DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 53 z 56
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
 #796674  autor: xander21
 16 kwie 2015, 23:18
Żeby się opłacało trzeba długo dzwonić i mieć cały czas neta włączone (sesje) i jest ok :D
 #796678  autor: Tompson
 16 kwie 2015, 23:51
xander przy tej stawce 1 min rozmowy to jak 20 sek u innych (29 gr) więc ciężko tu mówić że się nie opłaca. dodatkowo "rwk" przy dowolnym doładowaniu - jest po prostu dobrze. Pomijając kwestię startu i problemów wieku dziecięcego miejmy nadzieję że każdy wyjdzie na tym dobrze, W4 będzie musiała też zejść ze stawek, widzę teraz Vectone jak playa 10 lat temu, oby tak dalej.
 #796682  autor: garfield-
 17 kwie 2015, 01:19
ja również dziś dostałem, niestety na razie muszę obejść się smakiem - nie mogę doładować, BA, nie mogę się zarejestrować, a próba odzyskania hasła kończy się na "Password:"

BTW: Kto ma kartę UK Vectone, ten w PL jest jakby w UK.
http://www.vectonemobile.co.uk/pay-as-y ... aming.aspx

No i ta ich aplikacja nie uwzględnia jeszcze PL - ale jeśli to ruszy to będzie naprawdę fajna sprawa za granicą
 #796685  autor: Gregrin
 17 kwie 2015, 01:34
garfield- pisze: BTW: Kto ma kartę UK Vectone, ten w PL jest jakby w UK.
No i ta ich aplikacja nie uwzględnia jeszcze PL - ale jeśli to ruszy to będzie naprawdę fajna sprawa za granicą
W Austriackim tez wiec pewnie we wszystkich innych gdzie jest vecton będzie tak samo.
Na aplikacje się nie nastawiaj zbytnio. Testowałem ja w Austrii i udało mi się wykonać 3 połączenia potem apka się non-stop wywalała. Już lepiej porządne konto voip (stawka ok 2.5gr za minute) i program CSipSimple.

PS: wydaje mi się ze ci co w styczniu zamówili dostają karty w pierwszej kolejności mimo późniejszego maila o złych danych. Ja mam numery zamówienia 5182 i po mailu 6469. Jeszcze nic nie dostałem ale podejrzewam ze wysłanie na raz paru tysięcy zaległych zamówień musi trochę potrwać.
Ktoś to umie podsumować, kto, kiedy dostał starter i jaki miał numer zamówienia ??(może po nazwiskach wysyłają xD ??)
 #796686  autor: manyaky
 17 kwie 2015, 03:18
Vectone - 3,5/10 (fuszerka mocna)

Dalej jest to niedopracowana sieć, niewiele działa i można ją na ten moment brać jedynie jako mało poważny żart.

Karta przyszła listem - a raczej stroną, na której zewnętrznej części były dane adresowe, a w wewnętrznej karta sim. Sklejone do środka klejem, tak że trzeba rozrywać, aby dostać się do środka. Tutaj każda sieć jest lepsza - czy to wysyłając w jakimś opakowaniu, czy pakując do koperty.

Obrazek

Karta jest nano/micro/standard SIM.

Obrazek

Po włożeniu loguje się do sieci 2G/3G T-Mobile z etykietką Vectone. Brak jest wstępu do LTE.

Obrazek
Obrazek

Na ten moment nie wykonamy żadnego połączenia poza 112. Nawet nie dodzwonimy się pod numer 555, który służy do doładowań i jest wydrukowany na paragonie doładowującym. Komunikaty o braku możliwości połączenia usłyszymy po angielsku.

Obrazek

Skrzynka pocztowa nie działa (dzwoniący nie mogą nagrać wiadomości, komunikaty są po angielsku).

Doładowanie można zakupić, jak pisaliście m.in. w Rossmanie. Nie próbowałem online - boję się zostawiać tam numer karty.

