DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?

 #3785  autor: WitekT
 18 kwie 2005, 19:32
orzep pisze:potrzebuje stały dostęp i nit zależy mi tak bardzo na prędkości , głównie to notowania giełdowe i ogólnie strony ww , wiadomo że coś tam by się ściągnęło ale nie wiem czy na GPRS jest to realne
powiedzcie jak to jest z tym całym Conectem ?
Skoro potrzebujesz stałego łącza, a kablowego żadnego nie dostaniesz, prędkość to nie problem, to blue connect jest właśnie dla Ciebie. :)
orzep pisze:ta karta Merlin coś tam coś tam jest na złącze PCMCI ,hmmm ja mam komp stacjonarny ale mam możliwość kupienia z allegro czytnika za 7 zł , i zastanawiam się czy to mi zadziała , w ostateczności zmeinie kompa na laptop , ale słabo z kasą stoję więc......
ma szanse to zadziałać? czytnik jest 16 mb , wczepia się go taśmą do kompa ,
Tak, powinno chodzić bez problemów na takim czytniku.
orzep pisze: 2 pytanie kieruje do tych którzy korzystają z transmisji GPRS , jak wam to chodzi ? jest stała prędkość?? chyba raczej na te 56 kb/s to nie mam co liczyć ?? u mnie zasieg jest na full , ale tylko gprs bo nie mieszkam w okolicy dużych miast
Maksymalnie osiągniesz 40,2 kb/s, czyli 5 kB/s. W praktyce będzie to 3-4 kB/s. Nie jest źle. :)
orzep pisze: 3 pytanie nie mam abonamentu w erze, co dalej....... heh , idę do ery i kupuje zestaw , ile kosztuje ? jest niby promocja za 1 zł , ale trzeba doliczyć 49 zł za aktywacje tak ? razem tak ok 60 zł i po wszystkim ? i co miesięc te ok 120 zł tak ? nie ma zadnych "haczyków" ??
a i rozumiem że ta karta Merlin to wystarczy tak ? czy potrzeba jeszcze do tego telefon ??
To jest tak - ceny mówię z pamięci. ;)

1. Karta - 249 zł, wtedy płacisz abo 99 zł za blue connect i 30 zł za taryfę do rozmów - obowiązkowo.

2. Bez karty - wtedy płacisz abo 99 zł za blue connect i 1 zł za taryfę do rozmów - obowiązkowo.

Ceny netto.

W pierwszej opcji płacisz abonament 129 zł netto miesięcznie. Jeżeli to za dużo, to poszukaj na Allegro jakiejś karty (np. Nokii D211 czy SonyEricssona GD75) i weź opcję numer 2 - przy dobrych wiatrach powinno wyjść taniej.

 #3793  autor: Frasio
 18 kwie 2005, 20:22
WitekT pisze:40,2 kb/s, czyli 5 kB/s
Nie rozumiem tego czym się rózni kb od kB?

Obrazek

 #3795  autor: pmp
 18 kwie 2005, 20:32
frasio pisze:
WitekT pisze:40,2 kb/s, czyli 5 kB/s
Nie rozumiem tego czym się rózni kb od kB?

kilo BIT i kilo BAJT
1 bajt to badajze 8 bitow:)

ANIMAL!!!

 #3798  autor: Frasio
 18 kwie 2005, 20:39
Dzięki. A pamięć w telefonach liczy się w megaBAJTACH ?

Obrazek

 #3803  autor: WitekT
 18 kwie 2005, 22:21
Tak, w megaBAJTACH. :)

 #3810  autor: orzep
 19 kwie 2005, 00:01
dzięki za odpowiedź
mam jeszcze pytanko , czy za ten abonament musze zapłacić z góry przy zakupie pakietu ?
tzn chciałbym powiedzmy kupic samą kartę tzn sim bez karty (terminalu) ile wtedy zapłacę ?? 99+1+49 zł za aktywacje? czyli razem 150zł w salonie ERY ??

 #3811  autor: xlord
 19 kwie 2005, 00:01
Zrobilem sobie dzis spacerek do oklicznego salonu Ery i zaznajomilem sie z bliska z BC. Moze to sprawa malego jak na razie obciazenia sieci, ale poki co smiga jak wariat (na UMTSie). Kiedys mialem jeszcze kabelek o przepustowosci sredniej ok. 120 i dzis bawiac sie BC dochodze do wniosku, ze nie widze roznicy. A Neostrada to jakies g...no w porownaniu z tym najmlodszym dzieckiem Ery.

