DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 317 z 675
  • 1
  • 315
  • 316
  • 317
  • 318
  • 319
  • 675
 #838619  autor: zielony71
 06 gru 2015, 15:25
Mógłbym ale lepiej napiszę tutaj to i inni skorzystają. Podstawowa sprawa to sprawdzenie czy jest już odblokowana pełna oferta. W tym celu należy zalogować się na swoje konto w orange a następnie wejść do sklepu internetowego, wybrać przedłużenie umowy. Jeżeli system pozwoli wybrać dowolny abonament to znaczy, że oferta jest odblokowana i mamy swobodę ruchów;-)
Jeżeli pozwala wybrać tylko abonamenty na raty to znaczy, że trzeba jeszcze poczekać albo próbować przez DUK, po złożeniu wypowiedzenia.
 #838649  autor: Criss93
 06 gru 2015, 17:06
@zielony71

Czy od ceny co proponuje mi DUK mogę poprosić jeszcze o dodanie zgody marketingowej i e-fakturę? i to będą kolejne zniżki ?:)
 #838668  autor: pumba
 06 gru 2015, 19:11
Mam taki przypadek: umowa do 30 czerwca 2016 abonamentem Smart Plan Multi 69,90, przy czym tylko do końca grudnia 2015 rabat 30% na abonament, czyli pozostałe 6 miesięcy będzie już bez rabatu i w związku z tym mam następujące pytania:
1. Czy już teraz będzie możliwe przedłużenie umowy w ofercie bez telefonu 29,90?
2. Jeśli tak to od kiedy wejdą nowe warunki, czy od najbliższego okresu rozliczeniowego czy dopiero po zakończeniu obecnej umowy czyli od lipca 2016 roku?
3. Jeśli nowe warunki weszłyby od nowego okresu rozliczeniowego abonament 29,90 będzie obowiązywał tylko przez najbliższe 24 miesiące czy przez pozostałe 6 miesięcy aktualnej umowy i 24 miesiące nowej umowy?
Wcześniej było tak, że jeśli przedłużało się umowę przechodząc na niższy abonament to warunki wchodziły dopiero po zakończeniu obecnej umowy i obowiązywały tylko przez 24 miesiące, ale teraz krążą różne sprzeczne informacje więc chciałbym to ostatecznie wyjaśnić.
 #838671  autor: smoxayn
 06 gru 2015, 19:21
@zielony71
Też racja, może komuś przyda się.
Mam już możliwość wybrania abonamentu jaki chcę i przedłużenia umowy, bez rat, z telefonem.
 #838673  autor: gerth
 06 gru 2015, 19:47
pumba pisze:Mam taki przypadek: umowa do 30 czerwca 2016 abonamentem Smart Plan Multi 69,90, przy czym tylko do końca grudnia 2015 rabat 30% na abonament, czyli pozostałe 6 miesięcy będzie już bez rabatu i w związku z tym mam następujące pytania:
1. Czy już teraz będzie możliwe przedłużenie umowy w ofercie bez telefonu 29,90?
2. Jeśli tak to od kiedy wejdą nowe warunki, czy od najbliższego okresu rozliczeniowego czy dopiero po zakończeniu obecnej umowy czyli od lipca 2016 roku?
Żartujesz, prawda? Oczywiście że od lipca 2016r. Tak to każdy by chciał - wziąć najdroższy abo, tel za złotówkę a potem zmienić umowę na jakieś grosze.
pumba pisze: 3. Jeśli nowe warunki weszłyby od nowego okresu rozliczeniowego abonament 29,90 będzie obowiązywał tylko przez najbliższe 24 miesiące czy przez pozostałe 6 miesięcy aktualnej umowy i 24 miesiące nowej umowy?
Umowa czasowa (stara) obowiązuje do końca jej obowiązywania - podstawy logiki i biznesu.
