DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 458 z 1158
  • 1
  • 456
  • 457
  • 458
  • 459
  • 460
  • 1158
 #871201  autor: ja.michal
 11 cze 2016, 21:12
Pawel1945 pisze:gdzie nie ma niby limitu danych,bo jest taka strefa biurowa i jest 500GB gwarantowane,a w moim przypadku jak?50,100,150GB
Słowo klucz - danych. Nie prędkości danych. Cały czas ludzie piszą, że operator działa niezgodnie z umową, a działa zgodnie bo w regulaminie nie ma limitu danych, a prędkość jest uzależniona między innymi od warunków na stacji bazowej. Był i jest również odpowiedni punkt o nadużyciach i obciążeniu sieci.

Nie ma limitów przesłanych danych, są limity prędkości przesyłanych danych. Trzeba to odróżniać. ;)
Co jak co, ale na tym forum powinniśmy o tym dobrze widzieć. ;)
 #871211  autor: Pawel1945
 12 cze 2016, 00:03
ja.michal-tu mnie masz :),tak oczywiste,że aż zapomniałem- Plus się kłania i ichniejszy Fup,bardziej chodziło o to czy będzie podstawą ilość ,,przewalonych" danych czy obciążenie stacji...eh zrzucę to na euro :) A jutro nasi :)
 #871217  autor: ja.michal
 12 cze 2016, 01:01
Pawel1945, nie było to do końca do ciebie, ale taka ogólna dygresja. ;) Prawda jest taka, że nie wiadomo co i jak. Komunikat nie był oficjalny od Orange tylko "źródło wł." Telepolis. Zobaczymy co wyjdzie "w praniu". :)

Najwyżej zrobię jakiś test, ale nie wiem czy wyjdzie bo mam miesięczny limit 48 GB, Szczęśliwe Godziny i lejek 10 Mbps w LTE po przekroczeniu limitu podstawowego. Myślę, że 20 czy 30 GB to będzie jednak mało, a nawet tyle nie uda mi się pociągnąć przez całą dobę; musiałbym siedzieć pod daną stacją bazową, aby prędkości były odpowiednie.
 #871508  autor: Mixiorek
 14 cze 2016, 08:55
W dzisiejszym PB:

"Thomas Lips, członek zarządu i CTO w T-Mobile Polska, w wywiadzie dla Pulsu Biznesu podał, że jego sieć ma ponad 300 aktywnych stacji bazowych na nowych częstotliwościach, do połowy roku powinno być ich 500, a do końca — 1600. To zapewni dostęp do internetu LTE praktycznie w całym kraju.

Thomas Lips przyznaje, że budowa sieci mogłaby by być dwukrotnie szybsza: "To dzieje się nie z naszej winy. Gdyby nie niepewność związana z tym, że wciąż nie wiemy, jak będzie wyglądał ostateczny rozkład bloków, to nasz proces inwestycyjny byłby już dwa razy bardziej zaawansowany. Chcemy po zapłaceniu do budżetu pieniędzy za ostatni blok jak najszybciej rozwijać sieć. Przy dobrej organizacji wszystkie firmy miałyby na to tyle samo czasu."

Według Lipsa główną przyczyną obecnych problemów z rozdysponowaniem bloków jest to, że do udziału w aukcji dopuszczono firmę, która nie powinna w niej uczestniczyć: "Najwyższy czas, by Urząd Komunikacji Elektronicznej podjął decyzję najlepszą dla klientów. Wszyscy na rynku wiedzą, jaki jest optymalny rozkład częstotliwości — należy tak podzielić pasmo 800 MHz, żeby nasze dwa bloki sąsiadowały z blokami Orange, z którym współpracujemy w zakresie infrastruktury mobilnej, a potem był Play obok Sferii. To najbardziej korzystne tak z punktu widzenia jakości sieci oraz ograniczania kosztów inwestycyjnych. Potrzebna jest tylko jasna, konkretna decyzja."

