DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #3656  autor: Bartosz
 17 kwie 2005, 11:12
tak się zastanawiam (bo nie znam się) czy podpisując umowę na blue connect muszę mieć karte PCMCIA czy mogę korzystać z telefonu obsługującego UMTS czy też chociażby EDGE ??

 #3658  autor: Dragon
 17 kwie 2005, 12:08
mozesz korzystac z telefonu obslugujacego UMTS, ale pamietaj ze bedziesz mogl wykorzystywac go tylko do transimisji danych

 #3662  autor: Bartosz
 17 kwie 2005, 16:33
czyli jak dobrze rozumiem wystarczy ,ze podłącze telefonu do laptopa i włożę kartę SIM blue connect i zastąpi mi on kartę PCMCIA ??

 #3668  autor: xlord
 17 kwie 2005, 18:04
dobrze rozumiesz :-)

Pozdrawiam

 #3674  autor: Bartosz
 17 kwie 2005, 18:22
dzięki

 #3676  autor: WitekT
 17 kwie 2005, 18:25
Bartosz pisze:czyli jak dobrze rozumiem wystarczy ,ze podłącze telefonu do laptopa i włożę kartę SIM blue connect i zastąpi mi on kartę PCMCIA ??
W sumie na dzień dzisiejszy rozumujesz dobrze, ale ja wyjaśnię jedną rzecz. :) Blueconnect jest USŁUGĄ - tyle, że teraz możesz ją kupić tylko przy nowej aktywacji. Za kilka miesięcy będzie można sobie zamówić ją w cenie 99 zł netto do swojej dotychczasowej aktywacji.

 #3686  autor: xlord
 17 kwie 2005, 18:49
WitekT pisze:
Bartosz pisze:czyli jak dobrze rozumiem wystarczy ,ze podłącze telefonu do laptopa i włożę kartę SIM blue connect i zastąpi mi on kartę PCMCIA ??
W sumie na dzień dzisiejszy rozumujesz dobrze, ale ja wyjaśnię jedną rzecz. :) Blueconnect jest USŁUGĄ - tyle, że teraz możesz ją kupić tylko przy nowej aktywacji. Za kilka miesięcy będzie można sobie zamówić ją w cenie 99 zł netto do swojej dotychczasowej aktywacji.
Za kilka miesiecy to to bedzie kosztowalo polowe dzisiejszej ceny :P

Pozdrawiam

 #3688  autor: WitekT
 17 kwie 2005, 18:51
Niekoniecznie - najpierw operatorzy muszą zainwestować sporo w sieć. Obniżenie ceny nawet przy dotychczasowych warunkach mogłoby mocno wpłynąć na popyt - a sieci z gumy nie są.

 #3698  autor: xlord
 17 kwie 2005, 19:16
WitekT pisze:Niekoniecznie - najpierw operatorzy muszą zainwestować sporo w sieć. Obniżenie ceny nawet przy dotychczasowych warunkach mogłoby mocno wpłynąć na popyt - a sieci z gumy nie są.
A jak sadzisz, ilu bedzie potencjalnych/rzeczywistych uzytkownikow tej uslugi w ciagu najblizszych 2 lat? Moim zdaniem nie wiecej jak 2 mln na wszystkie sieci. (co daje 5% penetracji rynku). Duzo podrozuje po Polsce i znam nastawienie ludzi.

Pozdrawiam

 #3702  autor: WitekT
 17 kwie 2005, 19:37
To jest wszystko pokłosie braku edukacji klientów i "wyrobienia" w nich zapotrzebiowania na takie usługi.

Mimo wszystko myślę, że może to być ciekawa oferta dla przedstawicieli handlowych. Oni ciągle muszą wysyłać jakieś raporty, a często jedzą a McDonald's, gdzie są hotspoty Ery (no - niedługo będą). :)

Nie czuję się na siłach, żeby ocenianiać liczbę klientów... Jednak patrząc na przykład czeskiego Eurotela i jego bardzo podobnych taryf (choć bez limitu transferu) oraz kilka raportów analityków o rozwoju HSDPA można być optymistą. :)

 #3706  autor: Bartosz
 17 kwie 2005, 19:46
skoro ma być to traktowane jak usługa to lepiej poczekać aż będzie można sobie domówić do obecnego abonamentu (ciekawe czy dalej będą pobierać opłatę za poczte elektroniczną?)

