DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
  • Strona 2 z 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

 #286502  autor: LuiN
 03 wrz 2008, 11:10
r00gal pisze: Wyobraź sobie np. Nokie czy MS który wypuszcza na nasz rynek super produkt ale sztandarowe funkcje (jaką jest iTunes) są niedostępne :)
Nie muszę - od miesięcy czekamy przecież na Music Store Nokii, dostępny już w UK, a wszelkie promocje dotyczące bezpłatnych gier na nowe N-Gage nie mają na liście Polski...

Wczoraj poszedł news o Nokii wypuszczonej w UK z ryczałtem rocznym na całą muzyką jaka jest zgromadzona w Music Store...
 #286505  autor: wtd
 03 wrz 2008, 11:44
Wiesz, didek, patrząc na twoje posty to mam wrażenie że na myapple to byś znalazł wspólny język :) Poniżej pominałem te punkty z któymi się zgadzam w 100%.
didek pisze:Odpowiedz i przeciwwaga dla tematu "[iphone 3G] nie taki wspaniały"
2. Funkcja multitouch, akcelerometr i wielka powierzchnia ekranu w połączeniu z błyskawiczną reakcją na polecenia tworzą jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny interfejs użytkownika, o którym krążą już legendy.
Tu trochę się rozpędziłeś z tymi legendami, aczkolwiek interfejs rzeczywiście jest przejrzysty, tyle że akcelerometr nie działa zbyt idealnie.
4. Ogromna ilość pamięci wewnętrznej.
Ogromna? Pwoedzmy żę duża, tyle że bez możliwości rozbudowy. Na rynku już jest samsung Omnia mający 8 lub 16GB pamięci a do tego slot microSD umożliwiający rozszerzenie pamięci o 8GB niewielkim kosztem a za jakiś czas nawet o 32GB co razem da 48GB, ajfon zostanie w najlepszym wypadku z tymi swoimi 16GB. A niedługo wychodzą kolejen modele (Innov8, N96)
5. Wszystko dostajemy na tacy – iTunes daje prosty dostęp do przepotężnej bazy LEGALNEJ muzyki, filmów, seriali, podcastów, gier i programów – a wszystko to oglądamy/słuchamy na komputerze i iPhonie bez żadnych konwersji i w wysokiej jakości, żaden z programów nie ma problemu braku kompatybilności z urządzeniem, a aplikacje uTorrent, eMule i inne lądują w koszu.
Brak konwersji to jest plus, ale ściągajc album z iTunes dostajesz w jakiejś mocno średniej jakości, wolę kupić płytę i mieć bestratne audioCD, które pomte mgę w ciągu kilku minut zripować do takiego formatu i takiej jakości jaką chcę/potrzebuję.
6. Wielka scena programistyczna niezależna od App Store – tony bezpłatnych aplikacji, a wśród nich chociażby Quake, Gadu Gadu czy encyklopedia PWN.
No rzeczywiście, ilość programów na WM czy na symbiana się chowa :(
7. Najwygodniejsza na rynku mobilna przeglądarka internetowa – Safari w iPhonie nie opiszą żadne słowa, to trzeba przeżyć.
Też tak do niedawna myślałem ale pobawiłem się najnowszą operą 9.5 i w niczym nie ustępuje ona ajfonowej, no i przynajmniej można otwierać linki w innej karcie.
8. Plany taryfowe w Erze i Orange uwzględniające „Internetowość” urządzenia poprzez ryczałt na dostęp do sieci.
No tak, bo nie mając ajfona od razu nas wyrzcają z salonu jak chcemy jakiś duży pakiet danych kupić (powiedzmy 4GB).
9. [...] Cena aplikacji jest w wyśmienitej większości przypadków adekwatna do ceny[...]
Trudno zaprzeczyć, podobnie jak temu że masło jest zrobione z masła :)
Każdy program przed trafieniem do App Store jest sprawdzany wcześniej przez grono specjalistów Apple’a.
Brak otwartości sceny, to jak dla mnie minus. No chyba że złamiemy ajfona, tyle że wtedy tracimy gwarancję.
Tu nie ma bubli.
I am rich? :)
10. I jeszcze tona innych szczegółów – takich jak WiFi, najlepszy naukowy kalkulator jaki w standardzie trafia do telefonów, najlepszy klient zdalnego pulpitu – Jaadu, genialne gry takie jak Asphalt 4, Enigmo, Monkey Ball, Galagon, Crash Kart, płynne pełnoekranowe filmy z YouTube, wyjście TV, WiFi, HSDPA, gniazdo JACK słuchawek 3,5 mm i niepowtarzalny, olbrzymi rynek akcesoriów nie ograniczony do jednego tylko producenta...
wifi, kalkulator (widziałeś ten w nokiach S40? Posiada praktycznie wszystko, a w S60 niedługo też ma taki być) pełnoekranowe filmy z youtube, wyjście TV, wifi (po raz drugi? :p) HSDPA, gnizado JACK słuchawek 3,5mm i niepowtarzalny rynek akceriów nieograniczony do jednego producenta
Jak na moje to to występuje na rynku już od dość dawna.

