DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 359 z 1158
  • 1
  • 357
  • 358
  • 359
  • 360
  • 361
  • 1158
 #846798  autor: p2225
 22 sty 2016, 23:56
Radiolinia radiolinią, a jaka jest tam prędkość wtłoczona to inna sprawa. Może okoliczne stacje straciły radiolinie na rzecz światłowodu i połączenie jest bardziej wydajne, albo jakaś stacja obok dostała kolejne pasmo.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #846805  autor: ja.michal
 23 sty 2016, 02:06
Nie. ;) Radiolinia idzie do głównego węzła. W okolicy nie ma innych stacji bazowych bo miejscowość okalają lasy, które są generalnie na wzniesieniach.
Trochę się poprawiło, ale na tym sektorze do którego jest podłączony. Na innym dalej lipa czyli mając full sygnał, widząc stację jest koło 4 Mbps. Nadal obciążona.
 #846809  autor: Kryniczanin
 23 sty 2016, 07:09
Nie jest to prawdą. Właśnie przejrzałem sobie mapę BTS i bardzo dużo stacji Play to only UMTS2100 i nic więcej lub GSM900/UMTS2100 albo GSM900/UMTS2100/UMTS900 albo - GSM1800/UMTS2100. I nawet zdarzają się kwiatki - only GSM900. Więc gdzie tu komplet ?
Najgorszy spotykany wariant obecnie to GSM 1800/LTE 1800/UMTS 2100.

Porównaj pojemnościowo z samym GSM 900 lub GSM 900/UMTS 900 w N.
Takie jedno pytanie. Co mi to daje? Ogólnopolski niby 3G a HD Voice tylko po Play i w niektórych przypadkach TM <->Play. A gdzie Orange czy Plus po HdVoice? Ogólnopolskie 3G to będzie wtedy, gdy HDVoice będzie działał wszędzie. Bo dzisiaj czy ja gadam na 2G czy na 3G - jakość jest taka sama np od TM do innego opa.
Na dzień dzisiejszy pokrycie własne Play ma najmniejsze a rozmawiać po HdVoice mogę gadać lepiej w Plusie Orange i TM chociazby z lepszego pokrycia niż P4.
Tak zwłaszcza w N po powiedzeniu w 90% słuchawek "Dzień Dobry" HD Voice się kończy i lecisz w 2G.

W ten weekend nie mam zamiaru się kłócić.

Halset zaakceptuj wyniki. Poszły w świat, choćbyś klawiaturę zamęczył nic nie zmienisz.

Plus i Play = jakość. Orange i T-Mobile muszą w końcu zacząć procować nad swoją siecią.

Wiem okrutny jestem. :mrgreen:

To co robisz to wygląda na jakąś krucjatę przeciwko UKE :)

Chłopie 70% Polaków nawet nie wie co to jest.


Jak ktoś mnie się spyta o najlepszą sieć bez problemu powiem Play w rozmowach, Plus w dacie, wskaże wyniki gdzie można przeczytać, ale dodam też że to było laboratorium łatwe do manipulacji - oczywiście nie będę tłumaczył szczegółów.
 #846815  autor: p2225
 23 sty 2016, 09:19
Kryniczanin pisze: Najgorszy spotykany wariant obecnie to GSM 1800/LTE 1800/UMTS 2100.
W mieście rodzinnym mam dwie stacje w centrum miasta z GSM1800/U2100 i jedną na wzgórzach z pełnym kompletem pasm. Ale to akurat wina położenia miasta przy samej granicy z Niemcami. To samo jest u innych sieci. Tylko zastanawiające jest to, że Plus potrafi walnąć na takiej stacji LTE800 i nie martwić się, że zakłóca niemieckie sieci. Są dwie takie stacje dosłownie 1 km w od linii granicznej, a LTE800 sieje mocno. Muszą mieć jakieś porozumienie z ich sieciami. Może akurat wypada na tym bloku Vodafone?