Po tej umowie wchodzi następna (jeśli to przedłużenie = prosta semantyka: przedłużenie czyli wchodzi w życie PO starej a nie ZAMIAST). Oczywiście są jakieś wyjątki ale to w sytuacji gdy nowy abo jest odpowiednio większy (pokryje wcześniejsze zobowiązania plus opłaty za nowe)
Od razu, już dziś może wejść nowa umowa, nawet dziesięć takich umów.
Umowa czasowa obowiązuje przez okres jest obowiązywania czyli jeśli 24 miesięczna to - o dziwo - 24 miesiące (no chyba że Duda uchwali że "jest już nieważna bo tak").
pumba pisze: Wcześniej było tak, że jeśli przedłużało się umowę przechodząc na niższy abonament to warunki wchodziły dopiero po zakończeniu obecnej umowy i obowiązywały tylko przez 24 miesiące, ale teraz krążą różne sprzeczne informacje więc chciałbym to ostatecznie wyjaśnić.
I nic się nie zmieniło. Krążą opinie? Ale gdzie? Tam gdzieś w Knurowie Dolnym k/Sandomierza? W sumie w kraju w którym wygrało PiS ludzie są w stanie w każdą głupotę uwierzyć.
Ale kto wie, może wkrótce będą iPhony za złotówkę i bez zobowiązań. PiS da.
 #838678  autor: pumba
 06 gru 2015, 20:52
gerth pisze:I nic się nie zmieniło. Krążą opinie? Ale gdzie?
Tu na forum, w tym temacie, pare stron wstecz. Jeśli nie zauważyłeś to polecam poczytanie tego tematu z przełomu listopad/grudzień.
 #838697  autor: jechu87
 06 gru 2015, 22:22
@pumpa
Poprzednią umowę miałem do 11.2015 za 129.99 -30%, przedłużyłem w lipcu na 89.99 -30% i nowy abo wszedł od sierpnia, czyli od nowego okresu rozliczeniowego. Rabat na 24m, więc ostatnie miesiące będę płacić 89.99zl.
 #838729  autor: zielony71
 07 gru 2015, 02:38
Ja mam podobne doświadczenia jak jechu87.

W tym planie dla klientów stacjonarnych nigdy jeszcze nie zadziałał żaden kod rabatowy. Być może jakiś rabat jest możliwy przez DUK ale jeszcze nikt się nie pochwalił. Wnioskuję że chyba jednak nie można. (umówmy się, że wtedy to już by było za darmo)
Ostatnio zmieniony 07 gru 2015, 07:56 przez zielony71, łącznie zmieniany 1 raz.
 #838735  autor: Klema
 07 gru 2015, 07:33
Witam,
Chciałam wszystkim podziękować za rady szczególne zielonemy71, umowa przedłużona czekam na kuriera - 30% 300 zł na telefon - mnie satysfakcjonuje (po złożeniu wypowiedzenia od ręki), mąż dostał to samo i telefony w końcu się znalazły ;) czekam na kuriera

Pewnie nie do końca na miejscu to pytanie ale czy ktoś się orientuje czy w Z5 są jakieś słuchawki czy pudełko jest puste (tylko ładowarka i telefon) w Z1 miałam słuchawki
 #838754  autor: szejkeR
 07 gru 2015, 11:07
Po długim oczekiwaniu na iPhone 6S 64 GB w kolorze Space Grey w DUK zdecydowałem się na przedłużenie umowy jednak z iPhone 6 64 GB w tym samym kolorze.
Abo Smart Plan Wspólny LTE 99 zł zrabatowany do 66zł w tym no limit na wszystko plus 21GB netu, umowa na 24 miesiące. Cena telefonu to ok 1700 zł - wiem, że praktycznie tyle samo kosztuje wersja 6S ale nie chciało mi się czekać na ten telefon nie wiadomo ile a różowego nie chciałem.
 #838757  autor: cirmusz
 07 gru 2015, 11:20
Mam na zbyciu dwa kody rabatowe -25% na abonament.Ważne do połnocy. Info na priv.