 #286508  autor: didek
 03 wrz 2008, 13:04
Pewnie ze bym na myapple.pl znalazł wspolny język, bo idee które przyświecają Apple mi odpowiadają i nie mam z tym żadnego problemu. iPhone na pewno nie bedzie sie podobał każdemu, kto ma "kompleksy elektroniczne" i musi mieć tam jak największe cyferki. Wiem ze wiele osob wymagało by od firmy Apple o wiele więcej bo za tą cenę u konkurencji może mieć więcej, a Apple robi innaczej. To jest własnie fajne w tej marce. Wiem ze wielu z was to nie odpowiada, trudno widocznie iPhone nie jest dla was. Widocznie nie jestescie grupą docelowa i tyle. A wytykanie braku pewnych funkcji ktore wcześniej czy później i tak sie pojawia są tyko dowodem na to jak wiele osób szuka przysłowiowej dziury w całym. Apple juz nie raz udowodniło że ich kroki są słuszne, rewolucyjne. Niestety każda rewolucja ma swoich przeciwników co doskonale widać.

 #286517  autor: quzo
 03 wrz 2008, 13:45
didek pisze:A wytykanie braku pewnych funkcji ktore wcześniej czy później i tak sie pojawia
ciekawe jakie się pojawiły ? a co do apple to polityka ich jest żałosna , tylko blokują rozwój iphona , programy z appstore są żałosne a czemu ? bo to apple decyduje co będzie w appstore i z jakich zasobów iphna ma korzystać gdyby nie apple to już by był w appstore core player do odtwarzania divix i innych formatów , tak samo apple wywaliło netshare i darmową gierkę tris zastąpiło płatnym tetrisem od EA , gdyby nie jailbreak to w życiu bym nie kupił iphona

 #286518  autor: wtd
 03 wrz 2008, 13:49
No i oplułem sobie monitor :)...
o wiele więcej bo za tą cenę u konkurencji może mieć więcej, a Apple robi innaczej. To jest własnie fajne w tej marce
A wytykanie braku pewnych funkcji ktore wcześniej czy później i tak sie pojawia
A:Proszę, tutaj jest ten samochód co pan zamawiał, co prawda nie ma bocznych szyb i hamulców po prawej stronie wieć podczas jazdy będzie trochę wiało a przy hamowaniu ściągało na lewo ale auto jeździ i hamuje, a obiecujemy panu że w przyszłych updateach modelu dodamy szyby i hamulce rownież prawej stronie, ale niech się pan tym nie martwi, przecież pańskie auto ma hamulce tylko po lewej stronie, nikt inny czegoś takiego nie montował, to prawdziwa rewolucja
B:Ale to tylko powoduje że autem gorzej się jeździ, poza tym konkurencja daje mi hamulce po obu stronach no i szyby boczne, jak możecie nie dawać czegoś tak podstawowego jak szyby boczne.
A:Widocznie nie rozumie pan polityki naszej firmy, wprowadzamy przwdziwe rewolucje, nie dla ludzi mających "kompleksy szybowe" którzy muszą mieć jak największą ilość szyb w samochodzie, my robimy inaczej, to jest właśnie fajne w naszej marce. Już nie raz uduwodniliśmy że nasze kroki są słuszne, chociażby wprowadzając poprzedni model który mógł jeździć tylko po drogach gruntowych, bez możliwości korzystania z nowoczesnych szerokopasmowych autostrad. :)