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #846817  autor: Kryniczanin
 23 sty 2016, 09:32
U mnie W Muszynie tuż przy granicą mamy tak GSM 900/1800 LTE 1800 i U2100, Jaworzyna jest bez GSM 900 a Piwniczna Zdrój 1800 GSM, LTE i U2100.

Za to w Tyliczu 7km od granicy mamy wszystko bez GSM 900.
 #846830  autor: macc
 23 sty 2016, 10:57
u mnie po wypłynięciu kutrem na Bałtyk tylko Orange nadaje w gsm 900.Play brak. Dorsze i śledzie czekają na LTE i hd voice od Plusa :D
 #846833  autor: Halset
 23 sty 2016, 11:21
@Kryniczanin - bez kłótni. Chce tylko wyjaśnienie Twojego toku myślenia, bo mam wrażenie, że jak na telefonie nie widzisz 3G to dostajesz szewskiej pasji ;)
Załóżmy, że test UKE nie istnieje (w którym na 4 parametry zależne od jakości połączeń dwa ma lepsze P4 (a czy przez roaming to zyskał czy nie to już nie wchodzimy w szczegóły) a dwa ma lepsze TM)
Kryniczanin pisze: Najgorszy spotykany wariant obecnie to GSM 1800/LTE 1800/UMTS 2100.
Porównaj pojemnościowo z samym GSM 900 lub GSM 900/UMTS 900 w N.
Podałem wszystkie warianty, gdzie nawet są stacje P4 same z GSM900.

Ale
1) Kiedyś Idea/Orange miało poza miastami stacje GSM1800 a Plus oraz Era/TM tylko GSM900. Kto na tym lepiej wyszedł?

2) Pojemność? Nie bierzesz pod uwagę, że N! na powiedzmy promieniu 20km ma co najmniej 5 stacji a P4 co najwyżej dwie. Więc gdzie jest większa pojemność?
Tak zwłaszcza w N po powiedzeniu w 90% słuchawek "Dzień Dobry" HD Voice się kończy i lecisz w 2G.
No właśnie tak nie jest. Nawet jeżeli są regiony, które tak mają to włączasz only 3G i masz problem z głowy z rzucaniem do 2G.
Plus i Play = jakość. Orange i T-Mobile muszą w końcu zacząć procować nad swoją siecią.
Jak ktoś mnie się spyta o najlepszą sieć bez problemu powiem Play w rozmowach, Plus w dacie, wskaże wyniki gdzie można przeczytać, ale dodam też że to było laboratorium łatwe do manipulacji - oczywiście nie będę tłumaczył szczegółów.
To jest Twój tok myślenia z którym się właśnie nie zgadzam. Nie masz ku temu argumentów.
Jeśli chodzi o datę: Plus(głównie przez LTE ale po LTE800 przez N! może się to zmienić)/TMobile a potem Orange/Play
W przypadku Voice TMobile/Plus oraz Play/Orange.
Najlepszy voice w TM, najlepsza data w Plus. A dwie pozostałe się męczą w swojej lidze.

