DAJ CYNK

X (Twitter) policzy cię za pisanie postów. Nowy pomysł Elona Muska

Mieszko Zagańczyk

Aplikacje

Serwis X, czyli dawny Twitter, wprowadza nowe opłaty dla użytkowników. Nie chodzi jednak o plan Premium, tylko o roczny abonament zapewniający możliwość publikowanie wpisów na platformie. To sposób na boty.

Nowy pomysł Elona Muska został już wdrożony testowo w dwóch pierwszych krajach: w Nowej Zelandii i na Filipinach. Nie chodzi bynajmniej o plan Premium, dający dodatkowe korzyści, ale o podstawową możliwość publikacji postów. Dotyczy to także o polubień, odpowiedzi na inne wpisy, przesyłania dalej, cytowania, a nawet dodania postu do zakładek. Nowa subskrypcja pod nazwą Not-a-Bot w wysokości 1 USD za rok jest sposobem na walkę z botami i spamerami.

Program na szczęście nie będzie obejmował użytkowników, którzy już mają konta na platformie, uniemożliwi za to nowe rejestracje i działanie botom.

Od dzisiaj testujemy nowy program (Not A Bot) w Nowej Zelandii i na Filipinach. Nowe, niezweryfikowane konta będą musiały wykupić roczną subskrypcję o wartości 1 USD, aby móc publikować i wchodzić w interakcję z innymi postami 

– podał Support serwisu X.

X podkreśla, że opłata nie jest czynnikiem generującym zysk. Program Not A Bot ma przyczynić się do ograniczenia spamu, manipulacji platformą i zmniejszyć aktywność botów. 

Jak to działa w praktyce? Nowe konta tworzone w Nowej Zelandii i na Filipinach muszą najpierw zweryfikować swoje numery telefonów. Po tym otrzymają opcję wyboru jednego z trzech poziomów subskrypcji – abonamentu za 1 USD rocznie, planu X Premium lub planu organizacji zweryfikowanych.

Nowi użytkownicy, którzy zrezygnują z subskrypcji za 1 USD, będą mogli tylko czytać posty, oglądać filmy i śledzić inne konta.

Nie jest na razie jasne, jakie są plany wprowadzenia nowych zasad globalnie, ale jeżeli testy zakończą się sukcesem, to na pewno obejmą wszystkie inne graje na całym świecie.

Zobacz: WhatsApp ułatwia logowanie. Dotknij i po sprawie
Zobacz: Elon Musk likwiduje na platformie X ważną funkcję. Będzie więcej botów i spamu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: X, Android Authority