 #286519  autor: balon84
 03 wrz 2008, 14:00
Dyskusja na temat iP "warto czy nie" przybiera wieksze rozmiary niz dyskusja nad wyższością marki pomiedzy userami Nokii i SE :lol:

Moim zdaniem gdyby firma Apple bardziej popracowala nad iP , przygotowala go wzgledem wymagan europejczyków to "niesamowicie by wymiatał " a tak to tylko "wymiata" :wink:

[center] NOKIA [/center]

Siemens C45/3510i/6630/6020/6151/E50/3120 Classic/SE W890i/3110 Classic/6303 Classic/Samsung B2710 Solid/Nokia Lumia 610/Nokia 6230i/Nokia 3310/Nokia/6310i/Samsung SIII/Nokia 515/Iphone 4s

 #286520  autor: darase
 03 wrz 2008, 14:03
Brawo jaki fajny temat, nic dodać nic ująć. Pan Didek się postarał, chyba kupię Go, żartowałem, super nowości mnie nie bawią. Jestem za stary żeby lecieć na każdą nowość. Helos.

eCoal i nie ma problemu :-)

 #286546  autor: Tidus
 03 wrz 2008, 15:42
wtd pisze:No i oplułem sobie monitor :)...
o wiele więcej bo za tą cenę u konkurencji może mieć więcej, a Apple robi innaczej. To jest własnie fajne w tej marce
A wytykanie braku pewnych funkcji ktore wcześniej czy później i tak sie pojawia
A:Proszę, tutaj jest ten samochód co pan zamawiał, co prawda nie ma bocznych szyb i hamulców po prawej stronie wieć podczas jazdy będzie trochę wiało a przy hamowaniu ściągało na lewo ale auto jeździ i hamuje, a obiecujemy panu że w przyszłych updateach modelu dodamy szyby i hamulce rownież prawej stronie, ale niech się pan tym nie martwi, przecież pańskie auto ma hamulce tylko po lewej stronie, nikt inny czegoś takiego nie montował, to prawdziwa rewolucja
B:Ale to tylko powoduje że autem gorzej się jeździ, poza tym konkurencja daje mi hamulce po obu stronach no i szyby boczne, jak możecie nie dawać czegoś tak podstawowego jak szyby boczne.
A:Widocznie nie rozumie pan polityki naszej firmy, wprowadzamy przwdziwe rewolucje, nie dla ludzi mających "kompleksy szybowe" którzy muszą mieć jak największą ilość szyb w samochodzie, my robimy inaczej, to jest właśnie fajne w naszej marce. Już nie raz uduwodniliśmy że nasze kroki są słuszne, chociażby wprowadzając poprzedni model który mógł jeździć tylko po drogach gruntowych, bez możliwości korzystania z nowoczesnych szerokopasmowych autostrad. :)
Może by to i było nawet trafne, ale nadal nie widzę, ani jednej PRZYDATNEJ (takiej z której się naprawdę korzysta) funkcji, której by iPhone nie miał oprócz MMSów.

 #286547  autor: przemekk
 03 wrz 2008, 15:44
Jak czytam tematy dotyczące iPhone'a to są dwa rodzaje postów:
- iPhone jest super
- iPhone jest beznadziejny

Obie strony próbują przekonać się, że iPhone jest taki, a nie inny. Rzadko zdarzają się głosy rozsądku, ale są.