Dlatego też, gdy nie ma HDVoice jeszcze między operatorami nie będzie różnicy w jakości czy siedzisz na 3G czy na 2G. Nie ma różnicy czy siedząc na 3G dzwonisz do Orange czy TM - bo między opami nie ma HDVoice na razie i czy gadasz z Plusa z 3G czy z 2G do innego operatora- jakość jest ta sama.
I jeszcze jedna sprawa. Orange/Idea zawsze przegrywali z jakością połączeń z Plusem i TM przede wszystkim przez to, że miał najmniej pasma na voice. A która sieć ma dzisiaj jej najmniej? Play. A wg danych i obecnych trendów ma więcej ludzi niż w Plusie a zaraz pewnie dogoni albo przegoni Orange/TM.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #846834  autor: kozien70
 23 sty 2016, 11:24
macc pisze:u mnie po wypłynięciu kutrem na Bałtyk tylko Orange nadaje w gsm 900.Play brak. Dorsze i śledzie czekają na LTE i hd voice od Plusa :D
No właśnie. Dlaczego tam, na granicy morskiej nie zrobiono badań? Skandal. Całe te badania były ustawione, władze powinny powołać komisję śledczą.
 #846837  autor: Kryniczanin
 23 sty 2016, 11:34
Podałem wszystkie warianty, gdzie nawet są stacje P4 same z GSM900.
Już takich nie ma. Ostatnie zniknęły w 2014.
1) Kiedyś Idea/Orange miało poza miastami stacje GSM1800 a Plus oraz Era/TM tylko GSM900. Kto na tym lepiej wyszedł?
Mój drogi okres 1998-2000 to inna bajka. Idea miała wtedy tylko 1800 w 2000 doszło 900 ale na początku zaledwie z 14 kanałami. W 2000/2001 sprzedawany był Ericsson w Idei obsługiwał 900mhz i satelitę. W centrum Warszawy dzwoniłeś z satelity bo 900 był poza aglomeracjami. W Aglomeracjach i na 2-3% kraju 1800 - wsie na kilki głównych drogach.
2) Pojemność? Nie bierzesz pod uwagę, że N! na powiedzmy promieniu 20km ma co najmniej 5 stacji a P4 co najwyżej dwie. Więc gdzie jest większa pojemność?
Dobrze z czego 3 GSM 900, jedną GSM 900/UMTS 900 i jedną GSM 900/UMTS 2100.

Play ma dwie z kompletami. Kto ma więcej?

Policz wszystko w częstotliwościach i masz jasne, że są dwa czynniki - liczba fizyczna stacji i to co jest na stacjach. A Tutaj Play rozjezda walcem całe N.

Dam Ci przykład droga krajowa 75 odcinek Muszynka granica Państwa - Nowy Sącz - ten nie testowany

Tylicz

N GSM 900, UMTS 2100

Mochnaczka Wyżna

N GSM 900, UMTS 900, i 2km na lewo stacja GSM 900 5km w lewo Jaworzyna i GSM 900

Łabowa

N GSM 900, UMTS 900 tutaj nie zwracałem uwagi czy jedna stacja Orange została czy zniknęła, ale jak jest to tylko GSM 900.

Nawojowa

N GSM 900 UMTS 2100/900 i być może LTE

i wjazd do Nowego Sącza

Teraz Play

Tylicz

GSM 1800, UMTS 2100/900 LTE do czasu moderny w 2014 tylko GSM 900

Jaworzyna

GSM 1800 UMTS 2100, LTE

Łabowa

GSM 1800, UMTS 2100/900, LTE do czasu moderny w 2014 było tylko UMTS 900

Nawojowa

GSM 1800, UMTS 2100/900, LTE

I jasno widać, że postawienie tysięcy stacji z GSM 900, bądź GSM 900/UMTS 900 nie jest takie wspaniałe.
 #846839  autor: Halset
 23 sty 2016, 11:58
Już takich nie ma. Ostatnie zniknęły w 2014.
Dałbyś sobie za to rękę uciąć? Sprawdziłeś wszystkie stacje w Polsce?
Żebyś nie był bez ręki ;)
Mój drogi okres 1998-2000 to inna bajka.
Właśnie nie. GSM900 dokładany był dopiero podczas modernizacji N!. Wystarczy sobie zobaczyć jak wyglądała północna część Kujawsko Pomorskiego i Południowa raz południowo - zachodnia pomorskiego. Jak Idea/Orange to only GSM1800. Stąd na Kaszubach np ludzie mieli tylko Plusa albo Ere/Tmobile
Dobrze z czego 3 GSM 900, jedną GSM 900/UMTS 900 i jedną GSM 900/UMTS 2100.
Też nie tak. Są stacje same GSM900, są stacje only UMTS2100. I też ilość tych stacji.
Dla przykłady - masz wg UKE stacje P4 :)
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 85&zoom=11

Zamień sobie na Orange lub TM i zobacz jak się różni ilość stacji :)

Na Kaszubach mogę Ci podać wiele miejsc, gdzie N! ma GSM900/UMTS900/UMTS2100/LTE1800 a Play np tylko UMTST2100/LTE1800.