Moim zdaniem to cena jest przystępna jak dla mnie bo o wiele taniej mi wyjdzie niz płacić abonament za internet w Gdańsku (gdzie jestem na weekendy ) i jeszcze jeden w wawie (gdzie jestem od pon do piątku ) a najlepsze to to że tam gdzie mieszkam to nawet nie mogę założyć sobie netu tylko pozostaje mi modem ( a firma od której wynajmuje mieszkanie liczy sobie podwójnie za rozmowy i połączenia - to dopiero biznes )

Więc jak dla mnie to oferta super - choć wiadomo,że każdy by chciał taniej - a teraz jak traktują to jako oddzielne aktywacje to dzięki temu też zwiększą sobie (przynajmniej w statystykach) ilość nowych Klientów i będą się chwalić najwięckszym przyrostem nowych abonentów :twisted:

 #3711  autor: xlord
 17 kwie 2005, 20:48
Bartosz ma calkowita racje z ta iloscia klientow sieci, ale to poniekad stara zagrywka sieci. Ja jestem tego zywym przykladem, gdzie jestem klientem sieci Idea tylko i wylacznie na GPRSie. I rzeczywiscie jest to swietna oferta dla tych, ktorzy o "kablu" moga tylko pomarzyc, choc z tego co sie orientuje to uslugi UMTSowe beda w najblizszym czasie dostepne tylko i wylacznie dla tych, ktorzy "kabel" maja na wyciagniecie reki.

A jesli chodzi o zapotrzebowanie i "uswiadomienie klientow" Witku to odpowiem tylko, ze swiadomosc wsrod klientow jest, tylko 80% z nich nie jest w stanie pozwolic sobie na luksus w postaci telewizji kablowej w domu, a co dopiero mowic o dostepie (jakimkolwiek) do internetu. Prawda jest jednak bolesna - poza duzymi miastami typu Warszawa, Trojmiasto, Poznan, Wroclaw, Katowice, Gliwice, Reszow, Lublin nikt nawet nie mysli o korzystaniu z uslug typu UMTS, czy nawet GPRS.
Dlugo bym mogl opowiadac o tym temacie... :roll:

Pozdrawiam

 #3714  autor: WitekT
 17 kwie 2005, 20:56
xlord pisze:jestem klientem sieci Idea tylko i wylacznie na GPRSie. I rzeczywiscie jest to swietna oferta dla tych, ktorzy o "kablu" moga tylko pomarzyc, choc z tego co sie orientuje to uslugi UMTSowe beda w najblizszym czasie dostepne tylko i wylacznie dla tych, ktorzy "kabel" maja na wyciagniecie reki.
Zgadza się, ale teraz korzystać będą głównie z tego rozwiązania ludzie, którzy kabla nie tyle mieć nie moga, co nie chcą.
xlord pisze:A jesli chodzi o zapotrzebowanie i "uswiadomienie klientow" Witku to odpowiem tylko, ze swiadomosc wsrod klientow jest, tylko 80% z nich nie jest w stanie pozwolic sobie na luksus w postaci telewizji kablowej w domu, a co dopiero mowic o dostepie (jakimkolwiek) do internetu. Prawda jest jednak bolesna - poza duzymi miastami typu Warszawa, Trojmiasto, Poznan, Wroclaw, Katowice, Gliwice, Reszow, Lublin nikt nawet nie mysli o korzystaniu z uslug typu UMTS, czy nawet GPRS.
Dlugo bym mogl opowiadac o tym temacie... :roll:
Jest jeszcze EDGE... ;) Ale zgadzam się - to jeszcze jest za drogie jak na polskie możliwości...

