DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 83 z 1158
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 1158

 #654515  autor: Mixiorek
 13 sie 2013, 13:53
Dzisiejszy test internetu Orange w Konstancinie Jeziornej w parku zdrojowym obok tężni. Obszar jeszcze przed modernizacją.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 sie 2013, 13:31 przez Mixiorek, łącznie zmieniany 1 raz.

 #654516  autor: Spacedust
 13 sie 2013, 13:54
Mixiorek pisze:Dzisiejszy test internetu Orange w Konstancinie Jeziornej w parku zdrojowym obok tężni. Obszar jeszcze przed modernizacją.
Obrazek
Przetestuj T-Mobile to się zdziwisz ;)

 #654520  autor: Mixiorek
 13 sie 2013, 13:57
Spacedust pisze:Przetestuj T-Mobile to się zdziwisz ;)
Nie mam za bardzo jak ;( mam sie zdziwić pozytywnie czy negatywnie :)

 #654521  autor: Spacedust
 13 sie 2013, 14:07
Mixiorek pisze:
Spacedust pisze:Przetestuj T-Mobile to się zdziwisz ;)
Nie mam za bardzo jak ;( mam sie zdziwić pozytywnie czy negatywnie :)
Raczej negatywnie, bo tam w dużej części miasta T-Mobile ma tylko 2G :D

 #654529  autor: KR2615
 13 sie 2013, 14:39
Do niedawna sądziłem, że w porównaniu z Orange można się zdiwić tylko pozytywnie bo nic nie przebije tego szajsu. Ale dzisiaj się okazało, że T też swoje potrafi. Ojciec znajomego wziął laptopa z T i prosił mnie, żebym skonfigurował mu połączenie z routerem wifi w domu po podłączał modem usb ale twierdzi że nie działa. Skąd taki wniosek? W ciągu kilku minut IE na Win8 nie był w stanie wczytać strony domowej (WP z kilkoma flashami)

 #654685  autor: Karwan
 13 sie 2013, 23:57
Z góry przepraszam, że nie zagłębiam się w całość tematu, ale mam pytanie.

Czy to połączenie w ogóle coś dało/daje/da?
Bo moim skromnym zdaniem nie bardzo.
Zasięg tak samo słaby jak był w wielu miejscach (czy to teraz czy 2 lata temu w tych samych punktach), sprawdzane na różnych telefonach.

Internet po 2g czy 3g również to samo.
W miejscach gdzie ludzie z Play lub czystego T-mobile maja zasięg kilku kresek Orange nawet na only 2g go gubi i nie przełącza się pod T-mobile (okolice WWA Praga/Gocław).

To samo w tym miejscu, gdy zejdę z telefonem 1-2 metry ppm. Play zasięg jest, internet hula, T-mobile to samo, a Orange - brak zasięgu sieci.


No z całym szacunkiem, ale czy ktoś łopatologicznie mi to wyjaśni po co ta szopka?
Bo dla mnie jest co szopka, może się mylę, może mnie skarcicie, ale ja w ciągu tylu lat bycia w Orange do dnia dziś nie zauważyłem żadnej poprawy :wink:

 #654688  autor: darnok
 14 sie 2013, 01:01
Karwan pisze:Z góry przepraszam, że nie zagłębiam się w całość tematu, ale mam pytanie.

W miejscach gdzie ludzie z Play lub czystego T-mobile maja zasięg kilku kresek Orange nawet na only 2g go gubi i nie przełącza się pod T-mobile (okolice WWA Praga/Gocław).

No z całym szacunkiem, ale czy ktoś łopatologicznie mi to wyjaśni po co ta szopka?
Bo dla mnie jest co szopka, może się mylę, może mnie skarcicie, ale ja w ciągu tylu lat bycia w Orange do dnia dziś nie zauważyłem żadnej poprawy :wink:
Biorac pod uwage ze na Pradze/Goclawiu swap sie jeszcze nie odbyl, to rzeczywiscie zadnej zmiany zauwazyc nie powinienes.

 #654694  autor: Karwan
 14 sie 2013, 02:06
darnok pisze:
Karwan pisze:Z góry przepraszam, że nie zagłębiam się w całość tematu, ale mam pytanie.

W miejscach gdzie ludzie z Play lub czystego T-mobile maja zasięg kilku kresek Orange nawet na only 2g go gubi i nie przełącza się pod T-mobile (okolice WWA Praga/Gocław).