Dlatego - nie jest tak jak mówisz. N! nie ma na wszystkich stacjach kompletu, również P4 nie ma na wszystkich kompletu. Ich tylko różni ilość stacji, gdzie jest na korzyść N!.
O Plusie nie wspomnę bo tam jest maniana ale - wielki szacun dla ich inżynierów, że przy takiej sieczce technologii ta sieć dobrze chodzi.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #846843  autor: Kryniczanin
 23 sty 2016, 12:14
Dałbyś sobie za to rękę uciąć? Sprawdziłeś wszystkie stacje w Polsce?
Z tego co wiem, jedną z ostatnich jak nie ostatnią była moja stacja.

Jak kiedyś korespondowałem z Play - czy mają zamiar coś z nią zrobić to się dziwili skąd taki potworek jest.

Odpalili ją w lutym 2010 i do lipca/sierpnia 2014 sobie jechała tylko na EGSM 900.

O Halset

Popatrz się tak wyglądają komplety N
GSM 1800 2133 MNET/15/26174/5/15 zmP 2022-09-30
GSM 900 2133 MNET/15/26174/5/15 zmP 2022-09-30
LTE 1800 2133 MNET/15/26174/5/15 zmP 2022-09-30
UMTS 2100 2133 MNET/15/26174/5/15 zmP 2022-09-30
UMTS 900 2133 MNET/15/26174/5/15 zmP 2022-09-30
Stacja Łabowa według UKE.

Wiadomo GSM 1800 zniknął, LTE 1800 nie ma, UMTS 2100 nie ma a UMTS 900 jest i GSM 900.

Na papierze N wygląda fantastycznie w rzeczywistości inny świat.
 #846847  autor: Halset
 23 sty 2016, 12:41
Z tego co wiem, jedną z ostatnich jak nie ostatnią była moja stacja.
Jak kiedyś korespondowałem z Play - czy mają zamiar coś z nią zrobić to się dziwili skąd taki potworek jest.
A Ty się jeszcze nie nauczyłeś, że operatorzy wciskają ściemę ;) I to wszyscy.
Ostatnio w Orange się gościu zdziwił, że w Gdańsku stoi stacja only GSM900 :)
Na papierze N wygląda fantastycznie w rzeczywistości inny świat.
No pewnie że na papierze dobrze wygląda :) A P4 tego nie robi ? Znam co najmniej dwie stacje, które wg UKE są P4, stoją i mają komplet a do dzisiaj nie są uruchomione wcale lub mają tylko UMTS2100 :)

Jeżeli chodzi o pojemność, skoro pokazujesz swoje miejsce zamieszkania i komplet technologii.
Plusa pomijam bo bym za dużo czasu ich opisywał.
U mnie stacji Plusa w promieniu ok 5 km od mojego bloku mam 8 stacji
Play z wszystkimi z kompletami (innych nie ma)- 4 stacje
N! z wszystkimi kompletami (innych nie ma)- 9 stacji. I ma dojść 10 stacja z kompletem, wg tego co mi na BOK TMobile i Orange (dla sprawdzenia zadzwoniłem) - mówili.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #846852  autor: Kryniczanin
 23 sty 2016, 13:05
No pewnie że na papierze dobrze wygląda :) A P4 tego nie robi ?
Oczywiście, że tak jednak choćbyś nie wiadomo jak zaklinał rzeczywistość nikt nie robił takiej szopki, takiej propagandy i takiego pompowania balonu jak N przy modernizacji.

Gruszka był amatorem przy tym co robił N.Te teksty: najnowocześniejsza sieć w Europie itd. :mrgreen:

Badania T-Mobile, że...T-Mobile jest najlepszy...

Co do pojemności - stacje T i Orange u siebie podziel przez 2 bo są dwie sieci i wtedy masz rzeczywistą liczbę w tym jedna będąca największym ssaczem czyli Orange wygrywający wszystko co się da dla instytucji i dający ceny odstające od konkurencji w ofertach dla indywidualnych.

4,5 T-Mobile, Orange,
8 Plus
4 Play.

