DAJ CYNK

Windows 11 skopiuje jedną z najfajniejszych opcji Apple

Piotr Urbaniak (gtxxor)

Windows

Windows 11 skopiuje jedną z najfajniejszych opcji Apple

Aplikacja Łącze do Windows udostępni niebawem funkcję inspirowaną Hotspotem osobistym Apple. Niestety nie dla wszystkich.

Windows 11 i Android dogadują się coraz lepiej, a oto kolejny przykład. Już wkrótce, chcąc udostępnić komputerowi internet mobilny ze smartfonu, wystarczy dosłownie jedno kliknięcie. Dokładnie tak, jak dzieje się to w przypadku urządzeń Apple podłączonych do wspólnego konta iCloud.

Rzecz jasna, w przypadku systemu Microsoftu załatwi to duet aplikacji Łącze do Windows na Androidzie, a także Łącze telefonu na pececie. Testy nowości w kanale insiderskim trwają.

Funkcja już wkrótce trafi do użytkowników, ale nie wszystkich

Jak wynika z materiałów dostępnych w sieci, sparowany telefon pojawi się na pierwszej pozycji listy punktów dostępu. Połączenie z nim nastąpi bez podawania hasła. Nie trzeba będzie również wyszukiwać konkretnego SSID, a tym bardziej rozgłaszać utworzonej sieci publicznie. Wypisz, wymaluj niczym dotychczas u Apple, choć z pewnym zastrzeżeniem.

Wymagane łatki otrzymają Windows 11 w kompilacji 22621 i nowsze, a ponadto aplikacja Phone Link na komputery w wersji co najmniej 1.22082.111.0. Ale na tym nie koniec.

Gdy telefon znajdzie się w zasięgu, pojawi się na liście sieci Wi-Fi na komputerze, po czym jednym kliknięciem włączy hotspot telefonu i połączy się z nim. Koniec z zapamiętywaniem i wpisywaniem haseł lub wyszukiwaniem ustawień hotspotu w telefonie. Zapewnia to łatwiejszy i szybszy sposób na wielokrotne łączenie się z hotspotem, gdy jesteś w podróży

– wyjaśnia Microsoft w notatce prasowej.

Niestety, niejako typowo dla ekosystemowych rozwiązań Windowsa 11 i Androida, wśród zasadniczych wymagań znajduje się również telefon marki Samsung. Konkretniej, taki wyposażony w OneUI 4.1.1+. Na razie więc smakiem obejść musi się nawet Microsoft Surface Duo, nie wspominając już o innych modelach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Curt Bauer / Shutterstock

Źródło tekstu: Microsoft, oprac. własne