DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #1173524  autor: Reniutka
 19 cze 2024, 15:17
Posiadam takiego staruszka, robi za telefon zapasowy, jest w super stanie, z simlock Orange. Używam czasem karty innej sieci. Znalazłam taką usługę: Możesz zdjąć simlocka z dowolnego urządzenia, jeśli znasz jego numer IMEI i model. Opłata za zdjęcie blokady z jednego urządzenia wynosi 77 zł.
Czy to się sprawdzi? W sensie, zdejmie zdalnie simlocka?
 #1173528  autor: Reniutka
 19 cze 2024, 15:38
Dzięki, spróbuję, bo telefon zacny choć na dzisiejsze standardy to już antyk, ale jeszcze dość funkcjonalny, a przede wszystkim dobrze mi się przez niego rozmawia. Kwota 77 zł jest akceptowalna. Byle nie ukradli nie zdejmując simlocka :)
 #1173536  autor: babciagienia1p
 19 cze 2024, 16:11
@Reniutka
Zdjęcie simlocka trwa 2-3 minuty. Kwestia wpisania odpowiedniego kodu. Nie tracisz telefonu z oczu...
Może przy okazji jakiejś wizyty w większej miejscowości?

Jeszcze prostszym rozwiązaniem jest wyprawa do punktu Orange. Skoro telefon nie jest obciążony żadnymi zobowiązaniami, powinni zdjąć bezpłatnie.

-----------Edycja_1---------
Próbowałaś poniższego sposobu?
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1917803.html
 #1173653  autor: Reniutka
 22 cze 2024, 09:53
babciagienia1p pisze:
19 cze 2024, 16:11
-----------Edycja_1---------
Próbowałaś poniższego sposobu?
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1917803.html
Niestety spróbowałam i Network Lock nadal zablokowany, ale pogorszyłam sprawę, bo stało się to przed czym ostrzegają na forum xdaforums.com:

"Pod żadnym pozorem nie polecam nikomu wykonywania NV REBUILD. Spowoduje to usunięcie wszystkich ustawień kalibracji z profili GSM i WCDMA telefonu. W rezultacie HSDPA przestanie działać - telefon będzie działał tylko na EDGE."

Porada z Elektrody jest szkodliwa, jak ktoś ma tam konto, może im to napisać...