DAJ CYNK

Asus ROG Phone 6 Pro – potężny smartfon dla graczy (test)

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Asus ROG Phone 6 Pro tylny aparat


Aparaty fotograficzne

Asus ROG Phone 6 Pro ma, podobnie jak poprzednik, cztery aparaty fotograficzne. Główny aparat z tyłu ma matrycę Sony IMX766 o rozdzielczości 50 Mpix, który domyślnie robi zdjęcia o rozdzielczości 12,5 Mpix. Towarzyszą mu dwa dodatkowe aparaty – ultraszerokokątny 13 Mpix oraz makro 5 Mpix. Z przodu znajduje się aparat o rozdzielczości 12 Mpix z matrycą Sony IMX663.

Asus ROG Phone 6 Pro fotografowanie

Gamingowy smartfon Asusa ma aplikację fotograficzną, która do najważniejszych opcji daje dostęp wprost z ekranu głównego, a pozostałe znajdziemy w niezbyt głęboko zakopanych ustawieniach. Główny aparat fotograficzny można przełączyć na tryb 50 Mpix, ale służącą do tego opcję znajdziemy tylko w ustawieniach. Ciężko do niej trafić, jeśli nie wiemy, gdzie szukać.

Wśród trybów pracy nie zabrakło trybów RĘCZNE i FILMY PRO, które dają użytkownikowi większą kontrolę nad parametrami zdjęć i nagrań wideo. Z kolei Smugi światła pozwalają wykonanie zdjęć z dłuższym czasem naświetlania, z rejestracją ścieżek gwiazd włącznie.

Asus ROG Phone 6 Pro zrzuty - aparat

Jakość zdjęć i filmów

Asus ROG Phone 6 Pro jest flagowcem, ale zdecydowanie nie ma flagowego zestawu fotograficznego. Mimo tego główny aparat robi dobre jakościowo zdjęcia (szczególnie w optymalnych warunkach oświetleniowych), a przyczepić się można do widocznych czasem drobnych artefaktów spowodowanych wyostrzaniem. Działanie automatycznej funkcji HDR powoduje, że zakres dynamiczny zdjęć jest szeroki. Również kolory wyglądają dobrze i przede wszystkim naturalnie.

Jeśli chodzi o zdjęcia z aparatu ultraszerokokątnego, to mają one zauważalnie gorszą jakość od ujęć z głównej jednostki, ale wciąż są akceptowalne.

Gdy światła jest mało, można skorzystać z trybu nocnego. Daje on przyzwoite rezultaty – przykłady poniżej.

ROG Phone 6 Pro ma 5-megapikselowy aparat makro, niestety bez autofocusu. Jeśli tylko uda nam się trafić z odległością aparat – fotografowany obiekt, to możemy otrzymać dobre jakościowo zdjęcia.

Również przedni aparat fotograficzny nie dostał autofocusu, ale na szczęście płaszczyzna ostrzenia jest tu dosyć szeroka. Dzięki temu zdjęcia wychodzą ostre. A do tego są szczegółowe i ładne kolorystycznie. Dotyczy to również trybu portretowego z rozmazanym tłem.

Testowany smartfon pozwala na nagrywanie wideo w maksymalnej jakości 8K@24fps, natomiast w niższych rozdzielczościach szybkość nagrywania wynosi 30 lub 60 klatek na sekundę. Filmy z głównego aparatu wyglądają bardzo dobrze, szczególnie jeśli są nagrane w dobrych warunkach oświetleniowych. Co ciekawe, przy każdej rozdzielczości działa elektroniczna stabilizacja obrazu, co przydaje się na przykład przy nagrywaniu z ręki w ruchu. Jest też dodatkowa stabilizacja HyperSteady, ale obejmuje ona maksymalnie rozdzielczość FullHD (30 i 60 fps).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis.pl