DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 357 z 1158
  • 1
  • 355
  • 356
  • 357
  • 358
  • 359
  • 1158
 #846684  autor: Kryniczanin
 22 sty 2016, 16:11
A jaka to różnica? Jeśli wszyscy operatorzy wiedzieli, które karty biorą udział w teście, to wszyscy mieli jednakową szansę ustawić tym kartom najwyższy priorytet.
A co to ma wspólnego z szaraczkiem z ulicy kupującym ofertę u opa z abo do 30 czy 50 pln?

Dostanie super priorytety? :mrgreen:
 #846686  autor: kozien70
 22 sty 2016, 16:17
Dzisiejszy mój wynik w Play, Warszawa, Nowoursynowska:

Obrazek

Z tej samej stacji wielokrotnie publikowałem tu wyniki dla Orange/T-mobile - transfery kilka razy lepsze. U mnie potwierdza się słabość transferów Play.
 #846690  autor: Kryniczanin
 22 sty 2016, 16:22
Kurde... Nie rozumiesz, że w kwestii równości szans nie różni się to niczym od sytuacji, gdy wszystkie karty w teście byłyby anonimowe?
To Ty nie rozumiesz, że szarak z ulicy nie ma szans na takie priorytety.

Czy kupując samochód sprawdzasz jego opływowość jadąc ulicą (karta z salonu bez priorytetu) czy może w tunelu aerodynamicznym?(priorytet).

Wszyscy mogli nadać (pewnie) nadali. Jednak są to warunki bardziej laboratoryjne, niż Kowalskiego.

Mieli sprzęt testowy specjalistyczny, jednak w tej kwestii mogli nie iść na kompromisy i mieć karty ze sklepu. Kupione na podstawione osoby abo i prepaidy.

Albo testy kart dostarczonych przez opów i kart sklepowych na tej samej trasie/zasadach.

To byłby hit!
 #846692  autor: kozien70
 22 sty 2016, 16:31
Mixiorek pisze:Studenty SGGW zaburzają :)
No dobra, ale Orange/T-mobile jest z tej samej stacji - tu nie zaburzają? ;-)
Chodziło mi tylko o wskazanie, że teksty typu "Operator X jest zajebisty, a operator Y to samo dno bo moje pomiary w mojej wsi to potwierdzają" są niepoważne i powinny wywołać jedynie uśmiech na twarzy. W jednym miejscu jeden jest lepszy, a drugi gorszy. W innym jest na odwrót. Badania potwierdziły, że w skali kraju głos jest u wszystkich na podobnym, wysokim poziomie. Transfer LTE jest najlepszy w Plus (najwięcej zasobów radiowych), najsłabszy w Play (największe obciążenie sieci i zgadza się to z danymi o ilości przetransferowanych danych u operatorów). Tyle :-)

Oczywiście dla niektórych (wiadomo o kim piszę...) póki ich operator nie wygra, to "Wybory były sfałszowane" ;-)
Ostatnio zmieniony 22 sty 2016, 16:33 przez kozien70, łącznie zmieniany 1 raz.
 #846694  autor: Kryniczanin
 22 sty 2016, 16:33
Ja o krowie, Ty o rowie... Jeszcze tylko Halset-a brakuje... :-)
Odpowiedz sobie na jedno zaje...... ważne pytanie. Czy idąc do salonu i podpisując umowę dostanie priorytet w sieci jak Prezydent kraju?

No to bądź poważny.

Anonimowe karty by tez pozwoliły na test operatorów MVNO.
 #846696  autor: p2225
 22 sty 2016, 16:37
Właśnie priorytet w sieci nie pokaże tego ile ja jako zwykły klient mogę wyciągnąć Mb/s i jak szybkie będę miał zestawianie połączeń czy ile będzie zerwań. Między operatorami będzie porównanie, ale ogólne wyniki wyjdą lepsze niż normalnie.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #846697  autor: kozien70
 22 sty 2016, 16:40
Kryniczanin, Ty nadal nie rozumiesz, co chciałem Ci przekazać: że żaden operator nie był uprzywilejowany, każdy miał równe szanse w tym badaniu Rozumiesz, co do Ciebie mówię?