Pozdrawiam

 #3816  autor: WitekT
 19 kwie 2005, 00:16
orzep pisze:mam jeszcze pytanko , czy za ten abonament musze zapłacić z góry przy zakupie pakietu ?
tzn chciałbym powiedzmy kupic samą kartę tzn sim bez karty (terminalu) ile wtedy zapłacę ?? 99+1+49 zł za aktywacje? czyli razem 150zł w salonie ERY ??
W momencie zakupu płacisz TYLKO za kartę. Aktywacja i abonamenty przyjdą w rachunku. :)

 #3844  autor: Piotr
 19 kwie 2005, 14:57
orzep pisze:witam!
jesetm nowy na forum , imponuje mi wasza wiedza , naprawdę warta uznania ;-)
He he he he nie przymilaj się i tak cię polubimy (chyba :wink: ) :-D

Pozdrawiam i witam na forum.

 #3845  autor: Piotr
 19 kwie 2005, 15:01
xlord pisze:A Neostrada to jakies g...no w porownaniu z tym najmlodszym dzieckiem Ery.
Neostrada była na prawdę dobrą ofertą kiedy wchodziłan rynek. Teraz nic dodać nic ując upadła. W głównej mierze przyczyniło się do tego wprowadzenie limitów oraz "wzbogacenie" wersji 512/128 (teraz 640/128) o dodatkowe przepustowości, na które ludziska się rzucili co przyczyniło się do zapchania łącz.
Kabel to kabel i ja osobiście czuje się pewniej jeżeli mój dostawca świadczy usługi dostępu do neta za pośrednictwem "miedzi" jednak oczywiście bardzo pochwalam pojawienie się na rynku oferty BC. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości podoba usługa pojawi się ofercie innych operatorów.

Pozdrawiam.

 #3902  autor: WitekT
 19 kwie 2005, 22:23
Niestety nie - ta karta nie ma pakietowej transmisji danych (GPRS ani EDGE).

 #3903  autor: orzep
 19 kwie 2005, 22:38
geja a co myślicie o go internet ?? http://www.gointernet.pl/jaktodziala.html
130 zl - transfer przez satelite 256kb/s w druga strone przez gprs
fajniejsze to niz blue conect chyba ??
tylko sprzeta wiecej brak

 #3908  autor: orzep
 19 kwie 2005, 22:58
a co do tego blue conect
ide do ery ,place jakies tam smieszne pieniadze za karte sim,bo modem gprs kupie z allegro , i rozumiem ze to cale oplaty ;-)
na pierwszy rachunek dowala mi 130 zl za abo + 50zl za aktywacje,wiec tak w 200 zl sie zmieszcze ,. nio tak i jeszcze musze teraz kupic modem za 300 zl....... fajne to wszystko ale drogie - przepraszam za smialosc - jak dla mnie drogie,dla innych moze byc tanie ;-)
a czy wystepuje ten "poslizg" jeesli kupie powiedzmy jutro karte sim z ery to odapla mi lada dzien czy powiedzmy w nastepnym tyg ??
dziex za odpowiedzi ,
piomysle jeszce nad tym go internet - niech ktos cos powie o tym wiecej czy sie oplaca czy nie , sprzet dorzej wychodzi ale predkosc.....

 #3918  autor: WitekT
 19 kwie 2005, 23:33
orzep pisze:geja a co myślicie o go internet ?? http://www.gointernet.pl/jaktodziala.html
130 zl - transfer przez satelite 256kb/s w druga strone przez gprs
fajniejsze to niz blue conect chyba ??
tylko sprzeta wiecej brak
Jeżeli sprzęt Ci nie przeszkadza, to też jest to propozycja godna rozważenia...

 #3919  autor: WitekT
 19 kwie 2005, 23:34
orzep pisze:a czy wystepuje ten "poslizg" jeesli kupie powiedzmy jutro karte sim z ery to odapla mi lada dzien czy powiedzmy w nastepnym tyg ??
Odpalenie to zapewne kwestia 24h, max 48h, chociaż w regulaminie zastrzegają sobie nawet tydzień...

 #3925  autor: orzep
 19 kwie 2005, 23:38
ok , dzięki za odpowiedzi
będe myslal i myslal , jakbym mial kase to wole ten satelitarny ale tyle kasy...
chyba wygra BC
dziex jeszce raz i pozdrawiam

 #3956  autor: orzep
 20 kwie 2005, 21:43
WITEKT - jesteś pewien że ten modem się nadaje ? - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48654868
gość mi odpisał tzn jego właściciel że jest za wolny do BC że niby na GO INTERNET jest ok ale na BC jest przy wolny , co ty na to ?
gość oddał by mi go dość tanio......
odp.