim E398. Bardzo fajny telefon ale jedno mnie w nim i reszcie motek denerwuje, a mianowicie sygnał esemesa, który jest przyporządkowany konkretnej osobie lub grupie osób. Gra on aż nie odbierzesz wiadomości... bardzo mnie to irytowało. Nie wiem czy w jakimś modelu zostało to zmienione, ale nie sądzę by to było dobre rozwiązanie.

Ogólnie nowe modele nie podobają mi się, a najbardziej V3... klawiatura jest po prostu do bani. To jest moja opinia :P

Obrazek
Obrazek

 #93592  autor: patyk
 09 sie 2006, 16:08
jeśli mowa o fenomenie to ja raczej uważam że na to słowo bardziej zasługuje SonyEricsson... za motorolami nigdy nie przepadałęm...fakt podoba mi sie V3ale tylko podoba z wygladu nic wiecej .... a jesli chodzi o Nokię to mozna by ja porownac np. do Adidasa - dobra, wyrobiona, ceniąca się firma.

Idea - Łączy z ludźmi !

 #93680  autor: szczeka
 09 sie 2006, 21:14
Przemek pisze:Ooo tu się zgodzę, że Nokia wyrobiła sobie taką renomę, że teraz niektórzy wolą kupić gorszą i droższą Nokię niż lepszego a tańszego SE czy Samsunga.
to Ci trochę nie wyszło ;)

SE i Samsung to w sumie razem z Nokia najdrozsze marki. Wcale nie sa takie tanie. Jakbys napisal o Sagemie, czy Siemensie to ok, ale tak to niezbyt pasuje ;)
Tekst typu "Strasznie nie lubie menu w Motkach" czym to menu różni sie od innych telefonów w tej chwili?? Każdy telefon czy to Sagem, Samsung, Siemens itp ma 9 ikonowe menu.
Niekoniecznie :]

Sony Ericsson ma 12 ikonek w menu, w Siemensie też można ustawić, by było 12, co jest wygodniejsze.

Poza tym chodziło mi, że Motorola ma brzydkie ikonki, jakieś takie mało animowane, nieżywe, bez kolorków.. wolę ikonki takie jak są np. w SE, Samsungu, czy LG.
 #93751  autor: lukasm
 10 sie 2006, 08:48
bastek.n pisze: Który telefon ma szybke której nie da sie zarysować??? Oczywiście Motorola (L6,L7)
Tak w temacie rysujących się szybek: na mobile-review.com jest cały artykuł poświęcony nokii 6131 i braku jakiegokolwiek zabezpieczenia wyświetlacza (wewnętrznego) w tym telefonie - cyt: "we were so surprised to find out that there is no “protective glass” at all for internal display of Nokia 6131. It’s absence can be found by pressing easily on the display, you will instantly see stains, and after you remove your finger from display – they will be gone. "

 #93862  autor: Rambus
 10 sie 2006, 16:33
kabel do motki za 10-15zl? Przesada! :D Ja do swojej V235 kupilem za 5zl w zwyklym sklepie komputerowym. Az sie pytalem czy on 5zl kosztuje, mimo iz cena byla... Swoja droga ciekawe ile pochodzi...
Odnosnie menu. Niektóre osoby bardzo moglyby sie zdziwic gdyby zobaczyly menu w nowych Motkach, np. w mojej czy podobnej L6. Mialem wczesniej Siemensa, starzy Nokie i wiele slyszalem o "zlych" menu w Motkach. Jak kupilem V235 zdziwilem sie bardzo. Mozna powiedziec, ze w mig je "przyswoilem". W ogole te telefony sie ostatnio poprawily, w przeciwienstwie do Nokii w ktorych do dzis nie mozna sprawdzic stanu pamieci sms telefonu. A jesli chodzi o programowane przyciski, to owszem kazdy telefon je ma, ale zaden tyle co Motorole. V235 ma ich 7 :!: I do tego zupelnie osobny przycisk do menu wiadomosci, wiec przy odrobinie pomyslenia i dobrego rozplanowania mozna wszystkie najwazniejsze funkcje przypisac. I wtedy wlaczenie menu to czynnosc ktorą sie wykonuje raz w tyg. To moze przekona tych ktorym i tak sie menu nie spodoba... :mrgreen:

 #93914  autor: Przemek
 10 sie 2006, 20:35
szczeka pisze:
Przemek pisze:Ooo tu się zgodzę, że Nokia wyrobiła sobie taką renomę, że teraz niektórzy wolą kupić gorszą i droższą Nokię niż lepszego a tańszego SE czy Samsunga.
to Ci trochę nie wyszło ;)

SE i Samsung to w sumie razem z Nokia najdrozsze marki. Wcale nie sa takie tanie. Jakbys napisal o Sagemie, czy Siemensie to ok, ale tak to niezbyt pasuje ;)
Sagema zapomniałem dopisać, ale to dlatego, że mając do wyboru telefon Sagema i Nokii o tych samych parametrach i różniących się ceną na korzyść Sagema to i tak kupiłbym Nokię :wink: ale tylko w przypadku Sagema :lol:

 #94225  autor: szczeka
 11 sie 2006, 20:01
Przemek pisze:
szczeka pisze:
Przemek pisze:Ooo tu się zgodzę, że Nokia wyrobiła sobie taką renomę, że teraz niektórzy wolą kupić gorszą i droższą Nokię niż lepszego a tańszego SE czy Samsunga.
to Ci trochę nie wyszło ;)

SE i Samsung to w sumie razem z Nokia najdrozsze marki. Wcale nie sa takie tanie. Jakbys napisal o Sagemie, czy Siemensie to ok, ale tak to niezbyt pasuje ;)
Sagema zapomniałem dopisać, ale to dlatego, że mając do wyboru telefon Sagema i Nokii o tych samych parametrach i różniących się ceną na korzyść Sagema to i tak kupiłbym Nokię :wink: ale tylko w przypadku Sagema :lol:
No racja, ale napisales, ze SE i SAMSUNG o podobnych parametrach sa tansze niz Nokia... a to w sumie nie do konca prawda, bo SE, SAMSUNG i wlasnie NOKIA to najdrozsze marki.