Nie piszę tu o osiągniętych wartościach, które oczywiście mogły być zawyżone, ale w taki sam sposób zawyżone u każdego! Bo każdy miał tę samą możliwość ustawienia priorytetu na max. Dlatego nie chodzi tu o konkretne wartości bezwzględne z badania, tylko o różnice między operatorami.
 #846700  autor: Mixiorek
 22 sty 2016, 16:44
Kryniczanin pisze:Odpowiedz sobie na jedno zaje...... ważne pytanie. Czy idąc do salonu i podpisując umowę dostanie priorytet w sieci jak Prezydent kraju?

No to bądź poważny.

Anonimowe karty by tez pozwoliły na test operatorów MVNO.
Wyobraź sobie, że nie ma żadnego priorytetu i wszystkie testowe karty były traktowane przez operatorów tak jak zwykły klient. O ile mam nadzieję nie były to karty prepaid. Nie komplikuj świata i nie kombinuj tam gdzie nie trzeba. Nie wszędzie są spiski i poustawiane tematy.

Nawet ładnie dobrali te numery i prefiksy. Pasują jak ulał do operatorów ;)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #846702  autor: Kryniczanin
 22 sty 2016, 16:48
Kryniczanin, Ty nadal nie rozumiesz, co chciałem Ci przekazać: że żaden operator nie był uprzywilejowany, każdy miał równe szanse w tym badaniu Rozumiesz, co do Ciebie mówię?
Ale ja tego nie neguję. Każdy miał równe szanse od kart dostarczonych przez opów którzy kilka lat nie mogli dojść do porozumienia w sprawie testu.
Wyobraź sobie, że nie ma żadnego priorytetu i wszystkie testowe karty były traktowane przez operatorów tak jak zwykły klient.
Pewny tego jesteś? Dasz głowę? Pamiętaj pierwsze miejsce to prestiż, wspominanie w reklamach itd. a i przetargów państwowych na operatora jest trochę.
Nie wszędzie są spiski i poustawiane tematy.
No w Polskim UKE wszystko jest jak ta lala. Aukcja na LTE 800 w pełni to potwierdziła. :mrgreen:
 #846707  autor: Mixiorek
 22 sty 2016, 17:00
Kryniczanin pisze:Pewny tego jesteś? Dasz głowę? Pamiętaj pierwsze miejsce to prestiż, wspominanie w reklamach itd. a i przetargów państwowych na operatora jest trochę.
Dyskusja z Tobą naprawdę nie ma sensu. Uwierz mi na słowo, że w przetargach administracji publicznej w SIWZ nie będzie we wzorze mowy o tym kto jest pierwszy w transmisji LTE w Tyliczu według raportu na zlecenie UKE.
No w Polskim UKE wszystko jest jak ta lala. Aukcja na LTE 800 w pełni to potwierdziła
Potwierdziła bałagan a często burdel i niechlujność w polskich urzędach oraz to, że urzędnicy często nie słuchają innych i są pewni swojej nieomylności i mądrości. Typowe dla polityków i władzy, niezależnie od barw politycznych. W Polsce do wielu zdarzeń i tragedii dochodzi przez lata zaniedbań (zielonych, czerwonych, czarnych i żółtych) a nie przez spiski, cyklistów, wegan, templariuszy i masonów.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #846713  autor: Kryniczanin
 22 sty 2016, 17:15
Dyskusja z Tobą naprawdę nie ma sensu
Wystarczy przypomnieć o pewnej marce samochodowej zza Odry.

Oni też byli czyści jak łza, niczym nie manipulowali itd. wyniki spalin były wspaniałe...do czasu.

Wolę być nawiedzonym Foxem Mulderem, który wierzy, że każdy operator może podrasować wyniki jak chce niż, że takie rzeczy są nie mogą mieć miejsca.
 #846717  autor: Mixiorek
 22 sty 2016, 17:31
Idźmy szeroko! Ja bym też wspomniał o krucjatach, faraonie i piramidach. Tam to dopiero manipulowali głupim ludem.

