DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #36236  autor: ziomel
 20 gru 2005, 11:47
witam wszystkich przedstawiam moje spostrzezenia a wlasciwie mini tescik nokii 6230i

Wyświetlacz
Nokia zastosowała w tym telefonie wyświetlacz o dość wysokiej rozdzielczości 208x208 pikseli...moge z czystym sumieniem powiedziec ze jest to jeden z lepszych wyswietlaczy jakich mialem przyjemnosc ogladac...wyswietlane na nim zdjecia, gry, filmy bardzo dobrze prezentuja sie na wyswietlaczu mimo ze jest on mniejszy od sony ericssonow nie daje sie az tak tego odczuc jego fizyczna wielkosc powiedzialbym jest w sam raz:)...jedynym mankamentem jest we wszystkich nokiach ktore mialem zbieranie sie kurzu na wyswietlaczu
ale da sie o przezyc:)

Wrażenia po otwarciu pudełka
W zestawie standardowo znajduje sie telefon nokia 6230i, bataria, karta pamieci, zestaw sluchawkowy, kilka papierkow typu instrukcja, karta gwarancyjna, płyta z oprogramowaniem...po wyjeciu telefonu z pudelka mozna odniesc mile wrazenie dzieki wysokiej jakosci materialow.

Menu
po wejsciu do telefonu znajdyjemy liste w postaci 11 ikonek...mozna ja modyfikowac za pomoca tematow, zmieniajac tym samym ikonki...ustawienie menu moze byc w siatke badz liste...menu jest proste znane z wczesniejczych modeli tego producenta...standardowe ikonki sa czytelne, przejzyste i animacyjne...nie znalazlem lepszych w tematach z internetu:)..

Klawiatura i przycisk nawigacyjny
Z wiekszosci modeli telefonow nokii bardzo dobrze korzysta sie z klawiatury...klawisze sa dosc duze i nie ma problemu z szybkim pisaniem smsow...przycisk nawigacyjny jest rowniez dobry nie zdarzylo mi sie do tej pory wybrac innej funkcji niz chcialem...

Pamięć
Standardowa pamieć telefony wynosi 23,7 mb ...do tego mozna rozszezyc ja o dodatkowe karty pamieci mmc nawet 2 gb...jak na telefon jest to dosyc duzo ale jedyna rzecz ktora irytuje to zbyt mala pamiec na gry/aplikacje :evil: jest to zaledwie 2mb dostepne w telefonie wiec na karcie pamieci nie da sie zainstalowc zadnej gry :/ ...to jest chyba jedyny tak duzy minus

Dźwięki, mp3, radio, 3gpp
Nokia 6230i posiada bardzo dobrą polifonie 64 głosy...słucha sie na niej prawie idealnie:)...mp3 brzmia bardzo dobrze przez glosnik a jeszcze lepiej przez sluchawki stereo:)...czasem z radiem wystepuja drobne klopoty w postaci szumu w sluchawkach ale zdarza sie to bardzo rzadko...filmiki ktore sie odtwarza mozna w kazdej chwile zatrzymac ich jakosc zalezy od konwertera na komputerze:)

Aparat
Funkcja aparatu w 6230i nie jest juz dodatkiem a raczej moze nam zastapisc podstawowa cyfrówke jesli zapomnimy jej ze soba wziasc...zdjecia na zewnatrz wychodza wysmienicie jedynie w pomieszczeniach sa widoczne male szumy...zdjecia moga byc wykonywane w 4 rozdzilczosciach poczawszy na 1280x1024 a konczywszy na 160x120...kamerka jest tylko dodatkiem ale calkiem dobrym...dlugoc filmiku moze byc domyslna czyli 25sek lub dostepna pamiecia na karcie badz telefonie...jak w kazdej nokii z aparatem sa trzy trybu fotografowania: standardowy, portretowy, nocny

Łączność bluetooth, irda
osobiscie testowalem oba te polaczenia i nie bylo z nimi zadnych poblemow...przez irda jak i bluetooth pliki sciagaja sie szybko..nie zdazyly mi sie zadne problemy typu brak polaczenia z komputerem badz innym telefonem

Bateria
Przy okolo 30-40 min rozmow kilkunastu smsach, sluchaniu mp3 i radia, graniu na telefonie bateria srednio wytrzymuje 3-4 dni...a w sporadycznym uzytkowaniu 5-6 dniu...uwazam ze jest to wynik bardzo zadowalajacy

Opinia koncowa
Moim zdaniem telefon zostal wykonany z dobrych materialow, wpakowano w niego bardzo duzo funkcji min. push to talk oraz edge ale nie mialem okazji jeszcze ich wyprobowac...mysle ze jest to bardzo dobry telefon z mp3 i calkiem dobrym aparatem...Moge go polecic z czystym sumieniem i spac spokojnie :)

 #36238  autor: matis_7893
 20 gru 2005, 12:02
Serdeczne dzięki za ten teścik. Było mi to tak potrzebne jak koła przy rowerze :) . Teraz Z CZYSTYM SUMIENIEM I SPOKOJNĄ NOCĄ :) mogę sobie kupić 6230i. Dzieki wielkie!

 #36297  autor: ziomel
 20 gru 2005, 15:47
mam nadzieje ze bedziesz zadowolony...wlasciewie jestem tego pewien :P

 #36358  autor: Misza
 20 gru 2005, 18:57
ziomel pisze:mam nadzieje ze bedziesz zadowolony...wlasciewie jestem tego pewien :P
Nie wiem z czego się będzie przesiadał... Mi w sumie tel. sie podoba ale ma kilka naprawdę drażniących rzeczy.

M.

 #36395  autor: Damiano
 20 gru 2005, 21:23
Ubiegł mnie! Cholera no, a sam miałem to pisać... :( ;)
Fajna opinia, podoba mi się.

BTW, uśmiałem się dzisiaj w salonie Heyah... Kobitka mi powiedziala, że najwieksza MMC do 6230i to 32MB ;) :lol: :lol: :lol:

 #36400  autor: Bobb
 20 gru 2005, 21:27
Wazne ze wiedziala co to znaczy: karta mmc, 32 MB, Nokia i największa. Swoją drogą dlaczego wiedząc takie rzeczy wyżywasz sie na biednej kbiecinie :D ??

Allways look at the bright side of life :D

Najlepsze TAPETY w sieci www.tapetki.bo.pl

 #36406  autor: Damiano
 20 gru 2005, 21:35
Bo widziałem jak wcześniej motała się przy sprzedaży Siemensa ;) Chciałem zobaczyć czy o Nokii coś wie...

 #36533  autor: Ish
 21 gru 2005, 15:25
Damiano pisze:Bo widziałem jak wcześniej motała się przy sprzedaży Siemensa ;) Chciałem zobaczyć czy o Nokii coś wie...
Ahh bez serca jestes :) Kobiete brac na testy :wink: