DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 79 z 1158
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 1158

 #652849  autor: piotrek88
 06 sie 2013, 11:42
Ja chciałem zapytać o taką rzecz. Otóż w mojej lokalizacji prace konsolidacyjne Orange z T-Mobile zakończyły się w kwietniu br. I od tego czasu był zasięg 3G, lecz sprawdzał się on jedynie na zewnątrz budynków, wewnątrz było go brak i telefon zaraz przełączał się na 2G. Natomiast od wczoraj mam pełny zasięg 3G na zewnątrz i wewnątrz budynków. Po wejściu w ustawienia telefonu, typ sieci telefonii komórkowej mam HSDPA, natomiast wcześniej było to UMTS gdy byłem na zewnątrz budynków natomiast wewnątrz było EDGE. Czy to może oznaczać że w mojej miejscowości został uruchomiony UMTS900? Moja lokalizacja to: miejscowość Zielona, gm. Kuczbork-Osada, woj. Mazowieckie. Z góry dziękuje za jakieś informację?

 #652885  autor: Kryniczanin
 06 sie 2013, 13:41
piotrek88, Na 99% tak.

 #652918  autor: piotrek88
 06 sie 2013, 15:35
No właśnie mnie się tak wydawało, ponieważ wewnątrz budynku telefon nigdy nie logował się do sieci 3G zawsze był pełny zasięg ale 2G, natomiast od wczoraj są wszystkie kreski 3G na zewnątrz i wewnątrz budynków. Dziwi mnie tylko fakt, gdy wysłałem zapytanie do BOK Orange już po pracach konsolidacyjnych, to otrzymałem odpowiedź, że w mojej okolicy nie jest już planowana rozbudowa sieci, a tu proszę jaka niespodzianka od Orange.

 #652926  autor: marcin1980
 06 sie 2013, 16:55
piotrek88 pisze: Dziwi mnie tylko fakt, gdy wysłałem zapytanie do BOK Orange już po pracach konsolidacyjnych, to otrzymałem odpowiedź, że w mojej okolicy nie jest już planowana rozbudowa sieci, a tu proszę jaka niespodzianka od Orange.
rozbudowa nie i owszem ale optymalizacja sieci u mnie w okolicy Białegostoku tez niby po konsolidacji ale 3g jak nie miałem tak i nie mam co z tego ze sa 2-3 kreski jak po chwili spada do 1,mam nadzieje ze sie to zmieni albo juz i tak zostanie

 #652952  autor: piotrek88
 06 sie 2013, 18:15
Będziesz miał na pewno 3G, jeśli zostanie uruchomiona sieć UMTS900, ponieważ u mnie też jak w kwietniu zakończyły się konsolidacje to był 3G ale tylko na zewnątrz budynków był dobry. A od wczoraj jest pełny zasięg 3G na zewnątrz i wewnątrz. A z tego co wiem to kiedyś właśnie na tej stronie telepolis.pl przeczytałem taki artykuł że do końca tego roku firma Networks ma pokryć zasięgiem UMTS 900 połowę Polski, a wczoraj też czytałem artykuł że już za rok ma być pokryte 98% powierzchni kraju.

 #652961  autor: marcin1980
 06 sie 2013, 19:11
Rejony wschodnie byly jako pierwsze konsolidowane, no cóż poczekamy do 2015 roku bo tak maja sie zakonczyć prace konsolidacyjne w calym kraju moze wtedy juz zdarza uruchomic, poki co na wsiach 3g to rarytas :) i dlatego czekam z kupnem lepszego telefonu bo po prostu nie oplaca sie brac

 #652984  autor: karoo
 06 sie 2013, 21:18
Czy ktoś wie może jakie tereny są na sprzęcie Huawei,a które na Nokia Siemens(głównie chodzi mi o województwo dolnośląskie)? Czy można je jakoś rozrużnić np. po LAC lub RNC?
Czy te na Huawei są gorszej jakości i są z nimi jakieś problemy?

ps.W ramach Networks! modernizowane są stacje w obecnych lokalizacjach. Kiedy zaczną powstawać stacje w nowych miejscach?

 #652986  autor: rogmaniek
 06 sie 2013, 21:29
Dziś, po południu widziałem dwie ekipy. Jedną w lokalizacji ul. Wojska Polskiego 6 (budynek mieszkalny). Drugą ul. Wojska Polskiego 31 (Katedra Żywności i Żywienia Uniwersytetu Przyrodniczego). Rozmawiałem, a właściwie krzyczałem, do drugiej ekipy- byli na dachu budynku UP :P Pytałem się, czy ta stacja zostanie. Powiedzieli, że tak i ma też być z niej UMTS 900. Później rzecz jasna. Na moje zapytanie o DCS - też ma być. Niby ma również zostać stacja Orange (ul. Wojska Polskiego 28 - budynek główny UP).

