DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 85 z 1158
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 1158

 #655232  autor: MaciejM
 15 sie 2013, 21:58
Flash999, pewnie na dniach :) mimo to jestem zawiedziony, takie transfery i kompresja grafiki :x Orange w LTE też by kompresował grafikę...

 #655234  autor: darnok
 15 sie 2013, 22:08
Pijo pisze:Pytania do znawców:

2. Co to jest to coś zaznaczone na czerwono (stacja Play)?:
https://www.dropbox.com/s/lk2rz2yha1b4l ... argowa.JPG
APM30 Huawei.
Taka skrzynka do umieszczenia czesci Basebandowej stacji bazowej, radioliniii, silownia moze byc (bez baterii) itp.

http://lib.convdocs.org/pars_docs/refs/ ... ab9f15.png
tutaj na poczatku widac, tylko bez tej dolnej czesci:
http://board.phonehk.com/viewthread.php?tid=306636

 #655238  autor: Pijo
 15 sie 2013, 22:24
darnok pisze:APM30 Huawei.
Taka skrzynka do umieszczenia czesci Basebandowej stacji bazowej, radioliniii, silownia moze byc (bez baterii) itp.
Dzięki za info.

 #655241  autor: lzur
 15 sie 2013, 22:43
lzur pisze:Jutro tez pojeżdżę :)
Zrobiłem ponad 100 km i znalazłem działające nadajniki UMTS900 w Wałbrzychu, Świdnicy, Lubachowie i Pszennie. Właśnie wrzucam na btsearch.pl

 #655243  autor: zajadacz
 15 sie 2013, 22:45
Pijo pisze:Pytania do znawców:
1.Co to za anteny (oznaczone na czerwono)?:
https://www.dropbox.com/s/6ayvsdlobd0k8rk/koneser.JPG
Dwusystemowe anteny Katherin (GSM 900/1800) z wbudowanym diplekserem i regulacją tiltu dla każdego z pasm gałką z tyłu anteny. Stosowane kiedyś przez T-Mobile (częściej) i przez Polkomtel (rzadziej). Taka sama antena tu: http://bts-gsm.eu/HQ/wielkopolskie/pozn ... 040709.jpg, całość tu: http://bts-gsm.eu/zdjecia/wielkopolskie/poznan/mtp

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #655249  autor: janekt
 15 sie 2013, 22:56
Natomiast region toruński dalej bez UMTS-900. Modernizacja zakończona bodajże w maju (jak nie wcześniej). I co? Działa tylko UMTS-2100, nawet całkiem dobrze.

JanekT

 #655257  autor: wook
 15 sie 2013, 23:13
jak objawia się ta kompresja grafik? Bo kożystałem ostatnio z neta mobilnego orange pakiet 6 GB za 6 PLN i wszystko normalnie wyglądało. Kożystałem i pod Windowsem (Chrome net z fona udostępniony po wifi) i pod Ubuntu (opera i chrome net z fona po kablu usb). Przeglądłem JoeMonster.org i grafiki wyglądały normalnie, a strony ładowały się jak powinny.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #655261  autor: zajadacz
 15 sie 2013, 23:24
wook pisze:jak objawia się ta kompresja grafik? (...) Przeglądłem JoeMonster.org i grafiki wyglądały normalnie, a strony ładowały się jak powinny.
Widocznie jesteś wśród tych ludzi, którzy tego nie dostrzegają, a których Orange uważa że jest "większość" i że na siłę może ich uszczęśliwiać. Ja na szczęście mam w domu własny serwer VPN, do którego się łączę jak korzystam z neta mobilnego Orange.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #655277  autor: Spacedust
 16 sie 2013, 00:30
Zdaje się, że dzisiaj jakaś gigantyczna awaria w Orange ;) Zresztą nie pierwsza. Zerknijcie szybko na ich profil.

