DAJ CYNK

Microsoft naprawia irytujący błąd. Więcej osób zainstaluje Windowsa 11

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Windows

Microsoft naprawia irytujący błąd. Więcej osób zainstaluje Windowsa 11

Microsoft w końcu naprawił irytujący błąd, który nie pozwalał na aktualizację Windowsa 10 do Windowsa 11 na niektórych komputerach z procesorami Intela.

Windows 11 nie cieszy się szczególnie dużą popularnością. Wynika to między innymi z wysokich wymagań nowego systemu, przez które część użytkowników po prostu nie może zaktualizować swoich komputerów. U niektórych nie było to możliwe, nawet gdy ich PC spełniał wymagania, ale Microsoft właśnie naprawił ten błąd.

Aktualizacja do Windowsa 11

Problem dotyczył niektórych posiadaczy procesorów Intel Core 11. generacji (Raptor Lake). Każda próba zaktualizowania Windowsa 10 do Windowsa 11 kończyła się niepowodzeniem i wyświetleniem niebieskiego ekranu śmierci (BSOD). Problem został zauważony już w 2021 roku.

Winne wszystkiemu były sterowniki Intel Smart Sound Technology (Intel SST) o oznaczeniu 10.29.0.5152 oraz 10.30.0.5152. Co prawda Niebiescy wydali aktualizację, ale tę trzeba było pobrać bezpośrednio ze strony producenta, o czym wiele osób mogło nie wiedzieć. Teraz, po wielu miesiącach oczekiwania, nowa wersja sterowników jest już dostępna w ramach usługi Windows Update, dzięki czemu powinna trafić na większą liczbę urządzeń.

Nowe wersje sterowników oznaczone są 10.30.00.5714 lub 10.29.00.5714. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na ostatnie liczby, bowiem dla niektórych może być mylące, że wersja 10.29.x jest nowsza niż 10.30.x. Po zainstalowaniu paczki z poziomu Windows Update aktualizacja do Windowsa 11 powinna już przebiec bez większych problemów. Jeśli tak nie jest albo system nie wyszukuje nowej wersji sterowników, należy skontaktować się z producentem urządzenia.

Zobacz: Windows 10 wyświetla pełnoekranowe reklamy, ale nie to jest najzabawniejsze
Zobacz: Więcej reklam w Windowsie. Pojawiły się w nowym miejscu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: PixieMe / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Tom's Hardware