http://gsmonline.pl/newsy/t-mobile-nada ... totliwosci

Podoba mi się stwierdzenie, że wszyscy wiedzą oraz że nie z naszej winy... wszyscy wiedzieli, że będzie aukcja i Solorz wystawi wydmuszkę. Drogie TMobile trzeba było tworzyć war room i płacić kasę osobom od teorii gier a nie teraz płakać po kątach i odwoływać się do tego co niby wszyscy wiedzą :mrgreen:
Jeszcze rykoszetem dostało Orange oraz Networks, bo tak już obie sieci dawno by się wymieniły stacjami na nowych pasmach.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #871524  autor: p2225
 14 cze 2016, 11:27
Taa budowa byłaby dwa razy szybsza tylko z tego względu, że odpaliliby LTE800 z masztów Orange, który to ma już ponad 500 stacji, a T-mobile się trochę obija.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #871539  autor: kozien70
 14 cze 2016, 13:30
Wynika to z faktu, że ciągle nie wiadomo, jak UKE rozdysponuje pasmo, a co za tym idzie ani Orange ani T-mobile nie zdecydowali jeszcze w jakim modelu będą przy 800ce współpracować. Dlatego póki co Orange odpala 800 tylko na swoich stacjach, a T-mobile tylko na swoich.
Jeśli UKE zdecyduje, że T-mobile będzie mieć ciągły blok 10MHz ale nie przylegający do Orange, tylko przedzielony blokiem Play, to wówczas T-mobile będzie musiało kupić nowy sprzęt i dowiesić go na masztach Orange, by odpalić z nich swoją 800kę. I na odwrót - Orange będzie musiało dokupić nowy sprzęt i dowiesić go na masztach T-mobile, by z nich nadawać swoje LTE800. Wszystko dlatego, że obecny sprzęt owszem, może obsłużyć LTE800 dwóch niezależnych operatorów na dwóch niezależnych blokach 10MHz, ale tylko wtedy, gdy te bloki są obok siebie.

Teoretycznie mogliby teraz odpalić siebie nawzajem na wszystkich masztach, bo póki co 10MHz Orange sąsiaduje z 5MHz T-mobile, ale po co mieliby to robić, skoro jest spore ryzyko, że za kilka miesięcy musieliby się z tego wycofywać. Szkoda roboty i kasy.
 #871550  autor: zajadacz
 14 cze 2016, 14:21
kozien70 pisze:Teoretycznie mogliby teraz odpalić siebie nawzajem na wszystkich masztach, bo póki co 10MHz Orange sąsiaduje z 5MHz T-mobile, ale po co mieliby to robić, skoro jest spore ryzyko, że za kilka miesięcy musieliby się z tego wycofywać. Szkoda roboty i kasy.
Nie chodzi tutaj o robotę, ale o biznes i kwestie wzajemnych rozliczeń finansowych. Muszą podpisać jakąś umowę, która to reguluje i jeśli T-Mobile będzie mieć 5 MHz pasma to jest wtedy w gorszej pozycji niż Orange. No i zmienia się też model budowy sieci, bo wtedy będzie wspólne 15 MHz, zamiast osobnych 2x10 MHz.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #871570  autor: harys
 14 cze 2016, 15:55
Można podpisać umowę wstępną regulującą warunki zawarcia umowy docelowej. Akurat byle prawnik ogarnie to w pół dnia. Zgadzam się z tym co napisał @kozien70- tutaj bardziej chodzi o techniczne aspekty współpracy. Inna konfiguracja hardwerowo-softwerowa w zależności od modelu współpracy (MORAN->MOCN).
 #871593  autor: p2225
 14 cze 2016, 17:54
A jak zbuduje na masztach Orange, a potem będzie musiał ten blok oddać Playowi to będzie to równoznaczne z wyłączeniem zasięgu na tych stacjach. Ciekawe co by powiedzieli na to klienci...

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #871596  autor: Kryniczanin
 14 cze 2016, 18:07
A co by mieli do powiedzenia? Przecież przy "konsolidacji" jak pozbawiano ludzi UMTS odpisywali - ciesz się, że masz EDGE. Masz z nami umowę i masz płacić. Koniec.
 #871597  autor: p2225
 14 cze 2016, 18:10
Kto jak kto, ale T-mobile musi teraz dbać o klientów i ich zadowolenie, bo od dawna lecą na łeb.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #871613  autor: kozien70
 14 cze 2016, 19:44
@Kryniczanin, w LTE800 Twojego Play takie prędkości to norma, więc nie powinieneś być zaskoczony :lol: W wątku o P4 pełno takich wyników.
Swoją drogą Ty to masz wiecznego pecha. 99% osób prezentujących tu na forum wyniki LTE800 Networks! ma bardzo ładne prędkości, a u Ciebie jak zwykle źle :-D Dlaczego mnie to nie dziwi hehehe... Zresztą znając Ciebie i Twój hejt na N! wcale bym się nie zdziwił, gdyby to był pomiar nie na LTE a np. na U900 :lol:

