DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
  • Strona 59 z 60
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
 #1177155  autor: mariusz9a
 14 sie 2024, 07:40
biala1991 pisze: I tyle zostało z narracji podchwyconej przez pewnego forumowicza: "Musiała jakiś punkt regulaminu złamać albo rażąco, albo po raz wtóry..."
Znowu "pijesz" do mnie? To może przeczytaj z 10 razy cały tamten i ten wątek to zrozumiesz moje wypowiedzi, a nie wyrywasz z kontekstu całej dyskusji pojedyncze zdanie i traktujesz je jak wydanie wyroku. Nie wiedzieliśmy za co dostała bana, ale rzucać oskarżenia było łatwo bez żadnej wiedzy na ten temat. Moja wypowiedź to przypuszczenia, a nie osąd jak w Waszym wykonaniu i należy ją czytać z całością wątku a nie pół zdania wyrwanego z jakiegoś kontekstu. Taka drobniusieńka, acz jakże znacząca różnica. Osąd można wydawać teraz, jak wiesz o co chodzi a nie wtedy. I cały czas to mówiłem że wróci "babcia" (o ile się nie obrazi na całe forum) to się dowiecie o co chodziło (o ile sama będzie chciała o tym napisać), ale tego to już zapewne nie przeczytałaś - wszystko jest, możesz się wrócić w tych tematach i poczytać :-]
Ban był jaki był, nie mnie oceniać czy słuszny (np ja bym bana nie dał) - nie moja piaskownica i nie moje zabawki, Twoje zresztą też nie. To nie forum państwowe tylko prywatne. Jak komuś coś nie pasuje to zgłasza się do administracji portalu/forum a nie robi g... burze o 7-dniowego bana - jak dzieci w przedszkolu bijące się że Michałek poszedł za karę do kąta - żenujące, ile Wy macie lat? I to też już pisałem, i zapewne też nie przyswoiłaś tego tekstu :-]
Ech... :banghead:
 #1177157  autor: biala1991
 14 sie 2024, 08:50
mariusz9a pisze: Nie wiedzieliśmy za co dostała bana, ale rzucać oskarżenia było łatwo bez żadnej wiedzy na ten temat. Moja wypowiedź to przypuszczenia, a nie osąd jak w Waszym wykonaniu
Uważasz, że takie przypuszczenie:
mariusz9a pisze: A skąd wiesz za co dostała bana? Co napisała, co zrobiła że tak się stało. Skąd to wiesz, że tak lekka ręką osadzasz, że się nie należał?
insynuujące, że ban się należał, nie jest krzywdzące dla osoby, której to dotyczy? Jako powód podano obraźliwy priv do Karlosa co gdyby rzeczywiście miało miejsce bardzo źle świadczyłoby o babciagienia1p. Twoim zdaniem można bezkarnie sugerować, że babciagienia1p jest jakąś awanturnicą, która bez powodu obraża forumowiczów na priv, bo przecież to tylko przypuszczenie a nie osąd. Taka narracja sprawia, że błoto się przyklei a kiedy sprawa się wyjaśni to będziemy się wykręcać sianem, że to było tylko przypuszczenie.
mariusz9a pisze: a nie robi g... burze o 7-dniowego bana - jak dzieci w przedszkolu bijące się że Michałek poszedł za karę do kąta - żenujące


Przypominam, że udzielając się w tym wątku sam bierzesz udział w tej g..burzy
 #1177163  autor: mariusz9a
 14 sie 2024, 09:42
O Boże... Trzeci raz mam Ci tłumaczyć to samo? Może jeszcze kilka razy przeczytaj te wątki to się coś rozjaśni w kontekście wszystkich wypowiedzi.
biala1991 pisze:Przypominam, że udzielając się w tym wątku sam bierzesz udział w tej g..burzy
Dlatego to robię żeby wykazać tą dziecinadę, w którą Ty aktualnie brniesz, nie wiedzieć już po co 8)