LTE i U900 jest współdzielone przecież, a najwięcej daty idzie przez LTE.
 #846856  autor: Halset
 23 sty 2016, 13:33
Kryniczanin pisze: Oczywiście, że tak jednak choćbyś nie wiadomo jak zaklinał rzeczywistość nikt nie robił takiej szopki, takiej propagandy i takiego pompowania balonu jak N przy modernizacji.
Bądź obiektywny :)
Balonik to pompuje Play od samego początku swojego istnienia.
Wystarczyły raporty speedtestu, gdzie Play miał największe średnie prędkości aby zaraz zrobić z tego reklamę i marketing. A teraz ciekawe jak się będzie Grucha tłumaczył z wyników UKE?
Co najciekawsze, jak zawsze Grucha w komentarzach na swoim blogu był pierwszy to teraz milczy. Pewnie mają burze mózgów jak z tego wybrnąć.
Gruszka był amatorem przy tym co robił N.Te teksty: najnowocześniejsza sieć w Europie itd.
A nie jest? Znajdź jakąkolwiek sieć obecnie w Europie na skalę takiej modernizacji.
Znajdź jakikolwiek kraj w Europie, który ma takie pokrycie netem mobilnym.
Badania T-Mobile, że...T-Mobile jest najlepszy...
A jak wyszło z tego testu. Porównaj wszystkie parametry jakie UKE badało.
Dalej wychodzi kolejność - Tmobile, Plus, Orange. Play.
Co do pojemności - stacje T i Orange u siebie podziel przez 2 bo są dwie sieci i wtedy masz rzeczywistą liczbę w tym jedna będąca największym ssaczem czyli Orange wygrywający wszystko co się da dla instytucji i dający ceny odstające od konkurencji w ofertach dla indywidualnych.

4,5 T-Mobile, Orange,
8 Plus
4 Play.

LTE i U900 jest współdzielone przecież, a najwięcej daty idzie przez LTE.
Proszę Cię. Badź obiektywny.
Plus ma tylko na 3 z 8 LTE, na 3 UMTS900, na 6 GSM900 i na 5 UMTS2100. I do tego - nadal te świetne ich radiolinie, gdzie na 3G nie idzie wycisnąć więcej niż 3Mb/s
Orange i TM mają wspólne stacje ale anteny są oddzielne (wiadomo, poza U900 i LTE). Nie ma problemu z połączeniami. A jeżeli chodzi o LTE najwolniej chodzi Play u mnie (co jest dziwne bo mają swoje 10Mhz a N! wspólne 15Mhz - ale tutaj przewaga N! - pojemność sieci) i znajomy który mieszka w tym promieniu 5km w chacie korzysta z roamingu TM, bo Play nie ma. Ja w łazience też nie mam Play a do nadajnika ich mam w linii prostej najbliżej - ok 900m. To jest Kryniczanin miasto. Trójmiasto ma prawie 1mln ludzi. Tutaj Play powinien zasięgiem po prawie 8 latach być co najmniej na poziomie W3 a nadal są dziury. I co mi po LTE w Play jak nawet ich U900 ani GSM900 w eterze nie ma i bez roamingu dalej byś był w czarnej D

Moja matka teraz przeszła do Play tzn jest w trakcie przenoszenia numeru z Orange. Raz lub dwa na rok wyjeżdża poza Trójmiasto więc powinien jej P4 wystarczyć. Zobaczę jak będzie zadowolona. W sumie już się wścieka, bo płaci więcej niż miała bo coś jej tam P4 dolicza. Nie wiem nie wnikałem, bo jej nie chciałem przenieść do P4. Jak się uparła, to wie co podpisała.
Ale mniejsza z tym. Po roku będę mógł powiedzieć więcej. Cały czas P4 obserwuje i czekam na rozwiązania odnośnie LTE800. Jeżeli połączy się P4 i TM w tej sprawie - to moja nowa umowa wyląduje w Orange (najprawdopodobniej tutaj jako nju) albo - w Play. Jeżeli TM i O będą robić wspólne LTE800 albo - TM swoje po rezygnacji NN i Orange swoje - zostaje w TM (najprawdopodobniej jako Heyah).
A co do 3G. Pamiętaj, że docelowo to ma być wyłączone. Zostanie tylko 2G i VoLTE.
Miłego weekendu :)