A jeśli chodzi o T-Mobile to NetWorks! nic dobrego nie zrobił w pewnych rejonach: http://www.hotmoney.pl/W-TMobile-klient ... wie-a31586

 #655279  autor: zajadacz
 16 sie 2013, 01:19
Spacedust pisze:Zdaje się, że dzisiaj jakaś gigantyczna awaria w Orange ;) Zresztą nie pierwsza. Zerknijcie szybko na ich profil.
Zakopane działa. Zresztą tego posta piszę z neta Orange. Na dachu nad głową mam stację bazową N! (i P4 też). Wczoraj była "awaria" na zachodzie polski. Pewnie dlatego, że U900 odpalili w wielu nowych miejscach i się coś przytkało ;)

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #655290  autor: sindikat
 16 sie 2013, 08:52
Moi Drodzy, a jak uzyskać Site ID dla stacji odpalonych z masztów konkurencji? Na przykład w miejscowości A stał maszt T-Mobile i Orange tam powiesili w ramach N! Jaki będzie ID stacji Orange skoro w pozwoleniach UKE tego nie ma?

 #655297  autor: wook
 16 sie 2013, 10:10
u mnie działa, ale wieczorem miałem komunikat: rejestracja karty sim nie powiodła się. Ale restrat fona pomógł.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #655309  autor: kowcio
 16 sie 2013, 11:13
U mnie w moim fyrtlu prace ruszyły kilka dni temu, ale teraz nawet czasu nie miałem żeby cokolwiek sprawdzić, czy też napisac na forum. Zaczęli od T-Mobile w zeszły poniedziałek - na moje oko nadajnik do likwidacji, bo lokalizacja fatalna (nadajnik na dwukondygnacyjnym budynku przed wieżowcami - zasięg tłumiony jak diabli), we wtorek siedzieli cały dzień na maszcie. Dzisiaj zasięg 3G Orange bardzo słaby jest, robią ten nadajnik co mam koło domu. Ostatnio siedzę cały czas na necie mobilnym, Play mi się wczoraj skończył, teraz jadę na Orange - wczoraj wieczorem 2 razy zerowało, ale transfery są ok. Teraz wyciąga około 1,5 Mbps. SMSa oczywiście nie wyslali że dłubią.

Telefon Huawei niestety mi się zepsuł i coś w serwisie długo leży, w pon lub we wtorek będę miał nowego Samsunga, w nim będzie można wymusić zasięg U900 to sprawdzę czy coś widać, ale pewnie jeszcze nic długo nie będzie.



PS. Co do mojej opinii nt. UMTS w woj. Zachodniopomorskim, to chyba jest ona nieprawdziwa. Telefon Nokia Lumia 720 którego używałem coś nie lubi siedzieć w 3G, poza tym zaisęg 3G w tej Nokii jest koszmarnie słaby. Zauważyłem to w mieście, w sprawdzonych lokalizacjach. Tak więc chyba za szybko narzekać zacząłem. Ale nie moja wina, telefon przyjechał do mnie na świeżo i nie sądziłem, że bedzie taki problem, a oczywiście w WP można pomarzyć o wymuszeniu 3G, nie wspominając U900. Ale może we wrześniu jeszcze się przejadę nad morze, to może sprawdzę na Galaxy S2 ;)

 #655323  autor: horas
 16 sie 2013, 11:44
kowcio pisze:PS. Co do mojej opinii nt. UMTS w woj. Zachodniopomorskim, to chyba jest ona nieprawdziwa. Telefon Nokia Lumia 720 którego używałem coś nie lubi siedzieć w 3G, poza tym zaisęg 3G w tej Nokii jest koszmarnie słaby. Zauważyłem to w mieście, w sprawdzonych lokalizacjach. Tak więc chyba za szybko narzekać zacząłem. Ale nie moja wina, telefon przyjechał do mnie na świeżo i nie sądziłem, że bedzie taki problem, a oczywiście w WP można pomarzyć o wymuszeniu 3G, nie wspominając U900. Ale może we wrześniu jeszcze się przejadę nad morze, to może sprawdzę na Galaxy S2 ;)
musisz uwierzyć mi na słowo 8) U900 odpalone jest prawie na każdej stacji w miejscach gdzie są pozwolenia

trasa Szczecin ---> morze nasze zimne - również ;)