No z całym szacunkiem, ale czy ktoś łopatologicznie mi to wyjaśni po co ta szopka?
Bo dla mnie jest co szopka, może się mylę, może mnie skarcicie, ale ja w ciągu tylu lat bycia w Orange do dnia dziś nie zauważyłem żadnej poprawy :wink:
Biorac pod uwage ze na Pradze/Goclawiu swap sie jeszcze nie odbyl, to rzeczywiscie zadnej zmiany zauwazyc nie powinienes.

A odpowiesz mi proszę czemu nie mogę ręcznie przepinać się na ich anteny w innych dzielnicach (bywam często i testowałem w centrum/włochy/ochota). Bo tutaj też jakoś bez większego "podniecenia" tym co się dzieję.

 #654707  autor: marcinek243
 14 sie 2013, 08:50
Karwan pisze: Internet po 2g czy 3g również to samo.
W miejscach gdzie ludzie z Play lub czystego T-mobile maja zasięg kilku kresek Orange nawet na only 2g go gubi i nie przełącza się pod T-mobile (okolice WWA Praga/Gocław).
marcinek243 pisze: Orange nie ma wjazdu do t-mobile i na odwrót. Po prostu na każdym maszcie t-mobile są również nadajniki orange i na odwrót :!:
Karwan pisze: Czy to połączenie w ogóle coś dało/daje/da?
U mnie nic. Jak było tak jest 10-15mbit na hspa+ :mrgreen: . Zasięg trochę się polepszył bo nadajnik orange jest bliżej a mam t-mobile.

 #654736  autor: marcin1980
 14 sie 2013, 10:33
Karwan pisze:Czy to połączenie w ogóle coś dało/daje/da?
Bo moim skromnym zdaniem nie bardzo.
Zasięg tak samo słaby jak był w wielu miejscach (czy to teraz czy 2 lata temu w tych samych punktach), sprawdzane na różnych telefonach.

No z całym szacunkiem, ale czy ktoś łopatologicznie mi to wyjaśni po co ta szopka?
Bo dla mnie jest co szopka, może się mylę, może mnie skarcicie, ale ja w ciągu tylu lat bycia w Orange do dnia dziś nie zauważyłem żadnej poprawy :wink:
U mnie w Białymstoku ta szopka jak to nazwałeś już dawno się odbyła ale jeszcze UMTS900 nie podłączyli z tego co gdzieś czytałem to jeszcze te UMTS900 testują,na chwilę obecna nie ma jednoznacznej odpowiedzi "Kiedy?" to nastapi ponieważ jeszcze sie łączą i jeszcze UMTS900 nie odpalili. do końca 2014 roku ma już według ich wszystko działać.Jeśli UMTS900 ruszy dużo ludzi co ma telefony obsługujące te pasmo się przełaczy a i GSM na tym zyska bo będzie mieć mniejsze obciążenie a .co za tym idzie i zasięg powinien się poprawić.
Jeżeli juz to wszystko ruszy to:
1. zasięg na 3g będzie lepszy i bardziej czystszy
2. szybkośc internetu się zwiekszy
2. UMTS - te pasmo jest bardziej pojemnościowe
Tak w skrócie

 #654740  autor: sindikat
 14 sie 2013, 10:38
marcin1980 pisze:...U mnie w Białymstoku ta szopka jak to nazwałeś już dawno się odbyła ale jeszcze UMTS900 nie podłączyli z tego co gdzieś czytałem to jeszcze te UMTS900 testują...
Co Ty masz za telefon? :D Jakiś chiński bez U900 chyba :mrgreen:

Działa U900 w Białymstoku i w okolicach i proszę nie siać fermentu :-D

Tam gdzie jest U2100 tam nie ma U900. Z takich miejscowości mogę wymienić Żednię, Michałowo, Bondary, Turośń Kościelną, Ignatki, Szymki.

Tam gdzie nie było U2100 tam jest U900, np. Majówka, Hołówki, Zabłudów, Topczewo.

Jako, że U900 jest wspólne dla Orange i T-Mobile to Kolega tomi81 zapewne już ma większość spisane. Trzeba cierpliwie czekać, a na pewno lada dzień numerki pojawią się na Btsearch.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2013, 13:04 przez sindikat, łącznie zmieniany 1 raz.

 #654789  autor: tomi81
 14 sie 2013, 12:02
mantoch pisze: Jako, że U900 jest wspólne dla Orange i T-Mobile to Kolega tomi81 zapewne już ma większość spisane. Trzeba cierpliwie czekać, a na pewno lada dzień numerki pojawią się na Btsearch.
To co działa już jest spisane i dawno wysłane do Btsearch - widać u nich również wakacje :)

 #654801  autor: munio
 14 sie 2013, 12:51
Informuję, że umts 900 zaczyna pojawiać się na wioskach w byłym województwie Wałbrzyskim :)

 #654808  autor: darnok
 14 sie 2013, 13:06
Karwan pisze:
darnok pisze:
Karwan pisze:Z góry przepraszam, że nie zagłębiam się w całość tematu, ale mam pytanie.