Edit Sorki - źle spojrzałem
Wychodzi kolejność Plus, TM, Orange i Play. Plus dużo zyskał przez LTE800. Za czasów badania TMobile nie było w Plusie LTE800.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #846859  autor: Kryniczanin
 23 sty 2016, 13:46
Wystarczyły raporty speedtestu, gdzie Play miał największe średnie prędkości aby zaraz zrobić z tego reklamę i marketing.
Jednak były to testy na zewnętrznym podmiocie. Dużo bardziej wiarygodne niż badania T-Mobile i UKE. Tam były zwykłe karty.
Co najciekawsze, jak zawsze Grucha w komentarzach na swoim blogu był pierwszy to teraz milczy. Pewnie mają burze mózgów jak z tego wybrnąć.
A komentarz Plusa i T-Mobile był? Tylko Orange widziałem.
Znajdź jakikolwiek kraj w Europie, który ma takie pokrycie netem mobilnym.
Fakt Polska ma, jednak dla zwykłego Kowalskiego i tak plus jest lata świetlne przed T-Mobile tak samo Play bo ma LTE. LTE Solorz napompował choćby w swoich programach prowadzący mieli tabki z LTE.
A jak wyszło z tego testu. Porównaj wszystkie parametry jakie UKE badało.
Dalej wychodzi kolejność - Tmobile, Plus, Orange. Play.
Oba testy miały bardzo małą wiarygodność. Jeden operatora a drugi na kartach dostarczonych przez operatora.
Proszę Cię. Badź obiektywny.
Obie sieci mają porównywalną liczbę klientów żeby było 15mln i 1mln to by jeszcze można było nie dzielić a tu mamy 30mln kart.
A co do 3G. Pamiętaj, że docelowo to ma być wyłączone. Zostanie tylko 2G i VoLTE.
I to będzie głupota tysiąclecia.

Miłego weekendu a co do zasięgu to myślisz że T i O nie mają dziur w aglomeracjach?
 #846862  autor: Halset
 23 sty 2016, 13:57
Kryniczanin pisze: Jednak były to testy na zewnętrznym podmiocie. Dużo bardziej wiarygodne niż badania T-Mobile i UKE. Tam były zwykłe karty.
Też nie do końca. Jak sobie przypomnisz ostatni wywiad z Ziką, to mówił o tym. Wystarczy, że poklikają więcej w TM i już są na pierwszym miejscu.
A komentarz Plusa i T-Mobile był? Tylko Orange widziałem.
A komentarz TM masz zawsze? To samo w Plusie.
Czy Plus pod każdym testem TM się wypowiadał?
Zauważ, że rzecznika prasowego ze swoim blogami ma Orange i Play i to oni wszystko komentują i to zawsze. I to dawna wiadomo, że klienci Orange biją się z Play a druga strona - TM i PLus mają to gdzieś, bo mają inną klientelę.
Fakt Polska ma, jednak dla zwykłego Kowalskiego i tak plus jest lata świetlne przed T-Mobile tak samo Play bo ma LTE.
A Orange i TM nie mają LTE :D?
Kolego - obiektywnie to oceniaj.
U Ciebie nie ma. Gdzie indziej jest Plus z LTE a reszty nie ma. Gdzieś jest tylko LTE w Play. Np w Bytów na Kaszubach - tylko dwie stacje P4 i tylko nielicznie mają. Tam tylko LTE mieli Ci z O albo TM (5 stacji). Teraz doszedł Plus z LTE800 i będzie miał największy zasięg. Do czasu kiedy inni nie ruszą z LTE800.
Oba testy miały bardzo małą wiarygodność. Jeden operatora a drugi na kartach dostarczonych przez operatora.
O tym już wiemy.
Obie sieci mają porównywalną liczbę klientów żeby było 15mln i 1mln to by jeszcze można było nie dzielić a tu mamy 30mln kart.
Ale jak widać, nawet roaming dużego opa jakim jest Play nie kisi wszędzie sieci N!. Wątpie aby Play pociągnął na swoich stacjach ludzi z O albo z TM. To byłby gwóźdź do trumny dla P4.
I to będzie głupota tysiąclecia.
Dlaczego? Pokrycie VoLTE będzie jeszcze wyższe niż U900. W końcu 800Mhz sięga dalej niż 900 Mhz.
Tu chodzi raczej o P4 bo zasobami wygląda słabo.
Nie dziwię się, że P4 działa na 3G bo na czym mieli by te GSM ciągnąć. GSM1800 to nic specjalnego. Obecnie 2x2100 i skrawek U900 na voice. Więcej im nie zostało jeżeli chodzi o voice.
Ale jak zrobią agregację to będą mieli wszystko VoLTE ;), gdzie Plus i N! - nie. 3G zamienią na VoLTE a GSM zostanie. I nadal - najlepszy kodek po P4, poza roamingiem.
a co do zasięgu to myślisz że T i O nie mają dziur w aglomeracjach?
Mają wszyscy dziury ale nie w takiej skali jak Play. Nie znam przypadku w Plusie czy w N! aby w centrum miasta były dziury. Nie zdarzyło mi się w jakimkolwiek mieście gdzie byłem abym wyciągnął telefon słuzbowy Plus lub prywatny TM i być poza zasięgiem. W Play po samym tylko Trójmieście miałem takich sytuacji kilkadziesiąt.