sprawdzałem na SIII z wymuszonym U900 - według mnie pięknie trzyma zasięg

 #655325  autor: kowcio
 16 sie 2013, 11:52
Wierzę, wierzę - takie były założenia i są one niezbędne ;)
Tylko zwróć też uwagę na to, że ważna jest też konfiguracja sieci. Pokrycie może być świetne, ale widzę, że w NetworkS! nadal leży konfiguracja i telefon często mimo dobrego 3G, nie chce się do niego zalogować i siedzi w GSM. Tak zapewne było z Lumią 720 i dlatego jęczałem kilka dni temu. Ale już mam nauczkę, żeby nic nie testować na nowych telefonach, których tak w zasadzie nie znam. Byłem w tym roku w Kołobrzegu )w jedną stronę jechałem przez Szczecinek, w drugą przez Szczecin), a jeśli będę miał wolne we wrześniu i nie będzie jakoś mega zimno, to chyba pojadę jeszcze na weekend do Międzyzdrojów (w obie strony przez Szczecin), to na pewno sprawdzę już na lepszym sprzęcie jak to działa.

W Plusie też tak było na początku, że telefon na automacie często siedział w 2G podczas jazdy, a jak wymusiłem UMTS900 to wszędzie było 3g ;) Liczę że NetworkS za jakiś czas dobrze przekonfiguruje sieć, choc zawsze mozna wymusić 3G - tylko niestety nadal są telefony, które takiej opcji, nei wiedząc dlaczego, nie mają :roll: Powinno być to w standardzie, a nawet wymuszanie danego pasma ;) a nie tak jak teraz, przez serwisówki trzeba to wymuszać.

Chcę, aby za rok na wakacje był cały kraj w U900, żeby było można śmigać po necie w pociągu bez rzucania mięchem ;) To mi się już marzy od dawna, tylko pewnie zrobią całą sieć cacy wtedy, jak zacznę jeździć wszędzie samochodem, to wtedy 3G mi będzie zbędne. Prace idą dość planowo, więc nawet 1-2 miesiące poślizgu jak będzie to się nic nie stanie.

Ktoś tu pisał o zakłóceniach. Nie ma to znaczącego wpływu. Bardziej winne są tu tereny przez które jedzie pociąg, często są to lasy, gdzie tlumienie zasięgu jest większe niż na otwartej powierzchni, a zawsze operatorzy starali się pokryć dobrze zasięgiem drogi, a nie PKP. Stąd też do obserwacji postępów w rozbudowie sieci jazda w PKP jest wskazana ;)

 #655329  autor: Spacedust
 16 sie 2013, 12:03
kowcio pisze:U mnie w moim fyrtlu prace ruszyły kilka dni temu, ale teraz nawet czasu nie miałem żeby cokolwiek sprawdzić, czy też napisac na forum. Zaczęli od T-Mobile w zeszły poniedziałek - na moje oko nadajnik do likwidacji, bo lokalizacja fatalna (nadajnik na dwukondygnacyjnym budynku przed wieżowcami - zasięg tłumiony jak diabli), we wtorek siedzieli cały dzień na maszcie. Dzisiaj zasięg 3G Orange bardzo słaby jest, robią ten nadajnik co mam koło domu. Ostatnio siedzę cały czas na necie mobilnym, Play mi się wczoraj skończył, teraz jadę na Orange - wczoraj wieczorem 2 razy zerowało, ale transfery są ok. Teraz wyciąga około 1,5 Mbps. SMSa oczywiście nie wyslali że dłubią.
Jaka lokalizacja, masz jakieś fotki ?

 #655331  autor: kowcio
 16 sie 2013, 12:07
Fotek nie mam, bo nie miałem czym robić, ale moge zrobić teraz z zoomem jak siedzą na Orange.
Lokalizacja to południe Poznania, tyle wystarczy? :)
Obrazek

 #655335  autor: sindikat
 16 sie 2013, 12:10
horas pisze:[...sprawdzałem na SIII z wymuszonym U900...
Czy na Nokii i Fieldtest da się wymusić U900? Jeśli tak to w jaki sposób?

Uciążliwe jest monitorowanie jak zrzuca do U2100 i na odwrót.

 #655337  autor: kowcio
 16 sie 2013, 12:12
Nie wymusisz na Nokii. Niestety.

Jeszcze jedno foto z teraz
Obrazek
  • Strona 85 z 1158
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 1158
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 1158