To niezłe zagęszczenie stacji będzie. Oby tylko dobrze skonfigurowali sieć, w tym tzw. sąsiadów. Wiecie, co mam na myśli. Są na to szanse. Na tej stacji, gdzie pracowali technicy, z którymi rozmawiałem, zmienili azymuty. Teraz przynajmniej sektory nie będą patrzeć na stację ul. Wojska Polskiego 6. Na tej drugiej są takie łączone anteny coś w rodzaju wielkości 2xUMTS 2100 MHz (czy GSM/DCS 1800 MHz). Może, oprócz UMTS 2100, dojdzie z drugiej też DCS.

Jakoś jednak nie widzę sensu stacji prawie, że jedna obok drugiej. Oby tylko azymuty były dobrze rozplanowane. Dzięki temu zasięg powinien być znacznie lepszy.

Ciekawe, co z lokalizacją ul. Wojska Polskiego 79. Mam nadzieję, że i ta lokalizacja zostanie i będzie rozbudowana. Obecnie jest tu tylko GSM 900 MHz. Widać, że to już stary BTS T-Ery.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #653015  autor: Spacedust
 06 sie 2013, 22:44
rogmaniek pisze:Ciekawe, co z lokalizacją ul. Wojska Polskiego 79. Mam nadzieję, że i ta lokalizacja zostanie i będzie rozbudowana. Obecnie jest tu tylko GSM 900 MHz. Widać, że to już stary BTS T-Ery.
Mi się wydaje, że zostawili obie, bo tam jest dużo studentów, więc ruch pewnie niemały.

ul. Wojska Polskiego 79 / Dojazd - raczej pójdzie do likwidacji, na takim dachu i lichym maszcie to nic się nie da się nic zamontować. Poza tym po co stacja dla wojaków, tam nic nie ma w okolicy ;) Za to rozbudują pewnie ul. Golęcińską 9.

Skoro te dwie będą obok siebie to może Wojska Polskiego 6 poleci też ?

Fotki anten by się przydały, bo tak trudno cokolwiek skomentować ;)

 #653028  autor: sindikat
 06 sie 2013, 23:15
marcin1980 pisze:...co z tego ze sa 2-3 kreski jak po chwili spada do 1...
Podlaskie, powiat białostocki:

Turośń Kościelna (maszt T-Mobile): U900 Orange śmiga

Hołówki (maszt własny): U900 Orange śmiga

Niewodnica (komin): U900 Orange smiga

W swojej E52 wyłączyłem GSM zupełnie, bo gorszy ma zasięg jak UMTS :mrgreen:

Nie wierzę. Po 12 latach jak mam numer w Orange w tych rejonach doczekałem się pełnego zasięgu.

 #653035  autor: marcin1980
 06 sie 2013, 23:32
mantoch pisze: W swojej E52 wyłączyłem GSM zupełnie, bo gorszy ma zasięg jak UMTS :mrgreen:
A czyli jest szansa że do końca 2014 roku i ja doczekam się

 #653036  autor: sindikat
 06 sie 2013, 23:38
Nigdzie dalej nie byłem, więc nie wiem czy reszta jest uruchomiona, ale myślę, że tak.

Masz telefon wspierający U900 czy tylko 2100?

 #653040  autor: marcin1980
 06 sie 2013, 23:51
mantoch pisze:Nigdzie dalej nie byłem, więc nie wiem czy reszta jest uruchomiona, ale myślę, że tak.

Masz telefon wspierający U900 czy tylko 2100?
i U900 i U2100
nokia asha 301 a jak to sprawdzasz ?