Czekam na moment, gdy Zygmunt spłaci kredyty i usiądzie ze swoim inżynierami aby zaplanować swoją sieć od początku. I wtedy czekam na owoce. Plus ma szansę być liderem ale jakoś jak na razie się do tego nie zabiera...Ciekawe dlaczego....

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #846881  autor: Mixiorek
 23 sty 2016, 15:42
Wtrącę się w tą małżeńską kłótnię.
Kryniczanin pisze:Gruszka był amatorem przy tym co robił N.Te teksty: najnowocześniejsza sieć w Europie itd.
Wyjedź poza granice naszego kraju żeby to zweryfikować. Polecam Niemcy, Szwarcwald, przy granicy ze Szwajcarią. Zobaczysz jakie technologie są na peryferiach w największej gospodarce w europie i jednej z największych na świecie. Do tego zerknij jakich terminali używa tam przeciętny Niemiec. To nie jest Monachium, Berlin czy Frankfurt gdzie punktowo jest już agregacja LTE po 300Mb/s. Przy okazji zajrzyj też za pobliską granicę do Szwajcarii.

Modernizacja w takiej skali, w jakiej zrobiło ją Networks jest to coś czym można się chwalić.
Halset pisze:Czekam na moment, gdy Zygmunt spłaci kredyty i usiądzie ze swoim inżynierami aby zaplanować swoją sieć od początku. I wtedy czekam na owoce. Plus ma szansę być liderem ale jakoś jak na razie się do tego nie zabiera...Ciekawe dlaczego....
Kasa. A Solorz nigdy nie spłaci swoich kredytów. Proces finansowania to jest proces ciągły. Przejął Polkomtela za kasę banków, nie za swoją. Jedno trzeba mu przyznać, jest mistrzem robienia interesów nie za swoją kasę. Jest to duża sztuka, czapki z głów. To nie jest inwestor branżowy więc ja na modernizację w jego grupie a'la Networks bym nie liczył. Czego jako użytkownik sieci bardzo żałuję bo każde unowocześnianie sieci jest z pożytkiem dla nas, użytkowników.