 #3721  autor: xlord
 17 kwie 2005, 21:12
WitekT pisze: Zgadza się, ale teraz korzystać będą głównie z tego rozwiązania ludzie, którzy kabla nie tyle mieć nie moga, co nie chcą.
Szcerze? Nie widze zwiazku. :roll:

Pozdrawiam

 #3723  autor: WitekT
 17 kwie 2005, 21:13
Taka dygresja. ;)

 #3733  autor: xlord
 17 kwie 2005, 21:37
No chyba, ze dygresyja (jak mawiaja na wscodzie). :wink:

Pozdrawiam

 #3765  autor: Piotr
 18 kwie 2005, 17:22
Jak dla większości społeczeństwa to cacko jest cały czas zbyt drogie. Z drugiej strony (może się mylę) w najbliższej przyszłości nie widzę realnego zagrożenia dla technologi ADSL itp. po przez oferte dostępu do internetu jaką oferują swoim klientom ERA. Kabel to kabel... jednak tam gdzie nie ma fizycznej możliwości skrashowania łącza, BLUE jest na prawdę idealnym rozwiązaniem.

Jednak trzeba jeszcze chyba trochę poczekać na to aby cała infrastruktura w postaci nadajników itp. została bardziej rozbudowana przez naszych operatorów. Może wtedy będziemy mogli np. mówić o konkurencji w dostępie do sieci. A na chwilę obecną mogę powiedzieć jedno zdanie: wypływamy na otwarte morskie wody ale do celu jeszcze bardzo daleka droga.

Pozdrawiam.

 #3773  autor: Dragon
 18 kwie 2005, 17:39
jesli ktos korzysta teraz z internetu przez GPRS na pewno nedzie zainteresowanu Blue, o wiele lepsze osiagi, a cena nie jest znowu az taak duza

 #3777  autor: Piotr
 18 kwie 2005, 18:47
Jeżeli ktoś korzysta z GPRSu to jak najbardziej oferta BLUE CONECT jest wręcz idealna dla takiej osoby. Z drugiej jednak strony mówmy co chcemy cena jak na nowość na naszym rynku nie jest wyśrubowana dość mocno w góre jednak też opłata za BLUE w Erze nie jest aż tak niska aby większość chętnych zaczęła w krótkim odstępie czasu z niego korzystać.

Pozdrawiam.

 #3783  autor: orzep
 18 kwie 2005, 19:24
witam!
jesetm nowy na forum , imponuje mi wasza wiedza , naprawdę warta uznania ;-)
teraz przechodzę do sprawy
mieszkam w małej wsi , nie mam szans na neostrade , az za rok niby ma sie coś ruszyć ale i tak to nic pewnego
mysle poważnie u BLUECONECT z ERY , obecnie mam pakiet 45 godzin netu w TPS-złodzieje ale co to jest........
potrzebuje stały dostęp i nit zależy mi tak bardzo na prędkości , głównie to notowania giełdowe i ogólnie strony ww , wiadomo że coś tam by się ściągnęło ale nie wiem czy na GPRS jest to realne
powiedzcie jak to jest z tym całym Conectem ?
ta karta Merlin coś tam coś tam jest na złącze PCMCI ,hmmm ja mam komp stacjonarny ale mam możliwość kupienia z allegro czytnika za 7 zł , i zastanawiam się czy to mi zadziała , w ostateczności zmeinie kompa na laptop , ale słabo z kasą stoję więc......
ma szanse to zadziałać? czytnik jest 16 mb , wczepia się go taśmą do kompa ,
2 pytanie kieruje do tych którzy korzystają z transmisji GPRS , jak wam to chodzi ? jest stała prędkość?? chyba raczej na te 56 kb/s to nie mam co liczyć ?? u mnie zasieg jest na full , ale tylko gprs bo nie mieszkam w okolicy dużych miast
3 pytanie
nie mam abonamentu w erze, co dalej....... heh , idę do ery i kupuje zestaw , ile kosztuje ? jest niby promocja za 1 zł , ale trzeba doliczyć 49 zł za aktywacje tak ? razem tak ok 60 zł i po wszystkim ? i co miesięc te ok 120 zł tak ? nie ma zadnych "haczyków" ??
a i rozumiem że ta karta Merlin to wystarczy tak ? czy potrzeba jeszcze do tego telefon ??

proszę odpowiedźcie na moje pytanka.....
pozdrawiam - Łukasz