U mnie i t-mobile ma 1-3kreski i orange tak samo zależnie jak się stoi

 #653068  autor: Maly745
 07 sie 2013, 08:25
Kolno podlaskie od modernizacji mija rok brak u900

 #653072  autor: sindikat
 07 sie 2013, 08:41
marcin1980 pisze:...nokia asha 301...
Gwoli ścisłości to Nokia 301 bez Asha :wink:

Ale zarówno U900 jak i U2100 obsługuje wg specyfikacji.
marcin1980 pisze:...a jak to sprawdzasz...
Potrzebujesz, np. Nokii z Symbianem. Instalujesz Fieldtest. Otwierasz zakładkę oznaczoną 46.05. U900 ma jedną nośną, tj. 3064. UMTS2100 korzysta z trzech: 10564, 10589, 10617.
Po tym poznajesz. Poza tym mając zainstalowanego CellTrack'a część CID jest już spisana i dodana na BTSearch, więc jak program pokaże No Info można podejrzewać, że to U900. Oczywiście w MENU telefonu ma być wybrany sam UMTS, a nie tryb podwójny. Część telefonów, np. Nokia 6630 nie pozwala na wybranie samego UMTS.
marcin1980 pisze:...t-mobile ma 1-3kreski i orange tak samo...
To mi wygląda na U2100. Ja mam tak samo. U900 jednak rozkłada na łopatki GSM i U2100.

 #653088  autor: kowcio
 07 sie 2013, 10:18
Czyli idą w Winogrady i Sołacz, a to u mnie pewnie będą robić przed samym Nowym Miastem, bo z tego co wiem to tam na końcu to zostanie. Internet działa zauważalnie wolniej, ale stabilniej i jakoś chyba mniej kompresują dane. Takie obserwacje notuję używając Orange w Nokii 720.

 #653106  autor: rogmaniek
 07 sie 2013, 11:12
Spacedust pisze:Mi się wydaje, że zostawili obie, bo tam jest dużo studentów, więc ruch pewnie niemały.
Pewnie tak :-D
Spacedust pisze:ul. Wojska Polskiego 79 / Dojazd - raczej pójdzie do likwidacji, na takim dachu i lichym maszcie to nic się nie da się nic zamontować.

Wszystko możliwe.
Spacedust pisze:Poza tym po co stacja dla wojaków, tam nic nie ma w okolicy
Pamiętaj, że jest tam też Katedra Leśnictwa i dwa akademiki. Do tego jeden sektor pokrywał zasięgiem 2G nie tylko ulicę Niestachowską, ale także telefon logował się do tej stacji wewnątrz siedziby głównej UP na ulicy Wojska Polskiego 28. Może tym sposobem myślenia kieruje się P4 i nie doczekam się własnej stacji na Golęcinie. A szkoda, bo w takim "Przylesiu" nie ma zasięgu 3G 2100 MHz Play. Tym bardziej, że P4 przyciszył NodeB z ulicy Lutyckiej 34.
Spacedust pisze: Za to rozbudują pewnie ul. Golęcińską 9.
Tam swój NodeB ma T-Mobile, a Orange 2 i 3G. Pewnie ta niższa lokalizacja różowych pójdzie do likwidacji.
Spacedust pisze:Skoro te dwie będą obok siebie to może Wojska Polskiego 6 poleci też ?
Pisałem wcześniej, że wymienili anteny. Raczej więc ta lokalizacja też pozostanie.
Spacedust pisze:Fotki anten by się przydały, bo tak trudno cokolwiek skomentować
Mogę zrobić, choć anteny są wysoko, więc moim wieloletnim aparatem może nie być doskonale :P Gorzej, jak jakieś babcie wyskoczą z tego bloku i zaczną protestować :lol:

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #653107  autor: Taczian
 07 sie 2013, 11:15
kowcio, melduję się z Poznania (Grunwald) u mnie Orange działa niestabilnie od zawsze. Często zrywa połączenie internetowe często po przekroczeniu 100MB. Ostatnio będąc w okolicach Głogowskiej/Hetmańskiej próbowałem ściągnąć ze Sklepu Play grę na telefon o wadze ok 900MB. Prędkość połączenia wahała się pomiędzy 2-2,5 Mbps. Zrywało połączenie tak często, że gra w końcu się wywaliła przy rozpakowaniu plików. Rano zrobiłem parę testów. Tym razem Grunwaldzka/Bułgarska zwróćcie uwagę na różnicę w pingach oraz uploadzie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 #653111  autor: karoo
 07 sie 2013, 11:22
Czy ktoś wie może jakie tereny są na sprzęcie Huawei,a które na Nokia Siemens(głównie chodzi mi o województwo dolnośląskie)? Czy można je jakoś rozrużnić np. po LAC lub RNC?
Czy te na Huawei są gorszej jakości i są z nimi jakieś problemy?

ps.W ramach Networks! modernizowane są stacje w obecnych lokalizacjach. Kiedy zaczną powstawać stacje w nowych miejscach?
  • Strona 79 z 1158
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 1158
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 1158