Także ja temat uważam za zamknięty :-) Mówiłem że "babcia" wróci to pewnie napisze za co dostała czasowego bana? Wróciła, napisała - czy ban słuszny czy nie, niech każdy sam sobie oceni. Nie zgadzacie się to wyślijcie skargę do administracji zamiast bić pianę o zeszłoroczne kwiatki :roll: Do tego służy taka zakładka "kontakt" w "stopce" strony. Pewnie trzeba wybrać "inne", opisać sytuacje z forum i frrru poleci do zarządcy tego przybytku ;-) I tak trzeba było od razu, zamiast robić aferę koperkową :smt004 Pisząc tu wygląda to jakbyście oczekiwali że sprawca zdarzenia sam wyda osąd w swojej sprawie i zmieni swoją decyzję (co byłoby żenujące), dlatego to jest dziecinada i bezsensowne bicie piany chyba właśnie robione specjalnie dla bicia piany. I jak się skończyło? Dla niektórych słabo :-] Czy kogoś coś to nauczyło? Oczywiście że nie.
 #1177167  autor: Remington
 14 sie 2024, 10:14
@mariusz9a,
@biala1991 wie swoje i nie ma sensu byście się tu publicznie przekonywali. Ja odpuściłem i Tobie też to sugeruję.
 #1178777  autor: Ciupaga
 06 wrz 2024, 12:10
Moi Drodzy.

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informuję o moim powrocie po okresie miesięcznej nieobecności, zaistniałej w wyniku nałożonej na mnie sankcji. Pragnę skorzystać z tej okazji, aby wyrazić moje głębokie podziękowania za liczne wyrazy wsparcia i życzliwości, które otrzymałem w tym czasie. Byłem szczególnie poruszony ilością i treścią prywatnych wiadomości, które napływały do mnie z różnych stron. Każda z tych wiadomości była dla mnie niezwykle ważna, za co jestem niezmiernie wdzięczny.

Niemniej jednak, chciałbym zwrócić uwagę na pewne trudności, z jakimi się zetknąłem, a które związane są z regulaminem i funkcjonowaniem forum. Pomimo moich starań, nie jestem w stanie w pełni zrozumieć zasad dotyczących banowania użytkowników, procedur akceptacji postów, a także kryteriów ich odrzucania. Te niejasności, jak również brak transparentności w stosowanych procedurach, skłaniają mnie do ograniczenia mojej aktywności na forum do absolutnego minimum.

Chciałbym jednak podkreślić, że pozostaję do dyspozycji w wiadomościach prywatnych i chętnie udzielę wsparcia czy odpowiedzi na wszelkie pytania w tym trybie. Jestem przekonany, że taka forma komunikacji pozwoli mi na skuteczniejsze realizowanie moich zamierzeń oraz umożliwi unikanie ewentualnych nieporozumień, które mogą wynikać z funkcjonowania forum.

Jeszcze raz dziękuję za okazane wsparcie i wyrozumiałość. Mam nadzieję, że moja dalsza działalność, choć ograniczona, będzie nadal wartościowa i korzystna dla wszystkich członków naszej społeczności.
 #1178910  autor: neotele
 08 wrz 2024, 16:32
Udzieliłem rzeczowej odpowiedzi pytającemu w wątku o Play, który pytał: "Dorwałem taki starter za 1 zł w żabie. Da się z niego dorwać coś neta min na miesiąc? ".
Podałem rozwiązanie: przeniesienie numeru do Orange i skorzystanie z obecnych tam promocji. (A nie chcąc robić off-topu w wątku o Play, odesłałem go do wątku o Orange).