Obrazek
Obrazek

Po doładowaniu kodem USSD:
Obrazek

Nie macie co próbować ściągać "Aplikacji Vectone", o której mowa na stronie, bo nawet tam nie wiedzą, czy w PL Vectone już wystatował, czy "już wystartował". :D

Obrazek

Kwestia internetu - oczywiście na stronie Vectone nie znajdziecie danych APN, trzeba sobie je samemu wymyślać. W FAQ jest do nich odnośnik... nieaktywny. Ale najpierw kupno pakietu z źle skonfigurowanym komunikatem.

Obrazek

Pod *9002#:

Obrazek

Zjadło 5zł? Od razu.

Obrazek

Kwestia internetu: niektóre serwisy wariują i pokazują, że jesteśmy w Danii, aczkolwiek w rzeczywistości IP jest angielskie.

Obrazek

Prędkości są limitowane do 2Mb w downloadzie i uploadzie. Pingi żałosne. Niski komfort korzystania.

Obrazek
Obrazek

Ogólnie są duże problemy w zestawianiu połączeń pod numery Vectone (np. 555). Biuro mi w ogóle nie łączy (ale na normalnym numerze też jest wyłączone. Nie jestem w stanie dodzwonić się na żaden krajowy numer stacjonarny!. Na komórki bez problemu i jakość jest zadowalająca (bez różnicy vs. zwykła sieć typu Play).

Obrazek
Obrazek


Rozmowy billinguje poprawnie - za 3 minuty rozmowy: 27 groszy.

Obrazek

Natomiast z internetu mi nic od pół godziny nie ściągnęło - może będzie się dało robić jednosesyjne fraudy, jak kiedyś w Plusie. ;)

Nie działają 800, 801 oraz 00800. Nie ma przenoszenia numeru (a przecież to wymóg prawny!).

Fajnie za to działają rozmowy zagraniczne, np. na stacjonarne w UK.

Wydaje mi się, że jeszcze się zwiną lub nieprędko to wszystko popoprawiają. Albo po pierwszej karze od UKE zamkną biznes, bo to jest istna fuszerka. :lol:

Dla mnie to może być tylko i wyłącznie (na ten moment, z niedziałającymi stacjonarnymi) fajny i tani zamiennik Skype. Do internetu to jest słabe (mam no-limit LTE w Play i RBM). Stawka nie powala - w RBM mam w pakiecie 15gr/min. i nie będę się dla pary groszy denerowował/zmieniał karty.

Absolutnie nie dla numeru głównego!!!
 #796697  autor: 111
 17 kwie 2015, 08:18
przez Gregrin » dzisiaj, o 00:34
PS: wydaje mi się ze ci co w styczniu
zamówili dostają karty w pierwszej
kolejności mimo późniejszego maila o
złych danych. Ja mam numery
zamówienia 5182 i po mailu 6469.
Jeszcze nic nie dostałem ale
podejrzewam ze wysłanie na raz paru
tysięcy zaległych zamówień musi trochę
potrwać.
Ktoś to umie podsumować, kto, kiedy
dostał starter i jaki miał numer
zamówienia ??(może po nazwiskach
wysyłają xD ??)
No ja miałem w styczniu numer zamówienia 132 a startera mi przysłać nie raczyli.
Tak więc Twoja teoria raczej nie ma racji bytu.
Jaki prefiks macie 729 czy 739?
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2015, 08:50 przez 111, łącznie zmieniany 1 raz.
 #796698  autor: Rosolak
 17 kwie 2015, 08:21
Jak widzicie sieć już działa, więc można pomyśleć by o nowym wątku.
Manyaky przeniósłby swoją recenzję i do nowego tematu i jechalibyśmy z tematem na bieżąco, bo tutaj jest niezły śmietnik. Co Wy na to?