Pamiętajcie, ze każdy telefon ma jakąś grupę docelową i brak pewnych funkcji nie ma charakteru wady, ponieważ większość osób z grupy docelowej tej funkcji nie potrzebuje.

Brak MMSów w iPhonie nie jest wadą, bo większość użytkowników iPhone'a tego nie potrzebuje.

Dla mnie wadą jest coś co nie działa jak powinno. Jeżeli iPhone zrywa połączenia 3G i wina jest po stronie jego softu/chipu to to jest wada.

Wiele rzeczy wymienianych jako wady/zalety zależy od kwestii indywidualnych potrzeb. Dla jednych 8GB to mnóstwo pamięci, dla innych 100GB będzie za mało (bo zawsze chcą mieć przy sobie całą swoją biblioteczkę filmów z DVD wrzuconą na karty pamięci).

Dlatego wydaje mi się, że cała dyskusja na temat wad/zalet iPhone sprowadza się do Waszych potrzeb.
Chcesz MMSy, bo dużo ich wysyłasz - nie kupuj iPhone i nie narzekaj na niego.

Skrzydelko.pl - zobacz ile naprawdę kosztuje telefon za złotówkę.

 #286558  autor: didek
 03 wrz 2008, 16:16
przemekk, ja bym tylko dodał że włąsnie wiekszość tych "Wad" uwidocznia jest przez osoby nie kwalifikujace sie do grupy docelowej.

Przedstawilem 10 atutów iPhonea, widzę że nadal przytaczane są argumenty które jednka mało co pokrywaja sie z tym jakie potrzeby ma klient do ktorego kierowany jest iPhone.

Wieć prośba do krytukujacych ludzi, przyjmicie do wiadmości iż kosument kupujący iPhona , nie potrzebuje mmsów, bo może wysłać to na adres e-mail, bez zbednych konwercji, również proszę zwrócic uwagę że karty pamieci z wlasna biblioteka muzyczna mija sie z celem kiedy mozemy tym zarządzać z poziomu iTunes który może za nas zrobić to automatycznie.

iPhone nie jest urzadzeniem dla ludzi co lubią sobie utrudniać życie... stąd nie jest tak bogaty jak by wielu z was sobie tego zyczyło...

[ Dodano: 2008-09-03, 16:28 ]
wtd pisze:A:Proszę, tutaj jest ten samochód co pan zamawiał, co prawda nie ma bocznych szyb i hamulców po prawej stronie wieć podczas jazdy będzie trochę wiało a przy hamowaniu ściągało na lewo ale auto jeździ i hamuje, a obiecujemy panu że w przyszłych updateach modelu dodamy szyby i hamulce rownież prawej stronie, ale niech się pan tym nie martwi, przecież pańskie auto ma hamulce tylko po lewej stronie, nikt inny czegoś takiego nie montował, to prawdziwa rewolucja
B:Ale to tylko powoduje że autem gorzej się jeździ, poza tym konkurencja daje mi hamulce po obu stronach no i szyby boczne, jak możecie nie dawać czegoś tak podstawowego jak szyby boczne.
A:Widocznie nie rozumie pan polityki naszej firmy, wprowadzamy przwdziwe rewolucje, nie dla ludzi mających "kompleksy szybowe" którzy muszą mieć jak największą ilość szyb w samochodzie, my robimy inaczej, to jest właśnie fajne w naszej marce. Już nie raz uduwodniliśmy że nasze kroki są słuszne, chociażby wprowadzając poprzedni model który mógł jeździć tylko po drogach gruntowych, bez możliwości korzystania z nowoczesnych szerokopasmowych autostrad.
wiem że sam nie raz porównywałem to braża motoryzacyjna jednak że, w i phonie nie masz braku funckji które ograniczaja bezpieczeństwo... ten dialog jest złośliwa odpowiedzia a nie argumentem wybacz ;]