Z nieznanych mi powodów moja porada została przez kogoś(?) anonimowo wymoderowana: viewtopic.php?f=22&t=89083&p=1178907#p1178907

Czy mogę prosić o informację, kto to zrobił i dlaczego?
 #1178911  autor: Remington
 08 wrz 2024, 16:36
Ja, ponieważ Twój post nie był związany z tematem wątku czyli taryfą Odnowa. Pozostawiłem jednak Twoją wskazówkę, że szczegóły można znaleźć w wątku o OFnK.
 #1178912  autor: neotele
 08 wrz 2024, 16:50
Pytanie było o możliwości startera Play odNOWA.
A moja rada (że w Play się nie uda) ale może przenieść nr do Orange i tam otrzyma, czego szukał, była jak najbardziej rzeczową odpowiedzią na zadane pytanie (Podałem absolutne minimum informacji dotyczące Orange i odesłałem do wątki Orange).

Jeśli już bawisz się w moderację (tu nieuzasadnioną wg mnie), to proszę dodaj, że chodziło o przeniesienie, bo bez tej informacji, to co pozostało z mojej wypowiedzi po moderacji, jest kompletnie nieczytelne.
 #1178915  autor: Remington
 08 wrz 2024, 17:21
Nie bawię się - napisałeś o przeniesieniu, promocjach, doładowaniu - to aż się prosiło o pytania, czyli off-top tylko by się mógł rozrosnąć. Wątek jest o Odnowie, a nie szukaniu alternatyw, więc to co pozostało wraz ze wskazaniem Orange i dopiskiem o jaki prosiłeś, jest wystarczające.
 #1179679  autor: mariusz9a
 20 wrz 2024, 14:15
To teraz moja historia - miałem nie pisać, ale w sumie dlaczego nie... Niech ludzie wiedzą (o ile pan KC-KARLOS nie zmieni tego wpisu).

Dlaczego @KC-KARLOS nie zna regulaminu portalu? Ten pan nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie dotyczące wskazania mi punktu regulaminu według którego dał mi ostrzeżenie. A napisanie mu że sprawa poleci do władz portalu, skutkowało szantażowaniem mnie że dostanę bana - po czym go oczywiście dostałem. Natomiast ktoś mnie odblokował, możliwe że on sam po przemyśleniu tematu. To jak będzie panie KC-KARLOS? Przeczytałeś już ten regulamin i podasz punkt czy nadal nie?
Sprawy nie da się zobaczyć bo usunął wypowiedzi wszystkich, w tym swoje, z tego tematu. Ale kto się w nim udzielał i kto go przeczytał wie o co chodzi.

PS. Nie twierdze że dostałem ostrzeżenie niesłusznie - może słusznie, może nie słusznie - mam to w d..., ale on jako moderator ma obowiązek poinformować mnie który punkt regulaminu złamałem, a nie potrafi tego zrobić :-/


Po tylu latach działalności tutaj mam jedno podsumowanie - żenująca dziecinada - nie dziwię się wcale ze kto bardziej wartościowy ze starych wyjadaczy, to omija to forum szerokim łukiem z powodów właśnie poczynań moderacji i administracji. Róbcie tak dalej a zostanie tu kółko wzajemnej adoracji :-D
 #1179681  autor: Remington
 20 wrz 2024, 15:01
mariusz9a pisze:
20 wrz 2024, 14:15
jako moderator ma obowiązek poinformować mnie który punkt regulaminu złamałem, a nie potrafi tego zrobić :-/

Nic mi nie wiadomo o takim obowiązku.

Sprawy nie znam to się nie wypowiem, ale odpowiedzi odnośnie regulaminu mogę udzielić - cała aktywność moderatorska odbywa się zgodnie z §11.3 Regulaminu:
Przez Moderację rozumie się ocenę Treści zamieszczanych przez Użytkowników, zarządzanie treścią Serwisu oraz Kontami Użytkowników, dbanie o porządek na Serwisie i zapewnienie właściwego poziomu językowego i merytorycznego Treści oraz zgodności Wpisów z tematyką Serwisu.
 #1179689  autor: mariusz9a
 20 wrz 2024, 18:11
W związku że nie odpowiadasz na PW itd, proszę o usunięcie mojego konta z forum/portalu. Dziękuję :-)
 #1179706  autor: Remington
 21 wrz 2024, 10:45
Prośba @mariusz9a została przekazana administracji portalu - nie bez żalu.