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #796702  autor: bobiwr
 17 kwie 2015, 08:34
Czy komuś udało się wejść do Mój Vectone? Jak podawałem dane z rejestracji to system odpowiadał, że numer nie jest zarejestrowany. Jak zażądałem zmiany hasła to o dziwo przyjął zlecenie i przysłali mail z nowym hasłem, ale nie widzę tam właściwego hasełka. Wg mnie go tam (w polu: Password:") nie ma. Więc d*** blada.... Na komórki działa ok. Na stacjonarne nie próbowałem. Z uwagi na starość telefonu nie mogłem sprawdzić internetu. Jeżeli ważność konta będzie nieograniczona to karta wyląduje w module powiadamiania centralki alarmowej,,,

Edit:
Prefiks: 73915....
Nr zamówienia po "wezwaniu do ponownego zamawiania" ok 6100
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2015, 09:00 przez bobiwr, łącznie zmieniany 1 raz.
 #796706  autor: Rosolak
 17 kwie 2015, 08:57
Bobiwr, zadzwoń na BOK. Ktoś miał ten sam problem i podobno rozwiązali w 15 minut.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #796708  autor: 111
 17 kwie 2015, 09:07
Ponawiam pytanie,jaki macie prefiks w numerach, 729 czy 739?
 #796721  autor: Rosolak
 17 kwie 2015, 09:57
Ja mam 739...

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #796723  autor: Przemix
 17 kwie 2015, 09:57
teraz to ja się z nikim nie mogę połączyć, na komórki mam "nie ma takiego numeru", stacjonarne nie działają. Na numer vectone zadzwonić się da. mam prefiks 73915
 #796725  autor: KR2615
 17 kwie 2015, 10:05
739 a dokładnie 739 X Y Z Z Y (X + 1)

Pisałem już o tym ale coś chyba posty z wczoraj poznikały z forum. Adminie napraw bazę danych!
 #796737  autor: Rosolak
 17 kwie 2015, 10:47
Vectone Services > Manual* > w Polsce*
To powinno pomóc jak ktoś ma problem z połączeniami.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #796743  autor: kowal2200
 17 kwie 2015, 11:17
manyaky, dziękuję Ci za ciekawy opis i screeny.
"Natomiast z internetu mi nic od pół godziny nie ściągnęło - może będzie się dało robić jednosesyjne fraudy, jak kiedyś w Plusie. ;)"
To pewnie dlatego Ci nie pobrało za necik:
Doładowanie Darmowy Internet Ważność Oferty
5 zł 50 MB 7 dni
10 zł 100 MB 15 dni
20 zł 200 MB 15 dni
30 zł 300 MB 30 dni
50 zł 1 GB 30 dni
 #796745  autor: Rosolak
 17 kwie 2015, 11:30
No właśnie, jak z tym darmowym netem? Jak sprawdzić stan?
Druga sprawa, wie ktoś jak z ważnością tych darmowych wewnątrz sieci?

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #796763  autor: bobiwr
 17 kwie 2015, 12:54
Sprawdzenie stanu konta daje w odpowiedzi tylko kwotę nic o datach. Po doładowaniu za 5,00 nie dostałem żadnego info o bonusie danych. A do zarządzania kontem nie mam wglądu.
Wydaje mi się, że wszyscy dostają nr 4873915... Nie wyobrażam sobie ładnego numeru z takim początkiem... W ogóle śmieszy mnie przywiązywanie do tego wagi. Pomijam kwestie numerów firmowych obsługujących wielu klientów via telefon.
 #796766  autor: Rosolak
 17 kwie 2015, 13:03
Dzwoniłem do BOK w sprawie tych wychodzących na stacjonarki. Mówiłem, że problem nie dotyczny tylko mnie, ale też kilku innych osób. Poszło zgłoszenie do działu technicznego, mam mieć odpowiedź w ciągu 1-2 dni.
Hmm... Konsultant z rozmowy to jakby Polak, udający angielski akcent, albo angol polskiego pochodzenia. W tle było słychać rozmowy po angielsku, ale oddzwaniał ze stacjonarki mającej kierunkowy z woj. łódzkiego.

edit/ dzięki za poprawienie mnie bobiwr.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2015, 13:29 przez Rosolak, łącznie zmieniany 2 razy.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #796768  autor: bobiwr
 17 kwie 2015, 13:12
wychodzących ze stacjonarek
czyli nie mozna sie do Ciebie dodzwonić z sieci stacjonarnej? Tel. leży w domu i jak na niego dzwonie to mam wolny sygnał, ale pies póki co nie odbiera telefonów... ;)
  • Strona 53 z 56
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56