 #286582  autor: user_delete10
 03 wrz 2008, 18:52
r00gal pisze:idąc tym tropem dojdziemy do stwierdzenia że połączenia telefonicznie też przecież nie są najważniejsze w telefonach

zresztą Twoja wypowiedź potwierdza powtarzającą się regułę, że iP jest dla dzieci, dla których to czy i kiedy sms dotrze nie jest ważne, to że nie ma MMS jest nie ważne
Dzwonienie to funkcja taka sama co smsy.A raporty to co innego,to dodatkowa opcja do smsów,tak jak tryb głośnomówiący czy zawieszenie poł.dla funkcji dzwonienia.

Co z tego,że raport przyjdzie?Jak ktoś nie ma przy sobie tel. nie odp.tak czy tak.Jak ma wyłączony też nie odp.Wtedy raport i tak nie przyjdzie.To tylko informacja.Smsy służą do kontaktu w sprawach małej wagi.Dzwoni się kiedy naprawdę jest coś konkretnego.Nic mi nie da to,że widzę,że wiad.doszła skoro ktoś nie będzie mógł odp.w danej chwili.Poza tym...smsy zawsze dochodzą jak się nie ma kłopotów z zasięgiem,a ludzie mają tel. włączony ciągle zazwyczaj.Także jest b.duża pewność i nie ma obaw że nie dochodzi.

 #286606  autor: wtd
 03 wrz 2008, 20:19
didek pisze:przemekk
iPhone nie jest urzadzeniem dla ludzi co lubią sobie utrudniać życie... stąd nie jest tak bogaty jak by wielu z was sobie tego zyczyło...
Idźmy dalej tym tropem, po co sobie utrudniać życie jakimiś pierdołami w stylu 3G GPS czy wifi, proponuję Nokię 2630.
wiem że sam nie raz porównywałem to braża motoryzacyjna jednak że, w i phonie nie masz braku funckji które ograniczaja bezpieczeństwo... ten dialog jest złośliwa odpowiedzia a nie argumentem wybacz ;]
Taki miał być ^^
mało co pokrywaja sie z tym jakie potrzeby ma klient do ktorego kierowany jest iPhone.
Lans i bauns? :p

 #286613  autor: LuiN
 03 wrz 2008, 20:48
wtd, według mnie utrudnianie sobie życia to wybór telefonu z Windows Mobile. Owszem ma to całe WM gigantyczne możliwości, ale za cenę braku ergonomii.

iPhone to z kolei ergonomia, z ograniczonymi (odgórnie) możliwościami.

UIQ nie wchodzi w grę bo to bardzo zaniedbany wariant dotykowego Symbiana.

Teraz jest tylko kwestia, czy chcemy się bawić, czy chcemy korzystać...

 #286614  autor: r00gal
 03 wrz 2008, 20:57
fenix189 pisze: Dzwonienie to funkcja taka sama co smsy.
ale z sms'ami też nie radzi sobie najlepiej, druga SUPER BAJERANCKA DODATKOWA MEGA WYPAS FUNKCJA jak przesłanie sms'a dalej - powodzenia :)

[ Dodano: 2008-09-03, 21:02 ]
LuiN pisze:wtd, według mnie utrudnianie sobie życia to wybór telefonu z Windows Mobile. Owszem ma to całe WM gigantyczne możliwości, ale za cenę braku ergonomii.

iPhone to z kolei ergonomia, z ograniczonymi (odgórnie) możliwościami.

UIQ nie wchodzi w grę bo to bardzo zaniedbany wariant dotykowego Symbiana.