Poczułem się w obowiązku zapoznania się ze sprawą.

W wątku o taryfie T-Mobile Go, @mariusz9a opublikował post w całości skupiony na krytyce wobec @KC-KARLOS jako uczestnika dyskusji. Niewątpliwie był to post o osobie i w negatywnym wydźwięku, choć nie był on otwarcie agresywny. Post ten został słusznie usunięty, a za wycieczki osobiste należało się ostrzeżenie. Późniejsza dyskusja między oboma panami faktycznie poskutkowała „wakacjami” dla @mariusz9a, trwającymi jednak zaledwie 6 minut, warto więc docenić, że Karlos błyskawicznie się zreflektował i de facto żadnych konsekwencji dla Mariusza nie było.

Poinstruowałem Karlosa w kwestii regulaminu, lecz choć pytanie o ten właśnie punkt przelało czarę goryczy, to w mojej ocenie ma on najmniejsze znaczenie w tej dyskusji, gdyż w sposób ogólny sprowadza się do pilnowania porządku na forum.

Tu należy się dygresja. Z żalem rozstajemy się z jedną z czołowych postaci PlusForum. Jeszcze zanim tu trafiłem, jako wówczas nowy klient Plusa próbowałem zadać tam pewne pytanie. Choć na wielu forach się w życiu udzielałem, to nigdzie nie potraktowano mnie tak jak tam - już po piewszym pytaniu ws. oferty (które usunięto) dostałem litanię jakie to reguły złamałem itd. itp. Skoro z taką „wyrozumiałością” tak tam się podchodzi do początkującego szukającego pomocy użytkownika, to odpuściłem i więcej tam mnie nie ujrzeli. Pozostało wrażenie, że tam to się nie patyczkują tylko pacyfikują każdego kto przed zadaniem pytania nie prześledzi wszystkich wątków.

Gdy jakiś czas później zostałem zaproszony do objęcia funkcji moderatora tutaj, miałem w pamięci tamtą sytuację i stale dbam o to, by szukający tu pomocy znajdowali ją o ile to możliwe, nawet jeśli pytają po raz setny o to samo. Miałem też cichą nadzieję, że widząc życzliwe, ludzkie wobec szukających pomocy podejście tutaj, moderatorzy PlusForum także staną się bardziej tolerancyjni - nie wiem jednak z jakim skutkiem.

Żałuję, że @mariusz9a podjął taką decyzję. Cóż, szanuję ją i dziękuję mu za dotychczasowy wkład i rady jakich udzielał.
 #1179719  autor: biala1991
 21 wrz 2024, 16:23
Czytam, że chodzi o dyskusję w wątku o T-Mobile GO więc podejrzewam, że może to mieć związek ze mną. Lukjac zadał pytanie o pobranie opłaty w sytuacji kiedy na koncie są środki podstawowe i promocyjne, Karlos odpowiedział, że opłata zostanie pobrana ze środków promocyjnych co jest niezgodne z prawdą, Babciagienia1p napisała, że w takiej sytuacji opłata pójdzie ze środków podstawowych i to była rzeczowa odpowiedź skierowana do pytającego, kompletnie nie odnosząca się do pomyłki popełnionej przez Karlosa (można to sprawdzić, bo to jedyny niewycięty przez wiadomo kogo post) i na tym sprawa mogła się zakończyć ale Karlosa bardzo bolała rysa na pielęgnowanym przez niego wizerunku nieomylnego dlatego swoim zwyczajem zaczął odwracać kota ogonem i tuszować swój błąd pisząc nie na temat o sytuacji kiedy na koncie są wyłącznie środki promocyjne. Śmiałam się z tych jego wygibasów a moje posty wyleciały (co było do przewidzenia), najlepsze że Karlos wykorzystał okazję, żeby razem z moimi usunąć też swój z błędem, tak żeby nie było śladu po jego pomyłce.
Nie wiem co pisał mariusz9a, bo Karlos z nożyczkami reaguje błyskawicznie, myślę jednak że mógł skrytykować manipulacje Karlosa za co został zbanowany i teraz rezygnuje. Mariusz9a to kolejny wartościowy forumowicz, którego "ma na koncie" Karlos, babciagienia1p nie udziela się już tak chętnie jak dawniej.

