DAJ CYNK

Dwie nowe osoby w radzie nadzorczej Netii

sirmark

Wydarzenia

9. września obyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Netia. Wśród uchwał zgromadzenia znalazła się zgoda na ustanowienie zastawu rejestrowego na przedsiębiorstwie - jest to spełnienie kolejnego warunku koniecznego do przejęcia przez Netię Tele2 Polska. Dokonano również zmian w składzie rady nadzorczej Netii.

9. września obyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Netia. Wśród uchwał zgromadzenia znalazła się zgoda na ustanowienie zastawu rejestrowego na przedsiębiorstwie - jest to spełnienie kolejnego warunku koniecznego do przejęcia przez Netię Tele2 Polska. Dokonano również zmian w składzie rady nadzorczej Netii.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Netii wyraziło zgodę na obciążenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki poprzez ustanowienie na niej zastawu rejestrowego zbycie lub wydzierżawienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki w przypadku egzekucji zastawu rejestrowego; oraz upoważnia zarząd do zawarcia stosownej umowy zastawu rejestrowego z Rabobank Polska na przejęcie przez spółkę firmy Tele2 Polska. Tym samym został spełniony kolejny z warunków pozwalających na zamknięcie transakcji przejęcia Tele2 przez Netię.

NWZA podjęło również uchwałę o połączeniu Netii z jej spółką zależną Netia WiMAX. Połączenie odbędzie się poprzez przeniesienie całości majątku spółki zależnej na Netię, bez podwyższania jej kapitału zakładowego.

Zgromadzenie dokonało także zmian w składzie Rady Nadzorczej Netii - na jej nowych członków powołano Piotra Czapskiego i Kazimierza Marcinkiewicza. Wstępnie pisaliśmy o tym już w tej wiadomości.

Piotr Czapski - urodzony w 1965 r.; ukończył studia oraz obronił pracę doktorską w zakresie elektroniki na University of Washington, USA. W okresie od marca 2005 r. do sierpnia 2008 r. pełnił funkcję członka zarządu Netii i dyrektora ds. strategii i rozwoju biznesu. W latach 1997-2005 był zatrudniony jako partner w firmie McKinsey & Company, a wcześniej jako inżynier badawczy w Chrysler Corporation w USA (w latach 1995-1997) oraz jako asystent na University of Washington w Seattle, USA (w latach 1990-1995).. Od września 2008 r. dołączy do EQT, wiodącej skandynawskiej grupy funduszy private equity, jako partner i szef biura EQT w Warszawie, odpowiedzialnego za działalność grupy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Kazimierz Marcinkiewicz - urodzony w 1959 r.; ukończył studia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studia podyplomowe z zakresu administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiował także w studium Fundacji Boscha w Niemczech, na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz w ramach International Visitor Program w USA. Rozpoczął karierę zawodową w 1982 r. jako nauczyciel, pełniąc następnie funkcje kuratora w Kuratorium Oświaty, dyrektora Zespołu Kolegiów Nauczycielskich i wiceministra edukacji narodowej (w latach 1992-1993). Prowadził działalność polityczną jako poseł na Sejm RP (w latach 1997-2006) i szef Gabinetu Politycznego Premiera RP (w latach 1999-2000). W latach 2005-2006 był prezesem Rady Ministrów RP, a następnie zarządcą komisarycznym m.st. Warszawy. W latach 2007-2008 był członkiem Rady Dyrektorów Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, w której reprezentował Polskę, Bułgarię i Albanię.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Netia