Teraz jest tylko kwestia, czy chcemy się bawić, czy chcemy korzystać...
jak słyszę WM to aż ciarki mnie przechodzą, kto wpadł na pomysł by ładować to w telefonach?
system jest super funkcjonalny ale do PDA, obsługa telefonu jest bardzo na siłę, bardzo czekałem na SE X1 ale WM od razu go przekreśla i będę wracał do P1/G900 lub iPhone jak zostanie ucywilizowany na naszym rynku :)

 #286616  autor: wtd
 03 wrz 2008, 21:07
LuiN pisze:wtd, według mnie utrudnianie sobie życia to wybór telefonu z Windows Mobile. Owszem ma to całe WM gigantyczne możliwości, ale za cenę braku ergonomii.

iPhone to z kolei ergonomia, z ograniczonymi (odgórnie) możliwościami.

UIQ nie wchodzi w grę bo to bardzo zaniedbany wariant dotykowego Symbiana.

Teraz jest tylko kwestia, czy chcemy się bawić, czy chcemy korzystać...
TU się zgodzę, w WM ergonomia jest tragiczna, szczególnie w modelach bez klawiatury - to jest po prostu porażka. W UIQ najbardizej boli nie softowa strona tlyko psrzętowa, po prostu nie ma porządnego urządzenia na UIQ, procesory po 200MHz to śmicha na sali, o ajfonie nie będę już nic pisał, bo dość już było powiedziane.

 #286751  autor: user_delete10
 04 wrz 2008, 18:10
Dla wymagających Europejczyków jak to gdzieś przeczytałem, może tu,nie powstanie iPhone,bo tu liczy się tylko,żeby mieć coraz więcej i więcej,ale do niczego nie potrzebne.

 #286759  autor: r00gal
 04 wrz 2008, 18:44
fenix189 pisze:Dla wymagających Europejczyków jak to gdzieś przeczytałem, może tu,nie powstanie iPhone,bo tu liczy się tylko,żeby mieć coraz więcej i więcej,ale do niczego nie potrzebne.
Lepiej się cofać, uwsteczniać i amerykanizować, a później bić brawo nad postępem technologicznym który inni mieli od dawna w standardzie. Zacznijmy pisać na lodach "uwaga produkt zimny".

 #286773  autor: user_delete10
 04 wrz 2008, 19:42
Trzeba rozróżniać czy wszystko co oferuje postęp technologiczny jest potrzebne jak napisałem.Czy dokładanie megapikseli do tel.ma sens,kiedy są cyfrówki,a zwykły człowiek,nie obrabiający grafiki z Corelach i Photoshopach ma tę samą jakość przy mniejszych matrycach,a potrzebuje zrobić fotkę na uroczystości rodzinne czy wakacjach?Czy GPS w iP,który tylko lokalizuje nas jest kolejną wadą,skoro mamy coraz tańsze odbiorniki GPS,które są tylko i wyłącznie do tego,a nie są dodatkiem do PDA?
iP daje nam swój niesamowity ekran i to jest postęp w porównaniu do reszty świata.Wreszcie coś nowego,innowacyjnego,innego.Mnie osobiście nudzi kolejna Nokia z tym samym co zawsze,bo więcej już dodać nie można,a tylko w powiększonym aparatem,ekranem itp.To już nic nie wnosi,wielka nuda,nic się nie dzieje na rynku.i to zmienił.

r00gal z pewnością korzystasz z zacofania amerykańskiego:MS Windows,drukarek,urządzeń wielofunkcyjnych HP,z wynalazku amerykańskiego czyli telefonu komórkowego i to chyba nie wszystko.Tego nie wymyślono na starym kontynencie.