Szczytem jest, że dzisiaj Karlos pod postem babciagienia1p (jakby nigdy nie było czystki, której dokonał) domagał się potwierdzenia czegoś o co lukjac wcale nie pytał.

Post babciagienia1p do lukjaca:
babciagienia1p pisze: W sytuacji, którą opisałeś, środkami promocyjnymi nie opłacisz dniówki XXS. Środki promocyjne będą do wykorzystania dopiero po zniknięciu środków na głównym koncie.


A Karlos coś w stylu (piszę z pamięci):
Babciagienia1p ale potwierdzasz, że kiedy na koncie są tylko środki promocyjne to można nimi płacić? TAK czy NIE?

Babciagienia1p ma potwierdzać coś czego nie kwestionowała, bo nie taki przypadek był przedmiotem pytania. I jeszcze to żądanie "TAK czy NIE?" nieważne, że nie ma związku z tematem, grunt żeby zostało potwierdzone i Karlos miał ostatnie słowo :D
Odpowiedziałam za babciagienia1p i oczywiście natychmiast zostałam wycięta ale chyba zrozumiał, że jego post z żądaniem potwierdzenia był bezczelny i go również usunął. Tak wygląda moderacja (albo raczej manipulacja) w wykonaniu Karlosa.
 #1179721  autor: Remington
 21 wrz 2024, 16:32
biala1991 pisze:
21 wrz 2024, 16:23
Odpowiedziałam za babciagienia1p i oczywiście natychmiast zostałam wycięta ale chyba zrozumiał, że jego post z żądaniem potwierdzenia był bezczelny i go również usunął. Tak wygląda moderacja (albo raczej manipulacja) w wykonaniu Karlosa.

Ostatnio każdą czynność moderatoską traktujesz jako przejaw złej woli - podobnie jak poprzednio gdy nie dałaś sobie przetłumaczyć okoliczności przeniesienia Twojego wpisu, czym de facto insynuowałaś mi kłamstwo. Skoro tak, to dalszą dyskusję z tak nastawioną osobą uznałem za bezcelową.

Post Karlosa i swój znajdziesz w Koszu w wraz z moim wyjaśnieniem, że wyciąłem off-topa (w istocie zgadzając się z tym co o tym pobocznym wątku napisałaś). Skoro jednak znów wiesz lepiej…
 #1179722  autor: Ciupaga
 21 wrz 2024, 17:01
Poproszę o usunięcie mojego konta.

Mam dość telenoweli moderatorzy reszta swiata
 #1179726  autor: biala1991
 21 wrz 2024, 18:10
Remington
Jeśli to Ty usunąłeś to agresywne żądanie a nie sam autor to tym gorzej świadczy to o Karlosie, bo podejrzewałam go o refleksję.

Jak mam zakładać dobrą wolę pewnego moderatora w opisywanej sytuacji? Rozumiem, że "musiał" skasować moje posty, w których napisałam, że próbuje przykryć swój błąd uciekając w dyskusję nie na temat ale dlaczego tak skrupulatnie wygumkował swój post z błędną odpowiedzią? wystarczyło dopisać sprostowanie ale wtedy na forum wisiałby dowód jego kompromitacji a Karlos nie może na to pozwolić :D W dodatku na tym błędzie "przyłapała go" babciagienia1p, którą niedawno zbanował bez powodu.