No dobra, dość już działu humoru pt. wpisy @Kryniczanina

Dziś po raz pierwszy miałem do czynienia z dwukierunkowym HO w Orange podczas rozmowy :shock:
Rozmowa rozpoczęta w U2100. Wchodzę do windy, następuje handover do U900. Godzinę rozmawiam, robiąc kilka km pieszo po Ursynowie, cały czas mam U900, przełączanie między stacjami. Wracam w końcu do domu i pojawia się handover z U900 do U2100! Gdyby nie logi z cały czas włączonego Netmonitora, sam sobie bym nie uwierzył. Do tej pory przekonany byłem, że HO w trakcie rozmowy w N! jest jednokierunkowy i jeżeli zejdziemy z U2100 do U900 to powrotu już nie ma. Chyba, że to znów jakaś nowość konfiguracyjna :-)
 #871614  autor: p2225
 14 cze 2016, 19:51
@kozien70
TAK! Wiedziałem, że wzrok mnie nie mylił, ale zauważyłem to samo już ponad tydzień temu. Niestety nie dałem rady tego powtórzyć, więc odpuściłem myśląc, że to zupełnie niemożliwe. Może chodzi o przyszłe VoLTE gdzie wjeżdżając do/wyjeżdżając z miasta musi być handover LTE800<->LTE1800, więc puścili też dla 3G :D

U mnie stosunkowo szybko wrócił do U2100, bo w ciągu paru sekund. Mam takie miejsce gdzie wystarczy telefon umieścić poniżej stołu i jest handover do U900. Kończąc rozmowę telefon trzymałem już normalnie nad stołem i dosłownie na ćwierć sekundy zauważyłem handover do U2100. Tak jak wyżej - nie powtórzyło się to więcej, więc zwaliłem na "niedowład oczu" :lol:
Sytuacja na jednej stacji, na jednym sektorze.

Ciekawe czy planują wdrożyć handover 2G->U900->U2100 i może->VoLTE :D
Może to opcja dla ludzi z terenów przygranicznych? Np. dla wschodniej ściany (własne U900 Orange) i dla mnie z racji sieci bazującej głównie na U2100.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2016, 20:20 przez p2225, łącznie zmieniany 2 razy.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #871616  autor: Kryniczanin
 14 cze 2016, 20:01
Swoją drogą Ty to masz wiecznego pecha. 99% osób prezentujących tu na forum wyniki LTE800 Networks! ma bardzo ładne prędkości, a u Ciebie jak zwykle źle :-D Dlaczego mnie to nie dziwi hehehe... Zresztą znając Ciebie i Twój hejt na N! wcale bym się nie zdziwił, gdyby to był pomiar nie na LTE a np. na U900
Widzę, że swoje metody czarowania przy wynikach przypisujesz innym.

Żałosny jesteś.
 #871647  autor: tomi81
 14 cze 2016, 22:21
@Kryniczanin - mozesz pisać co chcesz jednak Kozien ma rację - nie przypominam sobie jakiegokolwiek wklejonego przez Ciebie Speedtestu gdzie N! osiągało dobry wynik - zawsze tylko dołowania. Przemierzam sporo Polski (samochodem - żeby była jasność) i czasem trafią się i gorsze wyniki (głownie przy słabych parametrach sygnału), jednak 8/10 to bardzo wysokie osiągi. Gdyby nie to byłbym w stanie wierzyć w to co podajesz - życie jest jednak inne (co wskazują Ci też inni userzy, z rożnych części Polski). Wrzuć choć raz coś pozytywnego czym sie tylko uwiarygodnisz (tylko prosze nie pisz, ze w N! nic takiego nie ma...)
  • Strona 458 z 1158
  • 1
  • 456
  • 457
  • 458
  • 459
  • 460
  • 1158
  • 1
  • 456
  • 457
  • 458
  • 459
  • 460
  • 1158