Przestańcie już udowadniać sobie czyje jest na wierzchu. Życie nie jest biało czarne, są odcienie, szarość itp. Wyjdźcie poza Pomorskie i poza Tylicz. Testy się odbyły, metodologia była jaka byłą, wyniki są jakie są. A klient zawsze głosuje nogami, nie pasuje dana sieć i jej oferta? Wybiera się optymalną dla siebie, co nie zawsze niestety oznacza ofertę idealną.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #846883  autor: Kryniczanin
 23 sty 2016, 16:00
Wyjedź poza granice naszego kraju żeby to zweryfikować. Polecam Niemcy, Szwarcwald, przy granicy ze Szwajcarią. Zobaczysz jakie technologie są na peryferiach w największej gospodarce w europie i jednej z największych na świecie. Do tego zerknij jakich terminali używa tam przeciętny Niemiec. To nie jest Monachium, Berlin czy Frankfurt gdzie punktowo jest już agregacja LTE po 300Mb/s. Przy okazji zajrzyj też za pobliską granicę do Szwajcarii.
Ja to mam na miejscu - północ Słowacji to EDGE i nic więcej a są stacje z GPRS jeszcze. 3G jest punktowe. W kwestii pokrycia kraju siecią 3G Polska lideruje o 4G to nawet nie wspomnę.

Patrzę tak z ciekawości teraz na mapę T-Mobile SK i widzę że pojawiło się 4G na 10mhz też w Bardejovie i Starej Lubovli.

Tyle, że Słowacja to kraj 7 razy mniejszy od Polski...
 #846884  autor: Mixiorek
 23 sty 2016, 16:12
Kryniczanin pisze:Ja to mam na miejscu - północ Słowacji to EDGE i nic więcej a są stacje z GPRS jeszcze. 3G jest punktowe. W kwestii pokrycia kraju siecią 3G Polska lideruje o 4G to nawet nie wspomnę.
A widzisz. Trzeba docenić to jakie u nas zmiany zaszły. Play dogonił wielką trójkę w ilości klientów i powoli w przychodach, powstało Networks, Plus też coś robi. Orange stacjonarnie ruszył z fajnym projektem FTTH, w przyszłym roku na dobre ruszą regionalne sieci, które też mogą być dobry impulsem, to są tysięce km światłowodów. To są inwestycje idące w mld zł. Teraz trzeba ten potencjał przełożyć po to by w mniejszych ośrodkach też te łącza dały pozytywy. W administracji, w służbie zdrowia, edukacji i dla przeciętnego Kowalskiego, który zyska np: dobre i stabilne łącze stacjonarne o przepustowości 30-60Mb/s.
Naprawdę mamy ciekawy, rozwijający się i nowoczesny rynek. Zawsze można lepiej i szybciej. W orange stacjonarnym całe lata była niedobra stagnacja. Wielka trójca też w pewnym momencie skostniała i osiadła na laurach. Na szczęście pojawił się Play i skrzętnie wykorzystał słabość dużych.
Są jeszcze przeszkody, szczególnie w administracji ale idźmy do przodu. Pani Streżyńska daje pewną nadzieję. Zobaczymy czy przekona kolegów do akceptacji swoich wizji i planów. Ma raczej taki charakter, że albo ich przekona i coś zrobi albo odejdzie. Także konsekwencję i determinację ma. Oby miała wsparcie.
Tyle, że Słowacja to kraj 7 razy mniejszy od Polski...
Łotwa i Estonia są jeszcze mniejsze i są bardziej zaawansowane technologicznie niż nasz kraj i wiele europejskich. Mały nie oznacza gorszej pozycji, może to być przewaga bo inwestycje są w mniejszej skali a przekładają się na efekt w całym kraju.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #846893  autor: Kryniczanin
 23 sty 2016, 16:51
Łotwa i Estonia są jeszcze mniejsze i są bardziej zaawansowane technologicznie niż nasz kraj i wiele europejskich. Mały nie oznacza gorszej pozycji, może to być przewaga bo inwestycje są w mniejszej skali a przekładają się na efekt w całym kraju.
Źle mnie zrozumiałeś - technologia jest uniwersalna - Słowacja mały kraj już dawno powinien mieć 100% pokrycia.
  • Strona 359 z 1158
  • 1
  • 357
  • 358
  • 359
  • 360
  • 361
  • 1158
  • 1
  • 357
  • 358
  • 359
  • 360
  • 361
  • 1158