Ciupaga
może problem rozwiąże nie wchodzenie do tematu o moderacji :)
 #1179727  autor: 3G
 21 wrz 2024, 18:26
Szacunek @biala1991 - masz 100% racji i bardzo trafnie opisujesz sytuację.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1179729  autor: Remington
 21 wrz 2024, 18:43
@biala1991,
nie wiedziałaś co się stało z oboma postami, nie sprawdziłaś tego (a zamieściłem wraz z nimi moje wyjaśnienie), lecz mimo to kategorycznie się wypowiedziałaś - właśnie o tym napisałem, bo poprzednio postąpiłaś identycznie: wiesz swoje bez sprawdzania, a Twoja interpretacja jest jedyną słuszną. To nazywam brakiem dobrej woli.

Jak było z Karlosem, nie wiem - może nie zamierzał usunąć swojego posta, a może nie zdążył - ja zrobiłem to od razu po przeczytaniu Twojego wpisu, gdyż off-top był bezdyskusyjny i zbędny. Choć tu przypominam, że lepsze jest korzystanie z funkcji zgłaszania postów, bo gdybym do tamtego wątku nie zajrzał, tobym nie podjął interwencji.

Ciupaga pisze:
21 wrz 2024, 17:01
Poproszę o usunięcie mojego konta.

Mam dość telenoweli moderatorzy reszta swiata

Prośbę o usunięcie konta należy zgłaszać nie w toku dyskusji na forum, lecz poprzez kontakt z administracją portalu: https://www.telepolis.pl/kontakt
 #1179730  autor: babciagienia1p
 21 wrz 2024, 19:00
biala1991 pisze:
21 wrz 2024, 18:10
...W dodatku na tym błędzie "przyłapała go" babciagienia1p, którą niedawno zbanował bez powodu.
Absolutnie nie było moją intencją przyłapywanie moderatora na błędzie.

Odpowiedziałam @lukjac, bo odniosłam wrażenie, że @lukjac prawdopodobnie za dużo doładował, albo ma PromoZł z akcji Mikołajki 2023 (doładowanie + 100% PromoZł) i nie do końca wie jak one działają. Też zapakowałam, na dwóch numerach, w tej akcji 200+200 zł i korzystam z nich ze sporą satysfakcją.
Zwróć uwagę, że w żaden sposób nie odnosiłam się do tego co napisał moderator, tylko bezpośrednio do posta @lukjac.

Większość moderatorów stara się być obiektywnymi i nie angażującymi się w bieżące przepychanki. Zachowują też odpowiedni dystans do bieżączki.
Remington pisze:
21 wrz 2024, 18:43
@biala1991,
nie wiedziałaś co się stało z oboma postami, nie sprawdziłaś tego (a zamieściłem wraz z nimi moje wyjaśnienie), lecz mimo to kategorycznie się wypowiedziałaś - właśnie o tym napisałem, bo poprzednio postąpiłaś identycznie: wiesz swoje bez sprawdzania, a Twoja interpretacja jest jedyną słuszną. To nazywam brakiem dobrej woli.

Jak było z Karlosem, nie wiem - może nie zamierzał usunąć swojego posta, a może nie zdążył - ja zrobiłem to od razu po przeczytaniu Twojego wpisu, gdyż off-top był bezdyskusyjny i zbędny.
@biala1991 pisze o zupełnie innych postach (sama widziałam cztery - dwa @biala1991 i dwa moderatora), których nie usunąłeś Ty, tylko nie wiadomo kto. Zniknęły bez słowa wyjaśnienia. Nie ma ich w koszu. Po drodze był, co najmniej, jeszcze jeden - @mariusz9a, ale tego nie widziałam.
  • Strona 59 z 60
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60