 #286836  autor: r00gal
 05 wrz 2008, 08:38
fenix189 pisze:Trzeba rozróżniać czy wszystko co oferuje postęp technologiczny jest potrzebne jak napisałem.Czy dokładanie megapikseli do tel.ma sens,kiedy są cyfrówki,a zwykły człowiek,nie obrabiający grafiki z Corelach i Photoshopach ma tę samą jakość przy mniejszych matrycach,a potrzebuje zrobić fotkę na uroczystości rodzinne czy wakacjach?Czy GPS w iP,który tylko lokalizuje nas jest kolejną wadą,skoro mamy coraz tańsze odbiorniki GPS,które są tylko i wyłącznie do tego,a nie są dodatkiem do PDA?
iP daje nam swój niesamowity ekran i to jest postęp w porównaniu do reszty świata.Wreszcie coś nowego,innowacyjnego,innego.Mnie osobiście nudzi kolejna Nokia z tym samym co zawsze,bo więcej już dodać nie można,a tylko w powiększonym aparatem,ekranem itp.To już nic nie wnosi,wielka nuda,nic się nie dzieje na rynku.i to zmienił.

r00gal z pewnością korzystasz z zacofania amerykańskiego:MS Windows,drukarek,urządzeń wielofunkcyjnych HP,z wynalazku amerykańskiego czyli telefonu komórkowego i to chyba nie wszystko.Tego nie wymyślono na starym kontynencie.
heh.. to się uśmiałem szczerze nad Twoją teoria, to tak jak by Apple zrobiło auto, świetnie się je prowadzi, super trzyma się na zakrętach, ma niesamowicie proste możliwości rozbudowy i tuningu ... ale .. odpala tylko na pych, bo coś takiego jak stacyjka z kluczykiem jest tak standardowa, że aż nie wypada by była montowana w takim super samochodzie.

To właśnie przy takich wyścigach na mpx na mega wbudowane rzeczy powstają rzeczy fajne i naprawdę potrzebne. Na X wymyślnych i zbednych rzeczy trafiają się takie które przechodzą z czasem w standardy. Dam Ci przykład bo może nie pamiętasz, jak weszły pierwsze telefony z możliwością zmiany profili to wszyscy się śmiali, że po co, skoro i tak zawsze ma się włączony telefon a zwykły śmiertelnik może zawsze wejść w opcje i zmienić lub wyłączyć dzwonek.

Naprawdę uważasz ze GPS w iP jest taką właśnie innowacją bo pozwala na lokalizowanie a nie pozwala (na ta chwile) na nawigacje? Super, witki opadają przy takich

I nie przesadzaj od razu, że wszystko co amerykańskie jest od razu zacofane bo tego nie powiedziałem, przechodzisz z jednej skrajności w drugą.

 #286840  autor: przemekk
 05 wrz 2008, 09:00
r00gal pisze: heh.. to się uśmiałem szczerze nad Twoją teoria, to tak jak by Apple zrobiło auto, świetnie się je prowadzi, super trzyma się na zakrętach, ma niesamowicie proste możliwości rozbudowy i tuningu ... ale .. odpala tylko na pych, bo coś takiego jak stacyjka z kluczykiem jest tak standardowa, że aż nie wypada by była montowana w takim super samochodzie.
A jakiej podstawowej funkcji brakuje w iPhonie? (tylko błagam nie pisz, że MMSów)
r00gal pisze: To właśnie przy takich wyścigach na mpx na mega wbudowane rzeczy powstają rzeczy fajne i naprawdę potrzebne. Na X wymyślnych i zbednych rzeczy trafiają się takie które przechodzą z czasem w standardy. Dam Ci przykład bo może nie pamiętasz, jak weszły pierwsze telefony z możliwością zmiany profili to wszyscy się śmiali, że po co, skoro i tak zawsze ma się włączony telefon a zwykły śmiertelnik może zawsze wejść w opcje i zmienić lub wyłączyć dzwonek.
Dla mnie wyścig na mpx w telefonach komórkowych to tylko wyścig w rankingach. Ot każdy chce mieć większego...
Co z tego, że jakiś tel. będzie miał 8mpx jak jak swoim starym kompaktem z mniejszą ilością mpx zrobię lepsze zdjęcia.
Ten wyścig jest po to by naciągnąć nieświadomych klientów, którzy się podniecają wielkością.

Skrzydelko.pl - zobacz ile naprawdę kosztuje telefon za złotówkę.
  • Strona 2 z 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11