Rynek sprzętu komputerowego składa się z tysięcy różnych firm pochodzących z wielu zakątków świata. Część z nich to niewielkie podmioty, a inne to giganci z krwi i kości. Jednak wbrew pozorom w branży jest mało prawdziwych producentów. Sporo firm ogranicza się tylko do wybrania gotowego rozwiązania od chińskiego partnera OEM, ewentualnie wprowadzenia kosmetycznych zmian i sfinalizowania tego doklejeniem własnego logo.
Fractal Design to firma działająca w branży od 2007 roku. Szwedzi znani są chyba przez każdego entuzjastę PC, a ich produkty są cenione zarówno przez recenzentów, jak i konsumentów. Powód? Bardzo prosty. Autorskie projekty i wzorowa jakość wykonania. Fractal zasłynął głównie z serii obudów Define, która cechuje się stonowanym designem i mocnym naciskiem na jak najlepszą kulturę pracy za sprawą fabrycznego wyciszenia.
Szwedzi jednak słuchają głosu ludu i cały czas zaskakują nas czymś nowym. W ich ofercie można znaleźć zasilacze, wentylatory, gotowe układy chłodzenia cieczą i inne pomniejsze akcesoria. Sekcja obudów rozszerzyła się zaś o modele stawiające na przewiewność czy mogące pochwalić się nowoczesnym designem.
Zobacz: Test Fractal Pop Silent, czyli obudowy dla fanów ciszy
Dzisiaj na warsztat bierzemy Fractal Torrent White RGB TG, czyli odświeżoną wersję konstrukcji z trzeciego kwartału ubiegłego roku. Jak sama nazwa wskazuje mowa o nowej wersji kolorystycznej doprawionej podświetleniem ledowym. Kluczowe cechy, dzięki którym obudowa wkupiła się w serca użytkowników pozostały bez zmian. Szwedzka firma oferuje trzy różne rozmiary - zwykły, Compact oraz Nano. My skupimy się na tym największym.
Fractal Torrent White RGB TG to dwukomorowa obudowa o wymiarach 530 x 242 x 544 milimetrów i wadze około 11,2 kilogramów. Jej cechą szczególną jest wysoce przewiewny front przypominający "grill" w samochodzie, zmienione położenie zasilacza oraz aż pięć fabryczne wentylatorów z podświetleniem RGB LED. Dwie jednostki to niestandardowe rozwiązanie 180-milimetrowe. Całość dopełnia szereg rozwiązań uprzyjemniających korzystanie z obudowy.
Źródło zdjęć: Telepolis, Fractal