Operatorzy tak zmanipulowali te badania, że moje wyniki testów są nieco lepsze albo podobne do tych z raportu.
Kozien70 już ze dwa-trzy razy pisał o tym, żebyś wział w takim razie poprawkę na to, że każdy z operatorów dał "platynowe karty sim od Prezydenta", które świecą w nocy, unoszą się 5cm nad ziemią oraz mają priorytet do wszystkich usług.

Jakich raportów i badań UKE lub inni nie zrobią dla Ciebie zawsze będzie coś nie tak. Bez sensu, żebyś je czytał i komentował. Tezę masz już przed raportem a potem z każdym zdaniem ją potwierdzasz.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #846721  autor: Kryniczanin
 22 sty 2016, 17:45
Mixiorek

Ja już Tobie i Kozieniowi kilka razy pisałem - widać nie potraficie czytać ze zrozumieniem - każdy miał równe szanse, każdy mógł majstrować wszystkie 4 sieci przy priorytecie. Jednak czy zwyczajnie nie uczciwiej jest mieć karty z ulicy.

Tylko nie mów mi, że każdy operator nie jest w stanie podrasować wyników swoich kart, bo zwyczajnie wystawisz się na pośmiewisko.
Tezę masz już przed raportem a potem z każdym zdaniem ją potwierdzasz.
No tak bo twierdzę, że każdy operator ma możliwość ingerencji w karty SIM.

Oczywiście to nie jest prawda, operatorzy nie wysyłają aktualizacji na karty, nie mogą zmienić priorytetów roamingu zdalnie - jak w Play...

Takie rzeczy nie mają miejsca...ba taka technologia nie istnieje :D
 #846724  autor: tomi81
 22 sty 2016, 17:53
Kryniczanin - Kozien i Maxiorek słusznie piszą, ze skoro każdy z opow dostarczył swoje karty sim to można zaryzykować stwierdzenie, że każdy z opow dał na nich maksymalny priorytet. A to sprawia, że warunki testów były jednakowe. Sprawa uczciwości w stosunku do Kowalakiego to zaś zupełnie inna sprawa.
 #846725  autor: Kryniczanin
 22 sty 2016, 18:01
Kryniczanin - Kozien i Maxiorek słusznie piszą, ze skoro każdy z opow dostarczył swoje karty sim to można zaryzykować stwierdzenie, że każdy z opow dał na nich maksymalny priorytet. A to sprawia, że warunki testów były jednakowe
Ale ja od początku to samo mówię - dla nich zbyt trudne do zrozumienia jest to co Ty zrozumiałeś.
Sprawa uczciwości w stosunku do Kowalakiego to zaś zupełnie inna sprawa.
No właśnie o to mi chodzi od samego początku. Dla nich taka sprawa nie istnieje.

Dam przykład Play - jakby znał trasę i terminy(nie przesądzam czy znał czy nie) to np. Play może wiedzieć, że na jakieś drodze T-Mobile ma dużą zajętość zasobów,słabe transfery, dużo połączeń odrzuconych więc robimy aktualizację karty i pierwszym partnerem na kilka godzin jest Orange bądź Plus :D

Jak wiadomo karty ze sklepu mają T-Mobile, Plus i Orange na żądanie.

I co taki scenariusz to czyste Science Fiction? A to We Wrocławiu Plus nie wskoczył na pierwsze miejsce bez wiedzy abonentów?

No mam nadzieję że Mixiorek i Kozień w końcu zrozumieli.

