DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #1175494  autor: Mrofka
 23 lip 2024, 20:42
Witam
Dziecko zarzeka się że nie wysyła smsów a w bilingu bieżącego użycia mam godzinę i nie ma numeru telefonu.
Czy można wysyłać wiadomości bez zapisywania numeru na jaki wysłana jest wiadomość ??
Obrazek
 #1175497  autor: KC-KARLOS
 23 lip 2024, 20:55
Mrofka:
Urządzenie z iOS (Konto Apple / AppleID) , Android (Konto Google) czy HarmonyOS/HMS (Huawei) mogą wysyłać smsy konfiguracyjne w tle, by świadczyć Tobie usługi, np. kopii danych, chmury czy subskrypcji - SMSy też są wysyłane, gdy zmienimy\kartę SIM, wtedy telefon wykonuje kolejną weryfikację.
Sprawdziłbym też czy nie masz aktywnej funkcjonalności typu "Gdzie Jest Dziecko" z lokalizacją sms. Takie smsy lecą pod numery 80xxx które są bezpłatne.
Może to też być problem z aplikacją iPlus. Czy masz włączoną zgodę na dostęp do kontaktów i numery telefonów na wysyłane wiadomości?
Sprawdziłem to w wersji dla Androida oraz iOS i numery wysyłanych wiadomości są widoczne.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1175505  autor: KC-KARLOS
 23 lip 2024, 22:36
Mrofka: warto sprawdzić uprawnienia aplikacji do kontaktów. Jeśli są zablokowane, billing nie pokaże numerów telefonu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1175531  autor: Mrofka
 24 lip 2024, 13:08
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Bo generalnie każda wiadomość powinna być rejestrowana z numerem.
Teraz widzę w bieżącym zużyciu że są wysyłane wiadomości a na bilingu ostatecznym nie mam tych pozycji.
Zarządzam 5 numerami i taka sytuacje mam tylko na jednym numerze.
Chyba że dziecko coś wysyła a nie chce powiedzieć co.
 #1175533  autor: KC-KARLOS
 24 lip 2024, 13:12
Mrofka: polecam sprawdzić telefon dziecka, jeśli faktycznie niczego nie wysyła, mogą to być wysyłane smsy techniczno-weryfikacyjne na usługi chmurowe czy subskrypcyjne (również aktywacja, stan, dezaktywacja czatu RCS) Google, Apple itp. Takie smsy w billingu miałem również w Vectrze mobilnej czy w Orange lub T-Mobile (były darmowe).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