W miejscach gdzie ludzie z Play lub czystego T-mobile maja zasięg kilku kresek Orange nawet na only 2g go gubi i nie przełącza się pod T-mobile (okolice WWA Praga/Gocław).

No z całym szacunkiem, ale czy ktoś łopatologicznie mi to wyjaśni po co ta szopka?
Bo dla mnie jest co szopka, może się mylę, może mnie skarcicie, ale ja w ciągu tylu lat bycia w Orange do dnia dziś nie zauważyłem żadnej poprawy :wink:
Biorac pod uwage ze na Pradze/Goclawiu swap sie jeszcze nie odbyl, to rzeczywiscie zadnej zmiany zauwazyc nie powinienes.

A odpowiesz mi proszę czemu nie mogę ręcznie przepinać się na ich anteny w innych dzielnicach (bywam często i testowałem w centrum/włochy/ochota). Bo tutaj też jakoś bez większego "podniecenia" tym co się dzieję.
Nie rozumiem pytania - jak chcesz sie "recznie przepinac na ich anteny"?
Odpowiem od razu ze ten swap nie polega na tym ze maja karte Orange bedziesz mogl w menu telefonu wybrac siec T-Mobile i na odwrot. Polega na tym ze jesli w danej lokalizacji z nadajnika nadawal Orange i stacja zostala wybrana do modernizacji, to po wymianie z tego samego nadajnika bedzie nadawal Orange i T-Mobile.

 #654810  autor: marcinek243
 14 sie 2013, 13:12
mantoch pisze: Co Ty masz za telefon? :D Jakiś chiński bez U900 chyba :mrgreen:
Jakbyś chciał wiedzieć to prawie każdy kilkuletni telefon z 3g np. nokia n95 nie ma u900

[ Dodano: 2013-08-14, 13:16 ]
darnok pisze:Odpowiem od razu ze ten swap nie polega na tym ze maja karte Orange bedziesz mogl w menu telefonu wybrac siec T-Mobile i na odwrot. Polega na tym ze jesli w danej lokalizacji z nadajnika nadawal Orange i stacja zostala wybrana do modernizacji, to po wymianie z tego samego nadajnika bedzie nadawal Orange i T-Mobile.
Było wałkowane kilka razy iż nie jest to na zasadzie roamingu krajowego jak w play. wtedy cała procedura trwała by z tydzień a nie kilka lat :smt005 .

 #654838  autor: MichaelBares
 14 sie 2013, 14:35
Co z moim pytaniem ze 110 strony tematu? Z tego co znalazłem w internecie to region byłego koszalińskiego będzie modernizowany po nowym roku, gdzies w okolicach kwietnia, i podlega on pod Gdański oddział Networks, ale zapewne jest już wiadomo czy opisane przeze mnie stacje na stronie 110 będą modernizowane w ramach networks.

 #654851  autor: lzur
 14 sie 2013, 15:02
munio pisze:Informuję, że umts 900 zaczyna pojawiać się na wioskach w byłym województwie Wałbrzyskim :)
Których ?

 #654874  autor: marcinek243
 14 sie 2013, 17:14
Bodajże na konferencji mówiono że Koszalin będzie jednym z ostatnich regionów w ramach modernizacji .

 #654899  autor: tommy21
 14 sie 2013, 18:43
Dobrze byłoby gdyby osoby wypowiadające się na tym forum zanim coś napiszą zapoznały się z tematem, ponieważ często wypisują głupoty, niesprawdzone "fakty" itp. Ponadto po co odpowiadać na pytania, na które odpowiedzi pojawiały się już 100 razy np. dotyczące podstaw projektu NetworkS!.

 #654963  autor: marcin1980
 14 sie 2013, 23:38
mantoch pisze:
marcin1980 pisze:...U mnie w Białymstoku ta szopka jak to nazwałeś już dawno się odbyła ale jeszcze UMTS900 nie podłączyli z tego co gdzieś czytałem to jeszcze te UMTS900 testują...
Co Ty masz za telefon? :D Jakiś chiński bez U900 chyba :mrgreen:

Działa U900 w Białymstoku i w okolicach i proszę nie siać fermentu :-D

.
Mam "Note 2" i widze że nie mam żadnej poprawy w zasięgu 3G"WCDMA" jak 2 lata temu miałem 1-2 kreski tak dziś tak samo mam
  • Strona 83 z 1158
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 1158
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 1158