Test był robiony przez instytucję publiczną utrzymywaną przez podatników i według mnie powinien być jak najbliższy warunkom dla "Kowalskiego" a nie warunkom laboratoryjnym.
 #846732  autor: Halset
 22 sty 2016, 18:55
Kłócę się z tutaj z gościem z Tylicza ale po części muszą mu przyznać rację.
Testy powinny być robione z zaskoczenia. Jak np testują salony samochodowe, czy restauracje. Wpadają z zaskoczenia i robią testy.
Test nie daje żadnego obiektywnego poziomu

1) Największa prędkość w Plusie jeżeli chodzi o dane. Ok, największe pokrycie LTE. Ale dlaczego 95% badań na LTE a tylko 5% na UMTS? Reszta sieci o ponad 20% mniejsza ilość badań na LTE. UMTS zaniża średnią prędkość. A w tym polu Plus byłby na samym końcu. I na pewno nie Play. Chociaż od dawna mówię, że w Play chodzi najwolniej w LTE ale każdy się podniecał wynikami podanymi przez speedtest :) Nie wynika to z zasobów - bo mają 10Mhz sami, gdzie O i TM 15 "wspólne" ale dlatego, że sami sobie zapychają niskimi cenami. Dlatego jakby powstało LTE800 wspólne dla P4 i TM, to Niemcy dostaliby białej gorączki.
W każdym razie, gdyby nawet nie brać pod uwagę prędkości, P4 ma najgorsze parametry a Plus - o dziwo, na nie modernizowanym szkielecie jedne z lepszych. Coś tu jest nie tak.

2) Test połączeń. Najwięcej dropów zawsze miał Play i nadal ma. Orange niewiele lepszy. Najmniej dropów ma Plus i TM. Kryniczanin ma rację i się z tym zgadzam. Dla P4 powinny być wyniki dla sieci macierzystej i dla sieci macierzystej z roamingiem. Wg mnie - jakość połączeń jakie uzyskał P4 są głównie zasługą roamingu czyli infry N! oraz Plusa. Żeby nie było, że uważam, iż P4 to jakość beznadziejna. Bo jakość głosowa faktycznie jest dzisiaj na podobnym poziomie w każdej sieci. Mi raczej chodzi o jakość trwania połączenia, zakłócenia oraz dropy.

3) Jak to możliwe, aby do testów były dawane karty przez opów? Jasne, wszyscy mieli podobne warunki ale laboratoryjne. Podrasowane karty, priorytety, w przypadku P4 brak obciążenia dla niej punktów styku, zaprogramowanie gdzie i kiedy ma się na jakiego opa przełączyć. Itd. W każdej sieci o tym wiedzieli i to podrasowali. Kuźwa ale kto z Polaków ma takie możliwości? To ma się nijak do rzeczywistości. To tak jak np idziesz do salonu VW, dostajesz auto do testów z najlepszym silnikiem i wyposażeniem z rynku niemieckiego a w Polsce choćbyś zostawił milion w salonie takim autem nie pojeździsz

4) Metoda badania Orange i TM na U900. Też oszustwo. Powinno być zestawienie również dla obu opów jednocześnie.

Dlatego uważam, że test nic nam nie mówi i jest jawnym wciskaniem kitu. Czyli typowy marketing. Pewnie ta pipka, co była przed Streżyńską dostał nieźle w łapę.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #846733  autor: Kryniczanin
 22 sty 2016, 19:03
Zróbcie sobie screena tego postu bo zgadzamy się z Halsetem :-)

Zgadzamy się w tym, że warunki były ewidentnie ustawione pod T-Mobile i Orange w U900.
4) Metoda badania Orange i TM na U900. Też oszustwo. Powinno być zestawienie również dla obu opów jednocześnie.
Play powinien mieć kilka wyników - sam i z każdym opem roamingowym.

Karty powinny być tajne bo każdy op mógł przy nich majstrować, a najwięcej możliwości miał Play.

Jak ktoś nie wierzy w co piszę to powtarzam - dzięki roamingowi krajowemu, zdalnym aktualizacjom kart sim to Play mógł ustawić sobie w zależności od regionu priorytety korzystania z najmniej obciążonej miejscowo sieci na drogach.

Wynik poszedł w świat - Gruszka pewnie wykorzysta marketingowo, podobnie Solorz. Jednak metodologia dokonywania badań zwyczajnie ma tyle wspólnego z rzeczywistością jak obiecane loty turystyczne na księżyc.
  • Strona 357 z 1158
  • 1
  • 355
  • 356
  • 357
  • 358
  • 359
  • 1158
  • 1
  • 355
  • 356
  • 357
  • 358
  • 359
  • 1158