1997r.> PHILIPS FIZZ, PANASONIC GD93, SONYERICSSON T610,SONY ERICSSON K800, SAMSUNG OMNIA, SAMSUNG GALAXY S, SONY XPERIA Z1, SONY XPERIA Z5, HUAWEI MATE 10 PRO
 #838765  autor: gerth
 07 gru 2015, 11:44
szejkeR pisze:wersja 6S ale nie chciało mi się czekać na ten telefon nie wiadomo ile a różowego nie chciałem.
No co Ty, różowego nie chciałeś???
 #838766  autor: Klema
 07 gru 2015, 11:50
Panie i Panowie zdziwiłam się przedłużyłam umowę przez telefon w sobotę a dzisiaj dowiedziałam się na infolinii że mam aktywną anulację i wyłączenie numeru 23 i żebym napisała pismo o anulacji wypowiedzenia bo pomimo podpisanej umowy mogą mi wyłączyć numer.
Czy ktoś z Was pisał pismo o anulacji jak to napisać żeby nie zapętlić znowu umowy.... aż się boję i lepiej wysłać na bok... czy zanieść do salonu?
 #838768  autor: szejkeR
 07 gru 2015, 12:06
gerth pisze: No co Ty, różowego nie chciałeś???
Nie wiem czy to pytanie zawiera sarkazm czy poważnie pytasz;)
Tak, nie chciałem różowego ani złotego. Dla mnie wchodził w grę srebrny lub czarno-szary. Stwierdziłem, że wydając tyle pieniędzy na telefon kupie sobie taki kolor jaki mi się podoba. Porównując także iP6 z iP6S stwierdziłem, że moje potrzeby i tak w pełni zaspokoi "szóstka". Dodatkowo chodziło mi koniecznie o 64Gb a 6S w DUKu w wersji 64Gb w ogóle był ciężko dostępny (żeby nie powiedzieć, że niedostępny).
 #838769  autor: Klema
 07 gru 2015, 12:07
Zielony kobieta mówi że widzi w systemie zlecenie wyłączenia umowy powiedziałam że przecież zgodziłam się na przedłużenie mówi że rzeczywiście dokumenty dla nowej umowy są wygenerowane dziś chyba będą wysłane. Potem powiedziała że trzeba napisać anulację wypowiedzenia.
Zadzwoniłam bo dziwne mi się wydawało że umowa do 15 grudnia a nowe warunki od 24 ? Podobno okres rozliczeniowy do 23 mam i dlatego. Dla mnie to dziwne umowa się kończy a jeszcze coś naliczają?
Nic nie rozumiem
 #838770  autor: pumba
 07 gru 2015, 12:10
Klema pisze:Panie i Panowie zdziwiłam się przedłużyłam umowę przez telefon w sobotę a dzisiaj dowiedziałam się na infolinii że mam aktywną anulację i wyłączenie numeru 23 i żebym napisała pismo o anulacji wypowiedzenia bo pomimo podpisanej umowy mogą mi wyłączyć numer.
Czy ktoś z Was pisał pismo o anulacji jak to napisać żeby nie zapętlić znowu umowy.... aż się boję i lepiej wysłać na bok... czy zanieść do salonu?
Ja w swoim aneksie w §7 Postanowienia końcowe, informacje dodatkowe i oświadczenia Abonenta:
pkt. 4 mam zapis Zawarcie Aneksu anuluje złożony przez Abonenta wniosek o rozwiązanie umowy, w tym wniosek o rozwiązanie umowy z przeniesieniem przydzielonego numeru., a więc to chyba jest jednoznaczne. Poza tym liczy ostatnie oświadczenie a aneks jest ostatnim naszym oświadczeniem o chęci przedłużenia umowy i wcześniejsze nasze oświadczenia tracą swoją ważność.
  • Strona 317 z 675
  • 1
  • 315
  • 316
  • 317
  • 318
  • 319
  • 675
  • 1
  • 315
  • 316
  • 317
  • 318
  • 319
  • 675